דרוש מידע קשב וריכוז במבוגרים- כל מה שחשוב לדעת ...

Tamarit

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
גימפל נותן יותר מידי ריטלין ...
למרות הספר שהוא כתב,
הספר די יפה, אבל בשטח זה לא ממש עובד והראיה היא שהוא אפי' לא מדבר על זה עם מטופלים,
הוא מכונה לממכר מרשמים לריטלין וסוגיו
לא ראיתי שהוא בודק יסודית אם זה מתאים ודורש מעקב רציני אם זה מתאים, וממליץ לשלב אימון אישי וכדו'.
(ברמה האישית הוא בן אדם נחמד ADHD בעצמו - ניתן לראות את זה קצת עליו.)

לדעתי, לתת ריטלין בלי להפנות להנ"ל, ולהבהיר את הצורך במעקב של איש מקצוע זה קצת פשע,
הרבה עושים את זה - אני יודע,
אבל אני גם יודע - וכן, גם מהתנסות אישית - ולא רק
שלקחת כדורים משלל הסוגים הנ"ל - עלולה להחמיר תופעות אחרות,
ושלקחת כדורים בלי ליווי ומעקב - או אימון אישי יכולה להיות ממש בעייתית.

חלק מהעניין זה שהרבה מאוד אנשים וילדים מפסיקים אחרי תקופה (שנה - חמש שנים וכו') משלל סיבות - בכל אופן מדובר בכדורים חזקים, ויש כאילו שעצם זה שהייתה להם תקופה יציבה מכל הבחינות, מאפשרת להם לתפקד סביר,
אבל יש כאילו שלא..
ולא לנצל את התקופה הזו לאימון ותרגול ולעשות סדר עם עצמו - ולנסות אחרי תקופה ארוכה להפחית קצת ובשילוב עם אימון ואיזשהוא תהליך לעבוד על תפקוד שאינו תלוי כדורים. לדעתי היא טעות חמורה.

חלק נוסף מהעניין הוא שלא תמיד הקש"ר הוא כל הבעיה, וברגע שנותנים כדור וכביכול הכל טוב, לא מטפלים בשאר וחבל. לדוג' - לפעמים לחץ וכדו' משפיע מאוד על הריכוז ומחמיר עוד את הבעיה, אבל לא שמים לב לזה, ולפעמים הכדור עלול להחמיר את זה, ואז אחרי כמה שנים זה עלול להתפוצץ.
לפעמי מראש עדיף לתת כדור שקצת מרגיע ולא ממשפחת הריטלין, וזה יעזור 50% ועם קצת עבודה עצמית והדרכה יהיה ניתן להעלות את האחוזים עוד קצת וזה יפה. ועדיף בהרבה מקרים על ריטלין ודומיו.

ועדיין,
בגדול אני בעד כדורים כאלו כי אין ברירה בהרבה מקרים, רק אני חושב שחייבים לפתוח עיניים ולא רק לתת לילד או לעצמך את הכדור ולשבת בשקט, וגם מבחינת הכדורים - לראות בצורה מושכלת מה מתאים ואולי לנסות דברים אחרים.
(צריך לשים לב, שגם לרופאים נוח לתת ריטלין ולהמשיך הלאה, ומכאן הפער בין הדיבור גבוהה גבוהה לבין המציאות בשטח)

נ.ב. לא התנסיתי בסטרטרה (אטומיק) - זה משהו אחר ממשפחה אחרת לחלוטין שעובד בצורה שונה לגמרי, בשונה מכל הכדורים האחרים שהם אותה משפחה. אולי היה שווה לנסות, עכשיו כבר לא רלוונטי...

ועוד משהו - מישהו התנסה בקוגפאן? (של האוניברסיטה העברית) מסקרן אותי אם הם חידשו משהו או שזה סתם עוד סוג של אימון בצורה כזו או אחרת.
קודם כל
חייבת לציין שאני מסכימה מאוד אם מה שנכתב...
אני חושבת שבמצב מתוקן רופא צריך להתנות נתינת מרשם לכדורים בכך שבמקביל המטופל יילך לאימון אישי .

אני לצערי עד היום לא מצאתי משהו מספיק מקצועי ומדויק לצערי.
מניחה שבגלל שכל עניין בטיפול בהפרעת קשב למבוגרים הוא יחסית חדש בטח במגזר החרדי
אז אין כך כך מענה בתחום.
רוב המאמנות בהפרעות קשב הניסיון שלהם הוא עם ילדים ונוער פחות עם מבוגרים...
ואני באמת חושבת שזה פיספוס, וזה הכרחי בדיוק כמו שהכדור הכרחי.
כי בסוף אם אין אימון חזק של המוח, ושינוי דפוסים ארגוניים - לא יעזור הכדור עד אין קץ
גם בגלל שמתרגלים להכול, והאפקט פשוט יורד, וגם בגלל שלעיתים הכדור פשוט יוצר גרורות של בעיות אחרות .
לכן מאוד מאוד מסכימה עם זה , רק מקווה שהתחום הזה יפתח יותר.
לגבי קוגפאן זאת שיטה שבדקתי עליה לא מעט, ונשמע שיש לזה עתיד מזהיר ...
אבל רק תשימו לב שזה רק לילדים ולא למבוגרים.
זה מה שאני הבנתי בעל אופן.
למבוגרים יש יותר את ה cbt וכאלה .
אבל אם מדובר על ילד , אז כן הבנתי שזה ממש מוצלח ודי יעיל במיוחד בתקופות של בית הספר
מסכימה מאה אחוז
הריטלין הוא לא פיתרון, הוא רק קביים בדרך לפתרון
המטרה שלו היא להוריד קצת את הווליום לעומס הרגשי ולבלגן,
ולתת זמן לעבוד על מה שצריך שיפוץ...
ואם לא מנצלים את חלון ההזדמנויות הזה, אז לא עשינו כלום וחבל!!!

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
יכולים להמליץ על נוירולוג/פסיכיאטר שמאבחן מבוגרים לקש"ר? עדיף בדרום ואם אין אז אפשר באזור ירושלים, בני ברק ובאזורים הקרובים להם. אפילו פרטי שעובד בשיתוף עם קופו"ח שמממנות חלק מהתשלום (ביטוח פלטינום)
הרופאת משפחה שלי לא מוכנה לתת לי מרשם לאטנט - זה נראה לכם הגיוני? עד שלא אעבור איבחון ע"י נוירולוג או פסיכיאטר. בפועל בקופ"ח כללית התור הכי קרוב הוא לסוף חודש 5/23 למניינם לסתם נוירולוג שאין לו התמחות בקש"ר.
לא שאני צריכה את האיבחון - אני יודעת שאני ADD מילדות רק שאז לא היתה מודעות בכלל לנושא.

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
יכולים להמליץ על נוירולוג/פסיכיאטר שמאבחן מבוגרים לקש"ר? עדיף בדרום ואם אין אז אפשר באזור ירושלים, בני ברק ובאזורים הקרובים להם. אפילו פרטי שעובד בשיתוף עם קופו"ח שמממנות חלק מהתשלום (ביטוח פלטינום)
הרופאת משפחה שלי לא מוכנה לתת לי מרשם לאטנט - זה נראה לכם הגיוני? עד שלא אעבור איבחון ע"י נוירולוג או פסיכיאטר. בפועל בקופ"ח כללית התור הכי קרוב הוא לסוף חודש 5/23 למניינם לסתם נוירולוג שאין לו התמחות בקש"ר.
לא שאני צריכה את האיבחון - אני יודעת שאני ADD מילדות רק שאז לא היתה מודעות בכלל לנושא.
מקפיצה

Tamarit

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לא הבנתי, את צריכה עם התמחות לקשר או סתם מישהו שיסכים לחתום על האבחון?

shemesh

משתמש צעיר
עריכה תורנית
אם אינני טועה ויוואנס (כמו קונצרטה) הוא כדור בשחרור מושהה - שמתפרק בצורה איטית, וכמדומני שאסור לפרק אותו, אני לא מאה אחוז בטוח, כי לא היה לי צורך לפרק.
ויואנס אפשר לפתוח - זה גם כתוב בעלון לצרכן. ההשהייה שלו היא בטכנולוגיה אחרת לגמרי והיא נעשית בכלל אחרי הספיגה למחזור הדם, היי טק מזוקק.
יותר מזה, אפשר מלכתחילה למהול אותו במים ביחס של 10 מ"ג ל1 מ"ל, ואז אפשר לשחק עם המינונים בצורה מדויקת שאין לשום כדור אחר (ביום שני יש לי מבחן אז אקח קצת יותר כי כך אני יותר מפוקס, אבל ביום שלישי יש לי משימות אז אקח קצת פחות כי כך אני יותר אפקטיבי, וכן הלאה). זאת על פי המלצת רופא מומחה.
אפשר לשמור את התמהיל על פי העלון לצרכן עד יום אחד, ולפי הרופא עד 4 ימים, בלי אחריות.

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא הבנתי, את צריכה עם התמחות לקשר או סתם מישהו שיסכים לחתום על האבחון?
אין לי איבחון מרופא.
אבל לא איכפת לי להגיע למישהו שיחתום שיש לי קשר וירשום לי תרופה (אני מעוניינת לנסות את האטנט)

SUS 11

משתמש פעיל
בהוראות השימוש של הוויואנס רשום שאין לשתות אלכוהול עם הכדור,
ורוקחת בבית מרקחת אמרה לי שהסיבה היא כיון שהאלכוהול מבטל את ההשפעה של הוויואנס,
ואחרי שראיתי שיש ימים שהוויואנס משפיע יותר וימים שהוא משפיע פחות,
חשבתי אולי הסיבה היא בגלל מאכלים אחרים שגם הם מבטלים את השפעת הוויואנס,
אם מישהו יודע משהו בענין,

או מי שיודע כל סיבה אחרת שיכולה להיות מה הם הגורמים לוויואנס להשפיע יותר או פחות,
כי זה ממש מעצבן וקשה הימים שהכדור לא תופס וזה גם הפסד של עוד יום וגם סבל של עוד יום,
כידוע רק למי שמתמודד עם זה,

SUS 11

משתמש פעיל
הדבר שבסוף עזר מאוד זה ויואנס, אבל גם הוא לאחרונה הפסיק להשפיע והתחיל לעשות לי ממש לא טוב ,
עד שמצאתי כדור מתאים,
אני נכנס לפחדים שעוד מעט זה יפסיק להשפיע אין לי כח לחשוב על זה,
זה ממש מצוי שיום אחד הכדור מפסיק להשפיע,?

נעמי אדלר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
עד שיהיה אימון אישי בציבור החרדי
יכולה להמליץ על ספר מעולה של אילנה רייטקופ
להקשיב להפרעת קשב
1677381382889.png

יש אותו בחנויות ספרים
ואפשר להזמין אותו גם דרך הוצאת ספרים אח (אני חיפשתי בכמה סניפים של סטימצקי ולא היה אז הזמנתי דרכם https://www.achbooks.co.il/document/50,145,4329.aspx)

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
יש גם את הספר אנשי הקשב של ד"ר שירלי לא זוכרת מה שם משפחתה והשאלתי את הספר כך שאני לא יכולה לבדוק.
ספר מעולה!!!
אמנם קצת חילוני למי שמפריע לו.
היא מספרת איך הכירה את בעלה שהוא עם קש"ר והיא אומרת משהו כמו ראיתי בחור חתיך. מי שמפריע לו ביטויים מהסוג הזה שלא יקרא את הספר. לבעלי תשובה הוא מצויין ממש

יחזקאל קראוס

מאמן אישי לחיים מלאים יותר ומספקים יותר
מנוי פרימיום
@אני ADHD גאה (אגב ממש אהבתי את שם הניק)
או כל אחד שאולי יודע
מה מס' הטלפון העדכני לקביעת תורים אצל ד"ר גימפל
אל תפנו אותי לחיפושים בגוגל - כי משם לא הצלחתי להגיע למס' עדכני
תודה מראש
ד"ר גימפל 054-4708482

Tamarit

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בהוראות השימוש של הוויואנס רשום שאין לשתות אלכוהול עם הכדור,
ורוקחת בבית מרקחת אמרה לי שהסיבה היא כיון שהאלכוהול מבטל את ההשפעה של הוויואנס,
ואחרי שראיתי שיש ימים שהוויואנס משפיע יותר וימים שהוא משפיע פחות,
חשבתי אולי הסיבה היא בגלל מאכלים אחרים שגם הם מבטלים את השפעת הוויואנס,
אם מישהו יודע משהו בענין,

או מי שיודע כל סיבה אחרת שיכולה להיות מה הם הגורמים לוויואנס להשפיע יותר או פחות,
כי זה ממש מעצבן וקשה הימים שהכדור לא תופס וזה גם הפסד של עוד יום וגם סבל של עוד יום,
כידוע רק למי שמתמודד עם זה,
אמאלה
קרה גם לי...
בעיקר אם אכלתי משהו לפני
ועוד יותר אם לקחתי את זה עם חלב (כמה מוזר...)
אבל יכול להיות שאת מפרקת את הכדור?? ז"א ממיסה במים וכו'?

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ד"ר גימפל הוא נוירולוג עם התמחות של קש"ר למבוגרים? עובד עם הביטוחים של קופות החולים?

א לנדאו

משתמש פעיל
צילום מקצועי
מחפשת פסיכולוגית שהיא גם מאמנת אישית, באזור ירושלים/בית שמש (למבוגרים)

SUS 11

משתמש פעיל
יש גם את הספר אנשי הקשב של ד"ר שירלי לא זוכרת מה שם משפחתה והשאלתי את הספר כך שאני לא יכולה לבדוק.
ספר מעולה!!!
אמנם קצת חילוני למי שמפריע לו.
היא מספרת איך הכירה את בעלה שהוא עם קש"ר והיא אומרת משהו כמו ראיתי בחור חתיך. מי שמפריע לו ביטויים מהסוג הזה שלא יקרא את הספר. לבעלי תשובה הוא מצויין ממש
מה הרעיון של הספר,
הדרכה עצות וכדו' או יותר מחקרי?

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שאלה מהותית לכל הנשים כאן -
מה עושים בהריון / הנקה?
הבנתי שאסור ליטול אז ריטלין ודומיו.

reish

משתמש מקצוען
שתי שאלות:
יש המלצה על רופא טוב לאבחון בכללית בבני ברק?
ולגבי הספרים שהומלצו כאן, או אחרים - האם הם מתאימים גם לכאלו שעונים על המאפיינים של ADD?

Tamarit

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
שאלה מהותית לכל הנשים כאן -
מה עושים בהריון / הנקה?
הבנתי שאסור ליטול אז ריטלין ודומיו.
שאלה רק לרופא מוסמך
בעיקרון הכללים היבשים-
בהריון יש כאלו שמסכימים
בהנקה, זה קצת יותר מסובך

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מה הרעיון של הספר,
הדרכה עצות וכדו' או יותר מחקרי?
הוא גם מחקרי, גם מתאר חיים עם הפרעת קש"ר, גם נותן כלים לאבחון וגם נותן כלים איך להתמודד עם ההפרעה
ולגבי הספרים שהומלצו כאן, או אחרים - האם הם מתאימים גם לכאלו שעונים על המאפיינים של ADD?
אני ADD והספר ממש התאים לי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה