איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

כמו הרוח

משתמש מקצוען
באמת נמאס לדוש בזה.
ההייטק הוא שוק תנודתי ומקובל לומר שהוא נע במחזוריות כשכל 3 שנים בערך יש מיתון ושפל ואחר כך זה עולה בחזרה.
ההשפעה העיקרית של המיתון הזה הוא קושי למצוא עבודה ועוד יותר למתחילים.
אין שום סיכוי שבעולם שהמשכורות ירדו בצורה דרסטית כמו שאת מתעקשת לכתוב שוב ושוב.
אולי הבועה של השנה האחרונה תצטמק קצת. להתנפץ זה לא יתנפץ. העולם צריך טכנולוגיה והשוק הזה לא הולך לשום מקום.
באמת נמאס
קראי את ההודעה הקודמת.
ואגב ביום שישעו יבוא של מתכנתים או עבודה מרחוק מחו"ל הכל ישתנה
דבר אחד אני יודעת בוודאות, שמכיוון שהשכר שלהם גבוה באופן יחסי לשוק זה גורם לעליית מחירים מטורפת מה שגורם לכל שוק העבודה לדרוש שכר יותר גבוה וזה כבר קורה.
מה שיהיה בסוף זה עליית משכורות של מורות גננות שוטרים שוטרות רו"ח קלינאיות וכו וכו.
ברגע שהפערים יקטנו, כבר הריווחיות והופציה להחזיר משכנאות תקטן
כי הלחם והגבינה יעלו יותר
כי רכב יעלה יותר
כי מטפלת/מעון יעלה יותר
וכו וכו וכו

רפ

משתמש סופר מקצוען
קראי את ההודעה הקודמת.
קראתי ועליה הגבתי.
ואגב ביום שישעו יבוא של מתכנתים או עבודה מרחוק מחו"ל הכל ישתנה
לא יעשו את זה כל כך מהר. אני עובדת בחברה גלובאלית עם מרכזי פיתוח במקומות שונים בעולם והמפתחים הישראליים הם בין הטובים.
דבר אחד אני יודעת בוודאות, שמכיוון שהשכר שלהם גבוה באופן יחסי לשוק זה גורם לעליית מחירים מטורפת מה שגורם לכל שוק העבודה לדרוש שכר יותר גבוה וזה כבר קורה.
מה שיהיה בסוף זה עליית משכורות של מורות גננות שוטרים שוטרות רו"ח קלינאיות וכו וכו.
ברגע שהפערים יקטנו, כבר הריווחיות והופציה להחזיר משכנאות תקטן
כי הלחם והגבינה יעלו יותר
כי רכב יעלה יותר
כי מטפלת/מעון יעלה יותר
וכו וכו וכו
זה כבר נושא אחר, זהו תהליך שיקרה בכל מקרה כל זמן שיש פערים בין משכורות בענפים השונים.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
בציבור הליטאי זה נורא עוד יותר.
מישהו יודע על נכד של אחד מהרבנים הגדולים/ ראשי הישיבות שגר בפריפריה?
אני מכיר אישית כמה הוניגסברגים נכדים של רבי חיים שגרים שם, ויש עוד הרבה כאלו.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
נתיבות קרובה מדי לעזה!
באף מקום אין את כמות האזעקות שיש שם.
רק בשביל זה אני לא הולכת לגור שם.
מזכיר לי את זקנתי ע"ה מאמריקה שהייתה מתקשרת בכל פיגוע שהיה בתל אביב לברר שכולנו בחיים, כי "אתם מדינה קטנה"

נתיבות קרובה מדי לעזה!
באף מקום אין את כמות האזעקות שיש שם.
רק בשביל זה אני לא הולכת לגור שם.
אם זה היה אשדוד הייתי מבין

אמונה1

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מזכיר לי את זקנתי ע"ה מאמריקה שהייתה מתקשרת בכל פיגוע שהיה בתל אביב לברר שכולנו בחיים, כי "אתם מדינה קטנה"
גם אם באמת לא נופלים שם בפועל טילים ואף אחד לא נפגע,
עצם האזעקה והבהלה והריצה למקלטים לעיתים קרובות מדי מקשה על החיים.
בפיגועים לא אומרים לכל מי שברדיוס 50 ק"מ מסביב לרוץ למקלט ליתר ביטחון

די

משתמש סופר מקצוען
הציבור החרדי (בעיקר המבוגר יותר)קשה לו להתרגל לדבר הזה שפתאום נשים צעירות מקבלות משכורת גבוהה
וזוגות יכולים לחיות ברמה גבוהה
בעוד שעד היום זה לא קרה ובגדול כל הציבור החרדי היה חי ברמה ממוצעת פחות או יותר
אין שום סיבה שהמצב הזה יפסק.
עצוב שנשים צריכות למכור את כל יומם למשך עיקר שנות חייהם-בשביל לקנות דירה, במקום לגדל את ילדיהם.

דרך אגב אחרי עליות המחירים בציבור החרדי יש קיפאון בשוק הדיור החרדי, לעומת גוש דן שכמה שהמחירים עולים חטיפת הדירות רק נמשכת. מעניין איפה כל ההייטקיסטים החרדיים העשירים?

המענין

משתמש פעיל
אני רק שואל....
איפה הראשי ישיבות בכל הסיפור הזה?
למה הראשי ישיבות לא נלחמים בכל כוחם בתופעה ההזויה הזאת,
איך נותנים לבחורים להכנס למשכנתאות של מיליון ש"ח במקרה הטוב???
הרי זה סה"כ מגיע מלחץ חברתי שכולם קונים בב"ב ק"ס ירושלים,
למה מי שגר בפריפריה בדירות 4 חדרים 104 מטר שעולות מיליון ש"ח הוא המוזר, ומי שגר בב"ב בדירת חדר וחצי משנות התרפפ"ו שעלתה לו מיליון וחצי הוא הנורמלי?????
למהההההההה????????
מה זה השאלות האלו של אנשים איפה יהיה לי בית כנסת בפריפריה, איפה יהיה לי מוסדות, מי יהיו השכנים שלנו,
מה היה פעם???
פעם אנשים עלו לארץ מחו"ל רק בשביל לשבת וללמוד תורה, לא היה להם לא פרנסה, לא ששכנים, לא משפחה, לא חברים, רק אדמה ובוץ, והם הגיעו כדי ליישב את ארץ ישראל,
רבי עקיבא הסתובב עם ארבעת תלמידיו בכל ארץ ישראל והקים את עולם התורה מחדש, וגם הוא יכל לומר לעצמו שהוא צריך מקום שיהי לו את כל הצרכים לאידישקייט שלו, ולא!!1, הוא הסתובב בכל ארץ ישראל וחידש את עולם התורה מחדש,
אז מה איתנו???
למה היום הבחורים מחפשים רק מקום שיש בו כבר הכל???.
למה היום נהיה מצב שלהקים עיר מהתחלה זה סיבה לא להגיע???
רק הראשי ישיבות יכולים לעשות את המהפך הזה, רק הראשי ישיבות יכולים להתריע, ולצעוק, ולזעזע את הבחורים שהמצב הזה שבו בחורים מתחתנים עם מיליון ש"ח חובות!!!!! הוא לא הגיוני!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אנשים מתחתנים היום
בלי עבר!!!!
בלי הווה!!!!
בלי עתיד!!!!

אין, אין סיכוי שעולם התורה ימשיך כך, אם אנשים יהיו עם משכנתאוות של 5K בחודש, למשך 20 - 30 שנה!!!
זה לא הגיוני שזה יחזיק מעמד!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אנשים יצאו לעבוד!!!!
עולם התורה יהרס!!!!!
זה לא רק עניין של כסף!!!! זה עניין של עולם התורה!!!!!

הראשי ישיבות צריכים לדבר על זה בכל ישיבה וישיבה, כל ישיבה והראש ישיבה שלה.
לעשות מהפך ולשכנע את הבחורים ללכת לפריפריה!!!!!
לעזוב את המרכז!!!!!!
ולהקים את עולם התורה מחדש!!!!!
זהו לא רק ק"ס ב"ב וירושלים, אלא עוד ערים לא, לא חרדיות, אבל כן עם תשתית חרדית מספקת, שתהוה מקום מספק להקמת עולם התורה בעתיד!!!
וזה יכול ליצור מהפך, לא, אף אחד לא חושב שכל הבחורים ישתכנעו לעזוב, אבל מספיק שבכל ישיבה יהיה מצב שבו חושבים מחוץ לקופסא, והולכים דווקא לפריפריה, אז יבואו 10 -15 אברכים מכל שיעור, ותוך 5 שנים יש מקום תורה חדש!!!!
עם תשתית לת"ת!!!! לבתי ספר!!!! לבתי כנסיות!!!!
ככה גם תהיה לכל קהילה ראש ישיבה שינחה אותם לאורך כל הדרך, הראשי ישיבות יוכלו לשלוח את האברכים המתאימים שיודעים להקים קהילות,
אז נכון יהיו מריבות עם ראשי העיר!!!
לא יהיו תשתיות לחרדים על ההתחלה!!
אבל!!!!
גם הרב מפונוביז הקים את בני ברק שהכל היה חולות ושממה!!!
עם 10 בחורים!!!!
כל הארץ נבנתה מהתחלה!!
כל עולם התורה הוקם ככה!!!!!
אז למה אנחנו לא יכולים????????!!!!!!!!!!

לכן לא " פרוג" יציל את המצב!!
כל עוד שזה תהיה הסטיגמה בעולם הישיבות שיש רק ק"ס ב"ב וירושלים, שום דבר לא יעזור
ורק הראשי ישיבות יכולים לשנות את המצב ההזוי הזה, ולהקים את עולם התורה מחדש!!!!!!!
כהמשך לפוסט שצירפתי
אנא אנא מכם!!!!!!
לא זה האישיו, אל תכנסו באשכול הזה לויכוחים בנושאי תכנות, עבודה לאברכים, וכו'
לא לזה הייתה כוונתי,
ולא זה מטרת האשכול,
מטרת האשכול היא אחת!!!
לעודד התיישבות בפריפריה!!
ולהעמיד את המעלות הטמונות בכך!!

ולכן לא באתי להאשים אף אחד ובוודאי שלא את ראשי הישיבות.
רק באתי לעורר שהם יכולים לשנות את המצב!!
ולא, לא גדולי הדור, הם לא קשורים לעניין הזה, ואין להם שום דרך להשפיע על כלל הציבור!!
מכתבים של גדולי הדור בעיתונים לא זה מה שיוזיז אברכים לפריפריה.

תחשבו על זה שקבוצה של לא יותר מ- 20 אברכים מחברון עוברים לצורך העניין לנתיבות,
אתם מבינים איזה רעש זה יכול לעשות.
תשאלו כל אברך צעיר שעדיין לא השתקע בעיר שלו, מה יהיה אם הוא שומע ש20 אברכים מהישיבה שלו (רק זה מה שמשכנע בחור!!!) הלכו לגור בצפת, 50% מהבחורים יאמרו לכם שאם ככה הם גם יגיעו, ומתוך ה50% יהיה לכם 10% מהאברכים שבסוף יעברו!!!
תעשו סקר תשאלו את הבחורים/ אברכים סביבכם, תראו מה הם יענו..
רק ככה אפשר לשנות את הראש של הבחורים!!!
ובשביל זה צריך ראשי ישיבות
כל ראש ישיבה לישבה שלו,
מספיק שבחברון יקרה מקרה אחד כזה, או באור ישראל או בבית מתיתיהו, או בכל ישיבה שיש לראש ישיבה קשר והשפעה על הבחורים, וזה יכול לעשות מהפך בעולם הישיבות!!!

ר' נתן רוזנבלט, אתה רוצה לשווק את נתיבות?
תנסה לארגן קבוצה של אברכים מישיבה אחת שביחד יסכימו לבוא, לצורך זה תדבר עם הראש ישיבה, ואם יהיה לך גיבוי מהראש ישיבה, ברור לי שתצליח לארגן קבוצה!!!!

יש המון!!!!!! אברכים שמשוועים למישהו שיוציא אותם מהבור הזה שקוראים אותו ב"ב ק"ס וירושלים ויקח אותם למקום עם מחירים נורמלים, דירות נורמליות, וכל מה שהם צריכים זה רק שיגיעו איתם עוד אברכים שהם מכירים כדי שתהיה להם סביבה תומכת ומוכרת!!!!!

ולנו לא נשאר אלא לחפש אותם!!!

ברכון

משתמש מקצוען
עצוב שנשים צריכות למכור את כל יומם למשך עיקר שנות חייהם-בשביל לקנות דירה, במקום לגדל את ילדיהם.

דרך אגב אחרי עליות המחירים בציבור החרדי יש קיפאון בשוק הדיור החרדי, לעומת גוש דן שכמה שהמחירים עולים חטיפת הדירות רק נמשכת. מעניין איפה כל ההייטקיסטים החרדיים העשירים?

הקיפאון האו בכל הארץ

ואששה שעובד בהייטק, משפחתה לא הופכת להיות לעשירה...

זה בסהכ מעלה את המעמד הסציו אקנומי של המשפחה , למצב טוב יותר

אשה שמרויחה כ30K - ברוטו, נשארת עם קצת יותר מ20 בנטו,

הסכום הזה, הוא סכום שלא הופך את המשפחה לעשירה!

(משפחה חילונית ששתי בני הזוג מרויחים בערך 12, ולאחר ניכויים הם נשארים עם 20 ביד, לא נחשבת למשפחה עשירה בכלל!)

מה שכן , זה נותן למשפחה לשלם כ5000 משכנתא, ולהישאר עם 15K להוצאות המשפחה שזה סכום יפה..
אבל רחוק מאד מעשירות....

די

משתמש סופר מקצוען
זה בסהכ מעלה את המעמד הסציו אקנומי של המשפחה , למצב טוב יותר
זה בדיוק מה שאני שואל למה דירות בערים החרדיות ב1.8 תקועות ללא קונים חדשים ארוכים, אם יש המון משפחות שמרוויחות 20K בחודש=יכולת משכנתא של 7000K בחודש+ הון עצמי של 400K מההורים, הם יכולים בקלות לקנות דירות אלו.

ברכון

משתמש מקצוען
זה בדיוק מה שאני שואל למה דירות בערים החרדיות ב1.8 תקועות ללא קונים חדשים ארוכים, אם יש המון משפחות שמרוויחות 20K בחודש=יכולת משכנתא של 7000K בחודש+ הון עצמי של 400K מההורים, הם יכולים בקלות לקנות דירות אלו.
למשפחה כזו יש גם המוןןן הצאות...

מעונות - תשלום מלא, ארנונה מלא , ואפס הנחות .....

משפחה שזו ההכנסהשלה, ויש לה חמישה ילדים ויותר...

לא יכולה להסתדר עם 13K לחודש...

רפ

משתמש סופר מקצוען
למשפחה כזו יש גם המוןןן הצאות...

מעונות - תשלום מלא, ארנונה מלא , ואפס הנחות .....

משפחה שזו ההכנסהשלה, ויש לה חמישה ילדים ויותר...

לא יכולה להסתדר עם 13K לחודש...
גם משפחה שההכנסה שלה 10K בנטו ויש לה 5 ילדים ויותר ומשכנתא, לא יכולה להסתדר למרות כל ההנחות.
ויש הרבה משפחות כאלו.

גם אם באמת לא נופלים שם בפועל טילים ואף אחד לא נפגע,
עצם האזעקה והבהלה והריצה למקלטים לעיתים קרובות מדי מקשה על החיים.
בפיגועים לא אומרים לכל מי שברדיוס 50 ק"מ מסביב לרוץ למקלט ליתר ביטחון
אלא לצאת ולחפש את המחבל?

ציביה

משתמש צעיר
מידיעה !
קבוצת מבוגרים תלמידי-חכמים ראשי קהילה חשובה בפריפריה [לא אכתוב שמה], הגיעו להגראי"ל שטיינמן וביקשו/התחננו בפניו שימליץ לאברכים להגיע לעירם.
הם רצו שקהילתם תגדל ותתפתח.
הרב שטיינמן התחמק וסירב.
לאחר שהם לחצו ולחצו, הוא נאלץ לומר להם את הסיבה לסירובו.
איני יכול להמליץ ללכת לגור בעירכם שכן 'אינה מקום תורה'.
אתה חושב שאם הוא היה נשאל היום שאלה כזאת התשובה הייתה זהה?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה