איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

ברכון

משתמש מקצוען
גם משפחה שההכנסה שלה 10K בנטו ויש לה 5 ילדים ויותר ומשכנתא, לא יכולה להסתדר למרות כל ההנחות.
ויש הרבה משפחות כאלו.
ברור,

זה היה הסבר למה המשפחות "העשירות") האלו לא קונות בהמוניהן את הדירות שעולות 1.8M ומעלה...

כהמשך לפוסט שצירפתי
אנא אנא מכם!!!!!!
לא זה האישיו, אל תכנסו באשכול הזה לויכוחים בנושאי תכנות, עבודה לאברכים, וכו'
לא לזה הייתה כוונתי,
ולא זה מטרת האשכול,
מטרת האשכול היא אחת!!!
לעודד התיישבות בפריפריה!!
ולהעמיד את המעלות הטמונות בכך!!

ולכן לא באתי להאשים אף אחד ובוודאי שלא את ראשי הישיבות.
רק באתי לעורר שהם יכולים לשנות את המצב!!
ולא, לא גדולי הדור, הם לא קשורים לעניין הזה, ואין להם שום דרך להשפיע על כלל הציבור!!
מכתבים של גדולי הדור בעיתונים לא זה מה שיוזיז אברכים לפריפריה.

תחשבו על זה שקבוצה של לא יותר מ- 20 אברכים מחברון עוברים לצורך העניין לנתיבות,
אתם מבינים איזה רעש זה יכול לעשות.
תשאלו כל אברך צעיר שעדיין לא השתקע בעיר שלו, מה יהיה אם הוא שומע ש20 אברכים מהישיבה שלו (רק זה מה שמשכנע בחור!!!) הלכו לגור בצפת, 50% מהבחורים יאמרו לכם שאם ככה הם גם יגיעו, ומתוך ה50% יהיה לכם 10% מהאברכים שבסוף יעברו!!!
תעשו סקר תשאלו את הבחורים/ אברכים סביבכם, תראו מה הם יענו..
רק ככה אפשר לשנות את הראש של הבחורים!!!
ובשביל זה צריך ראשי ישיבות
כל ראש ישיבה לישבה שלו,
מספיק שבחברון יקרה מקרה אחד כזה, או באור ישראל או בבית מתיתיהו, או בכל ישיבה שיש לראש ישיבה קשר והשפעה על הבחורים, וזה יכול לעשות מהפך בעולם הישיבות!!!

ר' נתן רוזנבלט, אתה רוצה לשווק את נתיבות?
תנסה לארגן קבוצה של אברכים מישיבה אחת שביחד יסכימו לבוא, לצורך זה תדבר עם הראש ישיבה, ואם יהיה לך גיבוי מהראש ישיבה, ברור לי שתצליח לארגן קבוצה!!!!

יש המון!!!!!! אברכים שמשוועים למישהו שיוציא אותם מהבור הזה שקוראים אותו ב"ב ק"ס וירושלים ויקח אותם למקום עם מחירים נורמלים, דירות נורמליות, וכל מה שהם צריכים זה רק שיגיעו איתם עוד אברכים שהם מכירים כדי שתהיה להם סביבה תומכת ומוכרת!!!!!

ולנו לא נשאר אלא לחפש אותם!!!
יש גיבוי מלא מרוב הרה''י!
אבל לא נראה לי שבנמצא 20 בחורים מישיבות נחשבות, שלכבוד שלהם לעבור לגור בפריפריה.

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
כשאני אומר את זה לאנשים, הם אומרים שהבת לומדת הייטק ותרוויח עשרים אלף שח, לא האמנתי וביררתי כאן והתברר שאכן יש נשים שמרוויחות ככה על השנים הראשונות, אין לי מה לענות על זה, רק שהמציאות עפעס לא נראה לי ימשיך לתמיד - שהבעל הצדיק יישב כל היום בכוילל והאשה תביא עשרים ושלושים אלף, לא יודע אין לי הסבר אבל זה לא נראה לי יימשך לאורך שנים....
אכן יש כאלה שמרוויחות סכומים נכבדים, אבל לא כולם.
גם לא כולם הולכות להייטק, וגם אלה שהולכות לא כולם מצליחות, במשרד שלי היתה אחת שנכנסה לעבוד ותקופה קצרה אחרי החתונה פיטרו אותה.
בכל מקרה לא נראה לי שיש מספיק חרדיות שמרוויחות את הסכומים האלה כדאי שיוכלו לקנות דירות במרכז במחיר של 2 מיליון פלוס.

מולטי תקשורת

יעוץ
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אצלינו בבנין יש כ 8 חרדים מתוך עשרים ומשהו ,
וכאשר באנו לשלם דמי ועד בית ,הופתענו לגלות שברשימה היו עוד כמה וכמה שמות שגרים בקרית ספר...
אחד מהם משכיר לשכן רווק הזוי,שאוהב טרנסים וכו(הוא משתדל להתחשב לא שומע חזק מידי אבל עדיין...) לא מישהו שהמשכיר שלו היה רוצה לחיות איתו,וחבל.
אם רק היה מגיע לגור בחריש או לפחות משכיר לחרדי...
אם כל מי שקנה דירה בבצותא בחריש היה מגיע אפילו לשנת ניסיון לתת צאנס איך שקורים לזה למקום חדש שנבנה השכונה היתה הופכת לשכונה עם רוב חרדי ואני יסביר גם למה
קצת נתונים השכונה הזאת מונה 1500 דירות רק כחצי מהדירות נמכרו בזמן קבלת טופס 4 לשכונה!
זאת אומרת שבזמן האכלוס היה 750 דירות ריקות עם פוטנציאל קניה לחרדים בעתיד(אגב הפוטנציאל הזה עדין קים לעתיד הדירות רובם ככולם עדין לא מכורים)
מתוך ה750 דירות שכן נמכרו אם נעשה חשבון פשוט כיום יש מעל 250 משפחות חרדיות בשכונה + כ200 דירות ששיכים לציבור החרדי והושכרו במקרה הטוב לדתיים ובמקרה הפחות טוב לחילונים ומטה .. וחלק מהדירות כ20+ דירות עדין לא מושכרות ולכן בחשבון פשוט אם כל הציבור היה מגיע בבת אחת היינו כמעט 500 משפחות בשכונה
ושאר הדירות שהקבלן השכיר (כן כל ה750 דירות האחרות בשכונה הקבלן הוציא להשכרה לטווח הארוך כדי למנוע התחרדות מידית של השכונה!)
לא היינו רואים חילונים שרוצים לבוא לגור בכזה שכונה..

ומספיק להתבכינות שלא היה למי להשכיר וכל התירוצים האלו תחשבו על ההורים שלכם אם היו משכירים מלכתחילה את הדירות שלהם ברמה ב בבית שמש וכו לחילונים "כי אין מי שישכור" אז נכון אולי הם היו צודקים ברמה העקרונית אבל היו מפסידים עיר שלמה בעתיד..

שווה לפעמים להקריב משהו קטן מעצמך כדי שבסוף לכל הציבור החרדי יהיה עוד מקומות מגורים !!!

המענין

משתמש פעיל
יש גיבוי מלא מרוב הרה''י!
אבל לא נראה לי שבנמצא 20 בחורים מישיבות נחשבות, שלכבוד שלהם לעבור לגור בפריפריה.
אתה לא יודע כמה,
אני גר באחת מערי הפריפריה כיום,
בחודשים האחרונים יש תופעה של נהירה של אברכים מהישיבות הכי מובילות , לכיוון הפריפריה,
ואם רק היה מישהו אחד שמכוון את כולם למקום אחד, המקום הזה היה מתפתח אוהוהוהו מתפתח....
איזה ראש ישיבה אתה יודע שנוגע בעניין הזה?
אני לא מכיר..

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
זה בדיוק מה שאני שואל למה דירות בערים החרדיות ב1.8 תקועות ללא קונים חדשים ארוכים, אם יש המון משפחות שמרוויחות 20K בחודש=יכולת משכנתא של 7000K בחודש+ הון עצמי של 400K מההורים, הם יכולים בקלות לקנות דירות אלו.
אני שמח לבשר כי יש לי חוזה מחר (בעזרת השם, זה רק התחיל עכשיו להתגלגל) 3 חדרים מצויינת במודיעין עילית הסכום שנקבע הוא 1.7 מיליון ש"ח.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אם כל מי שקנה דירה בבצותא בחריש היה מגיע אפילו לשנת ניסיון לתת צאנס איך שקורים לזה למקום חדש שנבנה השכונה היתה הופכת לשכונה עם רוב חרדי ואני יסביר גם למה
קצת נתונים השכונה הזאת מונה 1500 דירות רק כחצי מהדירות נמכרו בזמן קבלת טופס 4 לשכונה!
זאת אומרת שבזמן האכלוס היה 750 דירות ריקות עם פוטנציאל קניה לחרדים בעתיד(אגב הפוטנציאל הזה עדין קים לעתיד הדירות רובם ככולם עדין לא מכורים)
מתוך ה750 דירות שכן נמכרו אם נעשה חשבון פשוט כיום יש מעל 250 משפחות חרדיות בשכונה + כ200 דירות ששיכים לציבור החרדי והושכרו במקרה הטוב לדתיים ובמקרה הפחות טוב לחילונים ומטה .. וחלק מהדירות כ20+ דירות עדין לא מושכרות ולכן בחשבון פשוט אם כל הציבור היה מגיע בבת אחת היינו כמעט 500 משפחות בשכונה
ושאר הדירות שהקבלן השכיר (כן כל ה750 דירות האחרות בשכונה הקבלן הוציא להשכרה לטווח הארוך כדי למנוע התחרדות מידית של השכונה!)
לא היינו רואים חילונים שרוצים לבוא לגור בכזה שכונה..

ומספיק להתבכינות שלא היה למי להשכיר וכל התירוצים האלו תחשבו על ההורים שלכם אם היו משכירים מלכתחילה את הדירות שלהם ברמה ב בבית שמש וכו לחילונים "כי אין מי שישכור" אז נכון אולי הם היו צודקים ברמה העקרונית אבל היו מפסידים עיר שלמה בעתיד..

שווה לפעמים להקריב משהו קטן מעצמך כדי שבסוף לכל הציבור החרדי יהיה עוד מקומות מגורים !!!
הכל נכון, אבל זה מזכיר לי סיפור:

בנערותי למדתי בישיבה שעל ידה היה איזה אדמו"ר קטן עם בית כנסת קטן ומניין מתנדנד, שבת כן שבת לא.
ניסיתי כבחור, להבין מה גורם לכל השכנים ללכת במקום להתפלל בשטיבל החמוד הזה, עם קוגל ורבי שסך הכל היה מוערך זכרונו לברכה?
היות שכבר אז הייתי חצוף, הלכתי לברר אצל בעלי הזקנים הלבנים מדוע אינם מגיעים, התשובה שאחד המתפללים נתן לי, נתנה לי שיעור מאלף לחיים:
"יש הרבה סיבות להגיע לרבי הזה, אבל שתי סיבות לא להיכנס לשם: א) כל פעם הוא שואל מדוע שבוע שעבר לא הגעת, ב) כל פעם שאין מניין, הוא כועס על... מי שכן הגיע....

זה מה אני חש לגבי חריש: מי שאשם זה אלו שהתאמצנו כל כך להביאם להגרלה ולזכייה והם משכירים לחילונים, אבל מי סובל? אלו שכן הגיעו.

עצוב

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אכן יש כאלה שמרוויחות סכומים נכבדים, אבל לא כולם.
גם לא כולם הולכות להייטק, וגם אלה שהולכות לא כולם מצליחות, במשרד שלי היתה אחת שנכנסה לעבוד ותקופה קצרה אחרי החתונה פיטרו אותה.
בכל מקרה לא נראה לי שיש מספיק חרדיות שמרוויחות את הסכומים האלה כדאי שיוכלו לקנות דירות במרכז במחיר של 2 מיליון פלוס.
מהניסיון הקצר שלי ראיתי שמי שמרוויחה סכומים גבוהים בהייטק לא קונה במודיעין עילית וביתר, אלא מעדיפה חריש אלעד טלז סטון ומעלה.

עוד ירושלמי

משתמש פעיל
איני יכול לכתוב את שמות האנשים והמקום המדובר.
אבל ידוע לי מפי אחד הנוכחים בפגישה, שהוא ת"ח גדול.

אצלנו במשפחה היה סיפור הפוך עם הגראי"ל שטיינמן
שעודד אחד מבני המשפחה להישאר בפריפריה למרות שהיה לו דירה בבני ברק
[ואכן אותו אחד הצליח שם מעל המצופה ונעשה מרביץ תורה חשוב במקומו]

המענין

משתמש פעיל
למי שמסתפק אם לקנות דירה בפריפריה, לפני 6 וחצי שנים קניתי דירה בב"ש הישנה ב800א', ולאחרונה מכרתי אותה ב1.67 (אמנם מדובר בפרוייקט של תמא 38 אבל גם בלי זה, המחירים שם עומדים על 1.4 + -)
וזה אמור לשכנע לקנות בפריפריה או לא?

ח.י.ג

משתמש רשום
הכל נכון, אבל זה מזכיר לי סיפור:

בנערותי למדתי בישיבה שעל ידה היה איזה אדמו"ר קטן עם בית כנסת קטן ומניין מתנדנד, שבת כן שבת לא.
ניסיתי כבחור, להבין מה גורם לכל השכנים ללכת במקום להתפלל בשטיבל החמוד הזה, עם קוגל ורבי שסך הכל היה מוערך זכרונו לברכה?
היות שכבר אז הייתי חצוף, הלכתי לברר אצל בעלי הזקנים הלבנים מדוע אינם מגיעים, התשובה שאחד המתפללים נתן לי, נתנה לי שיעור מאלף לחיים:
"יש הרבה סיבות להגיע לרבי הזה, אבל שתי סיבות לא להיכנס לשם: א) כל פעם הוא שואל מדוע שבוע שעבר לא הגעת, ב) כל פעם שאין מניין, הוא כועס על... מי שכן הגיע....

זה מה אני חש לגבי חריש: מי שאשם זה אלו שהתאמצנו כל כך להביאם להגרלה ולזכייה והם משכירים לחילונים, אבל מי סובל? אלו שכן הגיעו.

עצוב
כבודו
אתה יודע לומר לי מה זה אומר היטל השבחה על הקונה?
בכמה כסף מדובר?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה