איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
ב. כל אלו שקונים דירה ב-1.8M [החזר של 6000 בחודש] על סמך העבודה של האשה בהיי-טק - אני לא רוצה לחשוב על מה שיקרה למשפחה כזו, כשיהיה לה עשרה ילדים, והאשה לא תשיג עבודה או לא תוכל לעבוד מכל סיבה שהיא.
אתה כן רוצה לחשוב מה יקרה להם כשיהיה להם עשרה ילדים והאשה לא תשיג עבודה או לא תוכל לעבוד מכל סיבה שהיא, ולא תהיה להם דירה עם משכנתא?
מאיפה ישלמו את השכירות?

ככה לפחות הם יוכלו אז למחזר את 200,000 השקלים שנשארו.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אתה כן רוצה לחשוב מה יקרה להם כשיהיה להם עשרה ילדים והאשה לא תשיג עבודה או לא תוכל לעבוד מכל סיבה שהיא, ולא תהיה להם דירה עם משכנתא?
מאיפה ישלמו את השכירות?

ככה לפחות הם יוכלו אז למחזר את 200,000 השקלים שנשארו.
ההורים שלנו גידלו עשרה ילדים, גם בלי שעבדו בהייטק. בתקופות קשות הם הידקו את החגורות. אבל כשיש בור ענק של 6000 בחודש שיוצאים באופן קבוע מהבנק - גם קופת העיר לא תצליח לעזור.

לא הבנתי מה למחזר, ומה נותרו.

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
ההורים שלנו גידלו עשרה ילדים, גם בלי שעבדו בהייטק. בתקופות קשות הם הידקו את החגורות. אבל כשיש בור ענק של 6000 בחודש שיוצאים באופן קבוע מהבנק - גם קופת העיר לא תצליח לעזור.

לא הבנתי מה למחזר, ומה נותרו.
עם שכירות כל חודש?

כשהמשפחה הנ"ל תגיע למצב שהזכרת, זה יהיה בעז"ה אחרי שהם שלמו 1500000 ממחיר הדירה, אז הם יוכלו לקחת משכנתא נמוכה עם החזר של 500 שח בחודש.
אם הם יגורו עכשיו בשכירות, מה הם יעשו ביום הזה?

רק אושר!

משתמש מקצוען
ברצינות
נראה לך שהם לא התמודדנו במחיר למשתכן ?
רק אנחנו גילינו את אמריקה שמעבר לכביש ?
אתה מוזמן לחריש החדשה לראות שהם לא פראיירים .
זה קטע,
כשבררתי על חריש אמרו לי מלא שלא גרים שם,שיש ערבים וכו וכו
מברור מעמיק גיליתי שהם מרוכזים בכמה בינים בחריש הישנה
ולאחר שאני גרה שם כבר כמה חודשים ונתקלתי פעם אחת בלבד בערביה אני מבינה שאנשים אומרים מה שהם שומעים בלי ככ לבדוק נתונים...
גם אני הופתעתי,ולטובה.
ככה שיש מצב שבין מה שאומרים לבין המציאות יש הבדל.
לא יודעת מה בדיוק קורה בכל המקומות של המחיר למשתכן אבל מה שבאתי לומר זה שצריך לבדוק לעומק לפני שמכריזים דברים.

אני456

משתמש מקצוען
אבל כשיש בור ענק של 6000 בחודש שיוצאים באופן קבוע מהבנק - גם קופת העיר לא תצליח לעזור
הם ימכרו את הדירה וילכו לגור בכסיף (או ג'לג'וליה, מה שיהיה רלוונטי באותו זמן)

כן פחות אטרקטיבי, אבל בלי ביקורי הוצל"פ ועיקולים.
לעבודה היא ממילא כבר לא צריכה להיות קרובה.

צ'ייסר

משתמש מקצוען
זה קטע,
כשבררתי על חריש אמרו לי מלא שלא גרים שם,שיש ערבים וכו וכו
מברור מעמיק גיליתי שהם מרוכזים בכמה בינים בחריש הישנה
ולאחר שאני גרה שם כבר כמה חודשים ונתקלתי פעם אחת בלבד בערביה אני מבינה שאנשים אומרים מה שהם שומעים בלי ככ לבדוק נתונים...
גם אני הופתעתי,ולטובה.
ככה שיש מצב שבין מה שאומרים לבין המציאות יש הבדל.
לא יודעת מה בדיוק קורה בכל המקומות של המחיר למשתכן אבל מה שבאתי לומר זה שצריך לבדוק לעומק לפני שמכריזים דברים.
לא אמרתי שחריש מלאה ערבים
הבאתי את חריש בתור דוגמא שהם עוברים לערים/איזורים חדשים הם גם בעד איכות חיים
ובמחיר למשתכן אין שליטה על אזורים
ואם הם מיעוט אין לך בעייה ??

הנדלניסט

משתמש פעיל
לידיעתכם בהגרלה האחרונה בעכו, נראה שזכו שם כמה מאות משפחות חרדיות, שבתוכנית כבר היום יש שם 8000 יח"ד ועוד היד נטויה.

בבני ברק ובבית שמש ובעכו יש תחנת רכבת (בעכו הולכים לבנות עוד אחד צמוד לשכונה החרדית).
והרכבת מתל אביב לירושלים מגיע כבר היום ל200 קמ"ש.
עכו זה עיר עם 40% ערבים מה שאומר שגם במחיר למשתכן זכו שם ערבים בכל הפרויקטים כי היה שם הגרלות לתושבי המקום - באחיסמך ערבי אחד הצליח להדליק את כל אחיסמך בתקופה שהוא גר שם - אני לא רוצה לחשוב מה יכול לקרות בעכו במגורים של חרדים וערבים יחד בגשמיות ובעיקר ברוחניות.
צר לי מאוד שאיני מבין את כל העסקנים למיניהם ששולחים את האברכים התמימים להתמודד שם במחיר למשתכן - מי לוקח אחריות על המשפחות האלה?

רק אושר!

משתמש מקצוען
לא אמרתי שחריש מלאה ערבים
הבאתי את חריש בתור דוגמא שהם עוברים לערים/איזורים חדשים הם גם בעד איכות חיים
ובמחיר למשתכן אין שליטה על אזורים
ואם הם מיעוט אין לך בעייה ??
אם הם מיעוט כמו בחריש,אז המלצה שלי לכל מי שיזכה במקום שיזכו בו כמות של חרדים שיקפוץ על זה...

צ'ייסר

משתמש מקצוען
עכו זה עיר עם 40% ערבים מה שאומר שגם במחיר למשתכן זכו שם ערבים בכל הפרויקטים כי היה שם הגרלות לתושבי המקום - באחיסמך ערבי אחד הצליח להדליק את כל אחיסמך בתקופה שהוא גר שם - אני לא רוצה לחשוב מה יכול לקרות בעכו במגורים של חרדים וערבים יחד בגשמיות ובעיקר ברוחניות.
צר לי מאוד שאיני מבין את כל העסקנים למיניהם ששולחים את האברכים התמימים להתמודד שם במחיר למשתכן - מי לוקח אחריות על המשפחות האלה?
חבל מאוד שאפשר לתת רק לייק אחד..
אם הם מיעוט כמו בחריש,אז המלצה שלי לכל מי שיזכה במקום שיזכו בו כמות של חרדים שיקפוץ על זה...
"קפיצה" נעימה מקווה מאוד שזו לא תהיה התרסקות מפוארת ..

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
כמה ערבים יש באחוזים בירושלים?
גם בעפולה יש ערבים והם גם מתמודדים במחיר למשתכן, ועדיין האדמו"ר מויזניץ מעודד את החסידים ללכת לגור שם.

הנדלניסט

משתמש פעיל
כמה ערבים יש באחוזים בירושלים?
גם בעפולה יש ערבים והם גם מתמודדים במחיר למשתכן, ועדיין האדמו"ר מויזניץ מעודד את החסידים ללכת לגור שם.
בירושלים יש רק 25% ערבי והם גרים בשוכנות נפרדות
בעפולה יש כ2% ערבי שגרים בעיקר בשכונת עמק יזרעאל ובודדים בשולי שכונת גבעת המורה

רק אושר!

משתמש מקצוען
חבל מאוד שאפשר לתת רק לייק אחד..

"קפיצה" נעימה מקווה מאוד שזו לא תהיה התרסקות מפוארת ..
שים לב למה שכתבתי, מומלץ לקרוא לפני שמגיבים ;)
אם הם מיעוט כמו בחריש!!!
אז בוודאות זה קפיצה ולא התרסקות...
לא מכירה את עכו ואין לי מושג מה כמותם של בני דודינו שם.

ארזים1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
א. כדאי לזכור שדירה למגורים היא לא נכס. נכס הוא מוצר המניב כסף. דירה למגורים היא הוצאה. הוצאה חשובה ונצרכת, אבל הוצאה.
ב. כל אלו שקונים דירה ב-1.8M [החזר של 6000 בחודש] על סמך העבודה של האשה בהיי-טק - אני לא רוצה לחשוב על מה שיקרה למשפחה כזו, כשיהיה לה עשרה ילדים, והאשה לא תשיג עבודה או לא תוכל לעבוד מכל סיבה שהיא.
במיוחד שעם עשרה ילדים היא תצטרך להרחיב את הדירה ולקחת משכנתא נוספת

מוישי פרומן

משתמש מקצוען
במיוחד שעם עשרה ילדים היא תצטרך להרחיב את הדירה ולקחת משכנתא נוספת
ואם היא בשכירות היא צריכה לעבור דירה לדירה יותר גדולה ולהוסיף עוד 2000₪ בחודש
וכל שנה המחיר עולה בעוד כמאתיים שקלים
ולפעמים המשכיר מכר את הדירה והיא צריכה לחפש דירה חדשה ולפעמים עם תיווך
ולפעמים הרהיטים מתפרקים מהמעברים האלו
ואז צריך ריהוט חדש

רחלי 111

משתמש צעיר
לאחר שחפרתי על רוב האשכול שמתי לב שיש נתון שאף אחד לא דיבר עליו
וזה הקשר בין מחירי השכירות לבין מחירי הדירות
שכל זמן שמחירי השכירות לא יעלו באותו הקצב בסוף מחירי הדירות יעצרו
בגלל שבשלב מסויים לא יהיה שווה לקנות דירות גם למשקיעים וגם לפרטיים:
למשקיעים, בגלל שיצטרכו להוסיף כסף למשכנתא כל חודש מכיוון שהשכירות לא מכסה את המשכנתא
לפרטיים, ברגע שהשכירות הרבה פחות ממשכנתא אז זוגות יעדיפו לגור בשכירות
ומחירי השכירות לא אמורים לעלות משמעותית מכיוון ששכירות זה הוצאה ולא השקעה אז כל זמן שהמשכורות לא יעלו בהרבה מחירי השכירות גם לא יעלו [רק אם יהיה מחסור בדירות בכל הארץ]
ולדעתי זה הסיבה שבאחוזים מחירי הדירות בירושלים לא עלו בהרבה בעשור האחרון בגלל שזה הגיע לתקרה מסוימת
שאנשים כבר העדיפו בית שמש וזה מה שקורה עכשיו בבי"ש וק"ס שמחירי השכירות לא מכסה את המשכנתא ולכן המחירים לא ימשיכו לעלות כיוון שאנשים יעדיפו לקנות בפריפריה או לשכור באזורי ביקוש

צ'ייסר

משתמש מקצוען
שים לב למה שכתבתי, מומלץ לקרוא לפני שמגיבים ;)
אם הם מיעוט כמו בחריש!!!
אז בוודאות זה קפיצה ולא התרסקות...
לא מכירה את עכו ואין לי מושג מה כמותם של בני דודינו שם.
שמתי לב קראתי היטב והבנתי מצויין
"אם " אחד גדול
שווה להמר על מחיר דירה????

די

משתמש סופר מקצוען
אבל מחוסרי דירה שצריכים לשלם שכירות עד שיגיע אליהם הבית, מפסידים את כל ההנחה ויותר בין המדד לשכירות
לא בהכרח נכון, אם יש הנחה של 500,000 ש"ח, 200,000 ש"ח שכירות ל5 שנים, 50,000 מדד (5% לשנתיים למיליון ש"ח) (המדד מוצמד רק מהיתר בניה-בערך שנתיים לפני אכלוס) עדיין נשארנו עם הנחה של 250,000 וקיבלנו דירה עם הון עצמי של 100,000 ש"ח בלבד.
ולכן ריכוזים חרדים בפרפריה עם תחנת רכבת יותר קרובות בפועל ממודיעין עילית לבני ברק.
אני אישית גם מאד מאמין ברכבות, אבל במצב היום שצריך לחכות לאוטובוס לרכבת+נסיעה באוטובוס+המתנה לרכבת +נסיעה ברכבת(+המתנה לרכבת החלפה)+המתנה לאוטובוס בעיר שהגעתם אליה+נסיעה באוטובוס בעיר שהגעתם אליה, לא תמיד זה כ"כ מהר, מה עוד שהתכנית לרכבות במהירות 250 ק"ש מחיפה ובאר שבע לת"א היא לשנת 2040!!.
איך הם משלמים מיליונים לערוצי התקשורת?
הם מתקשרים לערוצים ואומרים להם תלבו את המחירים ונעביר לכם מזוודות עם כסף?
פשוט מאד. הקבלן מפרסם פרסומות בערוץ התקשורת (בסכומים נכבדים מאד) "בתנאי" שהערוץ יערוך אתו ראיון בלעדי, שבו הוא מדבר על עליית המחירים הצפוייה...

estiesti

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ולדעתי זה הסיבה שבאחוזים מחירי הדירות בירושלים לא עלו בהרבה בעשור האחרון בגלל שזה הגיע לתקרה מסוימת
זה ממש לא נכון - ירושלים עלתה בענק - בכל השכונות ואני חושבת שזה העיר שמליון אחוז הדירות בה לא ירדו.

רק אושר!

משתמש מקצוען
שמתי לב קראתי היטב והבנתי מצויין
"אם " אחד גדול
שווה להמר על מחיר דירה????
לא להמר,
לחכות לתוצאות ולראות מה כמות החרדים שזכו /ערבים שזכו(עד כמה שניתן לדעת)
ואז לעשות את השיקול
אבל לא מלכתחילה לפסול כי אולי ושמא...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה