דרוש מידע רטלין, קונצרטה ועוד מהמשפחה הזו. מה אפשר בלי מרשם?

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
בהמשך לדברי אהרן ש.
ממליץ בהחלט ללכת ולנסות לבדוק כמה מהנוער הנושר הוא עם בעיות קש"ר שלא טופלו....
הייתי גם בודק את הצוות החינוכי שלהם כמה אורך רוח וסבלנות היה להם. כי היום זה נראה שלא מבדילים בין מסטיקים לבנים לכדורים...

2OR

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
מחילה, לא הצלחתי להבין. בנוגע להיום..

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מדברים על פגיעה ביצירתיות.
בסביבתי הקרובה ישנם כמה אנשים שבנו עולמות (גם בעניינים רוחניים כמו ישיבות, ארגוני חסד וכדו', וגם בענייני העולם כמו סטארט-אפים מצליחים) שאם היו מקבלים ריטלין עם ישראל היה מרוויח אולי עוד ילד / בחור מיושב בדעתו, אבל היה מפסיד את כל הפעילות שלהם.
בוועידת דגל התורה שבה נכחו מאות אנשים נמרצים שעוסקים בצרכי ציבור ובכובעים נוספים כמנהלי ארגוני ענק בתחומים שונים, אמר אחד הדוברים שכל מי שנמצא פה זה מי שההורים שלו פספסו את הדבר שנקרא ריטלין, וטוב שכך. לא היה מי שלא הנהן בראשו.....

למרות שבמי שאני מטפלת לא נתקלתי בפגיעה ביצירתיות, אלא ליהפך, יישוב הדעת שמאפשר להוציא קצת ממה שרץ בראש לידי ביצוע.

אני מוכרחה לומר שהסיבה העיקרית שאני מטפלת ע"י משפחת הריטלין בהפרעת קש"ר, היא הסיבה שהמוסדות הנוכחים שלנו בנויים באופן של מיטת סדום.

והסיכוי היום לילד - שגדל באווירה שלילית. אווירה של מרדנות. אווירה של חוסר הבנה והתנגשות תמידית עם המערכת. לגדול למבוגר בריא הרבה יותר נמוכה.
אי אפשר להשוות את היום לפעם.

נערך לאחרונה ב:

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
היצירתיות לא נפגעת כי המוח של ילדי הקשר עובד בצורה שונה, מה שכן סביבות גיל 20 בדרכ הפרעת הקשב עוברת ונשארת לאחוזים בודדים מהאוכלוסיה

לא יודעת מאיפה המידע הזה שלך.

יכולה לומר לך שלי יש מידע הפוך.
ויותר מזה כיום צצים אלפי בוגרים שלא אובחנו בילדותם ומתחילים בגיל הבוגר להיעזר בטיפול תרופתי שפותח להם את העיניים.

הדבר המשמעותי שחל סביב גיל 20 הוא הפסקת סדר יום קבוע סביב מוסד הלימודים. רוב האנושות יוצאת אז פחות או יותר לחיים האמיתיים. ואז האדם יכול פשוט לנהל את חייו בהתאם לאופיו. בעוד קודם לכן הוא היה אסור במיטת הסדום ששמה - לימודים.

לדוג' לנצל את שעות הלילה בהן הריכוז במיטבו לפעילות ולישון בבוקר.
לעבוד בעבודה שדורשת דינמיות ופעילות.
לעבוד בתחומים שדורשים קשב מתחלף.

ועוד.

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
נא להסביר:
ריכוז טוב בשעות הלילה מלמד על הפרעת קש"ר, או הכוונה שבאופן כללי אצל כלל בני האנוש הריכוז בלילה טוב יותר?

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נא להסביר:
ריכוז טוב בשעות הלילה מלמד על הפרעת קש"ר, או הכוונה שבאופן כללי אצל כלל בני האנוש הריכוז בלילה טוב יותר?

הרבה פעמים הפרעת קש"ר מלווה בהפרעת שינה.
קושי להירדם בלילה וקושי לקום בבוקר.

בנפרד, ישנה תופעה בה לבעלי הפרעת קש"ר בשעות הלילה (10 והלאה בערך) הריכוז במיטבו.
אולי זה בגלל ששקט יותר ויש מיעוט הסחות דעת. אולי בגלל סיבות אחרות. זו המציאות.

יש כמה כאלו שאני מכירה.
אחד אברך ת"ח בסדר גודל יושב בלילה ולומד. בבוקר מתפלל ותיקין והולך לישון...
אחת יצירתית ברמות את כל עבודות הטובות שלה יצרה בין 10 ל-5 לפנות בוקר...
ועוד.

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
הייתי גם בודק את הצוות החינוכי שלהם כמה אורך רוח וסבלנות היה להם. כי היום זה נראה שלא מבדילים בין מסטיקים לבנים לכדורים...
בעיית קש"ר שלא מטופלת גורמת לבעיות רגשיות! זה מוכח ומשם ועד הדרדרות הדרך קצרה. מכירה מקרוב מאוד לצערי.
גם אם הצוות יהיה הכי מקצועי וסבלני, לילד (בעיקר עם hפעיל) קשה מאוד מאוד מאוד להתמודד בלי הריטלין, וכמות היחס והסבלנות שילד כזה צריך היא מטורפת.
הריטלין ודומיו בסה"כ משלים חומר חיוני מאוד שהמוח לא מצליח לייצר לבד.

ויותר מזה כיום צצים אלפי בוגרים שלא אובחנו בילדותם ומתחילים בגיל הבוגר להיעזר בטיפול תרופתי שפותח להם את העיניים.

הדבר המשמעותי שחל סביב גיל 20 הוא הפסקת סדר יום קבוע סביב מוסד הלימודים. רוב האנושות יוצאת אז פחות או יותר לחיים האמיתיים. ואז האדם יכול פשוט לנהל את חייו בהתאם לאופיו. בעוד קודם לכן הוא היה אסור במיטת הסדום ששמה - לימודים.

לעבוד בעבודה שדורשת דינמיות ופעילות.
לעבוד בתחומים שדורשים קשב מתחלף.

ועוד.
שמעתי מנוירולוג וכן מאשה שמטפלת כבר 20 שנה בתחום
שבסביבות גיל 20 הבעיה עוברת/ מתמתנת,
כנראה גם כי המבוגר לומד להתמודד איתה נכון מה שאי אפשר כמעט לדרוש מילד.
האמת שהופתעתי גם אני ידעתי שזאת בעיה לכל החיים.

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
בהמשך לדברי אהרן ש.
ממליץ בהחלט ללכת ולנסות לבדוק כמה מהנוער הנושר הוא עם בעיות קש"ר שלא טופלו....
ד"ר פלוצ'ניק (רופא ילדים גדול מאד בבני ברק) טוען שאם בדור הקודם היה ריטלין, היו לנו היום עוד כמה ר' אהרון לייב....

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה

בדיוק זה העניין,
בוגרים שלא טופלו פתאום צצים ומתחילים טיפול,
אבל הדבר ידוע גם אצל מחנכים ועוד, שמי שטיפל בזה בעודו ילד, וכך גם רכש דפוסי למידה וסדר יום ועוד, בגיל גדול יותר הוא יוכל להסתדר ללא ריטלין,

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
סיפור ששמעתי השבוע ממטפלת בקש"ר
יש אצלה ילדה בת 9 עם הפרעת קשר שלוקחת ריטלין. אמא של הילדה סיפרה שביתה הצילה את סבא שלה בזכות תושיה שגילתה
הילדה הלכה לבקר את הסבא אצלו בבית. היא היתה לבד בבית ולפתע הסבא התמוטט, הילדה מיד לחצ על לחצן המצוקה ובמקביל התקשרה לדוד שלה שהוא רופא ועדכנה אותו במצב של הסבא.
התושיה שגילתה היתה רק אודות להפרעה שלה. למרות שהיא מטופלת בריטלין.

2OR

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אין ספק שלהיפראקטיביות יש מעלה עצומה.

אך במסגרת בית ספרית/מוסדית, אם היא לא מטופלת, היא מהווה צרה צרורה...

לכן בשנים עברו (לפני עידן בתי הספר) אני חושב שהיו גם היפרים, רק שלא היו חייבים להיות במסגרת, אלא כל היום בשדות, עבודת כפיים וכו'..

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
מוזמנת לפתוח מוסדות שיתאימו :)
אם הכל יעבוד כמו שצריך, זה יהיה להיט..
בתי ספר דמוקרטיים קיימים, אבל לא בחינוך חרדי, ושכר הלימוד בהם הוא סכום חודשי לא מבוטל.

בואי נאמר שאם מערכת החינוך שלנו היתה כמו בפינלנד , ילדי הקש"ר היו יכולים להצליח כמו כולם , או יותר.

הבעיה המרכזית של מערכת החינוך בישראל, היא שהיא מנסה להתוות דגם אחיד אידיאלי, של תכנים וערכים, וכל מי שלא מוכן לאמץ את הקונספט בשלמות - לא מתוקצב באופן מלא.

במקום שיתנו תלושים עבור שכ"ל (כמו במקומות אחרים בעולם) ויעודדו תחרות , ופתיחה של מוסדות מוצלחים , בשיטות לימוד שונות ותכנים שמתאימים לכל אוכלוסיה,
הם עדיין שואפים שכולם ילמדו בממלכתי / ממ"ד , בשיטות העתיקות שלהם, כדי למחזר את החוסר ההצלחה הלאה...

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כבר לא.
(אחרי הלידה האחרונה כבר לא היה להשיג בבית החולים נתנו משהו כמו אקמול ואיבופן- מקווה שאני כותבת נכון)
איבופן יותר מסוכן מאופוטגין
אופטלגין יש אחוז קטן של אלרגים אליו
האיבופן מסוכן לכולם. הוא מסכן את הכליות.
לחולי כליות בכלל אסור
גם לא למושתלים.
ובארה"ב לא נותנים אותו בהרבה בתי חולים כי הוא מסוכן.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
איבופן יותר מסוכן מאופוטגין
אופטלגין יש אחוז קטן של אלרגים אליו
האיבופן מסוכן לכולם. הוא מסכן את הכליות.
לחולי כליות בכלל אסור
גם לא למושתלים.
ובארה"ב לא נותנים אותו בהרבה בתי חולים כי הוא מסוכן.
יש לך מקור?

איבופן מסוכן לכליות, - במצבים חריגים של אי ספיקת כליות (תורמי או משותלי כליה)
בנוסף , מסוכן לכבד , כמו אקמול בשימוש ממושך / במינונים לא קטנים
אי אפשר ללמוד מזה על סיכון לכלל האוכלוסיה
אופטלגין, עד כמה שאני יודעת , לא נותנים בארה"ב
אפשר לקרוא כאן
וכאן

חוה ש

משתמש מקצוען
לגבי נטילה חד פעמית של ריטלין לפני מבחנים: כדאי לחשוב על זה שוב.

המורה שלימדה אותי חשבונאות פיננסית, כעסה נורא כשאחת התלמידות הגיעה פעם לשיעור אחרי לקיחת ריטלין 'בשביל לראות מה קורה ואם זה עוזר'. היא הזהירה אותה חזור והזהר, לא להעיז לקחת לפני המבחן.
מנסיון שלה, והיא מורה ותיקה ומנוסה גם באקדמיה, הריטלין עלול לפגוע ביצירתיות וביכולת החשיבה של הנבחן. התועלת האפשרית של חיזוק הריכוז - לא שווה את הנזק של פגיעה בחשיבה.

מדובר כמובן על מי שלא מאובחן ולא קיבל מרשם, אלא סתם כך לוקח 'כי שמע שזה עוזר'.

מעניין :)

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
מדברים על פגיעה ביצירתיות.
בסביבתי הקרובה ישנם כמה אנשים שבנו עולמות (גם בעניינים רוחניים כמו ישיבות, ארגוני חסד וכדו', וגם בענייני העולם כמו סטארט-אפים מצליחים) שאם היו מקבלים ריטלין עם ישראל היה מרוויח אולי עוד ילד / בחור מיושב בדעתו, אבל היה מפסיד את כל הפעילות שלהם.
בוועידת דגל התורה שבה נכחו מאות אנשים נמרצים שעוסקים בצרכי ציבור ובכובעים נוספים כמנהלי ארגוני ענק בתחומים שונים, אמר אחד הדוברים שכל מי שנמצא פה זה מי שההורים שלו פספסו את הדבר שנקרא ריטלין, וטוב שכך. לא היה מי שלא הנהן בראשו.....
ויש הרבה שלא נמצאים פה בגלל שההורים כן פספסו את הדבר הזה שנקרא ריטלין....
אנשים שב"ה נולדו מיושבים בדעתם לא יכולים להבין את האנשים שלא מרוכזים! נקודה!
זה ההצלה של הדור (כמובן בשימוש חכם ולא במכירות במכולת...)

רחשי הלב

משתמש מקצוען
ויש הרבה שלא נמצאים פה בגלל שההורים כן פספסו את הדבר הזה שנקרא ריטלין....
אנשים שב"ה נולדו מיושבים בדעתם לא יכולים להבין את האנשים שלא מרוכזים! נקודה!
זה ההצלה של הדור (כמובן בשימוש חכם ולא במכירות במכולת...)
אני מכיר את הנושא היטב משני הצדדים. מסכים לגמרי שמי שצריך לקחת ולוקח זה כמו להיוולד מחדש, אבל בהחלט יש לזה מחיר (שאולי כדאי, אבל בכל זאת מחיר).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה