תח"צ קיבלתי מהם 3,000 בלי להתווכח, הדרך היחידה שעוזרת!!!

מושמוש:-)

משתמש מקצוען
במקרה שלך העדים הם חשובים ויעזרו מאוד
הייתי מבקש באזור 1500-2000 ש"ח על אי העצירה
ואם באמת היה איחור ניכר בשעת היציאה שלו, הייתי מוסיף
כמובן שהסכום הנ"ל הוא בנוסף למונית
אני מציינת שוב-
אני בהריון, והריצה המטורפת שלי אחרי האוטובוס בנסיון לעצור אותו גרמה לי בדיעבד כאבים חזקים, לקח לי ממש כמה שעות עד שעברו.
בעיני זה יותר מעוגמת נפש, אך איך אני יכולה להוכיח?
להביא אישור על ההריון?
אציין שהעדים שלקחתי מהם מס' טלפון- היו עדים גם לריצה ואפילו גיחכו עלי (כנראה שזה לא היה נראה טוב..)

תמרהלה

משתמש פעיל
@יוסי ב.ק
תודה על העזרה עד כה
שאלה
לאחר ששלחתי תלונה לחברת מטרופולין ולמשרד התחבורה על איחור של האוטובוס נשלחה לי היום תשובה רק ממשרד התחבורה:

פנייתך נבדקה אל מול מערכות המשרד ונמצא, כי האמור בפנייתך אינו מהווה לכאורה חריגה מתנאי רישיון הקו, וזאת מאחר שהנסיעה בוצעה במסגרת לוחות הזמנים אשר קבע משרד התחבורה. מבדיקה שנערכה, נסיעת 08:00 יצאה מתחנת המוצא בשעה 08:02 והגיעה לתחנה בה המתנת (חזון אי"ש/רבנו תם) בשעה .08:20 לידיעתך, שעות ההגעה לתחנות לאורך המסלול, המפורסמות באתר משרד התחבורה, הינן בגדר השערה ואומדן לזמני הגעת האוטובוס לתחנות אלו, ולכן ייתכנו מקרים בהם האוטובוס יקדים או יאחר לתחנות. כמו כן, שיבושים בתחבורה הציבורית עלולים להיווצר מסיבות שונות, שחלקן אינן תלויות בחברה המפעילה כגון: עומסי תנועה, תאונות, חסימות כבישים בלתי צפויות וכדומה. בנושא הפיצויים אבקש לחדד, שלמשרד התחבורה אין סמכות לחייב מפעיל תחבורה ציבורית לשלם פיצוי למלין ולשם כך באפשרותך לפנות לחברה המפעילה.

אציין שהתקשרתי כל 2 דקות בממוצע מהשעה שמונה ובקל-קו אמרו שהאוטובוס לא יצא עדיין מתחנת המוצא
הבעיה היא שאין לי הקלטות
א. האם לאחר שמשרד התחבורה כתב על שעת היציאה יש ענין להוציא מהם פיצויים על האיחור של 2 דק?
ב. האם יש מה לתבוע פיצויים רק מחברת מטרופולין?

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אציין שהתקשרתי כל 2 דקות בממוצע מהשעה שמונה ובקל-קו אמרו שהאוטובוס לא יצא עדיין מתחנת המוצא
קל קו לא יכול להיות הוכחה מכיוון שיתכן שהייתה בעיה בקל קו שמנעה גישה למידע בזמן אמת על מיקומו של האוטובוס

אם רישומי משרד התחבורה מוכיחים שהאוטובוס יצא עדיין יתכן שהוא נסע ללא שילוט ולכן לא זיהיתם אותו, בקשו ממשרד התחבורה לבדוק האם היו נוסעים שעלו על האוטובוס בנסיעה זו

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
@יוסי ב.ק תודה על העזרה בשם כולם (y)
רציתי לשאול לפני כחודש חיכיתי לקו 180 מאלעד לבני ברק (השעות והפרטים רשומים אצלי) האוטובוס כמובן לא יצא בכלל, שלחתי לחברת מטרופולין מייל פנייה בנושא וקיבלתי מענה במייל רק אתמול (אחרי חודש) בינתיים במהלך החודש הזה תיעדתי כל מקרה כזה או אחר שקרה לי וברגע שקיבלתי את המייל החוזר מחברת מטרופולין שבו ביקשו ממני את המספר שלי ליצירת קשר כתבתי להם את המספר ואחרי זה כתבתי להם עוד תשובה עם כל החיסורי קווים שהיו להם עד עכשיו
1. בתאריך 26.06.2023 קו 4 של השעה 1:36 בצהריים מתחנה 35628 באלעד לא יצא.
2. בתאריך 02.07.2023 קו 180 מבני ברק לאלעד של השעה 14:18 (המתנה בתחנה מס' 20162) כמובן... לא יצא.
3. בתאריך 04.07.2023 קו 277 מירושלים לאלעד (האחרון לאותו היום {03.07.2023}) עבר ולא עצר (המתנה בתחנה צומת רמות).
4. בתאריך 04.07.2023 קו 277 מאלעד לירושלים של השעה 4:30 לא יצא (המתנה בתחנה 35628). ע''פ עדויות של אנשים שעומדים בתחנה גם קו 277 שלפניו לא יצא.
5. בתאריך 14.07.2023 קו 277 מירושלים לאלעד של השעה 5:30 (הראשון לאותו יום) {המתנה בתחנה שפע חיים\שדרות גולדה מאיר} לא יצא.
6. בתאריך 15.07.2023 (מוצ''ש {16.07.2023}) קו 180 (המתנה בתחנה 26544) של השעה 12:30 לא יצא.
(7. בתאריך 16.06.2023 קו 180 מאלעד לבני ברק (המתנה בתחנה 35628) של השעה 8:50 לא יצא (זה המקרה שעליו כבר פניתי ונזכרתם עכשיו לחזור אלי... אחרי חודש !)
היום הם התקשרו אלי ולא יכולתי לענות להם ולחזור אליהם אי אפשר, רציתי לדעת במידה והם מתקשרים אלי שוב מחר כמה לדרוש מהם ? איך לדרוש מהם ? אשמח שתנחה אותי.
תודה על כל העזרה.
קודם כל, מבאס שזה השירות של החברה החדשה...
אני מניח שאולי הם יציעו פיצויים קטנים
א. תדגיש שאתה שוקל תביעה קטנה
ב. אתה לא חייב לענות להם במקום, אתה יכול להגיד הסכומים לא נראים לי תתקשרו אלי שוב בעוד יומיים. ככה תענה מתוך מחשבה.
ג. מדובר כאן על הפרות די תכופות, ועוד מבלי שפירטת עגמת נפש מיוחדת ניתן לתבוע כמה מאות שקלים על כל מקרה. אז אם יציעו לך 50 ש"ח לרב קו תחליט אם כדאי או לא....

דני נוימן

מהמשתמשים המובילים!
קודם כל, מבאס שזה השירות של החברה החדשה...
אני מניח שאולי הם יציעו פיצויים קטנים
א. תדגיש שאתה שוקל תביעה קטנה
ב. אתה לא חייב לענות להם במקום, אתה יכול להגיד הסכומים לא נראים לי תתקשרו אלי שוב בעוד יומיים. ככה תענה מתוך מחשבה.
ג. מדובר כאן על הפרות די תכופות, ועוד מבלי שפירטת עגמת נפש מיוחדת ניתן לתבוע כמה מאות שקלים על כל מקרה. אז אם יציעו לך 50 ש"ח לרב קו תחליט אם כדאי או לא....
קודם כל תודה.
זה כל תוכן ההודעה שכתבתי להם
באמת... בוא נדבר על זה רגע...

מאז החיסור של האוטובוס שבגינו פניתי אליכם התברר שאתם כבר יותר גרועים מקווים... העיקר שהבטחתם שינוי...
אני לא אדם שנוסע הרבה מידי בתח''צ אבל מאז תיעדתי עוד כמה מקרים כאלה שקרו לי... להלן:

2. בתאריך 02.07.2023 קו 180 מבני ברק לאלעד של השעה 14:18 (המתנה בתחנה מס' 20162) כמובן... לא יצא.
3. בתאריך 04.07.2023 קו 277 מירושלים לאלעד (האחרון לאותו היום {03.07.2023}) עבר ולא עצר (המתנה בתחנה צומת רמות).
4. בתאריך 04.07.2023 קו 277 מאלעד לירושלים של השעה 4:30 לא יצא (המתנה בתחנה 35628). ע''פ עדויות של אנשים שעומדים בתחנה גם קו 277 שלפניו לא יצא.
5. בתאריך 14.07.2023 קו 277 מירושלים לאלעד של השעה 5:30 (הראשון לאותו יום) {המתנה בתחנה שפע חיים\שדרות גולדה מאיר} לא יצא.
6. בתאריך 15.07.2023 (מוצ''ש {16.07.2023}) קו 180 (המתנה בתחנה 26544) של השעה 12:30 לא יצא.
(7. בתאריך 16.06.2023 קו 180 מאלעד לבני ברק (המתנה בתחנה 35628) של השעה 8:50 לא יצא (זה המקרה שעליו כבר פניתי ונזכרתם עכשיו לחזור אלי... אחרי חודש !)

בחלק מהמקרים נדרשתי למוניות ובחלק לא, אך אני מדגיש שאם אני לא יפוצה בצורה הוגנת על עוגמת הנפש שנגרמה לי (בפרט במקרה 3 ובמקרה 5 שבו הייתי אחרי לילה ללא שינה ופספסתי משהו מאד חשוב ''בזכות'' החיסור שלכם), אפנה למשרד התחבורה ולהליך משפטי (תביעה קטנה) כי השירות הלקוי מבחינתי עובר כל גבול, חיסורים קבועים בקווי אוטובוסים זה דבר שאי אפשר לאפשר, מצפה לתגובה הולמת.
תודה.
מה אתה אומר ?
אגב, מי מהרשויות קונסות על החיסורים האלו (בית המשפט או משרד התחבורה) ובאיזה סכומים מדובר ? אני רוצה להגיע איתם למצב שיבינו שאני מודע לכך שאם אני יפנה ל... אז הם ייקנסו חוץ מזה בעוד כסף ואז להציע את הפשרה.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
אני מציינת שוב-
אני בהריון, והריצה המטורפת שלי אחרי האוטובוס בנסיון לעצור אותו גרמה לי בדיעבד כאבים חזקים, לקח לי ממש כמה שעות עד שעברו.
בעיני זה יותר מעוגמת נפש, אך איך אני יכולה להוכיח?
להביא אישור על ההריון?
אציין שהעדים שלקחתי מהם מס' טלפון- היו עדים גם לריצה ואפילו גיחכו עלי (כנראה שזה לא היה נראה טוב..)
עגמת נפש זה שם כולל לנזק שהוא לא ממוני, כלומר שהמקרה הזה הוא עגמת נפש גדולה מהרגיל, אבל ב"ה באמת אין נזק מוכח וממשי.
ניתן בהחלט לתאר את הסיכון שזה גרם לך, את הלחץ הגדול שהיית בו לאחר מכן וכו' את הבושה הגדולה יותר וכו', ואולי לחשוב על סכום יותר גבוה.
אחרי הכל זה לא יהיה סכום שאפשר לקנות איתו דירה....
אבל אולי בהחלט ללכת לכיוון ה - 3000-5000 ש"ח, ורק לקחת בחשבון שהרבה שופטים לא אוהבים הפרזה, אבל מקרה כזה יכול גם לזכות ביותר (בםרט אם יציעו לך פשרה).
לגבי ההוכחה על ההריון - לכאורה אין צורך להביא אישור מיוחד, ההמתנה לדיון יכולה לקחת כמה חודשים ובעז"ה יהיה אפשר להביא ת.ז. עם ספח מעודכן וכו' (וגם את זה לכאורה לא צריך)

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
א. האם לאחר שמשרד התחבורה כתב על שעת היציאה יש ענין להוציא מהם פיצויים על האיחור של 2 דק?
ממשרד התחבורה לכאורה אין מה להוציא.
למרות שלפני שנים רבות היה שופט בשם טננבוים שהתייחס לזה וכתב שאולי יש מקום לתבוע גם את משרד התחבורה (מקווה שאני מצטט נכון ואת האדם הנכון).
אני לא מכיר פסיקות כאלה נגד משרד התחבורה אבל אולי יש.
תמיד אפשר לנסות לעשות תקדים אבל זה סיכון ודורש בדיקה מעמיקה
בכל מקרה לא כדאי לתבוע על 2 דקות גם לא את החברה, אבל אפשR כמו שנכתב:
בקשו ממשרד התחבורה לבדוק האם היו נוסעים שעלו על האוטובוס בנסיעה זו

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
קודם כל תודה.
זה כל תוכן ההודעה שכתבתי להם
באמת... בוא נדבר על זה רגע...

מאז החיסור של האוטובוס שבגינו פניתי אליכם התברר שאתם כבר יותר גרועים מקווים... העיקר שהבטחתם שינוי...
אני לא אדם שנוסע הרבה מידי בתח''צ אבל מאז תיעדתי עוד כמה מקרים כאלה שקרו לי... להלן:

בחלק מהמקרים נדרשתי למוניות ובחלק לא, אך אני מדגיש שאם אני לא יפוצה בצורה הוגנת על עוגמת הנפש שנגרמה לי (בפרט במקרה 3 ובמקרה 5 שבו הייתי אחרי לילה ללא שינה ופספסתי משהו מאד חשוב ''בזכות'' החיסור שלכם), אפנה למשרד התחבורה ולהליך משפטי (תביעה קטנה) כי השירות הלקוי מבחינתי עובר כל גבול, חיסורים קבועים בקווי אוטובוסים זה דבר שאי אפשר לאפשר, מצפה לתגובה הולמת.
תודה.
מה אתה אומר ?
אגב, מי מהרשויות קונסות על החיסורים האלו (בית המשפט או משרד התחבורה) ובאיזה סכומים מדובר ? אני רוצה להגיע איתם למצב שיבינו שאני מודע לכך שאם אני יפנה ל... אז הם ייקנסו חוץ מזה בעוד כסף ואז להציע את הפשרה.
אני ממליץ ללכת על תביעה קטנה
משרד התחבורה הוא זה שקונס את החברה ולכן תשלח תלונות למשרד התחבורה, ולכאורה אין לזה קשר לפשרה.
אני מניח שכל עוד לא תגיש ת"ק הם יציעו סכומים נמוכים כפיצוי. פשרה זה רק אחרי שתגיש ת"ק אז הם יכולים (לא בטוח שזה יקרה) לפנות אליך ולבקש פשרה, ואז הסכומים הרבה יותר גבוהים.

דני נוימן

מהמשתמשים המובילים!
אני ממליץ ללכת על תביעה קטנה
משרד התחבורה הוא זה שקונס את החברה ולכן תשלח תלונות למשרד התחבורה, ולכאורה אין לזה קשר לפשרה.
אני מניח שכל עוד לא תגיש ת"ק הם יציעו סכומים נמוכים כפיצוי. פשרה זה רק אחרי שתגיש ת"ק אז הם יכולים (לא בטוח שזה יקרה) לפנות אליך ולבקש פשרה, ואז הסכומים הרבה יותר גבוהים.
שוב תודה.
אם כן על איזה סכום להגיש ת''ק ?
מה הכוונה סכומים נמוכים ?
אפשר לרכז את כל הפניות למשרד התחבורה במסמך אחד ? או שעל כל קו בנפרד להגיש תלונה?
תודה רבה.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
שוב תודה.
אם כן על איזה סכום להגיש ת''ק ?
מה הכוונה סכומים נמוכים ?
אפשר לרכז את כל הפניות למשרד התחבורה במסמך אחד ? או שעל כל קו בנפרד להגיש תלונה?
תודה רבה.
אין כללים ברורים, אבל אני על כל אי ביצוע של נסיעה שהתדירות שלה כל חצי + - הייתי מבקש באזור 500 ש"ח. על נסיעה שיש אותה כל 10 דקות + - 200 ש"ח. על אי עצירה הייתי מבקש בסביבות 800 ש"ח.
ככל ונגרמה עגמת נפש מיוחדת למשל איחור למקום מסויים, שעת לילה מאוחרת, נסיעה עם ילדים הייתי מבקש עוד. כמובן שזה בנוסף להוצאות כמו מוניות וכו'.
זה לא אומר שבימ"ש יתן את כל הסכום המבוקש, אבל אני מניח שבפיצוי מוקדם הם יציעו לך עשרות שקלים בלבד, בנסיון לפשרה או בבימ"ש כנראה זה יהיה גבוה יותר.
את הפניות למשרד התחבורה אפשר גם במסמך אחד, אבל נראה לי שעדיף בנפרד כדי שלא "יתפספסו" חלק מהמקרים.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
נהג במהירות ובלם ונפלו מלא נוסעים
זה עלול להיות גבולי, כי יכול להיות שהוא נסע במהירות שלא מתאימה לתנאי הדרך, אבל החברה אולי תוכיח שהוא נסע בהתאם לחוקי התנועה, ולך יהיה קשה להוכיח שזה לא התאים לתנאי הדרך.
אני חושב שאם הגירסה שלך תתקבל זה יכול לנוע באזור 500-1500 ש"ח. אבל אולי זה גבולי ולכן כדאי לצרף אותו למקרים נוספים (לאו דווקא נסיעה)

דני נוימן

מהמשתמשים המובילים!
אין כללים ברורים, אבל אני על כל אי ביצוע של נסיעה שהתדירות שלה כל חצי + - הייתי מבקש באזור 500 ש"ח. על נסיעה שיש אותה כל 10 דקות + - 200 ש"ח. על אי עצירה הייתי מבקש בסביבות 800 ש"ח.
ככל ונגרמה עגמת נפש מיוחדת למשל איחור למקום מסויים, שעת לילה מאוחרת, נסיעה עם ילדים הייתי מבקש עוד. כמובן שזה בנוסף להוצאות כמו מוניות וכו'.
זה לא אומר שבימ"ש יתן את כל הסכום המבוקש, אבל אני מניח שבפיצוי מוקדם הם יציעו לך עשרות שקלים בלבד, בנסיון לפשרה או בבימ"ש כנראה זה יהיה גבוה יותר.
את הפניות למשרד התחבורה אפשר גם במסמך אחד, אבל נראה לי שעדיף בנפרד כדי שלא "יתפספסו" חלק מהמקרים.
תודה רבה על התשובות המפורטות. (y) (y) (y)
הגשתי עכשיו פניות למשרד התחבורה על כל אחד מהמקרים בנפרד, השאלה היא אם לחכות בכלל לתגובה מהם (היום הם ניסו להתקשר שוב ולא יכולתי לענות, ולחזור אליהם אי אפשר, או שאולי אתה מכיר דרך לחזור אליהם:unsure:) או לגשת ישר לכתב התביעה מבלי לבזבז זמן יקר על מו''מ, מה אתה אומר ?
ובמידה ועדיף לפתוח ת''ק מיד, תוכל לעזור לי בזה (ניסוח כתב תביעה) ?
תודה רבה !

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
תודה רבה על התשובות המפורטות. (y) (y) (y)
הגשתי עכשיו פניות למשרד התחבורה על כל אחד מהמקרים בנפרד, השאלה היא אם לחכות בכלל לתגובה מהם (היום הם ניסו להתקשר שוב ולא יכולתי לענות, ולחזור אליהם אי אפשר, או שאולי אתה מכיר דרך לחזור אליהם:unsure:) או לגשת ישר לכתב התביעה מבלי לבזבז זמן יקר על מו''מ, מה אתה אומר ?
ובמידה ועדיף לפתוח ת''ק מיד, תוכל לעזור לי בזה (ניסוח כתב תביעה) ?
תודה רבה !
אני מניח שמו"מ איתם לא יביא הרבה, אבל אולי אני טועה
ניסוח תביעה הוא לא מסובך, פשוט לכתוב את תיאור המקרה עם קו תאריך ומיקום, ומה עגמות הנפש שקרו לך, הוצאות שנגרמו וכו'. זה ההתחלה.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
קודם כל צריך לפנות למשרד התחבורה משתי סיבות
א. בית המשפט לא יהיה מוכן שפנית אליו לפני שבכלל פנית לצד השני.
ב. אחרי שמשרד התחבורה יענה איזה תשובה לקונית מטופשת ובמיוחד אם היא תהיה שקרית תוכל להגיע עם זה לבית משפט.
עדיף לא 'להזהיר' את משרד התחבורה שאתה עומד לגשת לבית משפט, כי אז הם יחשבו לפני שהם יענו.
הם 'יקשקשו' את התשובה הרגילה שלהם ואז 'יחטפו' תביעה מבית משפט.
==
בקשר להלכה יש לשאול תלמיד חכם אם מותר.

דני נוימן

מהמשתמשים המובילים!
קודם כל צריך לפנות למשרד התחבורה משתי סיבות
א. בית המשפט לא יהיה מוכן שפנית אליו לפני שבכלל פנית לצד השני.
ב. אחרי שמשרד התחבורה יענה איזה תשובה לקונית מטופשת ובמיוחד אם היא תהיה שקרית תוכל להגיע עם זה לבית משפט.
עדיף לא 'להזהיר' את משרד התחבורה שאתה עומד לגשת לבית משפט, כי אז הם יחשבו לפני שהם יענו.
הם 'יקשקשו' את התשובה הרגילה שלהם ואז 'יחטפו' תביעה מבית משפט.
==
בקשר להלכה יש לשאול תלמיד חכם אם מותר.
אני יכול להסתפק גם בפניה ותגובה מצד החברה, לאו דווקא למשרד התחבורה, מספיק לי שהם עונים תשובה לקונית מטופשת כדי לגשת עם זה לבית משפט (כבר פניתי למשרד התחבורה היום על כל המקרים) השאלה היא אם לחכות גם לתשובה של משרד התחבורה או להסתפק בתשובה שהחברה תיתן לי בימים הקרובים ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה