איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אני מעיד על סיפור דומה שהיה אצלו בעניין של עיר מסויימת בפריפריה (זה כרוך בלשון הרע) והוא לא הסכים, ואחד הנוכחים אמר לו "אבל הראש ישיבה כן הלך לכפר סבא בהוראת החזון איש?"

שימו לב לתשובה שלו, והעמיקו בה, כי היא מרפסנת איגרא:

"אני לא החזון איש, לי אין כתפיים כאלו".

הוא לא רמז שהחזון איש ידע את מי לשלוח ועל מי אפשר לסמוך, אלא כלאחר יד תלה הדבר בגדלות החזו"א.

מיירדיג.

שמעון גוטליב

משתמש מקצוען
כשקמה ביתר המחירים לא ירדו אלא לא עלו
אותו דבר אפילו אם יהיה פתרון זה לא יוריד מחירים אלא ישמור שלא יעלה

זמר

משתמש מקצוען
אני מעיד על סיפור דומה שהיה אצלו בעניין של עיר מסויימת בפריפריה (זה כרוך בלשון הרע) והוא לא הסכים, ואחד הנוכחים אמר לו "אבל הראש ישיבה כן הלך לכפר סבא בהוראת החזון איש?"

שימו לב לתשובה שלו, והעמיקו בה, כי היא מרפסנת איגרא:

"אני לא החזון איש, לי אין כתפיים כאלו".

הוא לא רמז שהחזון איש ידע את מי לשלוח ועל מי אפשר לסמוך, אלא כלאחר יד תלה הדבר בגדלות החזו"א.

מיירדיג.
קיצור אז רכסים

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
כשקמה ביתר המחירים לא ירדו אלא לא עלו
אותו דבר אפילו אם יהיה פתרון זה לא יוריד מחירים אלא ישמור שלא יעלה
כל פתרון שיש שומר מחירים. כי הוא כמו פריג'דר מ ק ר ר את השוק.
אבל מחיר למשתכן הוא כמו פריזר, כי הוא בעצם מ ק פ י א את השוק.

כולם נכנסים להקפאה ולא קונים כלום,השוק נרדם והמחירים חייבים לרדת.

זה עדיין ספק, אבל ככה נראה

משה מנדלוביץ

משתמש מקצוען
אני שומע על מחסור חמור ביחידות בירושלים
לא פצפונות של 20 מ"ר אלא של 30מ"ר ומעלה
משכירים יח"ד במחיר מופקע של 4000 ש"ח
וגם את זה א"א להשיג...
קרוב משפחתי מתחתן עוד שבועיים ועדיין לא מצאו יח"ד נורמלית

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען
אני שומעת בזמן האחרון על אינפלציית יח"ד בב"ב ובמ"ע
עוד מישהו שמע על זה?
המחירים במ"ע כבר הרבה זמן צונחים.
יחידה שאני שוכר בי-ם אותו דבר במ"ע פחות 1300 ש"ח
הבנתי שכל אחד שחושב שקצת מבין עושה שתי יחידות.... ממילא המחירים ברצפה.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
משהו חריג בחצי שנה האחרונה

חתונות זה נכון אבל לא רק, זה דירות שנבנות בכל חור עוד ועוד. (בעניין הזה כל הכבוד לגוטרמן/רובינשטיין/בלוך שלקחו את זה כמדיניות - לעצום את העיניים חזק חזק)

כמו הרוח

משתמש מקצוען
חתונות זה נכון אבל לא רק, זה דירות שנבנות בכל חור עוד ועוד. (בעניין הזה כל הכבוד לגוטרמן/רובינשטיין/בלוך שלקחו את זה כמדיניות - לעצום את העיניים חזק חזק)
מה שדופק את הציבור החרדי בסופו של יים

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ראיתי שמדברים הרבה על נתיבות והפרויקט החדש 'דרך אמונה' ויש כאן הרבה בורות בקשר לכך לכן בתור מי שקצת מכיר את נתיבות ואת הפרויקט הנ"ל אשתדל לכתוב כמיטב ידיעתי ואשמח שמי שמכיר יותר יוסיף
בנתיבות יש כיום כ 45,000 תושבים כש 40% מתוכם חרדים (7 נציגים במועצה מתוך 15)
בעיר ישנם כ 5,000 משפחות חרדיות רובם משתייכות לציבור הספרדי וכ 400 משפחות לציבור הליטאי
בנתיבות יש יותר מ 50 כוללים ויותר מ 250 בתי כנסת
מבחינה תחבורתית, נתיבות נמצאת במרחק של 55 דק' מב"ב ושעה ועשרה מירושלים (מכניסה לכניסה ללא פקקים) בנתיבות יש תחנת רכבת לתל אביב ובני ברק ואוטובוסים לב"ב ירושלים כ 20 פעמים ביום
מבחינת מוסדות, לליטאים יש מעונות, רשת גני ילדים, שני תלמודי תורה, בי"ס בית יעקב, תיכון, סמינר, ישיבה קטנה וישיבה גדולה
לציבור הספרדי יש מספר רב של רשתות מכל הסוגים שאנני יודע את כולם, מה שאני מכיר זה 9 תלמודי תורה, 6 בתי ספר, 6 ישיבות קטנות, ישיבה גדולה ו 5 סמינרים. אגב בנתיבות כל המוסדות במבנים מסודרים ואין קרוונים! כשלכל קהילה יש הקצאה.
יש בעיר את שכונת נווה שרון ששם יש מאות! משפחות חרדיות שזכו במחיר למשתכן ויש את אזור הכניסה לעיר ששם יש דירות ב 600,000 ש"ח! בקהילה עצמה קשה מאוד להשיג דירות.
הפרויקט החדש הוא פרויקט של הקהילה הליטאית שנמצא אמנם בשכונה מעורבת אבל מכיל קרוב ל 300 דירות ומסביב יש עוד מאות דירות שיכולות להתאים לחרדים
אם אפשר כמה שאלות
אנחנו ב''ה זכינו שמה בנווה שרון,את יודעת בבירור שמדובר שהמון חרדים זכו ויגורו שמה? (למרות שאין מרפסת סוכה? -איפה יעשו סוכות?)
אנחנו לא יודעים אם לעבור כי שמענו מכמה אנשים מהדרום ששמה קשה למצוא עבודה כשרה לאישה,מה את אומרת ע''ז?

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
מה שדופק את הציבור החרדי בסופו של יים
למה? יחידות וחנויות בבנייינים זה אחד הדברים הנפלאים ביותר שיש. בעניין הזה צריך להצדיע לראשי הערים החרדיות (בלוך - מחוץ לגטו כן מקפידה על כך, בניגוד לאבוטבול שאיש הישר בעיניו עשה בכל מקום ובכל זמן).

D

Deleted member 64624

אורח
בעניין הזה כל הכבוד לגוטרמן/רובינשטיין/בלוך שלקחו את זה כמדיניות - לעצום את העיניים חזק חזק)
אם הציבור לא היה מתחיל עם היחידות והטאבו המשותף
הפריפריה החרדית הייתה היום פורחת!!!
זה בדיוק הסיבה שבשנים שלא היה את ההמצאות האלו של היחידות והטאבו המשותף
נבנו במהירות הערים ביתר עילית בית שמש ומודיעין עילית....
כל יחידה ויחידה שנבנית רק גורמת לציבור שהבעיה תחמיר יותר ויותר!

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אם אפשר כמה שאלות
אנחנו ב''ה זכינו שמה בנווה שרון,את יודעת בבירור שמדובר שהמון חרדים זכו ויגורו שמה? (למרות שאין מרפסת סוכה? -איפה יעשו סוכות?)
אנחנו לא יודעים אם לעבור כי שמענו מכמה אנשים מהדרום ששמה קשה למצוא עבודה כשרה לאישה,מה את אומרת ע''ז?
בהרבה בניינים מהסוג הזה בנתיבות, כל הארבע קומות התחתונות הם חרדים,.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אם הציבור לא היה מתחיל עם יחידות הטאבו המשותף
הפריפריה החרדית הייתה היום פורחת!!!
זה בדיוק הסיבה שבשנים שלא היה את ההמצאות האלו של היחידות והטאבו המשותף
נבנו במהירות הערים ביתר עילית בית שמש ומודיעין עילית....
כלומר "כמה שיהיה יותר רע - יהיה יותר טוב" אם זאת השיטה שלך, לא אגיד מי המציא אותה, כי זה לא מחמיא כל כך...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה