קניית דירה עכשיו

• פותח הנושא RRRRR
  • פורסם בתאריך

אוהבים

משתמש רשום
תודה על התגובה
מתלבטים על בית שמש
יש שם המון הצע עכשיו ודברים שווים
אבל יהיה מוכן עוד כמה שנים
וזה למגורים אבל משפרי דיור אז גם סוג של השקעה
החשש הוא שאם המחיר ירד \ה גם על הדירה הנוכחית וגם החדשה תהיה פחות שווה
בית שמש ספציפית השוק שם מורכב מצד אחד היא רוויה בבניה כך שההיצע גדול וישנם שם הרבה מחירי למשתכן
שאנשים קנו ולא הולכים לגור אלא להשכיר חמש שנים ואח"כ למכור מה שהולך להוריד את מחירי השכירות שם לאפס
ולכן השקעה לטווח הקצר מאוד לא משתלמת שם
מאידך מחיר למשתכן כבר נמצא בסיומו והעיר שם מאוד מבוקשת יש הרבה ירושלמים שרוצים לגור קרוב להורים והרבה כאלה שעובדים בירושלים וכו' כך שלטווח הארוך מי שמעונין בעליית ערך זה יכול להשתלם.
אבל מי שמעונין בתשואה כדאי לו לחפש מקומות יותר משתלמים, בבית שמש השכירות נמוכה מאוד ביחס לעלות הדירה

אלבומים גיגיטליים

משתמש מקצוען
פשוט מאוד לטעמי אין מקום לוייכוח
וגם @מקצועי בלבד יש השקעות נדל"ן
ולדעתי כל האינטרס שלה זה להציב מראה בפני הקוראים שלא הכל שחור לבן
וגם כל הנדלניסטים כאן בוודאי מכירים מקרוב השקעות נדל"ן שלא צלחו
ולגבי עצם הוויכוח מה עדיף נדל"ן או שוק ההון יש על זה אשכולות גדולים

המציאות הוכיחה שא"א להכחיש את מה ש @מקצועי בלבד כותבת
אבל כל נדלניסט יודע שזה לא זה אפ' שהוא לא כ"כ יודע להוכיח למה

קחו את כל הכתבות והמידע כידע עצמי שאפשר לחשוב אחרת
בהצלחה בעסקים לכוווווווווווולם

האורות

משתמש פעיל
המצב הכלכלי יחזור לעצמו
לצערנו רק בעוד כמה שנים
אין לי מושג. באמת.
לדעתי, זמן קצר אחרי שהקורונה תיעלם (עד חצי שנה אחרי שהיא תיעלם) העניינים יחזרו למסלולם מבחינת שכירות דירה.
פשוט, כי אנשים ייצאו ויחפשו להתפרנס ובשביל לנהל שגרת חיים חייבים לצאת מהחורים.

אבל, כאמור, אין לי שום מושג מתי הקורונה תיעלם,
ואם הכלכלה עד כדי כך תקרוס, שאנשים לא יוכלו לשלם שכ"ד, אז שוק ההון למשל, יפול הרבה יותר.

D

Deleted member 64624

אורח

שרילנקה

משתמש פעיל
לא הבנתי את המשפט האחרון
פשוט וקל פעם שהנדל"ן היה טוב חזק ויציב טענות צד שני כמעט לא היו נשמעות. עכשיו הן נשמעות ומתמודדים אתן במאמץ גם מתי שזה צודק. וזה אומר שקרה משהו ואל תגיד לי קורונה.

שרילנקה

משתמש פעיל
בא לי לחדד את הצדדים כדי שיהיה תועלת יותר...תעזרו לי. [אולי אשכול בפני עצמו]

וזה שאלה בעיקר ל"מקצועי בלבד" שגם יודעת הרבה בשוק ההון.[לא להיות קשוחה :) ] אבל בעיקרון כמה שיותר עונים מקצועיים [האורות וכו'] בלי ציניות. ברצינות ובצחוק.

באו ונאמר יש לאדם 200.000 או 300.000 ש"ח והוא הולך או רוצה להשקיע בהם, והוא לא צריך את הכסף עכשיו לטווח ארוך של 15 שנה ויותר.

מה הייתם ממליצים הון או נדל"ן. ולכאורה זה כל השאלה פה והפשוטה אבל אני רוצה יותר פרקטיקה ולא באוויר.

כלומר. אמרתם נדל"ן איפה? משכירות או קניה ומכירה? מה הצפי שלכם כמה יעלה? ומתי יעלה? מה הוצאות שיש משכנתא. שיפוצים. סיכונים. וכו'? כמה טרחה?יכולת מינוף? עדיף פחות דיבור על אקזיט שלא כ"כ משקף. בקיצור כמה שיותר מעשי!!

אמרתם הון. אותו דבר מה אחוזי הרווח? כמה זמן? מה הסיכונים? השקעה פאסיבית?סולידית? בית השקעות או לבד?
יכולות מינוף? נזילות? קרן וכו'?

ואחרי כל זה נוכל יותר להתמודד נכון יותר. ופחות- זה יותר טוב והשני קורס. ועל מה בדיוק נקודת הוויכוח על הרווחים על הסיכונים על התחזיות וכו'

מקווה שהובנתי וזה לא טרחני מידי אבל נראה יותר ממצה עם תועלת יותר ..

תודה ויום טוב. [גם אם זה לא הכי. תגיבו גם.]

נערך לאחרונה ב:

נעמי20

משתמש פעיל

וזה שאלה בעיקר ל"מקצועי בלבד" שגם יודעת הרבה בשוק ההון.[לא להיות קשוחה :) ] אבל בעיקרון כמה שיותר עונים מקצועיים [האורות וכו'] בלי ציניות. ברצינות ובצחוק.

באו ונאמר יש לאדם 200.000 או 300.000 ש"ח והוא הולך או רוצה להשקיע בהם, והוא לא צריך את הכסף עכשיו לטווח ארוך של 15 שנה ויותר.

מה הייתם ממליצים הון או נדל"ן. ולכאורה זה כל השאלה פה והפשוטה אבל אני רוצה יותר פרקטיקה ולא באוויר.

כלומר. אמרתם נדל"ן איפה? משכירות או קניה ומכירה? מה הצפי שלכם כמה יעלה? ומתי יעלה? מה הוצאות שיש משכנתא. שיפוצים. סיכונים. וכו'? כמה טרחה?יכולת מינוף? עדיף פחות דיבור על אקזיט שלא כ"כ משקף. בקיצור כמה שיותר מעשי!!

אמרתם הון. אותו דבר מה אחוזי הרווח? כמה זמן? מה הסיכונים? השקעה פאסיבית?סולידית? בית השקעות או לבד?

ואחרי כל זה נוכל יותר להתמודד נכון יותר. ופחות- זה יותר טוב והשני קורס. ועל מה בדיוק נקודת הוויכוח על הרווחים על הסיכונים על התחזיות וכו'

יש שני דברים שחשוב לדעת:
1. שהשקעה בשוק ההון זה לא בהכרח מילה גסה. יש דבר כזה. והוא עשוי להניב רווחים יפים במינימום מאמץ.
2. שלמרות שיש אנשים שזה ממש גורם להם לצאת מהכלים, כשמדברים על אפשרות של ירידה בשוק הנדל"ן בשנים הקרובות. זה עדיין יכול לקרות.
אחרי שמבינים את זה כבר נמצאים בנקודת פתיחה טובה לגבי השאלה מה לעשות עם הכסף.

RRRRR

משתמש מקצוען
סליחה אני מתנגדת בתוקף.
אפשר להתווכח על עובדות אבל לא לרדת לפסים אישיים.
מדובר בניקית יקרה שעוזרת להמון ניקים בכל התחומים בהמון סבלנות ומציפה המון ידע מעולה.
לא חוכמה ולא מקצועי לבוא באמצע פורום מעולה ותורם ולהשתלח ככה.
מצטרפת....
חבל כי מדברים פה וזה נותן ידע חשוב לכולם ,
חבל לרדת לשפה נמוכה
במקום לגופו של דיון
טוב מאוד לשמוע 2 צדדים ולחשוב ,
ברגע שיש סתימת פיות, ונשמע צד אחד אז לא נקבל תשובה

אש הברזל

משתמש סופר מקצוען
ויש לי רק שאלה
איזה אינטרס יש ל @מקצועי בלבד למשוך אתכם משוק הנדלן לשוק ההון?
היא הרי לא יועצת לא ממליצה וכו וכו'
והיא גם לא מנהלת של בית השקעות כזה או אחר
אז מה האינטרס שיכול להיות לה?????
אפשר להתווכח על העובדות לגופו של עניין
אבל מבחינה הגיונית מה היא אמורה להרוויח מזה שמישהו לא ישקיע בנדל"ן?
למה סתם לשמיץ בן אדם שעוזר פה כ"כ הרבה במידע לכ"כ הרבה אנשים בהתנדבות?

אלבומים גיגיטליים

משתמש מקצוען
ויש לי רק שאלה
איזה אינטרס יש ל @מקצועי בלבד למשוך אתכם משוק הנדלן לשוק ההון?
היא הרי לא יועצת לא ממליצה וכו וכו'
והיא גם לא מנהלת של בית השקעות כזה או אחר
אז מה האינטרס שיכול להיות לה?????
אפשר להתווכח על העובדות לגופו של עניין
אבל מבחינה הגיונית מה היא אמורה להרוויח מזה שמישהו לא ישקיע בנדל"ן?
למה סתם לשמיץ בן אדם שעוזר פה כ"כ הרבה במידע לכ"כ הרבה אנשים בהתנדבות?
תסתכלי כאן

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

יש כבר אשכול כזה.
שם נערכה השוואה.
ואני לא הולכת להוכיח לאף אחד את הנתונים שוב.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@מקצועי בלבד

תכלית איך לומדים את שוק ההון לעומק בלי לאבד את הרגליים ?
במיוחד בשביל זה, התחלתי לכתוב מאמרים בנושא, שמיועדים למתחילים, ממליצה להתחיל שם.

א12345

משתמש פעיל
מחירי הדירות בפריפריה לא ירדו.
תמיד העליה שם מתונה יותר מהאזורים המבוקשים.
תשלומי השכירות גם לא ירדו.
בדירות מחולקות קצת קשה למצוא שוכרים
מכיון שזה דירות של צעירים שהמצב עכשיו לא מאפשר להם להתחיבויות ארוכות.
וגם אותם משכירים בסוף
אם לפני עידן הקורונה באותו יום שפירסמתי דירה מחולקת השכרתי אותה
היום זה שבוע שבועיים.
כל זה נכתב מניסיון.
ולא. אין לי שום אינטרס.
אני לא מתווך ולא יועץ...

האורות

משתמש פעיל
פשוט וקל פעם שהנדל"ן היה טוב חזק ויציב טענות צד שני כמעט לא היו נשמעות. עכשיו הן נשמעות ומתמודדים אתן במאמץ גם מתי שזה צודק. וזה אומר שקרה משהו ואל תגיד לי קורונה.
העניין הוא שפעם נדל"ן היה יותר יציב מהיום?

לא יודע להגיד לגבי יציב, יודע להגיד לגבי רווחי.
ונדל"ן עד היום הוא האפיק הכי רווחי (כשממנפים כמו שצריך)

הסיבה שהיום נשמע הקול בשוק ההון, זה בגלל שהציבור לא מבין בזה,
זה שפה של בית מרקחת.
מה שאין כן בנדל"ן שיש הרבה מבינים (מבינים אמיתיים, או פייק מבינים, בכולופן אנשים מרגישים בנוח לדבר על זה, שלא כמו בשוק ההון שאנשים לא מבינים בזה)

האורות

משתמש פעיל

חחח זה קורס שלם על רגל אחת.

אולי בשוק ההון מיד אפשר לענות מה מתאים לבנאדם,
אבל בנדל"ן זה חליפה אישית.

יש שמתאים לו אקזיט, יש שכירות, יש מגורים ויש מסחרי,
יש שיצאים לו נכס גדול ויש שדווקא שניים קטנים.

מניסיון, אין לקוח שדומה ללקוח.

שרילנקה

משתמש פעיל
העניין הוא שפעם נדל"ן היה יותר יציב מהיום?

לא יודע להגיד לגבי יציב, יודע להגיד לגבי רווחי.
ונדל"ן עד היום הוא האפיק הכי רווחי (כשממנפים כמו שצריך)

הסיבה שהיום נשמע הקול בשוק ההון, זה בגלל שהציבור לא מבין בזה,
זה שפה של בית מרקחת.
מה שאין כן בנדל"ן שיש הרבה מבינים (מבינים אמיתיים, או פייק מבינים, בכולופן אנשים מרגישים בנוח לדבר על זה, שלא כמו בשוק ההון שאנשים לא מבינים בזה)
קודם כל שאפו על התגובה העניינית.... ככה הכי טוב ואין צורך לאתגר הדעה שלך חשובה כאן.

לעצם העניין פעם אנשים כן היו מבינים בשוק ההון והיום לא ?השפה לא השתנתה!

הבעיה שיש יותר פייק מבינים ממבינים אמתיים שנותנים תחושה של אקזיט מיליון דולר בלי יותר מידי מחשבה שמתגלה בסוף השקעה לא הכי בעולם.
הכי חשוב. זה שאם אנשים לא מבינים בשוק ההון לא אומרים שזה לא שווה. ומי שלא מבין למה הוא בטוח שזה לא שווה. למשל אני לא מהמבינות הגדולות בשוק ההון לכן אין לי דעה מוצקה אבל מבבררת לכי תדעי......

בניתים יש עוד תגובות בהמשך חכה..

אוהבים

משתמש רשום
הייתי רוצה לעשות קצת סדר לכל הגולשים
זה שנדל"ן הוא אפיק ריווחי והוא באמת כזה לא אומר שאין עוד אופציות להרויח
אל תאמינו למי שאומר לכם שרק במה שהוא עוסק מרויחים ובשאר ההשקעות רק מפסידים!!!
ישנם הרבה סוגי השקעות ואפשר להרויח בהרבה דרכים
כמו שכתבתי גם בנדלן עצמו יש דברים יותר ריווחיים ויש פחות יש לטווח הקצר ויש לטווח הארוך
וכן גם בשוק ההון אפשר להרויח אבל זה לא פוסל שוק אחר
אני רוצה לספר לכם שיש עוד השקעות חוץ משוק ההון והנדלן שאפשר להרויח מהם
זה לא אחד על חשבון השני ממש לא.

האורות

משתמש פעיל
הייתי רוצה לעשות קצת סדר לכל הגולשים
זה שנדל"ן הוא אפיק ריווחי והוא באמת כזה לא אומר שאין עוד אופציות להרויח
אל תאמינו למי שאומר לכם שרק במה שהוא עוסק מרויחים ובשאר ההשקעות רק מפסידים!!!
ישנם הרבה סוגי השקעות ואפשר להרויח בהרבה דרכים
כמו שכתבתי גם בנדלן עצמו יש דברים יותר ריווחיים ויש פחות יש לטווח הקצר ויש לטווח הארוך
וכן גם בשוק ההון אפשר להרויח אבל זה לא פוסל שוק אחר
אני רוצה לספר לכם שיש עוד השקעות חוץ משוק ההון והנדלן שאפשר להרויח מהם
זה לא אחד על חשבון השני ממש לא.
חד משמעית.
לי אישית יש איזה משהו בשוק ההון,
ויש אצלי אנשים שישבו אצלי והמלצתי להם להתעניין באפיקים אחרים כיוון שלהבנתי זה התאים להם יותר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה