דיון נספח לאתגר דו שבועי - לשכתב את ההיסטוריה

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
נזכרתי!
'הארי פוטר והילד המקולל'.

מסוגל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צ"ל דכוונת המשורר שבספר הנ"ל שוחזרה ההיסטוריה, עקב כך שהתברר שמחוללי זמן פועלים לאורך תקופה, ודלא כמבואר באסיר מאזקבאן עיי"ש ודו"ק.

או שכוונתו שישנם אנשים משונים שבציר ההיסטוריה שלהם קיים ספר כזה, ודלא כאותם שכופרים בו מכל וכל ואומרים לא היה ולא נברא, אלא משל לא מוצלח לא היה.

וצ"ע.

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
צ"ל דכוונת המשורר שבספר הנ"ל שוחזרה ההיסטוריה, עקב כך שהתברר שמחוללי זמן פועלים לאורך תקופה, ודלא כמבואר באסיר מאזקבאן עיי"ש ודו"ק.
חן חן על ההסגברים. מכירה את העלילה, רק לא הייתי בטוחה האם כוונתו של הכותב לסיפור המחוללים התמוה.
וכן, אני שייכת לכת המאמינים שאכן לא היה ולא נברא המחזה הנורא הזה.

מסוגל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לא דווקא, אלא אפקט הגלים המתואר בעלילה.
שערתי שזו הכוונה, ואני חש צורך לציין שהיסטוריה חילופית הוא כמובן ז'אנר נרחב, שלא מתחיל ונגמר במחזה ספציפי ולא מוצלח במיוחד.

ולמה אני חש צורך? כי שוב ושוב (ושוב) חוזרים דיבורים על 'העתקה' בספרות החרדית. ספרים, בעיקר ממלכה במבחן ומרגל להשכרה, זוכים להאשמות שהם חיקויים, או מאשימים ספרים אחרים בטענה שהם מחקים אותם.

כמובן שהסיבה האמתית להאשמות היא שהספרים האלו, לפחות נכון לזמן פרסומם, היו ייחודיים לז'אנר שלהם בספרות החרדית. אבל נסיון להגדיר אותם בגלל זה כהעתקה, שתמיד מיוחסת ספציפית לספרים הבודדים בז'אנר שיחסית כן מוכרים במגזר, מגוחך בדיוק כמו להאשים מי שכותב ספרות עתידנית כמעתיק מאחד מאלף או פנטזיה(??) מממלכה במבחן.

נערך לאחרונה ב:

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
שערתי שזו הכוונה, ואני חש צורך לציין שהיסטוריה חילופית הוא כמובן ז'אנר נרחב, שלא מתחיל ונגמר במחזה ספציפי ולא מוצלח במיוחד.
כמובן.
ייחודיות התסריט בהקשר האתגר הנוכחי היא בכך שהוא לא משתמש בהיסטוריה חלופית כרקע, אלא זהו גוף העלילה.
מי דיבר על פלגיאט??? :oops:

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
אויש
כתבתי קטע והוא נמחק לי :cry: :cry:

מסוגל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ייחודיות התסריט היא בכך שהוא לא משתמש בהיסטוריה חלופית כרקע, אלא זהו גוף העלילה.
בכך הוא שונה מהותית מהאתגר, שדרישותיו הן להשתמש בשינוי מבלי שיהיה 'שינוי' בגוף העלילה.

מי הזכיר פלגיאט??? :oops:
אף אחד. הסברתי שחששתי מכך שהעובדה שאתה מציין דוגמה ספציפית תיצור את הרושם שיש כאן חיקוי.

זה הטריגר, אגב.

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
בכך הוא שונה מהותית מהאתגר, שדרישותיו הן להשתמש בשינוי מבלי שיהיה 'שינוי' בגוף העלילה.
לא ממש.
האתגר הוא לשנות משהו בהיסטוריה כך שיווצר ציר זמן חלופי במקום זה המוכר לנו. זה קונספט די גמיש.
האתגר האמיתי הוא לא לקחת את זה למקום באנלי כדוגמת 'והם חיו בעושר ואושר וכו' אלא ליצור 'אפקט פרפר' מעניין מספיק כתוצאה מהשינוי הזה.

מסוגל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לא ממש.
האתגר הוא לשנות משהו בהיסטוריה כך שיווצר ציר זמן חלופי במקום זה המוכר לנו. זה קונספט די גמיש.
האתגר האמיתי הוא לא לקחת את זה למקום באנלי כדוגמת 'והם חיו בעושר ואושר וכו' אלא ליצור סיפור 'אפקט הפרפר' מעניין מספיק כתוצאה מהשינוי הזה.
@דיונון ציין את ההבדל בין הארי פוטר והמחזה המקולל לבין ספרים אחרים שעוסקים בהיסטוריה חילופית (למשל - ספר שעוסק במציאות בה גרמניה נצחה במלחמה), בכך שהשינוי הוא חלק מהעלילה.

האתגר, לעומת זאת, דווקא דומה יותר למקובל בהיסטוריה חילופית רגילה: להציג את התוצאות המשמעותיות משינוי אפשרי במהלך ההיסטוריה.

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
@שרהלה לנציצקי - שבית אותי ברגע שהבנתי באיזו דמות מדובר. הדמות שאני הכי מחוברת אליה בתנ"ך... גם הכתיבה שלך מדהימה וממש מחברת ונוגעת.
הטוויסט שנתת דווקא ממחיש את השאלה הגדולה על הסיפור האמיתי של אסתר: כי הרי בסופו של דבר היא
לא​
ניצלה, אלא נותרה בארמון אחשוורוש. לכאורה היא ובית אביה אבדו...
(אולי היה חזק יותר אילו היית מותירה את הגזרה על כנה ועם ישראל היה אובד... אם כי מבינה אותך מאוד שלא היית מסוגלת לזה...)

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
האם הרעיון של האתגר הוא עצם שינוי ההיסטוריה או התוצאה של השינוי?
כלומר אם ניקח לדוגמא את אחת הדוגמאות שנתת- שריפת האסמים לפני חורבן הבית, האם צריך דווקא לתאר איך שריפת האסמים נמנעה או שאפשר לעסוק בתוצאות של השינוי- נניח שבית המקדש לא נחרב עד ימינו ועם ישראל לא יצא לגלות.

נערך לאחרונה ב:

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
תגידו, מישהו שמע על ספרים חרדיים בז'אנר "ספרות אלטרנטיבית" או "ספרות היסטורית אלטרנטיבית" (למי שלא הבין, בסגנון האתגר הנוכחי?)

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
על מה העלילה בקצרה?
קבוצת יהודים שלקראת סיום השואה הובלו לשטח בהרי אוסטריה
ושהו שם חמישים שנה, כשהם בטוחים שהם היהודים האחרונים בעולם והנאצים שולטים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלח

א לְדָוִד אוֹדְךָ בְכָל לִבִּי נֶגֶד אֱלֹהִים אֲזַמְּרֶךָּ:ב אֶשְׁתַּחֲוֶה אֶל הֵיכַל קָדְשְׁךָ וְאוֹדֶה אֶת שְׁמֶךָ עַל חַסְדְּךָ וְעַל אֲמִתֶּךָ כִּי הִגְדַּלְתָּ עַל כָּל שִׁמְךָ אִמְרָתֶךָ:ג בְּיוֹם קָרָאתִי וַתַּעֲנֵנִי תַּרְהִבֵנִי בְנַפְשִׁי עֹז:ד יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַלְכֵי אָרֶץ כִּי שָׁמְעוּ אִמְרֵי פִיךָ:ה וְיָשִׁירוּ בְּדַרְכֵי יְהוָה כִּי גָדוֹל כְּבוֹד יְהוָה:ו כִּי רָם יְהוָה וְשָׁפָל יִרְאֶה וְגָבֹהַּ מִמֶּרְחָק יְיֵדָע:ז אִם אֵלֵךְ בְּקֶרֶב צָרָה תְּחַיֵּנִי עַל אַף אֹיְבַי תִּשְׁלַח יָדֶךָ וְתוֹשִׁיעֵנִי יְמִינֶךָ:ח יְהוָה יִגְמֹר בַּעֲדִי יְהוָה חַסְדְּךָ לְעוֹלָם מַעֲשֵׂי יָדֶיךָ אַל תֶּרֶף:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה