פנסיה מי כאן העבירה את קרן הפנסיה לקופת גמל IRA (ניהול אישי) ושרדה כדי לעזור לי?

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מחפש אישה שהעבירה את כספי הפנסיה שלה למסלול IRA (אם לא הבנתם מה זה IRA כנראה שלא תוכלו לעזור לי).
מעוניין לדעת איך הסתדרה עם הביטוחים שיש בקרן הפנסיה.
האם העבירה רק את הצבירה,
כמה מהצבירה ניתן להעביר.
וכו'.
תודה

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
איש גם טוב ?
בהעברת כספי הפנסיה לקופת גמל IRA מפסידים את הרכיב הביטחי
ויש הבדלים בין גברים מעל גיל 41 לנשים ללא הגבלת גיל.
היות והבירור הוא לטובת הפנסיה של אשתי - אני מעדיף אישה.
גם איש יכול לעזור, למרות שלגברים המעבר מורכב יותר.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כמה יתרה צריך להשאיר בקרן הפנסיה כדי שתחשב לפעילה,
ושעדיין הכיסוי א.כ.ע. וביטוח שארים יישאר על מלא (שכר הייטק)?
מספיק שקצת כסף ישאר שם + ההפקדות החודשיות והיא עדיין תהיה פעילה והכיסוי הביטוחי לא ייפגע. [רק שהוא יתייקר בהרבה]

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מספיק שקצת כסף ישאר שם + ההפקדות החודשיות והיא עדיין תהיה פעילה והכיסוי הביטוחי לא ייפגע. [רק שהוא יתייקר בהרבה]
בכמה מתייקר?
האם עדיף לעשות את הביטוחים בנפרד ולעזוב לחלוטין את קרן הפנסיה (כדי לחסוך ד"נ מהפקדה)?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בכמה מתייקר?
כל אחת לפי העניין שלה.
בהתאם לגיל ולגובה הכיסוי וכדו'.
האם עדיף לעשות את הביטוחים בנפרד ולעזוב לחלוטין את קרן הפנסיה (כדי לחסוך ד"נ מהפקדה)?
לכאורה לא.
השאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם האם שווה לכם בכלל להעביר ל IRA

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כל אחת לפי העניין שלה.
בהתאם לגיל ולגובה הכיסוי וכדו'.

לכאורה לא.
השאלה שאתם לשאול את עצמכם האם שווה לכם בכלל להעביר ל IRA
ברור ששווה
1. 100% מהחיסכון נמצא במניות מחקה מדדים בעוד שבקרן פנסיה שליש נמצא באג"ח או במסלול תשואה מובטחת.
2. חיסכון בדמי ניהול. בIRA ד"נ 0.23% מהצבירה, סופי. בקרן פנסיה: 0.18% + עד 0.25% הוצאות ניהול השקעות.
ככל והצבירה גדלה (סביבות 600K) ההפרש משמעותי.
למה לדעתך לא שווה להעביר את הפנסיה לIRA?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
2. חיסכון בדמי ניהול. בIRA ד"נ 0.23% מהצבירה, סופי. בקרן פנסיה: 0.18% + עד 0.25% הוצאות ניהול השקעות.
ככל והצבירה גדלה (סביבות 600K) ההפרש משמעותי.
לא כולם משלמים כאלו דמי ניהול בפנסיה.
אפשר לשלם גם חצי מזה ואפי' פחות.
+ הכיסוי הביטוחי שמתייקר בצורה משמעותית, כך ששני הנתונים האלו ביחד יוצא שבIRA משלמים יותר דמי ניהול וגם הרבה יותר לכיסוי הביטוחי.
ואני לא אומרת מה שווה ומה לא שווה, אלא מציינת נתונים.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
כמה יתרה צריך להשאיר בקרן הפנסיה כדי שתחשב לפעילה,
ושעדיין הכיסוי א.כ.ע. וביטוח שארים יישאר על מלא (שכר הייטק)?

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא כולם משלמים כאלו דמי ניהול בפנסיה.
אפשר לשלם גם חצי מזה ואפי' פחות.
+ הכיסוי הביטוחי שמתייקר בצורה משמעותית, כך ששני הנתונים האלו ביחד יוצא שבIRA משלמים יותר דמי ניהול וגם הרבה יותר לכיסוי הביטוחי.
ואני לא אומרת מה שווה ומה לא שווה, אלא מציינת נתונים.
יש את הנתון הנסתר "הוצאות ניהול השקעות" או משהו דומה
ומותר להם לקחת עד 0.25% לשנה
ב IRA לפי המסלול המוצע זה כולל ד"נ של 0.23% וזהו.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
יש את הנתון הנסתר "הוצאות ניהול השקעות" או משהו דומה
ומותר להם לקחת עד 0.25% לשנה
מותר להם לקחת אך ורק כמה שעולה להם.
ובקרנות הפסיביות זה בדר"כ יוצא הרבה פחות.
ב IRA לפי המסלול המוצע זה כולל ד"נ של 0.23% וזהו.
גם בIRA זה קיים זה פשוט דמי הניהול של הניירות שמחזיקים בחשבון, + עמלות קניה ומכירה וכדו'.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
פוסט שקראתי במקום אחר, מאת עדי אפשטיין (יועץ בעל רישיון )
אשמח לשמוע את חוות שתכם על הנושאים שהוא העלה: (@מקצועי בלבד , ו @השקעות R הון )

אני שומע את הפודקאסטים ואת הגורואים עם ההמלצות החמות על הטרנד החדש, אגיד את דעתי בלי פילטרים:

טרנד נוסף שנוצר בשנה האחרונה בישראל הוא להפסיק להפקיד לפנסיה ולהעביר את הכסף לקופת גמל בניהול אישי- IRA

1. קופת גמל היא לא קרן פנסיה- אין ביטוח לאובדן כושר בקופת גמל.
הפקדה לטובת קופת גמל בלי לרכוש את הביטוחים עצמאית מכרטיס האשראי יוצרת ניהול סיכונים זוועה.

2. אם קניתם את הביטוחים באופן פרטי זה נחמד, רק קחו בחשבון שהעלויות הולכות להיות מטורפות הרבה יותר מהפער בדמי הניהול שתחסכו. ביטוח חיים על מיליון וחצי שקל לבן אדם בן 55 יכול להגיע גם ל600-1000 שח חודשי בכייף.
ביטוח לאובדן כושר עבודה בגילאים של 50 ומעלה עובר את ה 700 שח בחודש בקלות עם שכר מעל 20 אלף.

3. זה שהמוצר פופולארי בארה"ב לא אומר שהתשתית הקיימת פה מספיק טובה בשביל להחזיק את המוצר הזה. אתם תמצאו את עצמכם מבזבזים שעות על גבי שעות עם הסיפור הזה במהלך הדרך, הזמן שלך שווה כסף.

4. אני בן אדם אופרטיבי- מעסיקים לא אוהבים את הקופות גמל בניהול אישי, אם אתם עוברים מקום עבודה קחו בחשבון שכל מעבר עבודה יגרור לכם שעות של התעסקות בקליטת ההפקדות (כאילו שזה התפקיד שלכם) .

5. אם פעם תרצו להתחשבן על הפיצויים ולמשוך אותם במהלך הדרך, אתם כנראה הולכים לאכול קש מול מס הכנסה ומול קופת הגמל.

6. אחרי שתבינו את הטעות ואת כמות הזמן העצומה שבזבזתם פה ותרצו לחזור שוב לקרן פנסיה, יש לכם 5 שנים תקופת אכשרה למחלות קיימות.

7. ניחוש שלי- מי שממליץ על מהלכים כאלה, לא ניהל יותר מידי תביעות ביטוח בחייו ולא מבין את ההשלכות ההרסניות של משפחה בלי ביטוח.

למי שבוחר לעשות מהלך כזה לבד, ללא איש מקצוע:

מהניסיון שלי- ראיתי במהלך ה13 שנה שאני בענף, איך משפחות שלמות מאבדות את כל נכסיהן, בגלל שמישהו במשפחה התחכם, רצה לחסוך דמי ניהול והשאיר את עצמו עם ניהול סיכונים מזעזע בגלל חוסר ידע- אל תהיו גיבורים גדולים.

מי שעוקב אחרי הפוסטים שלי יודע שאני מת על טרנדים, אבל כשאני שומע המלצות הזויות שניתן לבצע אותן בישראל רק בתנאי מעבדה- תזרקו את הטרנד לפח.

כמו כל טרנד: "גם זה יעבור"

*כל הכתוב על דעתי המקצועית בלבד ומניסיון של מספיק אנשים שחזרו אליי אחרי שהתייאשו מכל הסיפור הזה שנקרא קופת גמל בניהול אישי במקום קרן פנסיה*

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
פוסט שקראתי במקום אחר, מאת עדי אפשטיין (יועץ בעל רישיון )
אשמח לשמוע את חוות שתכם על הנושאים שהוא העלה: (@מקצועי בלבד , ו @השקעות R הון )

אני שומע את הפודקאסטים ואת הגורואים עם ההמלצות החמות על הטרנד החדש, אגיד את דעתי בלי פילטרים:

טרנד נוסף שנוצר בשנה האחרונה בישראל הוא להפסיק להפקיד לפנסיה ולהעביר את הכסף לקופת גמל בניהול אישי- IRA

1. קופת גמל היא לא קרן פנסיה- אין ביטוח לאובדן כושר בקופת גמל.
הפקדה לטובת קופת גמל בלי לרכוש את הביטוחים עצמאית מכרטיס האשראי יוצרת ניהול סיכונים זוועה.

2. אם קניתם את הביטוחים באופן פרטי זה נחמד, רק קחו בחשבון שהעלויות הולכות להיות מטורפות הרבה יותר מהפער בדמי הניהול שתחסכו. ביטוח חיים על מיליון וחצי שקל לבן אדם בן 55 יכול להגיע גם ל600-1000 שח חודשי בכייף.
ביטוח לאובדן כושר עבודה בגילאים של 50 ומעלה עובר את ה 700 שח בחודש בקלות עם שכר מעל 20 אלף.

3. זה שהמוצר פופולארי בארה"ב לא אומר שהתשתית הקיימת פה מספיק טובה בשביל להחזיק את המוצר הזה. אתם תמצאו את עצמכם מבזבזים שעות על גבי שעות עם הסיפור הזה במהלך הדרך, הזמן שלך שווה כסף.

4. אני בן אדם אופרטיבי- מעסיקים לא אוהבים את הקופות גמל בניהול אישי, אם אתם עוברים מקום עבודה קחו בחשבון שכל מעבר עבודה יגרור לכם שעות של התעסקות בקליטת ההפקדות (כאילו שזה התפקיד שלכם) .

5. אם פעם תרצו להתחשבן על הפיצויים ולמשוך אותם במהלך הדרך, אתם כנראה הולכים לאכול קש מול מס הכנסה ומול קופת הגמל.

6. אחרי שתבינו את הטעות ואת כמות הזמן העצומה שבזבזתם פה ותרצו לחזור שוב לקרן פנסיה, יש לכם 5 שנים תקופת אכשרה למחלות קיימות.

7. ניחוש שלי- מי שממליץ על מהלכים כאלה, לא ניהל יותר מידי תביעות ביטוח בחייו ולא מבין את ההשלכות ההרסניות של משפחה בלי ביטוח.

למי שבוחר לעשות מהלך כזה לבד, ללא איש מקצוע:

מהניסיון שלי- ראיתי במהלך ה13 שנה שאני בענף, איך משפחות שלמות מאבדות את כל נכסיהן, בגלל שמישהו במשפחה התחכם, רצה לחסוך דמי ניהול והשאיר את עצמו עם ניהול סיכונים מזעזע בגלל חוסר ידע- אל תהיו גיבורים גדולים.

מי שעוקב אחרי הפוסטים שלי יודע שאני מת על טרנדים, אבל כשאני שומע המלצות הזויות שניתן לבצע אותן בישראל רק בתנאי מעבדה- תזרקו את הטרנד לפח.

כמו כל טרנד: "גם זה יעבור"

*כל הכתוב על דעתי המקצועית בלבד ומניסיון של מספיק אנשים שחזרו אליי אחרי שהתייאשו מכל הסיפור הזה שנקרא קופת גמל בניהול אישי במקום קרן פנסיה*
א. שימי לב שזה לא מה שדובר פה באשכול.
ב. אני מסכימה עם רוב מה שהוא כתב.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
א. שימי לב שזה לא מה שדובר פה באשכול.
ב. אני מסכימה עם רוב מה שהוא כתב.
א. אני יודעת - אבל לא רציתי לפתוח נושא חדש- וזה היה הכי מתאים :)
ב. תודה רבה - זה מה שרציתי לדעת !
ואולי בהזדמנות זו לומר תודה על כל הפוסטים , והתשובות שאת עונה כאן ...!!

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  24  פעמים

לוח מודעות

למעלה