שוק ההון - סיכונים לעומת סיכויים | #2

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

אש הברזל

משתמש סופר מקצוען
@מקצועי בלבד תודה רבה
מאמר פשוט ונהיר
ובעיקר מחזק את מאמר חזל אל תאמין בעצמך עד יום מותך....
לגבי פיזור ההשקעות האם תוכלי להרחיב גם על התחומים הנוספים?
איך משקיעים בסטרטאפים?
מה הפרמטרים להשקעות בנדלן מסחרי?
איזה פלטפומות P2P מומלצות?
וכו'

אהרון שולמן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לידיעת הציבור, ישנם תחומים בשוק ההון שאפשר להרוויח גם כשיש ירידות בשוק, רוב האנשים לא שמעו שיש כזה דבר

chetz321

משתמש מקצוען
D I G I T A L
זה עובד בערך כך
"לווים" נייר ערך מבית השקעות ומוכרים אותה ואח"כ כשהמחיר של המניה יורד משלמים לבית השקעות
זה הרעיון הכללי
נראה לי שצריך להפקיד בטחונות וכו' ואני גם לא יודע עד כמה הטווח של "ההלוואה"

אהרון שולמן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
זה עובד בערך כך
"לווים" נייר ערך מבית השקעות ומוכרים אותה ואח"כ כשהמחיר של המניה יורד משלמים לבית השקעות
זה הרעיון הכללי
נראה לי שצריך להפקיד בטחונות וכו' ואני גם לא יודע עד כמה הטווח של "ההלוואה"
זה נכון, זה גם נשמע מורכב כמו משהו שלא כל אחד מאיתנו ילך ויעשה

פגשתי פעם מישהו שמתעסק הרבה בתחום בשוק ההון שנקרא חוזים עתידיים , שאתה יכול בכל ימות המסחר לסחור לטווח קצר על הנאסדק לדוגמא לשורט, וכאשר המומנטום של הירידה מפסיק, לקנות (כלומר לצאת מהעסקה ברווח),
ואחר כך לקנייה רגילה שמרוויחה מעליית השוק, ולהכנס לכמה קניות ומכירות ביום או בשעה ולהרוויח יפה. ובשאר הזמן להיות נינוח כי אתה לא מושפע מהתנודות בשוק כי אתה לא בתוך עסקה. הבנתי שקוראים לזה סוחר תוך יומי, שמרוויח מהתנודות שיש באותו היום בשוק.

נערך לאחרונה ב:

דובונים

משתמש פעיל
D I G I T A L
תודה רבה המאמרים נפלאים.
רק לא הבנתי אם כל מה שאת אומרת להשקיע גם באג"ח זה בשביל הזמן שהיו ירידות בבורסה מה יתן לי שלא נפלתי בכל הכסף אלא רק בחצי
זה לא שאני ישקיע גם בs&p וגם המתחרה שלו נניח בסין שאם באמריקה יהיו נפילות אז סין שמתחרה בה תעלה(לא שידוע לי שיש דבר כזה רק לדוגמא ממה שנראה לי)
אלא כל מה שאני משקיע באג"ח זה כדי שאני לא יפסיד בהכל אלא נניח ב-70 אחוז אז זה יגרום לי לא לצאת מההשקעה,
וגם הרווח שלי מעיקרו יהיה מאוד נמוך שגם אם הבורסה תיפול יכול להיות שהיא תעשה יותר אז מה הענין בהשקעה באג"ח.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

פגשתי פעם מישהו שמתעסק הרבה בתחום בשוק ההון שנקרא חוזים עתידיים , שאתה יכול בכל ימות המסחר לסחור לטווח קצר על הנאסדק לדוגמא לשורט, וכאשר המומנטום של הירידה מפסיק, לקנות (כלומר לצאת מהעסקה ברווח),
ואחר כך לקנייה רגילה שמרוויחה מעליית השוק, ולהכנס לכמה קניות ומכירות ביום או בשעה ולהרוויח יפה. ובשאר הזמן להיות נינוח כי אתה לא מושפע מהתנודות בשוק כי אתה לא בתוך עסקה. הבנתי שקוראים לזה סוחר תוך יומי, שמרוויח מהתנודות שיש באותו היום בשוק.
מעניין המציא שיטה.
אז אולי תגיד לי למה מנהלי הקרנות לא עושים לפי השיטה הזאת, הרי ככה לדעתך אף פעם לא מפסידים גם לטווח קצר??
חוזים עתידיים זה בדיוק הימורים כמו שאר הימורים.
ותמיד או המוכר או הקונה מפסידים.

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם

א. אין שום דרך לדעת להיכן השוק יילך ולכן זה הימור במלוא מובן המילה.
ב. רוב הזמן הוא בתוך עיסקה ולא מחוץ לעיסקה, אז הוא בהחלט לחוץ כל היום.
ג. הסטטיסטיקות מדברות על 95% הפסד בעסקאות מסוג זה.
יש לזה הסברים פסיכולוגיים רבים, אבל שורה תחתונה אף אחד לא מרויח מכך. בטווח של חצי שנה.

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
תודה רבה המאמרים נפלאים.
רק לא הבנתי אם כל מה שאת אומרת להשקיע גם באג"ח זה בשביל הזמן שהיו ירידות בבורסה מה יתן לי שלא נפלתי בכל הכסף אלא רק בחצי
זה לא שאני ישקיע גם בs&p וגם המתחרה שלו נניח בסין שאם באמריקה יהיו נפילות אז סין שמתחרה בה תעלה(לא שידוע לי שיש דבר כזה רק לדוגמא ממה שנראה לי)
אלא כל מה שאני משקיע באג"ח זה כדי שאני לא יפסיד בהכל אלא נניח ב-70 אחוז אז זה יגרום לי לא לצאת מההשקעה,
וגם הרווח שלי מעיקרו יהיה מאוד נמוך שגם אם הבורסה תיפול יכול להיות שהיא תעשה יותר אז מה הענין בהשקעה באג"ח.
אין בדברים הללו 100%, אם היה היא הייתה מגלה לך, מבטיח.
הנושא הוא גידור סיכונים, את עושה את מירב המאמצים 'לכסות' את עצמך ביום סגריר.
נכון שביום הסגריר הזה את תקבלי 'מכה' אבל מתמקדים בנסיון לצמצם את המכה ולא למנוע אותה, כי היא בלתי נמנעת.
וכמובן, בטווח הארוך אחרי כל המכות, שתצאי ברווח.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תודה רבה המאמרים נפלאים.
קודם כל זה מאד משנה פסיכולוגית, ונמשיך עם הדוגמה שהבאתי במאמר, יש למשקיע 400,000 ש"ח, אם הכל מושקע במניות והיו ירידות בשוק המניות של 50% אז הוא יודע שכרגע יש לו רק 200,000 ש"ח, אבל אם לדוגמה היה מושקע חצי במניות וחצי באג"ח, אז כרגע יש לו 300,000 ש"ח, שזה וודאי לא אותה רמה של היסטריה כמו אותו אחד שמרגיש שהפסיד כפול.
דבר שני, בזמן ששוק המניות יורד, בדר"כ שוק האג"ח דווקא עולה, [כי השקיעים בורחים מהמניות לאג"ח] וזה דבר שמאזן קצת את תיק ההשקעות.
דבר שלישי, זה גם נותן פתרון למקרי חירום, כשחייבים למשוך סכום כסף בזמן המשבר.

אהרון שולמן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
א. אין שום דרך לדעת להיכן השוק יילך ולכן זה הימור במלוא מובן המילה.
ב. רוב הזמן הוא בתוך עיסקה ולא מחוץ לעיסקה, אז הוא בהחלט לחוץ כל היום.

יש מתנדים ( כלי ניתוח השוק) שבהצלבה שלהם ( אם כי זה לא קורה לרוב יותר מכמה פעמים ביום) מגלים שכמות הקונים \המוכרים נחלשה ולהיפך אצל הקונה , ואז יש ירידה או עלייה משמעותית , לעולם אי אפשר לדעת מה השוק יעשה אפילו בעוד שבריר שניה, רק מסתמכים על הסטטיסטיקה , זה דומה או לרגע שסיר מתחיל לגלוש, וגם נכון זה שיכול ללכת לכיוון ההפוך ולצבור הפסד עד לרגע הפריצה, לא כל אחד יכול לראות הפסד במחשב ולא לצאת מהעסקה עד לרגע שזה הולך לכיוון הצפוי, בסוף 95 אחוז מהפעמים זה הולך לכיוון.

ולגבי ב.

העסקאות קצרות מאוד, בתחום של כמה דקות לרוב,

הנה הקלטה של אחת לדוגמא
אני מכיר אותו כבר 12 שנים , זה לא משהו בחלל החיצון, זה אמיתי.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
יש מתנדים ( כלי ניתוח השוק) שבהצלבה שלהם ( אם כי זה לא קורה לרוב יותר מכמה פעמים ביום) מגלים שכמות הקונים \המוכרים נחלשה ולהיפך אצל הקונה , ואז יש ירידה או עלייה משמעותית , לעולם אי אפשר לדעת מה השוק יעשה אפילו בעוד שבריר שניה, רק מסתמכים על הסטטיסטיקה , זה דומה או לרגע שסיר מתחיל לגלוש, וגם נכון זה שיכול ללכת לכיוון ההפוך ולצבור הפסד עד לרגע הפריצה, לא כל אחד יכול לראות הפסד במחשב ולא לצאת מהעסקה עד לרגע שזה הולך לכיוון הצפוי, בסוף 95 אחוז מהפעמים זה הולך לכיוון.

ולגבי ב.

העסקאות קצרות מאוד, בתחום של כמה דקות לרוב,

הנה הקלטה של אחת לדוגמא
אני מכיר אותו כבר 12 שנים , זה לא משהו בחלל החיצון, זה אמיתי.
זה נקרא מהמר מקצועי.

אהרון שולמן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
יש קורלציה \קשר בין כל המדדים בשוק, בשעות הבוקר אצלנו \אירופה המדד הגרמני DAX מוביל את שאר המדדים כמו הנאסדק אחריו וכשהוא פורץ רמות מחיר חדשות שאר המדדים הולכים אחריו, מה הקשר להימור ? סטטיסטית % 99 מהפעמים זה קורה, שאר המדדים הולכים אחריו.

נכון שהאיש הזה לא עובד כיועץ השקעות בדיסקונט, זה אופי מסחר של סוחר תוך יומי.

זה האשכול שלך, לא הייתה לי כוונה שזה יהפך לשיח כזה, אנשים אמרו שרק שהבורסה עולה אז אפשר להרוויח, אז הכנסתי את המושגים של חוזיים עתידיים,
תודה וסליחה. שלום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה