דיון נספח לאתגר דו שבועי - לשחרר את יצורי הדמיון

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הריני שש אלי אתגר.

מזכיר לי שהקומיקסאי הד"ל שי צ'רקה, יצר קומיקס על 'בבא' שנתקל במיני יצורים כאלה ואחרים.

מוריופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צריך סיפור מלא/אפשר גם רק סצינה?

וד"א - גם אנשי זאב ואטלנטיס נמצאים במדרשים.
מסתמן שאפילו הדמיונות של הגויים התחילו מהיהדות...

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
טוב אתה.
(עם זאת אני מוחה על ההקשר של יצורי התנ"ך וחז"ל לז'אנר פנטזיה גם עם אלפי הבדלות)
לצורך העניין יש לחלק בין שני יצורים,
יש את הסירנות המוזכרות בבכורות (נראה לי דף ז' או ח') כדולפינים ורש"י מסביר שם שזה סירנות.
אני לא רואה סיבה לא לכתוב עליהן סיפור פנטזיה, זו לא דמות מקראית או מהגמרא, הן בסה"כ מוזכרות בה.
לעומת האיש-זאב, שלזכרוני מוזכר אצל רבנו אפרים בהקשר של "בנימין זאב יטרף", כאן לא הייתי לוקח את זה לסיפורת סתמית, כי מסתבר שכוונת הדברים עמוקה מפשטותה (על אף שזה מוזכר שם בתור מחלה שקיימת אצל בני אדם ולאו דווקא עניין מיסטי כלשהו).

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
להבנתי, כדאי לכלוא את זעקות ה-"ס'פסאסט נישט".
ידידנו המוכשר מבקש מאיתנו להמציא סיפור דמיוני (פנטזיה בלע"ז).
כדי להעלות את רף האתגר עלינו להשאיל ממקורות היהדות יצורים מענינים שלא קיימים בעולמנו וחלקם מנוגדים לחוקי הטבע המוכרים.
להשאיל בלבד, ולא לתת פרשנות כלל לאגדות חז"ל.

בתפילה שלא תצא תקלה מתחת ידינו.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כדי להעלות את רף האתגר עלינו להשאיל ממקורות היהדות יצורים מענינים שלא קיימים בעולמנו וחלקם מנוגדים לחוקי הטבע המוכרים.
אין צורך לשאול ממקורות היהדות דווקא, אפשר לקחת ממקורות אחרים, ואפשר גם להמציא יצורים חדשים לחלוטין.
העיקר שיהיו אלו יצורים מופלאים, בעלי תכונות שאי אפשר למצוא בבעלי חיים בזמננו.

מוריופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כי בחצאי סיפוריי שיום אחד יגיעו לגמר יש הרבה יצורים מקוריים
אבל סיפור שלם קצר...
אפשר בהחלט לכתוב סצנה, אבל אם יכתבו באתגר סיפורים שלמים, מן הסתם הם אלו שיעלו לגמר...

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אתגרת אותנו כהוגן, זה ברור. אבל ההשראה מנשבת מבין המילים-מדגדגת לי המקלדת בין האצבעות
קדימה להפגיז...

+shira

משתמש סופר מקצוען
נכון אני פרטי קילר? נכון.
אז האתגר הזה נשמע כיפי למדי, ועדיין - מרגיש לי מוזר מאוד לכרוך את המושג 'פנטזיה' (להלן: דמיוני, בדיוני) עם יצורים שמוזכרים בתנ"ך, בחז"ל או במפרשים.
זהו, אמרתי. חוזרת למערה החשוכה והפרמיטיבית שלי, תהנו לכם.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
אז האתגר הזה נשמע כיפי למדי, ועדיין - מרגיש לי מוזר מאוד לכרוך את המושג 'פנטזיה' (להלן: דמיוני, בדיוני) עם יצורים שמוזכרים בתנ"ך, בחז"ל או במפרשים.
זה רק כדי שלא יזרקו עגבניות...

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עדיין - מרגיש לי מוזר מאוד לכרוך את המושג 'פנטזיה' (להלן: דמיוני, בדיוני) עם יצורים שמוזכרים בתנ"ך, בחז"ל או במפרשים.
את צודקת, כמובן. לכן לא הייתי קוראת לזה פנטסיה, אלא דמויות בדיוניות (שחז"ל מן הסתם המציאו כדי ללמד מסרים כלשהם. או שאולי באמת הן היו קיימות? אי אפשר לדעת).
בכל-אופן, העניין הזה הובא רק כדי להראות שהפנטסיה לא רחוקה מהעולם היהודי.
אבל כן, באופן אישי אני פשוט מעדיפה לבדות דמויות חדשות לגמרי...

מוריופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
ברור שדברי חז"ל ובפרט מדרשי האגדה הם דברים שאנחנו לא מבינים בהם, ויסודתם בהררי קודש!
אבל במובן השטחי, החומרי, בתוצאה הכלל עולמית - הרבה מיצורי הפנטזיה, מהעלילות ה'מקוריות ויצירתיות' אפשר לראות בסוף ששורשם ביהדות
דוגמאות? אטלנטיס, כבר הזכרתי. בן המלך ובן הכפר על שלל גרסאותיו. לעניוד"י הראשון היה ר' נחמן מאומן.
אנשי זאב, עוגים, יצורים ננסים, כמובן שדים, רוחות, מלאכים, 4 היסודות עפר-אש-מים-רוח... יש עוד?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה