דרוש מידע רטלין, קונצרטה ועוד מהמשפחה הזו. מה אפשר בלי מרשם?

נס שאני כאן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
הפקות ואירועים
אני יודעת שיש כאלו שיתנגדו נחרצות למה שאני עושה
אבל אם יש כאלו שלא מתנגדים, אשמח לקבל את דעתם.
במוסד הלימודי ביקשו רטלין על בעיות התנהגות קשות.
היה לי בבית ונתתי לילד בלי אבחון רפואי.
זה לא עזר
א. או שזה לא הפתרון
ב. אולי זה לא המינון.

אני לא נגד רופאי אבל אין לי זמן לחכות בתור
הילד והסביבה סובלים.
מחכה בתור לנוירולוג.
קונצרטה זה לפי משקל או בשביל טווח שעות רחב יותר?
אם מישהו יכול להחכים אותי אפילו בפרטי זה יעזור לי מאד.

תמיד בעליה

משתמש מקצוען
גם לרופאים ההתאמה לא פשוטה. ויש כ"כ הרבה סוגים שאת שמותם לא כולם מכירים בכלל(אוהבת לשמוע את המורות החשובות מרגישות טוב עם לומר "קונצרטה" ולא רק את הריטלין הקלאסי..)
ממליצה להגיע לרופא. יש רופאים פרטיים שיקחו 150 לביקור- ושווה את זה למנוחת נפשכם ונפשו של הילד.

2OR

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
התנהגות קשה יכןלה להיגרם משלל גורמים, כשדיי נפוץ הוא הפרעת קשב וריכוז עם מרכיב אימפולסיבי/היפראקטיבי
אך את זה צריך לאבחן בעל מקצוע.

האם למשל זה האופי של הילד מאז ומקדם?
משהו שהתחדש בתקופה האחרונה?
אולי זו בעיית התנהגות/חוסר גבולות?
יכול להיות כל כך הרבה דברים ולכן חשוב אבחון מקצועי

בכל אופן, גם המורים היקרים, עם הרבה ניסיון, לא יכולים לקבוע שהילד צריך ריטלין וכו', אך בהחלט מנוסים מספיק בשביל לשלוח לאבחון..

מציע שוב כתגובותיי באשכולות דומים, לגשת לפסיכיאטר מומחה על מנת לאבחן ולראות האם זה מגיע מהפרעות קשב וריכוז, או ממקום אחר, וממילא דרך הטיפול תהיה שונה לפי כל אחד מהדברים.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
כשאין זמן וזה דחוף - בשביל זה קיים רופא פרטי.
יש אחד בשם ד"ר גימפל, יחסית לא יקר והתורים שלו די זמינים
עם כיסויים מקופות חולים מקבלים את רוב הכסף חזרה.

בכל מקרה, תרופה שמשפיעה על המח לא נותנים סתם ככה רק כדי לנסות לבדוק אם יעזור. זה לא אקמול!

יחשבאף

משתמש מקצוען
אני רוצה לשאול מכיוון שאני חויתי את זה עם הילד שלי: מי אמר לכם שהבעיות שלו הן על רקע הפרעת קשב וריכוז? אולי הן על רקע רגשי ואז הריטלין או הקונצרטה בכלל לא יעזרו וסתם נתת לילד שלך חומר כימי שבכלל לא בטוח שהוא צריך אותו?
לי יש ילד שיש לו בעיות התנהגות קשות ושללנו הפרעת קשב וריכוז, עברנו אבחון אצל פסיכיאטר והוא מטופל לגמרי בצורה אחרת וב"ה המצב הולך ומשתפר.
אני לא חושבת שהפתרון לכל בעיית התנהגות הוא ריטלין, צריך לבדוק ממה זה נובע ולטפל בהתאם.
ושהצוות החינוכי יחכה בסבלנות.
גם אנחנו כבר קבלנו איומים שמעיפים אותו מהתלמוד תורה אבל אחרי שהסברנו שזה בטיפול וזה תהליך וזה לא קורה ביום אחד, יש יותר הבנה וסבלנות מצידם לנסות לראות האם הטיפול הנוכחי יעזור.

לבן

משתמש סופר מקצוען
יש בעיות שהריטלין רק יחמיר וידרדר אותן.
כל עוד אין לך חוות דעת ברורה של נוירולוג שמדובר בהתנהגות בעיתיית על בסיס הפרעת קשב אל תעזי לתת לילד בעצמך, את עלולה לדרדר את מצבו.

בכלל, ריטלין זה לא סוכריה או במבה. חשוב לזכור.

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
הצוות החינוכי - יכול לחכות בסבלנות.
הילד הסובל - אולי. לא בטוח.
החברים בכיתה - ודאי לא.

חבל על כל יום שעובר ועל התדמית השלילית ההולכת ונבנית עליו בחברה ובעיני הילד עצמו.

מצד שני - כמו שכבר כתבו - לא בטוח שזו הפרעת קשר וגם אם כן, לא בטוח שהפתרון המתאים לו זה ריטלין דווקא.
וגם אם כן - מי אמר לכם מה המינון הנדרש? זה לא קשור למשקל, זה קשור לגודל ההפרעה.

בדיוק בשביל דברים כאלו קיימים רופאים פרטיים. חבל לחכות חצי שנה לרפואה הציבורית.
במיוחד אם יש לכם ביטוח משלים - אז יש החזרים מקופ"ח.

אם את צריכה עזרה ב"לעשות סדר בבלאגן" הזה, פני אלי באישי, אתן לך מספר טלפון של אישה מקצועית מאד שמתמצאת במיוחד בתחום הזה.

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
מצטרפת להמלצה על דר גימפל
הוא נוירולוג ופסיכיאטר והתורים אליו זמינים- הוא בפנסיה
הרבה פעמים בעיות ההתנהגות מגיעות בעקבות הפרעת קש"ר שלא טופלה
ואז לא מספיק רק כדור.
ממליצה לחכות בסבלנות עד התור או לגשת לדר גימפל, ולא להחליט על דעת עצמך לטפל.
זה מסוכן!

מתוקינג

מגשי אירוח מלוחים ומתוקים בכשרות העדה החרדית
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מצטרפת לכל מה שאמרו מעלי.
1. בהרבה מאד מקרים הבעיה היא לא קשב וריכוז. אלא - חוסר ברזל, שקדים נפוחים, עין עצלה, קיבה רגיזה ועוד הרבה אפשרויות שגורמות לילד להתנהג כאילו הוא עם הפרעת קשב בעוד שלא זו המפלצת.
2. גם במקרה של הפרעת קשב וריכוז - צריך לדעת שזהו הגדרה מאד מאד כוללת. כמו שנגיד : יש לX כאב בטן. זה הרי יכול להיות - אפנדיציט, זה יכול להיות אבנים בכיס המרה, זה יכול להיות קלקול קיבה וזה יכול להיות סתם וירוס. אם ניתן על כל 'כאב בטן' - אנטיביוטיקה, ה' ישמור מהתוצאות. אותו הדבר עם המוח. כמה שזה נשמע פשוט - אבל כל התרופות הנ"ל הן לא אקמול שאפשר לתת בזבנג וגמרנו. הן תרופות שצריך להתאים לכל אחד לפי היכולת שלו.
פעם שמעתי מרופאה גדולה שאמרה שקונצרטה זה כמו משקפים, עכשיו תנסי לשים לילד שצריך משקפי קריאה - משקפים למרחב במספר -5 כי זה מה שהיה בבית.... זה בדיוק אותו רעיון!
ולכן - אבחון הוא הכרח! הוא לא מעמסה של סתם ביורוקרטיה!

סליחה שהארכתי כל כך, מקווה שהועלתי בכל זאת :)

michal2100

משתמש מקצוען
מעניין לעניין באותו עניין

לפעמים מתחשק לי לנסות לקחת ריטלין, סתם בשביל להרגיש את ההשפעה המדוברת

זוכרת שקראתי בעבר ספר שבו דובר על אמא מאמצת למיטב זכרוני, שלפני שנתנה לילד ריטלין ניסתה אותו על עצמה לחוות את ההרגשה (ובספר אגב, היא מספרת מאוד מאוד בחיוב על התוצאה, הספיקה לבדוק הר מבחנים ועוד מלא הפסקים בבית, פשוט בגלל הריכוז).

יש כ"כ הרבה זמנים - כמו לפני תפילת שחרית, שעם כל עומס המטלות, אני לא מצליחה להתרכז לאורך כל התפילה, ואני מדמיינת לי מה היה קורה לו הייתי מנסה פעם...

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען

זוכרת שקראתי בעבר ספר שבו דובר על אמא מאמצת למיטב זכרוני, שלפני שנתנה לילד ריטלין ניסתה אותו על עצמה לחוות את ההרגשה (ובספר אגב, היא מספרת מאוד מאוד בחיוב על התוצאה, הספיקה לבדוק הר מבחנים ועוד מלא הפסקים בבית, פשוט בגלל הריכוז).

יש כ"כ הרבה זמנים - כמו לפני תפילת שחרית, שעם כל עומס המטלות, אני לא מצליחה להתרכז לאורך כל התפילה, ואני מדמיינת לי מה היה קורה לו הייתי מנסה פעם...
חברה שלי היתה צריכה לעבור מבחן מאד קשה במסגרת לימודי המשך.
היא ביקשה כדור אחד מאחת מתלמידותיה.
גם היא דיווחה על תוצאות מבורכות מאד!

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
כל המורות התלוננו על קרובת משפחתי הקטנה ודרשו מתן ריטלין
האם לקחה אותה ל2 אבחונים
יצא שהיא לא צריכה ריטלין והנוירולוג קבע שהמורות זקוקות לריטלין
במקום זה הומלץ על טיפול רגשי מסויים ל"עניינים" שלה והיא התחילה.
נסו ללכת לעדנה גלבוע, היא מאבחנת דייקנית ומומלצת מאד ובעלת אתר "נוירומוטרריקה", אבל שוב, זה לא מנסיון אישי שלי אלא כך שמעתי מ2 קרובות שאבחנו אצלה ילדים. היא מבני ברק. (אין לי פרטי התקשרות.)
בהצלחה.

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
גם אני זוכרת את הספר
של יהודית שרייבר או א. נחושתן בהמודיע הצעיר

אות לי

משתמש סופר מקצוען
קראתי רק את הכותרת..
סתם שתדעי שריטלין מוגדר בספר התרופות כ - פקודת "הסמים המסוכנים"
כך מובילים אותו לבית מרקחת (בסגירה כפולה)
כך גם מספקים אותו (מרשם כפול 2 העתקים)

לשאלתך :
ריטלין LA הוא לטווח ארוך כ - 8 שעות טיפול והפטנט יושב בגרגיר ולכן מותר לפתוח את הקפסולה לילד שלא מסוגל לבלוע אותה ולתת רק את הגרגירים עם מעדן וכדו'
קונצרטה גם היא לטווח ארוך כ - 12 שעות - הפטנט שלה לשחרור איטי הוא בקפסולה עצמה ולכן לא ניתן לפתוח אותה, ילד שלא מסוגל לבלוע קפסולה לא יקבל אותה.

לכי לאבחון של נוירולוג ילדים מומחה, הוא יאבחן די במהירות.

אסיסא

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
יש פרטי התקשרות לד"ר גימפל?
הוא בירושלים?
תודה

חחח

משתמש סופר מקצוען

אני לקחתי לשני מבחנים גדולים שעברתי באחד זה השפיע מהמם ובשני נראה לי שזה רק בלבל אותי.
בכל מקרה את שני המבחנים עברתי ב"ה בהצלחה.

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

לתשומת לב- לנשים יש זמנים שאסור לקחת בהם ריטלין ודומיו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה