איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
עלות הריבית.
שנקבעת על ידי בנק-ישראל.
הדבר מאוד משמעותי שיכול בקלות ובמהירות להוריד משמעותית את מחירי הדירות.

כמו הרוח

משתמש מקצוען
עלות הריבית.
שנקבעת על ידי בנק-ישראל.
הדבר מאוד משמעותי שיכול בקלות ובמהירות להוריד משמעותית את מחירי הדירות.
מצד שני הבנק מבין את ההשלכות
ולא רק להחזרי זו"צ משכנתא
אלא לכל ההלוואות במשק כולל עסקים.
אבל לפעמים זה לא תלוי בו.
והאינפלציה מחייבת.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
במחיר למשתכן בבית שמש עלה ביותר מכפול....
בשוק חופשי לא חושבת שהיה
אולי 700000 שח

גם מחיר למשתכן וגם בית שמש זה דבר חריג
אבל בפריפריה זה לא היה שתוך שנה וחצי היתה הכפלה של הכסף
זה מה שכתבו כאן:

ואם זה דירה יחידה, בפריפריה, שנקנתה בגרושים להשקעה,
והיום היא הגיעה לשיא לא ייאמן של כפול ממה שנקנתה!( לפני שנה וחצי!)

ואני שואל שוב היכן המקום הזה?

1 העם

משתמש צעיר
אגב הייתה היום כתבה על קריסת הקריפטו לחלוטין. מישהו מכיר? מבין בזה?
הכתבות האלה שם מהיום שהקריפטו נוצר, וזו דעתו של וורן באפט למשל כבר הרבה מאד זמן (אם עי שמעתי שלאחרונה גם הוא פחות החלטי). למעשה הקיום של הקריפטו כמשהו ששם להישאר ולא עוד בועת ענק זה השאלה כמה הוא יצליח להפוך לכסף מזומן - דהיינו שיהפוך להיות מטבע לגטימי ולא רק מטבע של עברייני רשת.

אהרן מ.

משתמש צעיר
מתלוננים ומתלוננים ומתלוננים
מתלוננים על יוקר המחיה !
מתלוננים על יוקר הדירות !
מתלוננים על הממשלה !
בסוף ביבי יעשה פה מדור ל-חמוצים
חברה בואו נחזור מעט שנים אחור לתקופת שנות ה...

המעבר מהלירה לשקל​

בנובמבר 1977 המליץ נגיד בנק ישראל ארנון גפני ליישם את החוק מ-1969 ולהנפיק מטבע חדש שייקרא "שקל". במאי 1978 אישרו ראש הממשלה מנחם בגין ושר האוצר שמחה ארליך את המלצת הנגיד. ההחלטה על שינוי המטבע נשמרה בסוד עד למועד השינוי עצמו ב-22 בפברואר 1980. בשל האינפלציה הגבוהה ירד ערכה של הלירה (שערכה ביום ביטולה היה כ-40 לירות לדולר אמריקני אחד), ולכן הוחלט כי ערכו של השקל יהיה 10 לירות. כיוון שבינתיים התחלף שר האוצר,

החרפת המצב הכלכלי​

בשנת 1982 שר האוצר, יורם ארידור, ניסה להאט את האינפלציה על ידי פיחות השקל (ה"ישן") בקצב אטי מקצב עליית המדד, אך הייסוף של השקל בפועל לא הצליח לעצור את האינפלציה שכבר נעה על גלגלים משומנים של מנגנוני הצמדה משוכללים,

שרי האוצר לדורותיה (חכמי חלם לדורותיהם)
חלקם הצליחו בכלכלה אבל יש הרבה שהם וכלכלה לא חברים טובים !
ואחד מהם זה השר האוצר היום ,

יצא לי לדבר עם הרבה אנשים שקנו דירות ב שנים הם
ו-כ -שקרה האינפלציה כל מי שקנה דירה נמחק לו המשכנתא (הבנקים ביקשו
שישלמו להם רק על הבול :LOL:) כי כבר לא היה ערך לשקל (הישן)

תנו קצת לממשלה של היום עוד קצת חמצן כדי שהמדינה תפשוט את הרגל (ואז אנחנו לא נצטרך
לפשוט את היד למדינה (קיצבאות מעונות ועוד )
מנסור עבאס כבר לקח 50 מיליארד
בנט פרייר לקח רק במיליונים
וביבי בכלל מבוזבז (סיגרים השפניות , חמגשיות ...)

האינפלציה כבר בדרך עווווףףףףף לקנות דירות לפני שהמשכנתא נמחקת :p:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

המדד בנסיקה
הריבית זינקה
המס בעליה
משכורת בשחיקה
חופש הביטוי (רק למי ש בצד הנכון)

אז מה נשאר לנו
ברור שזה מה שיקרה בסוף, אם לא יבוא איזה חכם שיציל את המדינה בס"ד, ואם הם לא יתפסו את עצמם והאינפלציה תמשיך
אז השקל ירד לטמיון ויצטרכו במצב הרע למכור את השקלים שבקופות וברזרבות של המדינה עם דולרים ומטבעות חוץ כדי לתת ביטוי של ביקוש לשקל
כמו שארדואן ניסה לעשות בטורקיה שזה עזר לו לפסק זמן עד שהבועה התפוצצה ובמצב הטוב הם יצטרכו להוציא שקל חדש
אבל ברור שיש הרבה מה לעשות ולהציל עד שנגיע למצב הגרוע הזה רק צריך דחוף להחליף את הממשלה בממשלה יותר משכילה

ובקשר למה שכתבתי לעיל
2) בקשר למה ש"פורגיסט" כתב שבבעלז מתחתנים בשנה כ200 אנשים זה היה כשאני הייתי בישיבה לפני כ25 שנה המחזור היה לשיעור בכל הישב"ג 250 ובהתאם בכל הסמינרים לכיתה
אני חייב לתקן שרק עכשיו שמתי לב שטעיתי בשנים והתכוונתי לכתוב שלמדתי בישיבה גדולה לפני 15 שנה ובטעות כתבתי לפני 25 שנה

מוישי פרומן

משתמש מקצוען
בבדיקה שערכתי באתר של רשות המיסים על אחד הפריפריות.
נראה בבירור
ישנם דירות רבות שנקנות ונמכרות לאחר שנה-שנתיים.
כנראה לא הצליחו למצוא שוכר ...
אדם שמכר אחרי שנה שנתיים זה אומר שלא היה לו שוכר לכן מכר?
אין בעיה שתביע דעה אבל על סמך עובדות
ולא לפי כנראה......
יש מלא סיבות למכור
עשו סיבוב הגדילו את ההון העצמי וקנו בקריית ספר/בית שמש/ביתר

hishtadlut

משתמש פעיל
ולא לפי כנראה......
יש מלא סיבות למכור
במכירות שאני מכיר בפריפריות אין סיבוב מוכרים במחירי הקניה או מקסימום 10% רווח

מברר

משתמש פעיל
ולא לפי כנראה......
יש מלא סיבות למכור
אני מכיר לא מעט זוגות, שבתחילה חשבו שיסתדרו עם לשכור במרכז ולהשכיר בפריפריה,
לאחר תקופה של שנה/שנתיים ראו שקשה להם עם צורת חיים זו,
והחליטו להגדיל משכנתא ולרכוש דירה במרכז.

פרומליין

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
כאחד שעוקב מקרוב אחרי שוק הדיור החרדי כבר כ20 שנה וגם בררתי עם הרבה מבוגרים יותר (לא עיסוק אלא סקרנות גרידא)
אני רואה מכל הדיונים פה שאנשים לא יודעים איזה נתונים לבדוק ולפי מה לבדוק
אקדים ואומר אף אחד לא יודע מה הולך לקרות ומה הולך להיות ברור שהכל מהשמים
אני תמיד עונה לאנשים ששואלים אותי מה הולך להיות? שאנשים חכמים יגידו לך מה הולך להיות בשנתיים הקרובות
ויותר חכמים יסבירו לך אחרי זה למה זה לא היה
ולכן ברור שכל מה שאומרים זה לפי המצב העכשווי
הרי זה ברור לכולם שכל מחיר נקבע לפי היצע וביקוש ולא ניכנס עכשיו לדיונים שיש כאן כבר
אני רק רוצה להסביר לכל השואלים למה תמיד אמרו שהולך לרדת ולא ירד ועכשיו גם אומרים ומה נשתנה ?
התשובה היא שעד עכשיו זה בא ממשאלת לב וטענה שהמחירים הגבוהים האלו אנשים לא יקנו או לא יוכלו לעמוד בהם
ואז זה התברר שלא נכון לא משנה כמה המחיר יעלה כל זמן שאין מספיק דירות ואנשים לא גרים ברחוב המחיר רק יעלה ויעלה למרות שאין להם את הכסף
והסיבה שגם האנשים שבלית ברירה גרו בשכרות מכיוון שגם היה מחסור יותר ויותר בדירות לשכירות ואנשים פשוט שילמו יותר ויותר כל שנה לדירות יותר גרועות התפוצצו וקנו דירות במסירות נפש
ואז עכשיו נגיע לחשבון
בכל שנה מתחתנים אצל הציבור החרדי בערך כ8000 זוגות שזה הדירות שצריכים מחדש
כל שאר החשבונות שהביאו כאן לא רלוונטי
עד השנה הזו (50-60 השנים האחרונות )לא היה דבר כזה שיצא לציבור החרדי דירות לדיור כמות כזה ולכן החוסר רק עלה
ואני יסביר דירות זה כולל חדשים /פיצולים /מתחרד הוספת קומות /מחסנים והלאה/ אנשים שנפטרו
משנה הזו ונראה שזה רק הולך וממשיך יש יותר דירות מהסכום הזה כל חודש וחודש ולכן כל כל ההיצע רק גודל
וזה קרה משתי סיבות
1) כל כך הרבה דירות שבנו לציבור החרדי במכה אחד שלא היה אף פעם
אבל זה יכול להיגמר על ידי הממשלה כמו שכתבו את זה כבר
2) הפריפריה ומתחרד
אני כבר מדבר עם אנשים שהולכים לפריפריה כ20 שנה
ואני אומר לכם עד לפני שנתייים -חמש (לא יודע בדיוק החודש וזה גם משתנה בכל עיר )
לא היה אפשר להגיד שהולכים שם לגור הציבור החרדי
לא היה שם כמעט לא הצד הרוחני ולא הצד הגשמי ולא מצד פרנסה
כל אחד כמעט (חוץ מיחידים) בכה שהוא גר שם מחוסר ברירה והוא רוצה לחזור רק אין לא ברירה והרבה חזרו כל הזמן
חוץ ממקומות יחידים ממש שגם לא היה שם מספיק דירות למכירה
ועובדה שזה השתנה ב 180 מעלות דברתי כל השנים עם עשרות אנשים מכל מיני ערים וקהילות (טבריה צפת עמנואל חיפה קרית גת כרמיאל עפולה הר יונה )בכל המקומות עד לפני כמה שנים בכו והתלוננו שקשה לגור חברים שלהם שדיברו איתם לא קיבלו חשק לבוא
עוד דבר שתמיד כל כמה זמן קפץ איזה עיר או מקום שהתחילו לעשות מתחרד ואז כל הציבור החרדי ובעיקר המשקיעים רצו לקנות המחיר קפץ לכפול אנשים עושים חשבון שזה כבר לא הפרש גדול כזה מהמרכז ואז הציבור התקרר ונגמר הסיפור פחות או יותר
כי להמשיך לפתח עיר או מקום חדש לציבור החרדי צריכים שלאורך כמה שנים המחיר לא יעלה בצורה דרסטית ויהיה גם הרבה דירות שלא יהיה על כל דירה 50 קונים ומשקיעים
וזה השתנה ממש ב3-5 שנים האלו כל קהילה וחסידות כמעט הולכים למקום אחר
ואז יש שפע של ערים מתחרדות בכל הארץ המשקיעים מתפזרים על כל הארץ והמחירים לא עולים כמעט ובערים החרדים הגדולים המחיר עולים כל הזמן ואז ההפרש לבין המתחרד רק מתעצם ומחמם את הציבור ללכת
וזה נראה שרק הולך ומתעצם
כל אחד מוזמן להרים טלפונים ולבדוק בצפת /טבריה /כרמיאל /חיפה רכסים /הר יונה /עפולה
כמות האנשים שבאים עכשיו בשנה זה בערך מה שבאו ב20 שנים עד עכשיו כל אחד מוזמן לבדוק
ואנשים רק מרוצים יותר ויותר
ולא משנה הסיבות זה העובדות ולכן זה כבר הופך יותר ויותר למרכז
חיפה ורכסים קרית אתא זה כבר אלפי חרדים החניות שמוכרים שם רק מגדילים המכירות שעד עכשיו לא היה למי למכור כל דבר נסעו למרכז
צפת טבריה עפולה והר יונה גם נהפך לכעין עיר
עד לפני ס"ה 3 שנים דברתי עם אנשים בהר יונה צפת טבריה היה קשה להם מכל הבחינות והיום כמעט כולם מרוצים אומרים לחברים וידידים שלהם לא מבינים למה אתם לא באים
אז כנראה מגלים האלו הולכים להיות צונאמי תוך כמה שנים
רק בקרית אתא שהיתחיל ס"ה לפני שנתיים וכבר עכשיו 150
חריש היה לפני שנתיים פחות ממאה וכבר עכשיו מאות ממש קנו רק בשנה אחרונה
תבדקו גם ברכסים ובעמנואל ועוד ועוד
גם בירושלים לא היה אח ורע בכל השנים שיש כל כך הרבה שכונות להתחרד היה כמה שנים רמת אשכול עוד כמה שנים קרית יובל או רמות
עכשיו הולכים לפסגת זאב /גבעת זאב /נוה יעקב/ גילה /הגבעה הצרפתית /גבעת מרדכי ועוד ועוד
ועכשיו בואו חשבון צריכים 4000 דירות חדשות כל שנה
אני יעשה חשבון בערך דירות חדשות לאכלוס
בחצי שנה הקרובה (זה בערך ונא לא להתוכח על כל עיר יכול להיות באחד פחות אז בשני יותר )
בית שמש 1500
ירושלים 500
בני ברק 300
חריש 300
הר יונה 250
נוף הגליל 50
רכסים 300
חיפה והקריות 200
עפולה 400
צפת /טבריה /קרית גת /עמנואל/ דימונה /כרמיאל /אופקים /אחיסמך ועוד בכל הארץ
אני לא יודע נתונים בכל עיר אני חושב כולם ביחד בערך 1000
ואז יוצא שיש היצע של דירות יותר מצריכה
וזה לא משנה עם זה משקיעים או קונים או משכירים ברגע שיש יותר המחירים לשכירות יורדים מה שבאמת קורה עכשיו (תבדקו רמה ד בית שמש ביתר עילית ומודיעין עילית )
ולכן גם אם המחירים של הדירות עולים מכל מיני סיבות הסיבה שעד עכשיו אנשים קונים בכל מחיר שהתפוצצו מלגור בשכירות (תדברו עם כל השוכרים )המחיר עלה כל הזמן היצע ירד הדירות התקטנו כל הזמן הבעלי בתים צחקו מן השוכרים לא רצו לתקן שום דבר
וזה השתנה עכשיו מכל הבחינות ונראה רק שהולך להמשיך יותר ויותר ואז אנשים לא לחוצים לקנות בכל מחיר
אם עד עכשיו אלו שקנו צחקו מאלו שגרים בשכירות איך שמתפוצצים כבר מתחיל ההיפך אנשים ששוכרים ברמה ד צוחקים על אלו שקנו ומתפוצצים מלשלם משכנתא והלואות
ולכן אם זה ימשיך כך (ברור שזה רק אם ואף אחד לא יכול לדעת )לאט לאט אנשים לא ימסרו את הנפש לקנות בכל מחיר וגם יותר ויותר ילכו לעוד ערים ועוד מקומות
כבר עכשיו אפשר לראות שינו במחשבה של אנשים
בכל השנים האחרונים אנשים נרשמו וקנו במחיר למשתכן בעיקר בבית שמש בני ברק וירושלים או רק להשקעה (ובאמת חבל )
עכשיו אני שומע מעשרות אנשים שנרשמו וגם מתכוננים ללכת לגור בכל הערים שיש דירות לזכאים (יכול להיות שבזכות חריש שזה היה ראשון כך או בזכות הועד לדיור )
ולכן נראה שעוד שנתיים יש לנו עוד כמה ערים ללכת
ועל זה אין בכח לעצור
ובאמת טעות שכל השנים כל הציבור החרדי הלכו רק לאיפה שהמדינה שחררו טיפין טיפין במקום לכבוש ערים שלא נהיה תלויים בהם
זה מה שנראה לי כמובן כמו שכתבתי בהתחלה שאחד לא יודע מה הולך להיות וזה רק השערות בעלמא רק הסברתי מה השתנה עכשיו מכל השנים
אני מבקש מאד מי שחולק וסובר אחרת (אני מתכוון על כל האשכול )לענות ענייני כמובן שכל אחד מוזמן להביע את דעתו ומחכים אבל אחרי שאמרתם את דעתכם הציבור רוצה לשמוע עוד דעות ולא צריך על כל מי שחולק שוב פעם להגיב שאתם חולקים גם עליו
מקווה שהסברתי מציון

פרומליין

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
כאחד שעוקב מקרוב אחרי שוק הדיור החרדי כבר כ20 שנה וגם בררתי עם הרבה מבוגרים יותר (לא עיסוק אלא סקרנות גרידא)
אני רואה מכל הדיונים פה שאנשים לא יודעים איזה נתונים לבדוק ולפי מה לבדוק
אקדים ואומר אף אחד לא יודע מה הולך לקרות ומה הולך להיות ברור שהכל מהשמים
אני תמיד עונה לאנשים ששואלים אותי מה הולך להיות? שאנשים חכמים יגידו לך מה הולך להיות בשנתיים הקרובות
ויותר חכמים יסבירו לך אחרי זה למה זה לא היה
ולכן ברור שכל מה שאומרים זה לפי המצב העכשווי
הרי זה ברור לכולם שכל מחיר נקבע לפי היצע וביקוש ולא ניכנס עכשיו לדיונים שיש כאן כבר
אני רק רוצה להסביר לכל השואלים למה תמיד אמרו שהולך לרדת ולא ירד ועכשיו גם אומרים ומה נשתנה ?
התשובה היא שעד עכשיו זה בא ממשאלת לב וטענה שהמחירים הגבוהים האלו אנשים לא יקנו או לא יוכלו לעמוד בהם
ואז זה התברר שלא נכון לא משנה כמה המחיר יעלה כל זמן שאין מספיק דירות ואנשים לא גרים ברחוב המחיר רק יעלה ויעלה למרות שאין להם את הכסף
והסיבה שגם האנשים שבלית ברירה גרו בשכרות מכיוון שגם היה מחסור יותר ויותר בדירות לשכירות ואנשים פשוט שילמו יותר ויותר כל שנה לדירות יותר גרועות התפוצצו וקנו דירות במסירות נפש
ואז עכשיו נגיע לחשבון
בכל שנה מתחתנים אצל הציבור החרדי בערך כ8000 זוגות שזה הדירות שצריכים מחדש
כל שאר החשבונות שהביאו כאן לא רלוונטי
עד השנה הזו (50-60 השנים האחרונות )לא היה דבר כזה שיצא לציבור החרדי דירות לדיור כמות כזה ולכן החוסר רק עלה
ואני יסביר דירות זה כולל חדשים /פיצולים /מתחרד הוספת קומות /מחסנים והלאה/ אנשים שנפטרו
משנה הזו ונראה שזה רק הולך וממשיך יש יותר דירות מהסכום הזה כל חודש וחודש ולכן כל כל ההיצע רק גודל
וזה קרה משתי סיבות
1) כל כך הרבה דירות שבנו לציבור החרדי במכה אחד שלא היה אף פעם
אבל זה יכול להיגמר על ידי הממשלה כמו שכתבו את זה כבר
2) הפריפריה ומתחרד
אני כבר מדבר עם אנשים שהולכים לפריפריה כ20 שנה
ואני אומר לכם עד לפני שנתייים -חמש (לא יודע בדיוק החודש וזה גם משתנה בכל עיר )
לא היה אפשר להגיד שהולכים שם לגור הציבור החרדי
לא היה שם כמעט לא הצד הרוחני ולא הצד הגשמי ולא מצד פרנסה
כל אחד כמעט (חוץ מיחידים) בכה שהוא גר שם מחוסר ברירה והוא רוצה לחזור רק אין לא ברירה והרבה חזרו כל הזמן
חוץ ממקומות יחידים ממש שגם לא היה שם מספיק דירות למכירה
ועובדה שזה השתנה ב 180 מעלות דברתי כל השנים עם עשרות אנשים מכל מיני ערים וקהילות (טבריה צפת עמנואל חיפה קרית גת כרמיאל עפולה הר יונה )בכל המקומות עד לפני כמה שנים בכו והתלוננו שקשה לגור חברים שלהם שדיברו איתם לא קיבלו חשק לבוא
עוד דבר שתמיד כל כמה זמן קפץ איזה עיר או מקום שהתחילו לעשות מתחרד ואז כל הציבור החרדי ובעיקר המשקיעים רצו לקנות המחיר קפץ לכפול אנשים עושים חשבון שזה כבר לא הפרש גדול כזה מהמרכז ואז הציבור התקרר ונגמר הסיפור פחות או יותר
כי להמשיך לפתח עיר או מקום חדש לציבור החרדי צריכים שלאורך כמה שנים המחיר לא יעלה בצורה דרסטית ויהיה גם הרבה דירות שלא יהיה על כל דירה 50 קונים ומשקיעים
וזה השתנה ממש ב3-5 שנים האלו כל קהילה וחסידות כמעט הולכים למקום אחר
ואז יש שפע של ערים מתחרדות בכל הארץ המשקיעים מתפזרים על כל הארץ והמחירים לא עולים כמעט ובערים החרדים הגדולים המחיר עולים כל הזמן ואז ההפרש לבין המתחרד רק מתעצם ומחמם את הציבור ללכת
וזה נראה שרק הולך ומתעצם
כל אחד מוזמן להרים טלפונים ולבדוק בצפת /טבריה /כרמיאל /חיפה רכסים /הר יונה /עפולה
כמות האנשים שבאים עכשיו בשנה זה בערך מה שבאו ב20 שנים עד עכשיו כל אחד מוזמן לבדוק
ואנשים רק מרוצים יותר ויותר
ולא משנה הסיבות זה העובדות ולכן זה כבר הופך יותר ויותר למרכז
חיפה ורכסים קרית אתא זה כבר אלפי חרדים החניות שמוכרים שם רק מגדילים המכירות שעד עכשיו לא היה למי למכור כל דבר נסעו למרכז
צפת טבריה עפולה והר יונה גם נהפך לכעין עיר
עד לפני ס"ה 3 שנים דברתי עם אנשים בהר יונה צפת טבריה היה קשה להם מכל הבחינות והיום כמעט כולם מרוצים אומרים לחברים וידידים שלהם לא מבינים למה אתם לא באים
אז כנראה מגלים האלו הולכים להיות צונאמי תוך כמה שנים
רק בקרית אתא שהיתחיל ס"ה לפני שנתיים וכבר עכשיו 150
חריש היה לפני שנתיים פחות ממאה וכבר עכשיו מאות ממש קנו רק בשנה אחרונה
תבדקו גם ברכסים ובעמנואל ועוד ועוד
גם בירושלים לא היה אח ורע בכל השנים שיש כל כך הרבה שכונות להתחרד היה כמה שנים רמת אשכול עוד כמה שנים קרית יובל או רמות
עכשיו הולכים לפסגת זאב /גבעת זאב /נוה יעקב/ גילה /הגבעה הצרפתית /גבעת מרדכי ועוד ועוד
ועכשיו בואו חשבון צריכים 4000 דירות חדשות כל שנה
אני יעשה חשבון בערך דירות חדשות לאכלוס
בחצי שנה הקרובה (זה בערך ונא לא להתוכח על כל עיר יכול להיות באחד פחות אז בשני יותר )
בית שמש 1500
ירושלים 500
בני ברק 300
חריש 300
הר יונה 250
נוף הגליל 50
רכסים 300
חיפה והקריות 200
עפולה 400
צפת /טבריה /קרית גת /עמנואל/ דימונה /כרמיאל /אופקים /אחיסמך ועוד בכל הארץ
אני לא יודע נתונים בכל עיר אני חושב כולם ביחד בערך 1000
ואז יוצא שיש היצע של דירות יותר מצריכה
וזה לא משנה עם זה משקיעים או קונים או משכירים ברגע שיש יותר המחירים לשכירות יורדים מה שבאמת קורה עכשיו (תבדקו רמה ד בית שמש ביתר עילית ומודיעין עילית )
ולכן גם אם המחירים של הדירות עולים מכל מיני סיבות הסיבה שעד עכשיו אנשים קונים בכל מחיר שהתפוצצו מלגור בשכירות (תדברו עם כל השוכרים )המחיר עלה כל הזמן היצע ירד הדירות התקטנו כל הזמן הבעלי בתים צחקו מן השוכרים לא רצו לתקן שום דבר
וזה השתנה עכשיו מכל הבחינות ונראה רק שהולך להמשיך יותר ויותר ואז אנשים לא לחוצים לקנות בכל מחיר
אם עד עכשיו אלו שקנו צחקו מאלו שגרים בשכירות איך שמתפוצצים כבר מתחיל ההיפך אנשים ששוכרים ברמה ד צוחקים על אלו שקנו ומתפוצצים מלשלם משכנתא והלואות
ולכן אם זה ימשיך כך (ברור שזה רק אם ואף אחד לא יכול לדעת )לאט לאט אנשים לא ימסרו את הנפש לקנות בכל מחיר וגם יותר ויותר ילכו לעוד ערים ועוד מקומות
כבר עכשיו אפשר לראות שינו במחשבה של אנשים
בכל השנים האחרונים אנשים נרשמו וקנו במחיר למשתכן בעיקר בבית שמש בני ברק וירושלים או רק להשקעה (ובאמת חבל )
עכשיו אני שומע מעשרות אנשים שנרשמו וגם מתכוננים ללכת לגור בכל הערים שיש דירות לזכאים (יכול להיות שבזכות חריש שזה היה ראשון כך או בזכות הועד לדיור )
ולכן נראה שעוד שנתיים יש לנו עוד כמה ערים ללכת
ועל זה אין בכח לעצור
ובאמת טעות שכל השנים כל הציבור החרדי הלכו רק לאיפה שהמדינה שחררו טיפין טיפין במקום לכבוש ערים שלא נהיה תלויים בהם
זה מה שנראה לי כמובן כמו שכתבתי בהתחלה שאחד לא יודע מה הולך להיות וזה רק השערות בעלמא רק הסברתי מה השתנה עכשיו מכל השנים
אני מבקש מאד מי שחולק וסובר אחרת (אני מתכוון על כל האשכול )לענות ענייני כמובן שכל אחד מוזמן להביע את דעתו ומחכים אבל אחרי שאמרתם את דעתכם הציבור רוצה לשמוע עוד דעות ולא צריך על כל מי שחולק שוב פעם להגיב שאתם חולקים גם עליו
מקווה שהסברתי מציון
אני מתקן טעות
בכל שנה זה בערך 8000 זוגות חדשים
ובחצי שנה זה 4000 זוגות
החשבון שעשיתי לפי שנים זה אוכלוסים שצריך להיות בחצי השנה הקרוב לפי מה שבררתי פחות או יותר
וכפי מה שהסברתי כולל חדשים /פיצולים /מתחרד /התפנו מפטירה וכדו'

שטייסל מערכות מיזוג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
חברה כתבו כאן באשכול 100 סיבות למה המחיר עולך לרדת .
אני בעד
רק שאלה
1) האם אתם יודעים כמה מס הקבלן משלם על הקרקע (זה העלות הכי יקרה)
כמה אחוזי מס בסופו של דבר משלם יזם למטר ? (כמובן תלוי בכל עיר זה משתנה והמחיר
שהוא דורש גם משתנה בהתאם)
2) הראשונים שלא נותנים ולא יתנו שהמחיר ירד זה בנק ישראל וכמובן המדינה
למה ?

המשבר הכלכלי העולמי של 2008, הקרוי גם משבר האשראי העולמי, הוא משבר פיננסי גלובלי חריף, אשר הכה בעולם בשנים 2008–2009. ניצני המשבר הם במשבר הסאבפריים שהחל בארצות הברית ביולי 2007, והתפשט אחר כך לכל רחבי העולם.

השנים שקדמו למשבר היוו תקופה של גאות כלכלית בארצות הברית, אשר התאפשרה הודות למדיניות מוניטרית מרחיבה וקביעת ריבית נמוכה במשק על ידי הבנק המרכזי האמריקאי, הפדרל ריזרב. תקופה זו התבטאה בעלייה בצריכה הפרטית ועלייה ניכרת במחירי הנדל"ן ובשנת 2006 החלו לעלות סימני שאלה בדבר יכולתם של משקי הבית האמריקניים לעמוד בתשלום חובותיהם, ובפרט בהחזר המשכנתאות שניתנו עד אז לכל דורש. עלייה חדה במספר הלווים שלא יכלו לעמוד בהתחייבויותיהם הביאה לגל של הליך פירוק בגופים שהלוו לרוכשי בתים, ולגל שני של ירידות חדות באיגרות חוב שעברו תהליך איגוח ונרכשו על ידי בנקים ברחבי העולם. ביולי 2007 החלה צניחה בשערי איגרות חוב מגובות במשכנתאות, והחל מאוקטובר 2007 הסתמנו ירידות גם בשוקי המניות.

שנת 2008 החלה כשאירועים שונים מתקבלים על ידי השווקים בשקט יחסי, עד לספטמבר. ב-14 בחודש זה הודיע בנק ההשקעות האמריקני ליהמן ברדרס על הליך פירוק. מכאן ואילך החל כדור שלג להתגלגל, כשאירוע רודף אירוע

ועוד

הגידול הלא מבוקר בשוק הנדל"ן בארצות הוביל לבועה של ביקושים כך שהציבור העדיף לקחת משכנתאות גם על דירות שמחירן היה גבוה מערכן הריאלי.

סדקים בבועת הנדל"ן החלו כאשר חלה ירידה במחירי הנדל"ן. בעלי ההלוואות מצאו את עצמם עם הלוואה הגבוהה משווי הנכס ולכן העדיפו שלא לפרוע את ההלוואה ולמשכן את הנכס. במקביל, הבנקים ניסו לשמור על המוניטין הפיננסי שלהם ונשאו ברוב הפסדי הענק שנגרמו כתוצאה מאי פרעון ההלוואות

מה ההבדל אז בארה"ב למה שקורה היום או בשנים האחרונות בישראל
1 בארה"ב היה יותר הצע ממה שבפועל היה צריך
2 הבנקים בארה"ב נותנים % 100 אחוז משכנתא

מה שקרה כ שהכל התפוצץ ו
1 לאנשים לא היה לשלם
או שהערך של הדירה היה בשפל היסטורי
לדוגמא אחד קנה דירה במליון דולר אז הערך של הדירה נפל מהסיבות הנ"ל
וירד ל300 אלף
אנשים אמרו לעצמם רגע אני משלם משכנתא של מליון כ שהשווי של הנכס בכלל
שליש
ואז אנשים הפסיקו לשלם והבנקים נשארו במקום מליונים (מליארדים) במזומנים
הם נתקעו באלפי דירות ללא ביקוש
וללא מזומנים ביד
לכן הם קרסו

לצערנו (כל בית ישראל)
כאן המצב לא כך
1 אין כל כך הצע (גם הם המדינה שחררה בשנים אחרונות זה לג לרש)עדיין אי לא מציפה את השוק
רק טיפין טיפין
2 המשכנתא כאן במצב הכי טוב זה 75 % משווי הנכס (כן גם במחיר למשתכן מחייבים מינמום 100 K
ולא כמו בארה"ב שלא צריך אפ^ דולר 1
3 כמו שכתבתי לעיל על המס

אז איך ריבונו של עולם המחיר (השוק) ירד
איך
גם לאלו שיאמרו אין לאנשים לשלם , יש הרבה חוצניקים שרוכשים בארץ
ועוד יותר
יש הרבה קבלנים שעיקר השיווק שלהם זה בחו"ל

לכן לעניות דעתי קשה לי להאמין שהמחיר ירד (לכולנו אולי יש משאלה כזאות)
אך אני לא מצליח לראות איך זה קורה

תנסו להחכימני הלואי

כמו הרוח

משתמש מקצוען
חברה כתבו כאן באשכול 100 סחבות למה המחיר עולך לרדת .
אני בעד
רק שאלה
1) האם אתם יודעים כמה מס הקבלן משלם על הקרקע (זה העלות הכי יקרה)
כמה אחוזי מס בסופו של דבר משלם יזם למטר ? (כמובן תלוי בכל עיר זה משתנה והמחיר
שהוא דורש גם משתנה )
2) הראשונים שלא נותנים ולא יתנו שהמחיר ירד זה בנק ישראל וכמובן המדינה
למה ?

המשבר הכלכלי העולמי של 2008, הקרוי גם משבר האשראי העולמי, הוא משבר פיננסי גלובלי חריף, אשר הכה בעולם בשנים 2008–2009. ניצני המשבר הם במשבר הסאבפריים שהחל בארצות הברית ביולי 2007, והתפשט אחר כך לכל רחבי העולם.

השנים שקדמו למשבר היוו תקופה של גאות כלכלית בארצות הברית, אשר התאפשרה הודות למדיניות מוניטרית מרחיבה וקביעת ריבית נמוכה במשק על ידי הבנק המרכזי האמריקאי, הפדרל ריזרב. תקופה זו התבטאה בעלייה בצריכה הפרטית ועלייה ניכרת במחירי הנדל"ן ובשנת 2006 החלו לעלות סימני שאלה בדבר יכולתם של משקי הבית האמריקניים לעמוד בתשלום חובותיהם, ובפרט בהחזר המשכנתאות שניתנו עד אז לכל דורש. עלייה חדה במספר הלווים שלא יכלו לעמוד בהתחייבויותיהם הביאה לגל של הליך פירוק בגופים שהלוו לרוכשי בתים, ולגל שני של ירידות חדות באיגרות חוב שעברו תהליך איגוח ונרכשו על ידי בנקים ברחבי העולם. ביולי 2007 החלה צניחה בשערי איגרות חוב מגובות במשכנתאות, והחל מאוקטובר 2007 הסתמנו ירידות גם בשוקי המניות.

שנת 2008 החלה כשאירועים שונים מתקבלים על ידי השווקים בשקט יחסי, עד לספטמבר. ב-14 בחודש זה הודיע בנק ההשקעות האמריקני ליהמן ברדרס על הליך פירוק. מכאן ואילך החל כדור שלג להתגלגל, כשאירוע רודף אירוע

ועוד

הגידול הלא מבוקר בשוק הנדל"ן בארצות הוביל לבועה של ביקושים כך שהציבור העדיף לקחת משכנתאות גם על דירות שמחירן היה גבוה מערכן הריאלי.

סדקים בבועת הנדל"ן החלו כאשר חלה ירידה במחירי הנדל"ן. בעלי ההלוואות מצאו את עצמם עם הלוואה הגבוהה משווי הנכס ולכן העדיפו שלא לפרוע את ההלוואה ולמשכן את הנכס. במקביל, הבנקים ניסו לשמור על המוניטין הפיננסי שלהם ונשאו ברוב הפסדי הענק שנגרמו כתוצאה מאי פרעון ההלוואות

מה ההבדל אז בארה"ב למה שקורה היום או בשנים האחרונות בישראל
1 בארה"ב היה יותר הצע ממה שבפועל היה צריך
2 הבנקים בארה"ב נותנים 100 אחוז משכנתא

מה שקרה כ שהכל התפוצץ ו
1 לאנשים לא היה לשלם
או שהערך של הדירה היה בשפל היסטורי
לדוגמא אחד קנה דירה במליון דולר אז הערך של הדירה נפל מהסיבות הנ"ל
וירד ל300 אלף
אנשים אמרו לעצמם רגע אני משלם משכנתא של מליון כ שהשווי של הנכס בכלל
שליש
ואז אנשים הפסיקו לשלם והבנקים נשארו במקום מליונים (מליארדים) במזומנים
הם נתקעו באלפי דירות ללא ביקוש
לכן הם קרסו

לצערנו (כל בית ישראל)
כאן המצב לא כך
אין כל כך הצע (גם הם המדינה שחררה בשנים אחרונות זה לג לרש)עדיין אי לא מציפה את השוק
רק טיפין טיפין
2 המשכנתא כאן במצב הכי טוב זה 75 % משווי הנכס (כן גם במחיר למשתכן מחייבים מינמום 100 K
ולא כמו בארה"ב שלא צריך אפ^ דולר 1
3 כמו שכתבתי לעיל על המס

אז איך ריבונו של עולם המחיר (השוק ) ירד
איך
גם לאלו שיאמרו אין לאנשים לשלם , יש הרבה חוצניקים שרוכשים בארץ
יותר חזק יש הרבה קבלנים שעיקר השיווק שלהם זה בחו"ל

לכן לעניות דעתי קשה לי להאמין שהמחיר ירד (לכולנו אולי יש משאלה כזאות)
אך אני לא מצליח לראות איך זה קורה

תנסו להחכימני הלואי
יודעים טוב מאוד
במקרה אני עובדת עם חברות יזום ובניה
אכן המחירים שהקבלנים שמים על כל קרקע שיוצאת למכרז הם מטורפים...
זה לא אומר שקבלנים לא יפשטו רגל.
עיין מה קרה למניות חברות הנדל"ן בשבוע האחרון.
ב. זה פחות רלוונטי למצב שבו הציבור לא יוכל לשלם משכנתאות
גם בגלל הריבית המטורפת והן מצד פיטורין או ירידה דרסטית בענף היי טק
מיתון וכו
המדינה באמת לא תיתן לזה לקרות אבל במצב של אינפלציה לא תמיד יש שליטה

כמו הרוח

משתמש מקצוען
פעם היה קשה לדבר עם זוגות על פריפרייה
היום אומרים לך כבר על חריש שזה מרכז.
אז עפולה זה עוד רבע שעה, ובחצי מחיר לדירה.
וב"ב תוכיח את הוכחה הכי גדולה, המחירים בב"ב לא עלו דרסטית בשנתיים האחרונות ודאי ביחס לערים ב"ש וק"ס
ולמה?
כי הזוצ הגיעו למיצוי ביכולת לקנות דירות מעל 1.7 כי זה באמת כבר לא הגיוני וכך מי שנשאר בשוק זה רק משפרי דיור
וכך קרה בק"ס וב"ש הגענו למיצוי השוק נעצר.
ולאט לאט נראה זוצ הולכים אחר כבוד לפריפריה, יבינו שזה לא כזה נורא
יפתחו מרכזי היי טק וכו
אגב גם ב"ש אין עבודה היום
ואגב לפני 20 שנה ק"ס הייתה פריפרייה של הפריפרייה

כמו הרוח

משתמש מקצוען

למי שמבין מה זה אומר......​

צפי לעליית האינפלציה בישראל באפריל לקצב שנתי של 4%​

לפי הערכות כלכלני הראל, מדד המחירים לאפריל צפוי לטפס ב-0.8%. בכך קצב האינפלציה יעלה ל-4% ב-12 החודשים האחרונים"​

מה שמחייב לפחות ריבית של 2 אחוז בנק ישראל

אחינו כל בית ישראל

משתמש מקצוען
זה בדיוק הנקודה.
במרכז בעל הדירה לא מוכר את הדירה בגלל שהוא צריך אותה לגור בה.
גם אם יבוא נביא ויאמר לי שדירתי במרכז תרד עוד שנה במאתיים אלף ש"ח, לא אמכור אותה.
כי אני צריך אותה לגור בה !
ואם יש מכירה אז הקונה [בדרך כלל] מתכוין לגור בדירה.

בפריפריה בעל הדירה מוכר ברגע שהוא חושב שהמחיר בשיא.
ואם הוא מוכר, הוא צריך קונה שחושב שהמחיר יעלה עוד ועוד.
זה ממש בועה !

===
אפשר גם לבדוק
אם מוכר מאפשר כניסה מיידית זה אומר שהדירה ריקה והוא [כנראה] לא מצא שוכר.
בקיצור
לבדוק האם מדובר בביקוש אמיתי או רק 'לשכור כדי להשכיר'.
תלוי באיזה מקום בפריפריה אי אפשר להכליל את כל הפריפריה כמקשה אחת

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אני מכיר לא מעט זוגות, שבתחילה חשבו שיסתדרו עם לשכור במרכז ולהשכיר בפריפריה,
לאחר תקופה של שנה/שנתיים ראו שקשה להם עם צורת חיים זו,
והחליטו להגדיל משכנתא ולרכוש דירה במרכז.
אם היה להם שוכר הגון במחיר סביר, הם גם היו מוכרים ?
בכל מקרה זה מוכיח מה שאמרתי שאין כאן ביקוש אמיתי שהרי הזוג שקנה בפריפריה, לא רצו לגור שם, רק להשכיר.
זה סיכון של בועה.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
ולא לפי כנראה......
יש מלא סיבות למכור
זה מראה דבר אחד
שהם רק קנו 'כדי למכור/להשכיר', זה לא נקרא ביקוש אמיתי.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה