פנסיה מי כאן העבירה את קרן הפנסיה לקופת גמל IRA (ניהול אישי) ושרדה כדי לעזור לי?

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
התועלת המרכזית במערב לגמל בניהול אישי IRA הוא ש100% מכספי הפנסיה מושקעים במניות ולא רק 66%.
ביום שהמדינה תאפשר מסלול 100% מהחיסכון למניות - התועלת בIRA די תתייתר.

יש עוד מעלות וחסרונות ואין לי סבלנות לכתוב.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
התועלת המרכזית במערב לגמל בניהול אישי IRA הוא ש100% מכספי הפנסיה מושקעים במניות ולא רק 66%.
ביום שהמדינה תאפשר מסלול 100% מהחיסכון למניות - התועלת בIRA די תתייתר.
אז זה לא נכון.
המדינה מאפשרת מסלול 100% מניות, ובהחלט גם יש מסלולים כאלו. [למעט אחוז או שניים]
כמובן שזה בקרן פנסיה המשלימה ולא המקיפה.
וגם המסלולים המנייתיים בקרן המקיפה מחזיקות יותר מ66% מניות, יותר באזור 70%-73% מניות.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
1. קופת גמל היא לא קרן פנסיה- אין ביטוח לאובדן כושר בקופת גמל.
הפקדה לטובת קופת גמל בלי לרכוש את הביטוחים עצמאית מכרטיס האשראי יוצרת ניהול סיכונים זוועה.
השורה הראשונה נכונה.
השורה השנייה גם נכונה אבל מתעלמת מהאפשרות להמשיך את ההפקדות לפנסיה מקיפה.
2. אם קניתם את הביטוחים באופן פרטי זה נחמד, רק קחו בחשבון שהעלויות הולכות להיות מטורפות הרבה יותר מהפער בדמי הניהול שתחסכו. ביטוח חיים על מיליון וחצי שקל לבן אדם בן 55 יכול להגיע גם ל600-1000 שח חודשי בכייף.
ביטוח לאובדן כושר עבודה בגילאים של 50 ומעלה עובר את ה 700 שח בחודש בקלות עם שכר מעל 20 אלף.
כנ"ל מתעלם
מהאפשרות להמשיך את ההפקדות לפנסיה מקיפה.
3. זה שהמוצר פופולארי בארה"ב לא אומר שהתשתית הקיימת פה מספיק טובה בשביל להחזיק את המוצר הזה. אתם תמצאו את עצמכם מבזבזים שעות על גבי שעות עם הסיפור הזה במהלך הדרך, הזמן שלך שווה כסף.
זה עניין של חוויה אישית.
4. אני בן אדם אופרטיבי- מעסיקים לא אוהבים את הקופות גמל בניהול אישי, אם אתם עוברים מקום עבודה קחו בחשבון שכל מעבר עבודה יגרור לכם שעות של התעסקות בקליטת ההפקדות (כאילו שזה התפקיד שלכם) .
לא יודע.
5. אם פעם תרצו להתחשבן על הפיצויים ולמשוך אותם במהלך הדרך, אתם כנראה הולכים לאכול קש מול מס הכנסה ומול קופת הגמל.
מעניין אם הוא צודק.
6. אחרי שתבינו את הטעות ואת כמות הזמן העצומה שבזבזתם פה ותרצו לחזור שוב לקרן פנסיה, יש לכם 5 שנים תקופת אכשרה למחלות קיימות.
שוב,
מתעלם
7. ניחוש שלי- מי שממליץ על מהלכים כאלה, לא ניהל יותר מידי תביעות ביטוח בחייו ולא מבין את ההשלכות ההרסניות של משפחה בלי ביטוח.
שוב,
מתעלם
מהניסיון שלי- ראיתי במהלך ה13 שנה שאני בענף, איך משפחות שלמות מאבדות את כל נכסיהן, בגלל שמישהו במשפחה התחכם, רצה לחסוך דמי ניהול והשאיר את עצמו עם ניהול סיכונים מזעזע בגלל חוסר ידע- אל תהיו גיבורים גדולים.
לא יודע על איזה חיסכון בדמי ניהול הוא מדבר
אולי מההפקדה
אבל מהצבירה משלמים יותר.
הוא מתעלם מהמעלות של IRA
זה ניתוח לא אובייקטיבי.

קצינלנבויגן

משתמש צעיר
לפי מה שהיבנתי אי אר אי מאוד מומלץ
1.דמי הניהול הם כמעט חצי
2.אפשר להשקיע בקרנות איריות שיש בהם רק 15 אחוז מס על דיבדנים (לעומת 25 בישראל)ודמי הניהול יותר זולים
3.אפשר להשקיע 100 אחוז מהתיק
בפנסיה זה קצת מסובך אבל בכל זאת שווה
בקרן השתלמות מי שלא עושה זה הוא רק מפסיד

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
לפי מה שהיבנתי אי אר אי מאוד מומלץ
1.דמי הניהול הם כמעט חצי
2.אפשר להשקיע בקרנות איריות שיש בהם רק 15 אחוז מס על דיבדנים (לעומת 25 בישראל)ודמי הניהול יותר זולים
3.אפשר להשקיע 100 אחוז מהתיק
בפנסיה זה קצת מסובך אבל בכל זאת שווה
בקרן השתלמות מי שלא עושה זה הוא רק מפסיד
1. דמי הניהול מאוד עלו לאחרונה בקרנות ניהול אישי, בטח בהשוואה לפנסיה. יש טענה לדמי ניהול סמויים, אבל יצא לי לראות השוואה בין תשואות של ניירות ערך עוקבות ממדים לבין קרנות מנוהלות שמחזיקות קרנות כאלו ובאופן מפתיע זה היה די קרוב.
2. גם קרנות מנוהלות מחזיקות קרנות איריות ועוד, ולא רק ישראליות.
3. זה עלול להיות חיסרון כי בפנסיה יש יתרון של הבטחת תשואה על חלק מהסכום של 5 אחוזים אם אני לא טועה + הצמדה למדד , כל זה בלי סיכון...

קצינלנבויגן

משתמש צעיר
2. גם קרנות מנוהלות מחזיקות קרנות איריות ועוד, ולא רק ישראליות.
זה לא משנה ברגע שזה קרן ישראלית היא חייבת במס ישראלי ושם יש 10 אחוז פחות מס
ולגבי הסיכון אני מתכוון לבן אדם צעיר ששווה לו יותר לקחת סיכון מה זה 5 אחוז תשואה בדיחה

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
זה לא משנה ברגע שזה קרן ישראלית היא חייבת במס ישראלי ושם יש 10 אחוז פחות מס
ולגבי הסיכון אני מתכוון לבן אדם צעיר ששווה לו יותר לקחת סיכון מה זה 5 אחוז תשואה בדיחה
לגבי השורה הראשונה - לא חושבת שזה נכון לגבי קרנות צוברות
לגבי השורה השנייה - יש לשים לב שלא מדובר ב- 5 אחוז בלבד, אלא ב- 5 אחוז + הצמדה למדד (ביחד יכול להיות 7 אחוזים ומעלה)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זה נכון בהחלט אני מדבר על מס על דיבדנדים שנכנסים לצבירה ובקרן ישראלית יורד 25 אחוז מס
מבחינת מס [גם על הדיבידנדים] אין שום הבדל אם הקרן המנוהלת קונה קרנות איריות, או שקונים אותם לבד בקרן בניהול אישי.

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
לפי מה שהיבנתי ממומחה האופן היחיד להשקיע בקרן אירית הוא דרך IRA אם את יודעת על
קרן פנסיה כזאת אדרבה תני פרטיםhttps://pensuni.com/?p=7474
ב IRA אפשר להחליט לבד במה להשקיע, בניגוד לקרן מנוהלת, שמנהל הקרן בוחר במה להשקיע בהתאם למדיניות ההשקעה. יש בהחלט קרנות מנוהלות שיש בהן *גם* קרנות איריות , למשל קרן השתלמות של אינפיניטי שמחזיקה קרנות של איישרס ואינבסקו. היא מחזיקה גם קרנות סל ישראליות ועוד.
לגבי פנסיה, צריך לעבור על רשימות הנכסים של כל קרן. ראיתי שמגדל, למשל, בקרן פנסיה מחקה מדד S&P500 מחזיקה בין היתר קרן סל של איישרס, שהיא קרן אירית.
אגב, קרנות הסל הישראליות שמחקות מדדים גם צוברות בין היתר, ולכן אין עליהם מיסוי דיבידנדים בישראל (הבעיה שלהם זה דמי הניהול היקרים יותר).

תחצ

משתמש פעיל
השורה הראשונה נכונה.
השורה השנייה גם נכונה אבל מתעלמת מהאפשרות להמשיך את ההפקדות לפנסיה מקיפה.

כנ"ל מתעלם

זה עניין של חוויה אישית.

לא יודע.

מעניין אם הוא צודק.

שוב,
מתעלם

שוב,
מתעלם

לא יודע על איזה חיסכון בדמי ניהול הוא מדבר
אולי מההפקדה
אבל מהצבירה משלמים יותר.
הוא מתעלם מהמעלות של IRA
זה ניתוח לא אובייקטיבי.
@השקעות R הון איך אפשר להתייעץ איתך באישי?

קצינלנבויגן

משתמש צעיר
אגב, קרנות הסל הישראליות שמחקות מדדים גם צוברות בין היתר, ולכן אין עליהם מיסוי דיבידנדים בישראל (הבעיה שלהם זה דמי הניהול היקרים יותר).
תיסתכלי בקישור המצורף בפיסקא מה הבעיה בקרן סל ישראלית שם כתוב שיש בעיה של מיסוי של 30 אחוז בקרנות ישראליות גם בקרנות צוברות . וחוץ מזה אם קרן פנסיה ישראלית יכולה לקנות קרן אירית אז למה לקנות קרן ישראלית אין בזה שום הגיון מה הם מעונינות לשלם סתם מס זה לא נראה לי הגיוני

נערך לאחרונה ב:

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
תיסתכלי בקישור המצורף בפיסקא מה הבעיה בקרן סל ישראלית שם כתוב שיש בעיה של מיסוי של 30 אחוז בקרנות ישראליות גם בקרנות צוברות . וחוץ מזה אם קרן פנסיה ישראלית יכולה לקנות קרן אירית אז למה לקנות קרן ישראלית אין בזה שום הגיון מה הם מעונינות לשלם סתם מס זה לא נראה לי הגיוני
להבנתי, לא מדובר על מיסוי ישראלי נוסף, אלא על מיסוי של מכשירים ישראלים עבור המדינה בה מנפיקים את הקרן (ארה"ב עבור S%P500 ). בקרנות איריות יש אכן מיסוי מופחת בגל אמנת מס עם ארה"ב (בקרנות עם אחזקה פיזית) או ללא מס (בקרנות עם אחזקה סינטטית).
בכל אופן, מסתבר שהתשואה של הקרנות הישראליות שעוקבות אחרי אותו מדד, גבוהה יותר מקרנות איריות עם אחזקה פיזית , אך לא בהכרח גבוהה יותר מקרנות איריות עם אחזקה סינטטית. וזו הסיבה שקרנות פנסיה ככל הנראה מחזיקות גם וגם.

חרבות ברזל

משתמש רשום
המדינה מאפשרת מסלול 100% מניות, ובהחלט גם יש מסלולים כאלו. [למעט אחוז או שניים]
כמובן שזה בקרן פנסיה המשלימה ולא המקיפה.
@מקצועי בלבד האם כל אחד יכול לעבור לפנסיה כללית, והאם זה משתלם, או שיש שם עלויות נוספות כך שזה ש100% מושקע במדד לא שווה את הרווח?

בתודה מראש

בני30

משתמש רשום
מספיק שקצת כסף ישאר שם + ההפקדות החודשיות והיא עדיין תהיה פעילה והכיסוי הביטוחי לא ייפגע. [רק שהוא יתייקר בהרבה]
בטוח שאם נשאר קצת כסף זה מספיק?
אני דיברתי עם נדב טסלר הוא אמר שתקופת האכשרה מתאפסת על כל משיכה,

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@מקצועי בלבד האם כל אחד יכול לעבור לפנסיה כללית
כן.
בטוח שאם נשאר קצת כסף זה מספיק?
כן.
אם מעבירים לקופה אחרת את רוב הכסף ונשאר קצת כסף בקופה ולא נוגעים בהפקדות החדשות אז הכיסוי הביטוחי אמנם מתייקר אבל לא נהיה קטן יותר.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלו

א הוֹדוּ לַיהוָה כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב הוֹדוּ לֵאלֹהֵי הָאֱלֹהִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ג הוֹדוּ לַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ד לְעֹשֵׂה נִפְלָאוֹת גְּדֹלוֹת לְבַדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ה לְעֹשֵׂה הַשָּׁמַיִם בִּתְבוּנָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ו לְרֹקַע הָאָרֶץ עַל הַמָּיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ז לְעֹשֵׂה אוֹרִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ח אֶת הַשֶּׁמֶשׁ לְמֶמְשֶׁלֶת בַּיּוֹם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ט אֶת הַיָּרֵחַ וְכוֹכָבִים לְמֶמְשְׁלוֹת בַּלָּיְלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:י לְמַכֵּה מִצְרַיִם בִּבְכוֹרֵיהֶם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יא וַיּוֹצֵא יִשְׂרָאֵל מִתּוֹכָם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יב בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יג לְגֹזֵר יַם סוּף לִגְזָרִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יד וְהֶעֱבִיר יִשְׂרָאֵל בְּתוֹכוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טו וְנִעֵר פַּרְעֹה וְחֵילוֹ בְיַם סוּף כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טז לְמוֹלִיךְ עַמּוֹ בַּמִּדְבָּר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יז לְמַכֵּה מְלָכִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יח וַיַּהֲרֹג מְלָכִים אַדִּירִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יט לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כ וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כא וְנָתַן אַרְצָם לְנַחֲלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כב נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַבְדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כג שֶׁבְּשִׁפְלֵנוּ זָכַר לָנוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כד וַיִּפְרְקֵנוּ מִצָּרֵינוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כה נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כו הוֹדוּ לְאֵל הַשָּׁמָיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה