דיון עליית ריבית בנק ישראל

צפונית חדשה

משתמש רשום
שאלה למבינים:
זוכרים שבערך לפני שנה אפשרו להגדיל את מסלול ריבית הפריים במשכנתא ל70%
אני פספסתי את ההזדמנות ולא עשיתי את זה....
אז בעצם הרווחתי פה משהו?
כי עכשיו כל הזמן הריבית עולה
בזמנו הרבה אנשים רצו לשנות את מבנה המשכנתא בגלל שהריביות היו נמוכות

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
שאלה למבינים:
זוכרים שבערך לפני שנה אפשרו להגדיל את מסלול ריבית הפריים במשכנתא ל70%
אני פספסתי את ההזדמנות ולא עשיתי את זה....
אז בעצם הרווחתי פה משהו?
כי עכשיו כל הזמן הריבית עולה
בזמנו הרבה אנשים רצו לשנות את מבנה המשכנתא בגלל שהריביות היו נמוכות
החכמים הזהירו אז שלא כדאי שרוב המשכנתא תהיה תלוי בהחלטת הנגיד וזה יהיה מסוכן
בהחלט ניצלת והירווחת

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
אז בעצם הרווחתי פה משהו?
הרווחתם מאוד!!! כל ריבית 'קבועה' שיחסית היתה "בסדר" לפני חצי שנה-שנה-שנתיים, עכשיו נחשבת לריבית הכי שווה שיש. כי אפילו ריבית פריים מינוס 0.5 (כמעט לא קיים!) היום כבר יותר מריבית קבועה של 2.8 שבזמנו נחשבה ליקרה..

עצוב לשמע על עליית הריביות..
אנשים שמחים שמחירי הדיור קצת "ירדו" בעקבות זאת..
אבל מאידך לא חושבים על עליית המשכנתאות בהמון המון כסף... לי לדוגמא עד עכשיו עלה כבר ביותר מ300% ועכשיו זה הולך לקפוץ בעוד הרבה.. ה' יעזור ויושיע ויגן
במחשבה שניה נראה לי שזה המשמעות הכי מהותית של 'היוקר יאמיר'.. מדובר על 'יוקר' שאי אפשר לעשות איתו כלום, לא לחסוך ולא לשנות חברת מותג של האוכל שהתייקר... רק לשלם עוד מאות שקלים בחודש ולומר תודה

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
זה עליה שכמעט שווה לכל העליות יחד שהיו כאן בשנה האחרונה...
תראו בטבלה - כבר כמה שנים שהפריים על 1.60% (שזה אומר על כל 100K משכנתא בפריים - 1600 ש"ח ריבית בשנה..). בחודשים האחרונים עלה ב1.15% והגיע ל2.75% (2750 ש"ח לשנה על כל 100K)
ועכשיו אם יעלה ב1% זה אומר שקופץ לרמות קשות של 3.75%..
משכנתא 'ממוצעת' של חצי מליון בפריים שנלקחה לפני חצי שנה - הריבית לשנה עלתה ב-10,750!!!

חישבתי במחשבון משכנתאות עכשיו - חצי מיליון בפריים כמו שהיה לפני חצי שנה, "עלתה לנו" ל30 שנה 240K ש"ח
לאחרי עידכון הפריים - עכשיו זה... 562000 ש"ח... זה מלבד הריבית צמוד מדד שכמובן עלתה עכשיו.
פשוט מזעזע..

מומחי המשכנתא נא לעדכן אם טעיתי בחישוב...
1661158039163.png

סווצ'אר.

משתמש מקצוען
וואוו מה זה לא נגמר???
הזויייי
מה עושים עם כל העליות האלו???
זה כבר מאות שקלים!!!

sap13

משתמש מקצוען
אז למסקנה כמה העלו היום? או שרק ב-4 נדע?

נערך לאחרונה ב:

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ואני עוד מעט ממחזר 182K שיש לי במשכנתא מצמוד מדד לפריים.....אני עושה את זה בלב שמח כי המדד פוגע לי בקרן וגם מעלה לי החזר חודשי.עלייה של מדד אני חושב הרבה יותר מסוכן מעלייה של פריים.בעז'ה עוד שנה שנתיים ירד....מדד לא חוזר

sap13

משתמש מקצוען
זה רק ענין של זמן עד שיתחילו להתארגן קבוצות המוכנות להחזיר את הדירות ולא לשלם את המשכנתא (בסין זה קרה בתקופה האחרונה ) ואז תהיה פה חגיגה מושלמת
אולי נתחיל להרים פה רישום לענין
לא הבנתי, אתה רוצה להחזיר או שאחרים יחזירו ונרויח את ירידת המחירים?

רפ

משתמש סופר מקצוען
זה רק ענין של זמן עד שיתחילו להתארגן קבוצות המוכנות להחזיר את הדירות ולא לשלם את המשכנתא (בסין זה קרה בתקופה האחרונה ) ואז תהיה פה חגיגה מושלמת
אולי נתחיל להרים פה רישום לענין
למי זה יעזור ואיך זה יעזור?

דרך אגב משכנתא זו הלוואה של כסף ולא של דירה.
אין כזה דבר להחזיר את הדירות.
יש כמובן אפשרות למכור את הדירה, לכסות את המשכנתא ובעודף אם נשאר לנסות למצוא מקום מגורים אחר.
למה צריך קבוצה בשביל זה?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה