איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
ברור שהכל עניין של היצע וביקוש, ובדימונה מיעוט של חרדים (יחסית מהכלל) שהולכים לגור שם,
בבית שמש (שהיא לא עיר העתיד, אלא עיר ההווה) ישנו ביקוש מתבקש
אבל לגבי עליית המחירים הדרסטית בד' באופן לא פרופורציונלי ובמהירות כמו שהייתה היא ממגוון סיבות ולא קשור בהכרח דווקא להיצע וביקוש
אספר לכם סיפור מ"תנור ראשון":
בשעתו, לפני כשנה וחצי, הלהבתי את גדול העסקנים בדורנו להתמודד במכרז של הקרקעות בד', והוא השיג פילנטרופ שהביא סכום עצום לצורך הערבויות, הבאתי קבלן שתרם את הרישיון שלו לצורך ההתמודדות, ואז התברר כי קבלן ממוצא חרדי, הלך והציע כמעט מיליון שח לכל יחידת קרקע, זה היה בעשרות אחוזים יותר מהשוק אז וכולם היו בשוק (עם חוילם) בדיעבד התברר שהוא צדק שהמחירים יעלו עד שהקרקע תצא למכירה באופן שזה יהיה עוד מחיר זול, אבל זאת דוגמא איך קבלן, לאו דווקא מרצון אלא אפילו בכוונות טובות, יכול להעלות את המחיר.

פנרס

משתמש מקצוען
ההסבר , עד כמה שזכור לי מינקותא, זה כפי שכתבתי לעיל: דכל אדם רואה אחרת את הקרקע וכתוצאה מכך את מחירה...
ההסבר הוא נכון ואיני חולק עליו, אבל הוא רק מסביר למה המחיר של הקרקע הוא אמיתי וזו לא הונאה.
אלא שבכל זאת, מהמקורות שהבאתי מוכח שאין לגרום אף לעליית מחיר אמיתית.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
@עו"ד נתן רוזנבלט ,האם בבני ברק יש סיכוי שהמחירים ירדו בשנה הקרובה?שווה לחכות?
כי כרגע המצב הוא שהמחירים עלו גם על ה
@עו"ד נתן רוזנבלט ,האם בבני ברק יש סיכוי שהמחירים ירדו בשנה הקרובה?שווה לחכות?
כי כרגע המצב הוא שהמחירים עלו גם על הנייר בחצי שנה האחרונה באיזור ה300 אלף
.
כשהמחירים בקרית ספר ובני ברק דומים, זה אומר שהחבר'ה מקרית ספר ירדו מהפסים, ושבבני ברק המחירים די סבירים. עשיתי לפני שבועיים חוזה ברמת אלחנן (רחוב אבני נזר, הבניינים היפים עם המעלית) 4 חדרים גדולה ב2.190.000 ש"ח . אם זה אכן משקף את השוק, זה אומר שגם אם תהיה ירידה היא תהיה מתונה יותר מאשר הערים "שלנו" מ"ע ב"ש וביתר ועוד, ששם אנחנו צריכים להירגע.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
ההסבר הוא נכון ואיני חולק עליו, אבל הוא רק מסביר למה המחיר של הקרקע הוא אמיתי וזו לא הונאה.
אלא שבכל זאת, מהמקורות שהבאתי מוכח שאין לגרום אף לעליית מחיר
אני לא בטוח שכל הקבלנים קראו את המקורות הנפלאים שהבאת, אני גם מפקפק בנוכחות המסילת ישרים בשיעור היומי שלהם, אנחנו מדברים ביזנעס ואתה מדבר אורחות צדיקים.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
כשהמחירים בקרית ספר ובני ברק דומים, זה אומר שהחבר'ה מקרית ספר ירדו מהפסים, ושבבני ברק המחירים די סבירים. עשיתי לפני שבועיים חוזה ברמת אלחנן (רחוב אבני נזר, הבניינים היפים עם המעלית) 4 חדרים גדולה ב2.190.000 ש"ח . אם זה אכן משקף את השוק, זה אומר שגם אם תהיה ירידה היא תהיה מתונה יותר מאשר הערים "שלנו" מ"ע ב"ש וביתר ועוד, ששם אנחנו צריכים להירגע.
לצערי העסקה הזו כלל לא משקפת את הרחובות הסמוכים...על הניירבאיזור שיכון ה' רמת אהרון 4 חדרים באיזור ה2.5

פרוג א

משתמש צעיר
אחותי התלבטה לפני 10 שנים אם לקנות דירה בקרית ספר, כי היתה קפיצה במחירי הדירות וניסו לשכנע אותה
לחכות עד שירדו המחירים, ושהבועה תתפוצץ, בסוף היא קנתה ועד היום המחירים רק עולים.
המרכז החרדי תמיד יישאר מרכז זה לא משנה כמה הפריפריה תתפתח, יש ביקוש אדיר והציבור הולך וגדל בלי עין הרע,
כמו גם המרכז החילוני בגוש דן המחירים לא יורדים אלא רק עולים ולא משנה כמה בניה מתקדמת תהיה במקומות אחרים.

אני456

משתמש מקצוען
אחותי התלבטה לפני 10 שנים אם לקנות דירה בקרית ספר, כי היתה קפיצה במחירי הדירות וניסו לשכנע אותה
לחכות עד שירדו המחירים, ושהבועה תתפוצץ, בסוף היא קנתה ועד היום המחירים רק עולים
אין סיבה לחכות שמודיעין עילית תעלה כמו עפולה או ירוחם, לא יקרה.
אבל היום הדירות שם עולות די קרוב למחירי הדירות בירושלים וב"ב (אולי לא כמו האזורים הכי יקרים, אבל גם לא כמו אזורים נידחים מעבר להרי החושך).
ולתופעה הזו צריך הסבר.

ישראל אשר בך אתפאר

משתמש מקצוען
יש לי אחיין שמחפש עכשיו בבית שמש, (הוא לא זכאי להגרלה אחרת לא הייתי נותן לו כמובן לקנות) הדבר היחיד שהוא מצא (מלבד גולובנציץ, הוא עדיין רוצה להסתובב חופשי גם ברמה ב') זה דירות על הנייר במעין קבוצת רכישה.

אם תמצא לו דירת 3 נורמלית במחיר 1.4 אקשר ביניכם ותרוויח יפה.
בגולבנציץ דירת 3 חדרים החל מ1.6

פרוג א

משתמש צעיר
בד"כ זוגות צעירים מהטבע שלהם רוצים לקנות דירה איפה שהם גדלו.
בירושלים ובבני ברק הדירות עולות הרבה כי אנשים רצו לגור ליד ההורים שלהם, ולכן הביקוש רק הלך והחריף.
בקרית ספר גרו בעיקר זוגות צעירים שהילדים הגדולים שלהם הגיעו לגיל נישואין בערך לפני 10 שנים
וגם הם כמו ירושלים ובני ברק רוצים לגור ליד ההורים. ולכן עלית המחירים התחילה לפני 10 שנים והיא הולכת ומחריפה
עם השנים בעקבות ריבוי הילודה.

צ'ייסר

משתמש מקצוען
בירושלים ובבני ברק הדירות עולות הרבה כי אנשים רצו לגור ליד ההורים שלהם, ולכן הביקוש רק הלך והחריף.
בקרית ספר גרו בעיקר זוגות צעירים שהילדים הגדולים שלהם הגיעו לגיל נישואין בערך לפני 10 שנים
וגם הם כמו ירושלים ובני ברק רוצים לגור ליד ההורים. ולכן עלית המחירים התחילה לפני 10 שנים והיא הולכת ומחריפה
כמאמר חז"ל - חן מקום על יושביו..

אני456

משתמש מקצוען
זה באמת הסבר הגיוני,
השאלה היא איך אוכלוסית הסטנדרט של קרית ספר היא אוכלוסית יעד שיכולה לרכוש דירה ב1.8 לזוגות צעירים.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אין היגיון למחירים בערים החרדיות, ולכן הם ירדו.
רוב הציבור החרדי גדל בהר נוף וסנהדריה ואין שם כמעט זוג צעיר אחד. כלומר, השאלה היא לא היכן גדלת אלא היכן הולכים חבריך, ולכן, ככל שיותר זוגות יצאו רחוק, זה יהפוך להיות הסטנדרט

יוגורט

משתמש מקצוען
כל עוד יש עדיין בחורים שמקבלים דירות במרכז או חצאי דירות והאשה מתפרנסת ממשכורת מכובדת, הם ירשו לעצמם לקנות דירות יקרות , ולאחר כמה שנים למכור אותם ולהתקדם.

פרוג א

משתמש צעיר
רוב הציבור החרדי גדל בהר נוף וסנהדריה ואין שם כמעט זוג צעיר אחד. כלומר, השאלה היא לא היכן גדלת אלא היכן הולכים חבריך, ולכן, ככל שיותר זוגות יצאו רחוק, זה יהפוך להיות הסטנדרט
אולי רוב הציבור שאתם מכירים ואין לי מושג על אילו גילאים מדובר.
אבל מי שמעורה היטב במה שקורה בקרית ספר רואה שרוב הזוגות שהתחתנו פה עד לפני שנתיים גם קנו פה דירות.
בעלית מחירים האחרונה באמת צריך לחכות ולראות מה אנשים יעשו עכשיו.
ככל שאני מכירה מדובר על משכנתאות ענקיות שהזוג לוקח על עצמו.
אין היגיון למחירים = המחירים ירדו, זאת משוואה שאני לא מכירה
ממתי מחירי הדיור הולכים יד ביד עם הגיון?

פרוג א

משתמש צעיר
זה באמת הסבר הגיוני,
השאלה היא איך אוכלוסית הסטנדרט של קרית ספר היא אוכלוסית יעד שיכולה לרכוש דירה ב1.8 לזוגות צעירים.
תמיד יש מי שקונה.
גם בבני ברק האוכלוסיה עניה ברובה ודי מבוגרת, הילדים שלהם בזמנו עברו לקרית ספר שהיתה אז פריפריה זולה ונידחת
ועדיין המחירים שם לא ירדו מעולם.
שזה אומר שגם אם הילדים של תושבי קרית ספר יעברו לפירפיה זה עדיין לא אומר שהמחירים בעיר ירדו.

אני456

משתמש מקצוען
גם בבני ברק האוכלוסיה עניה ברובה ודי מבוגרת, הילדים שלהם בזמנו עברו לקרית ספר שהיתה אז פריפריה זולה ונידחת
ועדיין המחירים שם לא ירדו מעולם
אוכלוסיית ב"ב אז והיום הייתה מגוונת יותר מאוכלוסיית ק"ס.

אני חושבת שהדבר היחיד שמחזיק את המחירים כעת הוא ההיצע הנמוך (שחלקו די סטטי יש לומר), מספיק שיתווספו עוד 30 דירות ל20 דירות שכל המתווכים מפרסמים עכשיו יחד והמפה תשתנה.

פרוג א

משתמש צעיר
אוכלוסיית ב"ב אז והיום הייתה מגוונת יותר מאוכלוסיית ק"ס.

אני חושבת שהדבר היחיד שמחזיק את המחירים כעת הוא ההיצע הנמוך (שחלקו די סטטי יש לומר), מספיק שיתווספו עוד 30 דירות ל20 דירות שכל המתווכים מפרסמים עכשיו יחד והמפה תשתנה.
לא נכון חד וחלק.
בשנה האחרונה יצאו לשוק כל הפרוייקטים החדשים של מהרי"ל רמב"ם וגן הדסים שזה לא 20 דירות אלא הרבה הרבה יותר.
והמחירים דווקא במהרי"ל ורמב"ם הם בין האזורים היקרים ביותר בעיר.
לגבי הגיוון של האוכלוסיה לדעתי אין קשר מספיק שהרבה מהנשים היום מרוויחות משכורות שיכולות לאכלס 5K משכנתא (מידיעה) שזה אומר שהזוגות האלה ימשיכו לרכוש דירות בעיר ולא יצאו לפירפריה.

מאטל

משתמש פעיל
1.
ישנה איזו אגדה על קניית דירות לבחורי ישיבות....
אז בואו נעשה סדר, רוב מוחלט של הבחורים ש"מקבלים" דירות כהיום - ל א ! הולכים לתת לילדים שלהם דירות, א. כי אין להם סיכוי לעמוד בזה, טכנית, ב. בוא נקווה שיהיה להם דירות לקנות בכלל (בקצב הבנייה המהיר במדינה...)
2.
וחוץ מזה, חשוב להדגיש, רוב מוחלט מהזוגות שהתחתנו בעשור האחרון - אילולי תוכנית מחיר למשתכן - לא היה להם דירות! זו עובדה.
3.
ועדיין, הרבה מאוד (שזה אומר אלפי זוגות) עדיין בלי דירות, כי טכנית אין להם מימון עצמי להתחיל לחשוב על דירה.
4.
גם במחיר למשתכן, הרבה מאוד זוגות הינם בעלי משכנתה של למעלה ממיליון ש"ח ברוב המקרים, מישהו יודע איך מחזירים את זה? (ללא משכורות "הייטק" וכדו'), הם בעצמם לא יודעים איך הם הולכים לגדל 6-7 ילידם עם משכנתאות בסדר גודל שכזה.
(טוב ארוך מידי לעכשיו, מספיק...)

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
1.
ישנה איזו אגדה על קניית דירות לבחורי ישיבות....
אז בואו נעשה סדר, רוב מוחלט של הבחורים ש"מקבלים" דירות כהיום - ל א ! הולכים לתת לילדים שלהם דירות, א. כי אין להם סיכוי לעמוד בזה, טכנית, ב. בוא נקווה שיהיה להם דירות לקנות בכלל (בקצב הבנייה המהיר במדינה...)
2.
וחוץ מזה, חשוב להדגיש, רוב מוחלט מהזוגות שהתחתנו בעשור האחרון - אילולי תוכנית מחיר למשתכן - לא היה להם דירות! זו עובדה.
3.
ועדיין, הרבה מאוד (שזה אומר אלפי זוגות) עדיין בלי דירות, כי טכנית אין להם מימון עצמי להתחיל לחשוב על דירה.
4.
גם במחיר למשתכן, הרבה מאוד זוגות הינם בעלי משכנתה של למעלה ממיליון ש"ח ברוב המקרים, מישהו יודע איך מחזירים את זה? (ללא משכורות "הייטק" וכדו'), הם בעצמם לא יודעים איך הם הולכים לגדל 6-7 ילידם עם משכנתאות בסדר גודל שכזה.
(טוב ארוך מידי לעכשיו, מספיק...)
הכל נכון חוץ מ3. אני לא חושב שבציבור שלנו הבעייה היא ההון העצמי הדרוש לרכישת דירה (אני מדבר על מחיר שפוי, נניח 800 שאז ההון העצמי הוא 250)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה