איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

מאטל

משתמש פעיל
על סמך מה אתם אומרים את זה ?
ואם כן מחיר השכירות גם היה אמור לעלות לפחות באותם אחוזים של דירה לקנייה, ואנשים היו גרים באוהלים כי אין דירות.
מה השאלה
בוא תצא מדירתך בקומה השביעית לאין ספור דירות המרתף המחולקות החרדיות או לדירות הסלח לי בגגות בכל רחבי הארץ החרדית
(וכן, גם החילונית, נכון שלהם אין את הבעיה של איפה לגור, והם גם יותר חופשיים בבנייה למגורים, ועדיין, הם גרים באלפיהם בדירות פיצפוניות בכל רחבי הארץ, מהדרום עד לצפון)

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
לא נכון חד וחלק.
בשנה האחרונה יצאו לשוק כל הפרוייקטים החדשים של מהרי"ל רמב"ם וגן הדסים שזה לא 20 דירות אלא הרבה הרבה יותר.
והמחירים דווקא במהרי"ל ורמב"ם הם בין האזורים היקרים ביותר בעיר.
לגבי הגיוון של האוכלוסיה לדעתי אין קשר מספיק שהרבה מהנשים היום מרוויחות משכורות שיכולות לאכלס 5K משכנתא (מידיעה) שזה אומר שהזוגות האלה ימשיכו לרכוש דירות בעיר ולא יצאו לפירפריה.
מי שיש לו שישמח, אני חושב שמי שיכול להרשות לעצמו "לאכלס" 5K משכנתא, אז הוא רוצה גם לחיות בהתאם. ואת זה הוא לא יכול לאכלס ביחד עם ההחזר הגבוה.

מוישי פרומן

משתמש מקצוען
ממתי מחירי הדיור הולכים יד ביד עם הגיון?
רוב האנשים שהתעשרו מנדלן פה בארץ זה אלו שהלכו בלי טיפת הגיון
אין שום הגיון בטירוף של העליה בשנה וחצי האחרונות
מצד שני את השאלות של איך אנשים יגדלו ילדים עם משכנתאות כאלו גדולות שאלו גם לפני עשור

מאטל

משתמש פעיל
קראתי את הכתבה
אני פשוט לא מאמין לה(ולכן רשמתי 2 אחוז
כמו ליתר הכתבות הכלכלים

כמו ליתר ערוצי התקשורת במדינה
כמו ליתר חברי הכנסת
כמו לבגץ
וכמו לכל גוף מושחת שיש

צריך להסתכל על מי שיש לו אינטרס
והוא בעל הכח
ומה לעשות לצערנו הרב
זה הבנקים
הקבלנים(בחלקם לפחות)
ואבי אבות הטומאה זה רמ"י

וכל האין סוף בירוקרטיה
הכל בסדר?

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
מה השאלה
בוא תצא מדירתך בקומה השביעית לאין ספור דירות המרתף המחולקות החרדיות או לדירות הסלח לי בגגות בכל רחבי הארץ החרדית
(וכן, גם החילונית, נכון שלהם אין את הבעיה של איפה לגור, והם גם יותר חופשיים בבנייה למגורים, ועדיין, הם גרים באלפיהם בדירות פיצפוניות בכל רחבי הארץ, מהדרום עד לצפון)
אין כמעט כזה דבר זוג חילוני עם ילד שגרים ב45 מטר, לך תבדוק. זה הכל סינגלים בדרך כלל.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
רוב האנשים שהתעשרו מנדלן פה בארץ זה אלו שהלכו בלי טיפת הגיון
אין שום הגיון בטירוף של העליה בשנה וחצי האחרונות
מצד שני את השאלות של איך אנשים יגדלו ילדים עם משכנתאות כאלו גדולות שאלו גם לפני עשו

לגבי התעשרו אתה צודק, אבל מראש היה צפי לעליית מחירים. אין לי ספק כי דירה שאתה קונה היום בירוחם ב350 תהיה שווה עוד עשור וחצי לפחות כפול. הרב סילמן פעם אמר לי שבנדלן נורמלי אתה מצפה להכפלת הכסף בעשור פלוס קצת.

אני456

משתמש מקצוען
בשנה האחרונה יצאו לשוק כל הפרוייקטים החדשים של מהרי"ל רמב"ם וגן הדסים שזה לא 20 דירות אלא הרבה הרבה יותר.
והמחירים דווקא במהרי"ל ורמב"ם הם בין האזורים היקרים ביותר בעיר
יצאו לשוק הכוונה היא התאכלסו או יצאו לשיווק?

הקפיצה במחירים קרתה במהלך חצי השנה האחרונה, עד אז הייתה עליה לינארית של שנים.
דירות שנמכרו ושווקו לפני שנתיים - שלוש, הן לא דירות שיצאו לשוק.
אם כבר זה מסביר את הירידה במחירי השכירות, אנשים פינו את הדירות השכורות ועברו למגורי הקבע שלהם.

לגבי הזוגות שיכולים לקחת משכנתא של 5K, זה מצריך משכורת ברוטו של כ-13 K (הבעל גם מכניס משהו).
לא יודעת כמה בחורות בשידוכים יש שמרוויחות 13K ויכולות לקחת משכנתא בהתאמה מייד עם נישואיהן.
ז"א ודאי שיש כאלו, השאלה היא באיזו כמות, וכאן שוב נכנסת שאלת ההיצע.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
הכל בסדר?
מה שלילי בזה? הבנאדם כותב אמנם ברמה לא גבוהה של עברית, אך יש משהו במה שהוא טוען שלפעמים כלי תקשורת לא ישמח לפרסם כתבה על קבלן פלוני שמקפיץ את השוק על חשבון הציבור, מסיבות מובנות.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
יצאו לשוק הכוונה היא התאכלסו או יצאו לשיווק?

הקפיצה במחירים קרתה במהלך חצי השנה האחרונה, עד אז הייתה עליה לינארית של שנים.
דירות שנמכרו ושווקו לפני שנתיים - שלוש, הן לא דירות שיצאו לשוק.
אם כבר זה מסביר את הירידה במחירי השכירות, אנשים פינו את הדירות השכורות ועברו למגורי הקבע שלהם.

לגבי הזוגות שיכולים לקחת משכנתא של 5K, זה מצריך משכורת ברוטו של כ-13 K (הבעל גם מכניס משהו).
לא יודעת כמה בחורות בשידוכים יש שמרוויחות 13K ויכולות לקחת משכנתא בהתאמה מייד עם נישואיהן.
ז"א ודאי שיש כאלו, השאלה היא באיזו כמות, וכאן שוב נכנסת שאלת ההיצע.
הכנסות כאלו בגיל צעיר זה נדיר ולא משקף את המגזר. אלו בדרך כלל חיים ברמה אחרת וגרים בתנובה וכו'. התיאור של העלייה בגן הדסים הוא מדוייק, וכמי שעשה שם אין ספור חוזים, זה היה בדיוק כך: עד האכלוס אנשים היו מוכרים במחירים נמוכים ששיקפו רווח קטן מאוד על הדירה, ופתאום בום !

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אולי רוב הציבור שאתם מכירים ואין לי מושג על אילו גילאים מדובר.
אבל מי שמעורה היטב במה שקורה בקרית ספר רואה שרוב הזוגות שהתחתנו פה עד לפני שנתיים גם קנו פה דירות.
בעלית מחירים האחרונה באמת צריך לחכות ולראות מה אנשים יעשו עכשיו.
ככל שאני מכירה מדובר על משכנתאות ענקיות שהזוג לוקח על עצמו.
אין היגיון למחירים = המחירים ירדו, זאת משוואה שאני לא מכירה
ממתי מחירי הדיור הולכים יד ביד עם הגיון
מאיפה לקחת נתון הזוי כזה? אם רוב הזוגות בוגרי מ"ע היו קונים כאן, היינו אוחזים היום בעשרות אלפי דירות. הרוב לא כאן, בוודאי לא ברכישה. התהליך של יציאה למרחק מחלחל לאט לאט והיום זה ממש בושה לספר שקנית בקרית ספר, אתה מיד מתנצל ומסביר "סוג של טאבו משותף"

Yeshivish

משתמש פעיל
בשנה האחרונה ייצגתי כמה פעמים, פילנתרופים מחו"ל שניסו להתמודד במכרזי רשות מקרקעי ישראל, תמיד זה נגמר בכך שפתאום הופיע איזה קבלן ממוצע, הציע מחיר מדהים של מאות אלפי מעל השווי של הקרקע, וזכה במכרז.

אני מכיר את הקבלנים הללו, חלקם באופן אישי, אין להם את האפשרות להציע עשירית מהסכומים, הכל מהבנק.

איזה פתי הבנק...
בדר"כ זקוקים לערבות של ארבעת ההורים פלוס פלוס פלוס

D

Deleted member 64624

אורח
@עו"ד נתן רוזנבלט
לדעתי מה שמונע מהפריפריה לפרוץ קדימה זה שאין שם ריכוז חדש של כמה אלפי דירות חדשות במקום אחד,
שיוכלו להגיד זה קרוב X מהמקום הזה,
במקום למדוד כל הזמן: כמה זה רחוק מבני ברק ירושלים בית שמש וכדומה

אולי הר יונה זה המקום היחיד שיוכל להוביל את המהפך הזה,
יש לך מושג מה אם השכונה הזאת?
האם ההכנסה שלה לותמ"ל היא בשורה רצינית
או זה שזה גם משהו שעלול לקחת עוד הרבה זמן?
(כידוע הרבה "עסקנים חשובים" משלנו גרמו שהשכונה נראית איך שהיא נראית עכשיו ואכמ"ל...)

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

מוישי פרומן

משתמש מקצוען
אין לי ספק כי דירה שאתה קונה היום בירוחם ב350 תהיה שווה עוד עשור וחצי לפחות כפול
אז תסביר לי את שיטתך שלא לקנות כרגע.
אם אתה חושב את מה שכתבת פה
היית אולי צריך לנסח את דבריך "אם אתם מסתכלים לטווח קצר תחשבו טוב"

יודיתתתתתתת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
דברים כדורבנות
תחכו ותחכו
ועוד שלושה חודשים תקנו ביותר זול
תגדילו לעשות ותחכו שנה, תקנו ב 200,000 פחות

רק הערה קטנה: איך הגיע לחצי מליון שמחכים לתוצאות ההגרלה
לפי הנתונים מדובר על 119,000
אתה רציני? פרומן?
בעוד חודשיים תפסידו עוד 100,000 שקל
מעולם מחירי דירות לא נעצרו תמיד רק עלו והכפילו והשלישו
נחיה ונראה....

נערך לאחרונה ב:

להרגיע

משתמש צעיר
אז תסביר לי את שיטתך שלא לקנות כרגע.
אם אתה חושב את מה שכתבת פה
היית אולי צריך לנסח את דבריך "אם אתם מסתכלים לטווח קצר תחשבו טוב"
מקריאת שלל הודעותיו נראה שהוא חושב שהמחירים במרכז ירגעו/ ירדו ובפריפריה יעלו, משהו כזה

פרוג א

משתמש צעיר
מאיפה לקחת נתון הזוי כזה? אם רוב הזוגות בוגרי מ"ע היו קונים כאן, היינו אוחזים היום בעשרות אלפי דירות. הרוב לא כאן, בוודאי לא ברכישה. התהליך של יציאה למרחק מחלחל לאט לאט והיום זה ממש בושה לספר שקנית בקרית ספר, אתה מיד מתנצל ומסביר "סוג של טאבו משותף"
זה ממש לא נתון הזוי
מדובר על העשר שנים האחרונות , חוץ מהשנתיים האחרונות.
תחשבנו בערך כמה בנות יוצאות סמינר היו פה כל שנה ותעשו מזה בערך 70 אחוז שזה רוב ולא תגיעו לעשרות אלפי דירות וגם לא קרוב לזה.
מאיפה אני לוקחת את הנתון הזה ? בתוך עמי אנוכי יושבת

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה