בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אם שניכם פה, אני ממש מתבייש לדבר ....
יבוא השלישי ויכריע.. .

אבל הוא צודק קלצ כזה אפילו היום בשלישים זה לא סוף העולם להשיג ואז מצ בשלישים יחסית גבוה . שווה בדיקה לגמרי. זה 25 שנה . לא 30 אפילו.. 30 אחוז יחס החזר.. 19 אלף הכנסות.. לדעתי בהחלט שווה בדיקה. אלא אם יש בעיות בנכס או אשראיות

שולם 69732

משתמש רשום
תודה על התגובות!!
לקחתי את המשכנתא דרך יועץ (שנקרא מוצלח..)
אין בעיה בנכס- מדובר בדירה חדשה מקבלן (מחיר למשתכן)
וגם אין בעיה של אשראי.
לגבי המשתנה- התכנון היה לפרוע חלק מהמשכנתא לאחר שאוכל למכור את הדירה (עוד חמש שנים.)
אבל אני מבין שגם ככה הריביות לא משהו...
אשמח לחו"ד בענין המיחזור.
עוד נקודה- ה60% מימון הוא ממחיר החוזה, וכיון שמדובר במחיר למשתכן מחיר הנכס הוא גבוה משמעותית, האם שווה לי לחכות כחצי שנה שהדירה תהיה בנויה ואז אחוז המימון יימדד לפי השווי האמיתי?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
תודה על התגובות!!
לקחתי את המשכנתא דרך יועץ (שנקרא מוצלח..)
אין בעיה בנכס- מדובר בדירה חדשה מקבלן (מחיר למשתכן)
וגם אין בעיה של אשראי.
לגבי המשתנה- התכנון היה לפרוע חלק מהמשכנתא לאחר שאוכל למכור את הדירה (עוד חמש שנים.)
אבל אני מבין שגם ככה הריביות לא משהו...
אשמח לחו"ד בענין המיחזור.
עוד נקודה- ה60% מימון הוא ממחיר החוזה, וכיון שמדובר במחיר למשתכן מחיר הנכס הוא גבוה משמעותית, האם שווה לי לחכות כחצי שנה שהדירה תהיה בנויה ואז אחוז המימון יימדד לפי השווי האמיתי?
טוב שאתה מעדכן על מצב הנכס.
לפני טופס 4, אין אפשרות למחזור חיצוני רק פנימי שלא שווה כלום.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
ואחרי טופס 4 זה יהיה משמעותי אם זה ירד מה-50% מימון?
צריך שירד מתחת 45% מימון.
ואגב, הנכס עלה מעל 1.8 מ'?
נקודה נוספת, לעיתים במשתכן עושים הפחתה של 450 אש"ח בגלל הקנס של משרד הבינוי והשיכון.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
כן.
תכלס, אני יכול לחזור ליועץ ולומר לו עבדת עלי, או שזה לא עד כדי כך?
אני רוצה לכתוב משהו כללי על זה, ואני בטוח שכל היועצים פה בפורום יסכימו איתי.
הרבה פעמים אתם רואים שאנחנו מסרבים להגיב על עבודה של קולגות, ואתם בטח חושבים שזה חיפוי הדדי, אז זהו שזה לא קרוב לזה אפי', והיה מקרים שיצאתי בחריפות נגד קולגות שידעתי שמרמים לקוחות שלהם ומוציאים שם רע לכולנו.
אבל מכמות כ"כ דלילה של אינפורמציה שלא מגובה בשום מסמך, קשה מאד לקבל תמונה, ואין לי שום עמדה להתווכח עם איש מקצוע שלמד את התיק לפרטי פרטים, אנשים חושבים שהעבודה שלנו זה עסקנות מול בנקים לריביות זולות, מה שרחוק מאד מלהיות נכון, העבודה שלנו זה איסוף חומר סיזיפי, ובניית תמהיל הכי טוב שהלקוח יכול לקבל.

שע

משתמש צעיר
מה זה מחיזור משכנתא? זה כמו משכנתא ראשונה עם כל הטפסים הנצרכים?
שווה כל תקופה בדיקה האם למחזר?
אפשר לעשות לבד או שעדיף עם יועץ?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
מה זה מחיזור משכנתא? זה כמו משכנתא ראשונה עם כל הטפסים הנצרכים?
שווה כל תקופה בדיקה האם למחזר?
אפשר לעשות לבד או שעדיף עם יועץ?
מחזור פנימי (בתוך הבנק עצמו) - לא, מחזור חיצוני (מהבנק שלכם לבנק אחר) - כן.
שווה לבדוק.
אפשר. ליועץ יש ידע מקצועי, ויכולות להשיג עסקאות טובות יותר, ומהר יותר.

שע

משתמש צעיר
כל כמה זמן ( תקופה) שווה בדיקה האם למחזר?
ויש עמלת פירעון מוקדם??

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
כל כמה זמן ( תקופה) שווה בדיקה האם למחזר?
ויש עמלת פירעון מוקדם??
תלוי בשינויים בשוק ובמשק.
בתקופות תנודתיות כמו היום פעם בשנה-שנתיים מקסימום.
עמלות פירעון (היוון), לברר מקצועית מה המשמעות שלהן, ביחס לכדאיות מיחזור.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
כיועץ משכנתא, אין זה מתפקידי לחזות מדד, אם יש ללקוח הבנה במאקרו כלכלה אני מציג בפניו את הנתונים והוא מכוון אותי מה דעתו, וע"פ זה אני בונה תמהיל, באם לא אני מסתמך בגדול על תחזית שוק ההון.
ככלל התמהיל הראשון יצא בסוף המשוואה יותר זול מבחינת ההחזר לשקל (בפרט אם יש כיוון לפרוע את ה100K במ"צ), אבל ההחזר החודשי יעלה בצורה משמעותית בהתמדה, השאלה אם זה משהו שאתם יכולים לעמוד בו, אם לא התמהיל השני הרבה יותר יציב.
נ.ב. אפשר מן הסתם לעשות תמהיל יותר טוב, וכן לקבל ריביות יותר טובות על התמהיל הנוכחי, אבל עניתי על מה שנשאלתי.
בהצלחה.

השמח בחלקו

משתמש מקצוען
אני רוצה לכתוב משהו כללי על זה, ואני בטוח שכל היועצים פה בפורום יסכימו איתי.
הרבה פעמים אתם רואים שאנחנו מסרבים להגיב על עבודה של קולגות, ואתם בטח חושבים שזה חיפוי הדדי, אז זהו שזה לא קרוב לזה אפי', והיה מקרים שיצאתי בחריפות נגד קולגות שידעתי שמרמים לקוחות שלהם ומוציאים שם רע לכולנו.
אבל מכמות כ"כ דלילה של אינפורמציה שלא מגובה בשום מסמך, קשה מאד לקבל תמונה, ואין לי שום עמדה להתווכח עם איש מקצוע שלמד את התיק לפרטי פרטים, אנשים חושבים שהעבודה שלנו זה עסקנות מול בנקים לריביות זולות, מה שרחוק מאד מלהיות נכון, העבודה שלנו זה איסוף חומר סיזיפי, ובניית תמהיל הכי טוב שהלקוח יכול לקבל.
באמת מעניין,
אני מבין שאם היועצים גובים מחיר של אלפי שקלים, כנראה שזה עבודה לא כזו פשוטה, כמו שזה יכול להראות,
מה זה באמת עבודת היועץ (מלבד כמובן הכישרון, הניסיון, וגם הקשרים...) ?

שועלית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מה המומחים אומרים על זה
משכנתא 720K
60% מימון
320 קלצ 3% 15 שנה
240 פריים -0.5 25 שנה
160 זכאות- 25 שנה

הכנסות 12.8K

א. מצוין?
ב. יש מה להתמקח?
ג. גרוע

@משכנטוב @Y996 @ari1980
תודה לכולם

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

שועלית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
ערכתי

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה