איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

פרוג א

משתמש צעיר
לאחר קריאת כל תגובות הפורום.
א. דבר אחד ברור, זה שקבלני וחברות הנדל"ן משלמות מליונים לערוצי התקשורת ללבות את מחירי הדיור זו עבודה מוגמרת.
כי כל משקיע או רוכש דירה ששומע על הטירוף והמחסור רץ לקנות.
ויש פאניקה וכו וכו
ב. תוכנית הדיור של אלקין תגרום לזינוק הבא כמו שקרה בין הגמר התוכנית של משתכן לתוכנית של אלקין (קרי בשנה אחרונה עליה של 15 אחוז)
ג. גם המומחים הכי אופטימים מדברים על עצירה/ירידה בעוד כמה שנים טובות * בהנחה שהריבית לא הולכת להגיע לרמות שבין 7-10 אחוז שאז יהיה טירוף במדינה והבנקים והכלכלה תקרוס, אז גם אם יהיה ירידה ימתנו את זה כמה שאפשר
ד. אפשר לומר שבשים האחרונות יש משהו חדש בשוק, (במגזר החילוני זה עוד יותר נראה) והיא תופעת השכר המטורף בהיי טק+ אופציות מה שגרם להמון זוגות צעירים מת"א יום אחד להיות עשירים, ולהרשות לעצמם לקנות דירות בעשרות מיליוני שקלים כמובן שהתופעה לא פסחה על החרדים והים בשונה מהעבר יש נשים/גברים חרדים שמביאים משכורות שאף פעם לא היו בשוק העבודה, מה שנותן אופציה לקחת סכומים מטורפים. מה יהיה ביום שהיי טק יצלול......

ה. ודאי שב"ב וי-ם במיוחד לא ירדו, אבל מ"ע שזה לא עיר הכי משופעת בעולם, שהורים ימשיכו לקנות לילדים דירות ב1.8 נראה קצת מטורף.....

למסקנא: כבר למעלה מ20 שנה שמדברים על ירידות במחירים, העבר הוכיח שגם אם היה ירידה זה תיקן את עצמו במהירות.

לילה טוב
לי נאמר שבמודיעין עילית קונים כרגע בעיקר הורים מבני ברק וירושלים שעוברים לגור ליד הילדים.

אני456

משתמש מקצוען
מה האינטרס
המחירים שם כבר שווים לבב
האינטרס הוא "לגור ליד הילדים" הם לאו דווקא עושים כסף מעסקה כזו.
זה כמובן יכול ליישב את התמיהה לגבי דירות קטנות, זוג מבוגר בד"כ לא מעוניין בדירת 5 חדרים עם חלל.

(אגב החלק המעניין הוא הקפצת המחיר הבלתי פרופורציונאלית לדירות ל"השקעה" ז"א עם יחידה/ יחידות.
בלי פרופורציה בעיניי = הרבה יותר ממה שאפשר לקבל משכנתא עבור החלק של היחידה. במיוחד בהתחשב בכך שנראה ששוק היחידות רווי ביותר. יצטרכו הרבה שנים של תחזוקה והשכרה רצופות כדי לראות מזה משהו)

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
אין זה מדרכי לכתוב במה שאינו המקצוע שלי (למי שדחוף תוכן שלי יכול למצוא בשפע בפורום של המשכנתאות :ROFLMAO:), אבל ידיד הפנה אותי לאשכול הזה, מכיוון שאת נושא מחיר למשתכן וכדו' אני מכיר היטב.
איני מבין ברוב הדברים החכמים שנכתבו כאן, אבל הציפייה מדירה בהנחה היא מופרכת, בהסתמך על ההיגיון והניסיון, דירה בהנחה היא תכנית מעולה למשקיעים (כן, אני יודע שהקריטריון המרכזי הוא מחוסרי דירה, אבל אני מכיר אישית אנשים שגרים בדירות ללא היתרים, ויכולים להשקיע באמצעות דירה בהנחה), אבל מחוסרי דירה שצריכים לשלם שכירות עד שיגיע אליהם הבית, מפסידים את כל ההנחה ויותר בין המדד לשכירות (דברים אלו היו נכונים בעבר, ולצערי נכונים יותר לעתיד, ואכמ"ל), המקרה השני הוא אנשים בלי אופק להון עצמי, שהם לא נוגעים לאשכול מכיון שבלאו הכי אלולא דירה בהנחה הם לחלוטין מחוץ למשחק.
תמצית הדברים זה שמשרד השיכון עשה קמפיין רצחני לדירה בהנחה, וחזקה על תעמולה שאינה חוזרת ריקם, אז כולם רצו להירשם, שיתחילו להתפרסם התוצאות ואנשים אט אט יבינו שהם עומדים מול שוקת שבורה, הם יחזרו לשוק בנחשול מאיים שרק יקפיץ את המחירים.

פרוג א

משתמש צעיר
מה האינטרס
המחירים שם כבר שווים לבב
אם לא יותר
לעבור ליד הילדים ? לדעתי זה אינטרס מובהק להורים מבוגרים לגור ליד הילדים שלהם
אבל צריך לזכור שלגבי מודיעין עילית מדובר על מקסימום 5 דירות 3 חדרים למכירה.
פשוט אין דירות כך שהמחירים הגם שהם גבוהים הם לא רלוונטים לאף אחד כי אנשים לא מוכרים

צ'ייסר

משתמש מקצוען
אתה יכול להסביר לי מה ההבדל ת"א לבני ברק
לא תשובה דתית

זה הרי אותה עיר גוש דן
שכונה אחרת
התפספס פה משהו ברצף ההודעות
כוונתי הייתה כזו :
לא נכון להכריז על עיר בצפון או בדרום כ"לא פריפריה" לחרדים
בגלל שיש רכבת מהירה לתל אביב
המדידה של החרדים היא מהריכוזים שלהם .
איך הגענו לדת אין לי מושג .

אפיפית

משתמש פעיל
מה האינטרס
המחירים שם כבר שווים לבב
אם לא יותר
בתור אחת שעובדת הרבה עם קריית ספריות צעירות (לא גרה שם)
בחירה מספר אחת שלהן זה ק"ס - כמו כל בת שרוצה לגור ליד ההורים שלה
וגם אם יציעו להן דירה בבני ברק ביותר זול - הם יקנו בק"ס
תחשבנו כמה בנות מסיימות סמינר בשנה בק"ס
ותבינו מה גודל הביקוש בעיר
ואל תשכחו שהרבה בנות עובדות היום בהייטק - ובהחלט יכולות לשלם כמה אלפים בחודש למשכנתא

שידרוגים

משתמש מקצוען
בלת"ק
מזכיר לי איך כל ה"חכמים" הזהירו אותי מלקנות דירה (לפני 8 שנים)
כי נפתח עכשיו הפרויקט של מחיר למשתכן ובטח שמחירי הדירות ירדו
ואני "צעירה ובלי שכל" רק רוצה לקנות דירה....
הדירה שלי העלתה את שוויה ב1,500,000 ש"ח!
ה"י אם הייתי מחכה בחיים לא היה לי דירה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אתה שוכח דבר אחד חשב מאוד,
בפק"מ אתה עושה תשואה על ההון שלך (על ההון עצמי שלך) בהנחה שתקבל כמובן אחוזים גבוהים כמו שאתה אומר , בדירה אומנם אתה עושה אולי אותם אחוזים לדעתך באם תהיה עליית ריבית, אל אתה שוכח דבר אחד, שהאחוזים שאתה עושה בדירה זה אחוזים ממנופים מסך ההשקעה זה אומר שאתה עושה 2-3% על שווי הנכס ולא על שווי ההון עצמי שלך, בחישוב קל מדובר ההפרש של אלפי שקלים אם לא עשרות אלי שקלים בשנה תלוי בנכס.
כשמדובר במשכנתאות של 3-4% ומעלה אז אכן מדובר בעוד רווח של עשרות אלפי ש"ח אבל לבנק בלבד!!!
אם התשואה של הדירה היא פחות מהריבית של המשכנתא, לא רק שהמינוף לא מייצר רווח נוסף, אלא הוא גורם רק להפסדים!!

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
רוזנבלט צודק בעובדות וטועה במסקנא
כי אם יש כרגע ירידה בקונים [הזו"צ עסוקים בהגרלות, המשקיעים בריביות]
וגם המוכרים מרגישים כנראה בהתמתנות של השוק, אז מי נשאר מהמוכרים בשוק?
רק מי שלחוץ למכור [שקנה דירה ולא הספיק למכור את שלו וכדומה, ותוסיפו לכך את הכתבה הזו]
והמוכרים הנ"ל עוד יותר נלחצים [כי אין הרבה קונים] ומורידים מחירים.
המסקנא: לכו עכשיו לחפש את אותם לחוצים, ותקנו מהם במחיר זול
כי מחר שיחזרו לשוק כל הזו"צ המאוכזבים, כבר לא תמצאו מוכרים לחוצים.
כל מילה בדיוק את הנקודה הזאת אמרתי לפני כמה דפים
אם הלקוחות ישבו על הגדר
אז המשקיעים בוודאי ישבו על הגדר
וגם מי שסתם מוכר דירה ישב על הגדר (כי ידע שעוד שנה המחירים יעלו בהכרח)

לעבדך

משתמש צעיר
האינטרס הוא "לגור ליד הילדים" הם לאו דווקא עושים כסף מעסקה כזו.
זה כמובן יכול ליישב את התמיהה לגבי דירות קטנות, זוג מבוגר בד"כ לא מעוניין בדירת 5 חדרים עם חלל.

(אגב החלק המעניין הוא הקפצת המחיר הבלתי פרופורציונאלית לדירות ל"השקעה" ז"א עם יחידה/ יחידות.
בלי פרופורציה בעיניי = הרבה יותר ממה שאפשר לקבל משכנתא עבור החלק של היחידה. במיוחד בהתחשב בכך שנראה ששוק היחידות רווי ביותר. יצטרכו הרבה שנים של תחזוקה והשכרה רצופות כדי לראות מזה משהו)
שוק היחדות במ"ע הוא מאוד תנודתית ברוב התקופות יש מחסור ולכן המחירים גבוהים יחסית , אע"פ שכבר שנים יש בניה בלתי פוסקת של יחידות, אבל המספרים הגבוהים של תושבי מ"ע שמתחתנים כל שנה, ורוצים לגור קרוב להורים גבוהה ממספר היחידות,
בשנה האחרונה יש הצפה בדירות ויחידות להשכרה, בעקבות אוכלוסים באחיסמך ובאזור רש"י רמב"ם במ"ע, אבל קרוב לודאי שתוך שנה או שנתים מחירי השכירות יעלו שוב,

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
התפספס פה משהו ברצף ההודעות
כוונתי הייתה כזו :
לא נכון להכריז על עיר בצפון או בדרום כ"לא פריפריה" לחרדים
בגלל שיש רכבת מהירה לתל אביב
המדידה של החרדים היא מהריכוזים שלהם .
איך הגענו לדת אין לי מושג .
כבר ענינו לכם.
משרד התחבורה מוציא רכבות לפי ביקוש.
ולכן אם יש מאות משפחות שנוסעות לשבת מעכו לב"ש, אז הם מקבלים רכבת.
ובמשרד התחבורה פועלים לעלות את מהירות הרכבות ל250 קמ"ש פי 3 מהמהירות הממוצעת של אוטובוס.

ולהזכירכם שבית שמש בתוך זמן קצר ריכוז חרדי הרבה יותר גדול מבני ברק.
וגם באלעד הולך להיות תחנת רכבת.

ולכן ריכוזים חרדים בפרפריה עם תחנת רכבת יותר קרובות בפועל ממודיעין עילית לבני ברק.

צ'ייסר

משתמש מקצוען

ולכן ריכוזים חרדים בפרפריה עם תחנת רכבת יותר קרובות בפועל ממודיעין עילית לבני ברק.
אהה

השקעה לנכדים
:D:D:D

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
הה

השקעה לנכדים
:D:D:D
לידיעתכם בהגרלה האחרונה בעכו, נראה שזכו שם כמה מאות משפחות חרדיות, שבתוכנית כבר היום יש שם 8000 יח"ד ועוד היד נטויה.

בבני ברק ובבית שמש ובעכו יש תחנת רכבת (בעכו הולכים לבנות עוד אחד צמוד לשכונה החרדית).
והרכבת מתל אביב לירושלים מגיע כבר היום ל200 קמ"ש.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כבר ענינו לכם.

כדאי לזכור שלפעמים צריך להחליף כמה רכבות, ולפעמים צריך להמתין זמן ממושך להחלפה, ועם ילדים ועגלות ומזוודות זה פחות אטרקטיבי.

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
כדאי לזכור שלפעמים צריך להחליף כמה רכבות, ולפעמים צריך להמתין זמן ממושך להחלפה, ועם ילדים ועגלות ומזוודות זה פחות אטרקטיבי.
רשמנו
משרד התחבורה מוציא רכבות לפי ביקוש.
ולכן אם יש מאות משפחות שנוסעות לשבת מעכו לב"ש, אז הם מקבלים רכבת.
וכיום מי שגר בשכונה נידחת בעיר חרדית גם צריך להחליף אוטובוסים.

וכמה בני דודים ?
איפה בירושלים או ביתר או מודיעין עלית או עמנואל.
בעכו כביש 4 מפריד בין השכונה החדשה לעיר.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
א. כדאי לזכור שדירה למגורים היא לא נכס. נכס הוא מוצר המניב כסף. דירה למגורים היא הוצאה. הוצאה חשובה ונצרכת, אבל הוצאה.
ב. כל אלו שקונים דירה ב-1.8M [החזר של 6000 בחודש] על סמך העבודה של האשה בהיי-טק - אני לא רוצה לחשוב על מה שיקרה למשפחה כזו, כשיהיה לה עשרה ילדים, והאשה לא תשיג עבודה או לא תוכל לעבוד מכל סיבה שהיא.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה