דיון מחירי הדירות לאן?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כתבת את דברייך בצורה ברורה כדי להסביר דבר לא ברור בכלל.
וזה לא פילוסופיה זה מציאות פשוטה

תכלס במבחן הערכה הראשוני שנתת את התחזית היו צדדים לכאן ולכאן
והצורה הנחרצת בה דיברת נתנה הערכה שיש רק צד אחד והצד השני הוא רחוק עד לא קיים

ועל זה בדיוק כולם באים בטענות אלייך(למרות שבסופו של דבר אין מה לבוא בטענות כי אף אחד לא חייב לקבל שום דבר)
שהצגת מציאות שהיו בה בהחלט צדדים לצד שני (והיו כלכלנים באותו זמן שחשבו ואמרו שזה מה שיהיה
ודיברת כאילו יש רק צד אחד!!(כן רשמת שיתכן שלא ,אבל כל בר דעת מבין בדיוק למה הייתה הכוונה... ולכן
נוכל לומר ברורות שדיברת כאילו יש רק צד אחד!!)

וגם היום את ממשיכה עם הדוגמאות של הלוטו והביטקויין וכל מיני דברים שאם הימור לכל דבר
ואת זה את משווה לדיור ששם באמת היו צדדים חזקים שמחירי הדיור רק יעלו

ולשיטתך שמה שקרה הוא פלא ונס וחידוש גדול כמו הביטקויין והלוטו והטוטו
תצטרכי להסביר למה התיאורייה שלך לא עבדה במציאות
אני מצטערת אבל אתם שוב ושוב מוציאים מדברים שלא אמרתי כלל!!!!

זה מה שכתבת בשמי -
וגם היום את ממשיכה עם הדוגמאות של הלוטו והביטקויין וכל מיני דברים שאם הימור לכל דבר
ואת זה את משווה לדיור ששם באמת היו צדדים חזקים שמחירי הדיור רק יעלו

ולשיטתך שמה שקרה הוא פלא ונס וחידוש גדול כמו הביטקויין והלוטו והטוטו
תצטרכי להסביר למה התיאורייה שלך לא עבדה במציאות
וזה מה שכתבתי בפועל -
ואני כותבת שוב, לדעתי אז [והיום בכפל כפליים] השקעה בדירה היה מדובר בהשקעה עם סיכון די רציני, וגם אם תרחיש ההפסד לא התממש [בינתיים] זה לא אומר שלמפרע זה לא היה מסוכן.

וזה בדיוק כמו שמתי שהביטקוין היה שווה 30,000$ ואני אמרתי שזה מאד מסוכן, ואח"כ הוא רק עלה ועלה והגיע עד ל- 69,000$ וכולם טענו לי שאני טועה והראיה שזה רק עולה, אבל איפה זה אוחז היום??? נכון ב 19,000$ ואין לי מושג לאן זה הולך.

עכשיו זה לא שאני אומרת שהשקעה בדירה בתחילת 2020 היא בדיוק כמו השקעה בביטקוין ואותה רמת סיכון, אבל מה שאני כן רוצה להסביר שגם אם בסוף למרות הסיכונים היו עליות ויצאו עם רווח יפה, אז זה לא מבטל למפרע את הסיכונים שהיו בהשקעה.

ואני מבקשת להפסיק לכתוב בשמי דברים שלא כתבתי!!

ושוב, אני לא חושבת שהשקעה בדירה דומה בסיכון להשקעה לא בטוטו וגם לא בביטקוין!!!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
יכול לקבוע וקובע זה שני דברים שונים
המשתמש @אאאא....
אמר שהוא עושה את הדברים הללו

ובפועל הבנק לא עושה שום דבר מיוחד לתחום הדיור
הבנק העלה את הריבית על כלל המשק
אחוזי המימון לא ירדו
והכל אותו דבר
הוא יכול לעשות וגם עושה.
לדוגמה: זוכרים את מגבלת הפריים עד שליש מהמשכנתא, שבתחילת הקורונה בנק ישראל הגדיל לשתי שליש?
וגם בימים האחרונים פורסם על מגבלות חדשות על מימון לקבלנים שבנק ישראל הולך עכשיו לעשות.

פסגות

משתמש מקצוען
הוא יכול לעשות וגם עושה.
לדוגמה: זוכרים את מגבלת הפריים עד שליש מהמשכנתא, שבתחילת הקורונה בנק ישראל הגדיל לשתי שליש?
וגם בימים האחרונים פורסם על מגבלות חדשות על מימון לקבלנים שבנק ישראל הולך עכשיו לעשות.
צריך להוסיף את כל החוץ בנקאי שנהיה דומיננטי יותר ויותר ולא כפוף לכל הרגולציה הזאת ואפשר להגיע ל-90% מימון
וברור שזה גם משפיע על מחירי הדיור

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אני מצטערת אבל אתם שוב ושוב מוציאים מדברים שלא אמרתי כלל!!!!

זה מה שכתבת בשמי -

וזה מה שכתבתי בפועל -

ואני מבקשת להפסיק לכתוב בשמי דברים שלא כתבתי!!

ושוב, אני לא חושבת שהשקעה בדירה דומה בסיכון להשקעה לא בטוטו וגם לא בביטקוין!!!
בסדר את ממשיכה להיצמד למילים המדוייקות ולדקדק על קוצו של יו"ד

בסופו של דבר מדברייך לאורך כל הדרך משתמע ברורות שלהשקיע בדירה היה דבר מסוכן ועודנו מסוכן
ולא כדאי עד כדי שהגדרת את זה השקעה גרועה פעמים רבות

כדי לצאת צודקת מהעניין חובת ההוכחה עלייך להסביר למה התרחיש שלך לא קרה
עד כמה שהיה נשמע שהצד שלך הוא מוחלט וודאי באופן שלא ניתן כמעט להסתפק בו

מה קרה? למה התרחיש שלך לא התממש?
האם פתאום המשכורות של האנשים עלו דרמטית?
האם פתאום ההיצע הדלדל באופן שלא היה בשנים שלפני כן?
מה קרה במציאות שלא התחשבן לך בהתחלה?

הוא יכול לעשות וגם עושה.
הוא יכול לעשות אבל הוא לא עשה עכשיו משהו מיוחד
לגבי המימון לקבלנים אשמח מאוד לדעת מה הוא באמת הולך לעשות
וכיצד לדעתך זה ישפיע על מחירי הדיור?(כמובן ברור שזה הערכה בלבד)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כדי לצאת צודקת מהעניין חובת ההוכחה עלייך להסביר למה התרחיש שלך לא קרה
עד כמה שהיה נשמע שהצד שלך הוא מוחלט וודאי באופן שלא ניתן כמעט להסתפק בו

מה קרה? למה התרחיש שלך לא התממש?
האם פתאום המשכורות של האנשים עלו דרמטית?
האם פתאום ההיצע הדלדל באופן שלא היה בשנים שלפני כן?
מה קרה במציאות שלא התחשבן לך בהתחלה?
זה לא עניין של צודקת או לא, זה מרגיז אותי שמוצאים בשמי דברים שלא כתבתי!!
ולעצם השאלה, כפי שכתבתי מס' פעמים ואני רואה שעדיין לא כולם הבינו.
אז -
לא ידוע לי על מישהו שכתב כזאת טענה!!

אמנם אני כתבתי שיתכן מאד שיהיו ירידות בשנים הקרובות, אבל -

1. השנים הקרובות מאז עד לא נגמרו.
  2. יתכן מאד זה לא אומר שזה מה שבוודאות יקרה.
וכדאי שתבינו, שכשאני כותבת דברים, אני מאד משתדלת לדייק, ומי שהבין דברים אחרים, אז זה אמנם מצער אותי, אבל זה בעיה אישית שלו.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
זה לא עניין של צודקת או לא, זה מרגיז אותי שמוצאים בשמי דברים שלא כתבתי!!
ולעצם השאלה, כפי שכתבתי מס' פעמים ואני רואה שעדיין לא כולם הבינו.
אז -

וכדאי שתבינו, שכשאני כותבת דברים, אני מאד משתדלת לדייק, ומי שהבין דברים אחרים, אז זה אמנם מצער אותי, אבל זה בעיה אישית שלו.
מה הקשר?
את מדברת בדיוק כמו הפוליטקאים המשופשפים
שמדברים בשתי קולות
אומרים שמצד אחד יתכן כך
ואחרי זה מדברים נחרצות על הצד השני

ואז אם הצד השני קרה-אז הם אומרים -צדקנו
ואם הצד הראשון קרה-אז הם אומרים אמרנו שיתכן אחרת

בקיצור התחכמות ברורה!!

אחרי הכל התרחיש שעליו דיברת נחרצות לא קרה
והשאלה הפשוטה היא מדוע זה לא קרה??(גם את לא מאמינה שמחירי הדיור ירדו ב30 אחוז בשנתיים הקרובות ולכן
ברור שהשנים הקרובות כבר לא רלוונטיות)
משום מה את מסרבת לענות על השאלה הזאת!!

בכל אופן אין טעם לדוש שוב ושוב
שתביני שבגלל שאת באמת מקצועית בתחומך בשוק ההון וכו
אנשים לוקחים ומבינים את דברייך ברצינות
ולכן כועסים (כמובן שזה לא מוצדק,אבל ניתן להבין את תיסכולם בעיקר שדיברת נחרצות)

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יש מושג בכלכלה כסף טיפש וכסף חכם. הכסף החכם נכנס ראשון ויוצא ראשון, הכסף הטיפש נכנס אחרון ויוצא אחרון.
צריך לבדוק מה קרה בדירות. נתוני השוק תמכו בדברי מקצועי בלבד. לפי הספר המחירים היו אמורים לרדת ואם היה מדובר בבורסה כך היה קורה.
אבל מחירי הדירות עלו ולא ירדו. לכאורה הסיבה כי בקניית דירה אנשים מתנהגים בצורה פחות רציונלית. המשקיעים מרגישים שקנו נכס ממשי שאין סיבה שיאבד מערכו שלא כמו במנייה שזה משהו באויר. ובודאי שקוני דירה ראשונה פחות התחשבו ובצדק בחיזוי עתידות.
אז האם קניית דירה היתה צעד חכם או לא?
לא יודע.
יתכן שהיה כאן כסף חכם שעשה את השיקול של מקצועי בלבד ויצא מהשוק אבל כנגדו נכנס הרבה כסף טיפש שגרם לעליות. אפשר לבדוק בקלות על ידי סינון נתונים בבנק. האם רוכשי הדירות הם אנשים שיש להם כסף בצד או כאלו שחנקו את עצמם עם משכנתאות וחוץ בנקאי.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
נתוני השוק תמכו בדברי מקצועי בלבד. לפי הספר המחירים היו אמורים לרדת ואם היה מדובר בבורסה כך היה קורה.
אולי כעת נתוני השוק תומכים בדבריה (עליית הרבית ועוד) שוב אולי,
אבל מה היה לפני שנתיים שנתוני השוק תמכו בדבריה?

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הוא אשר אמרתי. השוק לא התנהג לפי הנתונים. בבורסה כשהחכמים יוצאים הבורסה נופלת. פה החכמים יצאו ונשארו בגשם.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מה הקשר?
את מדברת בדיוק כמו הפוליטקאים המשופשפים
שמדברים בשתי קולות
אומרים שמצד אחד יתכן כך
ואחרי זה מדברים נחרצות על הצד השני
פוליטיקאים זה אנשים שמשקרים, אני לא שקרתי ולא משקרת!!!

(גם את לא מאמינה שמחירי הדיור ירדו ב30 אחוז בשנתיים הקרובות ולכן
למה אתם קובעים דברים בשמי?????
אני בהחלט מאמינה שזה יכול להיות!!

אחרי הכל התרחיש שעליו דיברת נחרצות לא קרה
והשאלה הפשוטה היא מדוע זה לא קרה??(גם את לא מאמינה שמחירי הדיור ירדו ב30 אחוז בשנתיים הקרובות ולכן
משום מה את מסרבת לענות על השאלה הזאת!!

בכל אופן אין טעם לדוש שוב ושוב
שתביני שבגלל שאת באמת מקצועית בתחומך בשוק ההון וכו
אנשים לוקחים ומבינים את דברייך ברצינות
ולכן כועסים (כמובן שזה לא מוצדק,אבל ניתן להבין את תיסכולם בעיקר שדיברת נחרצות)
כבר עניתי על זה בעבר, ואני לא חושבת שזה רלוונטי, אבל בגלל ההתעקשות התמוהה שאכתוב את דבריי שוב ושוב, אז אני כותבת פה שוב, וכשתרצו שאכתוב את דבריי שוב, פשוט תצטטו את התגובה הזאת.
אז הנה כמה גורמים שעזרו לעליית המחירים הנוספת בשנתיים וחצי האחרונות, ושלא היה אפשר לצפות אותם מראש.
  • אז לפני שנתיים וחצי פרצה הקורונה, יש פה מישהו שחזה אותה מראש?? וגם את כמויות הכסף שחולקו פה לאנשים ללא הבחנה?? חל"ת לכולם ועבודה במקביל ללא תלוש, מענקים לכולם, מענקים לעצמאיים, ועוד ועוד, דבר שהגדיל באופן מלאכותי את יכולות הרכישה של האנשים.
  • אז לפני שנתיים וחצי יש פה מישהו שחזה את זה שכ"כ הרבה זמן לא תהיה יציבות שלטונית, ולא תהיה ממשלה, ורק נרוץ מבחירות לבחירות?? החוסר יציבות הזה תרם המון לעליית המחירים הזאת, כי התכניות נעצרו [ע"י ליצמן בקורונה] ואנשים היו ללא תקוה מהממשלה וכו', שזה דבר שהביא מלא רוכשים שהיו על הגדר וחיכו לתוכניות השונות, להיכנס לשוק, וכשמגדילים ביקושים, ומקטינים את ההיצע ואת התוכניות, אז גם המחירים עולים.
  • המלחמה באוקראינה שהביאה לפה הרבה מאד עולים ופליטים שתרמו לעליית המחירים בשנה האחרונה, יש פה מישהו שחזה את זה לפני שנתיים וחצי??
  • יש מושג בכלכלה כסף טיפש וכסף חכם. הכסף החכם נכנס ראשון ויוצא ראשון, הכסף הטיפש נכנס אחרון ויוצא אחרון.
    צריך לבדוק מה קרה בדירות. נתוני השוק תמכו בדברי מקצועי בלבד. לפי הספר המחירים היו אמורים לרדת ואם היה מדובר בבורסה כך היה קורה.
    אבל מחירי הדירות עלו ולא ירדו. לכאורה הסיבה כי בקניית דירה אנשים מתנהגים בצורה פחות רציונלית. המשקיעים מרגישים שקנו נכס ממשי שאין סיבה שיאבד מערכו שלא כמו במנייה שזה משהו באויר. ובודאי שקוני דירה ראשונה פחות התחשבו ובצדק בחיזוי עתידות.
    אז האם קניית דירה היתה צעד חכם או לא?
    לא יודע.
    יתכן שהיה כאן כסף חכם שעשה את השיקול של מקצועי בלבד ויצא מהשוק אבל כנגדו נכנס הרבה כסף טיפש שגרם לעליות. אפשר לבדוק בקלות על ידי סינון נתונים בבנק. האם רוכשי הדירות הם אנשים שיש להם כסף בצד או כאלו שחנקו את עצמם עם משכנתאות וחוץ בנקאי.
ויש עוד סיבות נוספות והסברים נוספים.
והעניין הוא כפי שכתבתי כל הזמן, אני אף פעם לא חזיתי את מה שבוודאות יקרה, אלא כתבתי אפשרות שמאד יכולה לקרות.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תקראו את הנתונים בתחילת האשכול.

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יכולים לעמוד אלף אנליסטים ולצוות על הדירות שירדו כבר.
הבעיה שאת העם שבשדות זה לא מעניין. הוא קונה וקונה.
כדי שמחירי הדירות ירדו צריך שה"ציבור" ישתכנע שהמחירים לא יעלו יותר.
רק אם נראה עצירה מוחלטת של רכישת דירות להשקעה אז נדע שההבנה חילחלה והגיעה עד לאחרון נהגי המוניות בדימונה, וגם הוא מבין שלקנות דירה לא יביא לו יבמה כסף.
ביום ההוא הדירות יחזרו למה שהם: דירות למגורים ולא מוצר של ספקולנטים.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
המציאות כרגע שאנשים לא קונים דירות
בחצי שנה האחרונה- לא שמעתי כמעט על אף אחד שקנה
אולי בודדים שמכרו דירה וקנו אחרת במקומה
דירה ראשונה- שזה רב השוק- כמעט אין עיסקאות
זה עושה מיתון בשוק
ואנשים בלחץ מתחילים לזוז כלפי מטה.

אם תהיה התערבות ממשלתית בנושא בזמן הקרוב- די ודאי לי שתהיה ירידה.
שוב, זה יהיה כנראה באחוזים קטנים מאוד, אבל לא נראה לי שיעלה בזמן הקרוב עוד.

אני לא אשת מקצוע בתחום אבל עוקבת אחרי השוק ורואה מגמה.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
פוליטיקאים זה אנשים שמשקרים, אני לא שקרתי ולא משקרת!!!

למה אתם קובעים דברים בשמי?????
אני בהחלט מאמינה שזה כול להיות!!

ו

כבר עניתי על זה בעבר, ואני לא חושבת שזה רלוונטי, אבל בגלל ההתעקשות התמוהה שאכתוב את דבריי שוב ושוב, אז אני כותבת פה שוב, וכשתרצו שאכתוב את דבריי שוב, פשוט תצטטו את התגובה הזאת.
אז הנה כמה גורמים שעזרו לעליית המחירים הנוספת בשנתיים וחצי האחרונות, ושלא היה אפשר לצפות אותם מראש.
  • אז לפני שנתיים וחצי פרצה הקורונה, יש פה מישהו שחזה אותה מראש?? וגם את כמויות הכסף שחולקו פה לאנשים ללא הבחנה?? חל"ת לכולם ועבודה במקביל ללא תלוש, מענקים לכולם, מענקים לעצמאיים, ועוד ועוד, דבר שהגדיל באופן מלאכותי את יכולות הרכישה של האנשים.
  • אז לפני שנתיים וחצי יש פה מישהו שחזה את זה שכ"כ הרבה זמן לא תהיה יציבות שלטונית, ולא תהיה ממשלה, ורק נרוץ מבחירות לבחירות?? החוסר יציבות הזה תרם המון לעליית המחירים הזאת, כי התכניות נעצרו [ע"י ליצמן בקורונה] ואנשים היו ללא תקוה מהממשלה וכו', שזה דבר שהביא מלא רוכשים שהיו על הגדר וחיכו לתוכניות השונות, להיכנס לשוק, וכשמגדילים ביקושים, ומקטינים את ההיצע ואת התוכניות, אז גם המחירים עולים.
  • המלחמה באוקראינה שהביאה לפה הרבה מאד עולים ופליטים שתרמו לעליית המחירים בשנה האחרונה, יש פה מישהו שחזה את זה לפני שנתיים וחצי??

והעניין הוא כפי שכתבתי כל הזמן, אני אף פעם לא חזיתי את מה שבוודאות יקרה, אלא כתבתי אפשרות שמאד יכולה לקרות.
הטיעון הראשון של הקורונה לא רלוונטי הקורונה אם כבר אמור להוריד את המחירים
הרבה עסקים נסגרו והרבה אנשים הפסידו סכומים ניכרים מכספם והמענקים הללו ממש לא עזרו לרוב רובם

לא סתם בנט רכב אז על "לא קורונה לא מעניין"
ואומנם נכון שהיו מענקים
אבל זה ממש לא מסביר את הקפיצה במחירי הדיור
ובפרט שרוב רובם המוחלט של האוכלוסייה לא נהנתה ממענקים גדולים(למעט 500 או אלף שקל כבר לא זוכר
שברור לכל אחד שזה לא משפיע)

יציבות שלטונית זה נכון בהחלט -אבל עדיין המשכת לאחוז בדעתך גם לאחר הבחירות שחזרו ונשנו

המלחמה באוקריאנה- זה באמת טיעון חזק אבל חדש לחלוטין ודווקא הפלא שהמלחמה שאיתנו חצי שנה
דווקא מאז מחירי הדיור יחסית עומדים על מקומם אז ככה שלא רלוונטי גם
ובפרט שרוב עולי אוקרייאנה הם אנשים שלא קונים דירה
ואם כבר זה אמור לעלות את שוק השכירות

ווואו סליחה שקבעתי דברים בשמך
ואני בהחלט מופתע!!

ובאמת נעצור את הדיון פה
כי אם את טוענת שמחירי הדיור יכולים ליפול ב30 אחוז(אגב לדעתך יכול להיות גם 50 אחוז 70 אחוז? איפה הגבול??)
אז באמת אין כל כך לאן לקחת את הדיון הזה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
יכולים לעמוד אלף אנליסטים ולצוות על הדירות שירדו כבר.
הבעיה שאת העם שבשדות זה לא מעניין. הוא קונה וקונה.
כדי שמחירי הדירות ירדו צריך שה"ציבור" ישתכנע שהמחירים לא יעלו יותר.
רק אם נראה עצירה מוחלטת של רכישת דירות להשקעה אז נדע שההבנה חילחלה והגיעה עד לאחרון נהגי המוניות בדימונה, וגם הוא מבין שלקנות דירה לא יביא לו יבמה כסף.
ביום ההוא הדירות יחזרו למה שהם: דירות למגורים ולא מוצר של ספקולנטים.
אז המציאות כרגע היא שיש הרבה פחות רכישות, מה שאומר שה"ציבור" או שהתחיל להפנים, או שטכנית הוא לא יכול להמשיך ולרכוש כבעבר, וכשהריביות ימשיכו לעלות אז ככל הנראה המגמה תימשך ואף תחריף, וכשבקושי יהיו קונים אז יתחילו פה הירידות.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
הטיעון הראשון של הקורונה לא רלוונטי הקורונה אם כבר אמור להוריד את המחירים
הרבה עסקים נסגרו והרבה אנשים הפסידו סכומים ניכרים מכספם והמענקים הללו ממש לא עזרו לרוב רובם

לא סתם בנט רכב אז על "לא קורונה לא מעניין"
ואומנם נכון שהיו מענקים
אבל זה ממש לא מסביר את הקפיצה במחירי הדיור
ובפרט שרוב רובם המוחלט של האוכלוסייה לא נהנתה ממענקים גדולים(למעט 500 או אלף שקל כבר לא זוכר
שברור לכל אחד שזה לא משפיע)
אז זו לא טענה שלי, אלא של הכלכלנים, [אלו שאתם לא רוצים להקשיב להם]
יציבות שלטונית זה נכון בהחלט -אבל עדיין המשכת לאחוז בדעתך גם לאחר הבחירות שחזרו ונשנו
ואני עדיין אוחזת בדעתי גם היום ביתר שאת.

המלחמה באוקריאנה- זה באמת טיעון חזק אבל חדש לחלוטין ודווקא הפלא שהמלחמה שאיתנו חצי שנה
דווקא מאז מחירי הדיור יחסית עומדים על מקומם אז ככה שלא רלוונטי גם
ובפרט שרוב עולי אוקרייאנה הם אנשים שלא קונים דירה
ואם כבר זה אמור לעלות את שוק השכירות
א. העלה גם את שוק השכירות.
ב. תתארו לכם מה היה קורה בלעדיהם? הביקוש עוד היה פחות ממה שהוא בחצי שנה האחרונה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זה כבר תלוי בריביות שיהיו באותו זמן
וגם האם "הציבור" יחשבו שהמחירים ימשיכו לרדת מה שיגרום להם להמשיך לשבת על הגדר.
או שהם יחשבו שהם מיד יחזרו לעלות בחזרה, ואז הם דווקא יכנסו לשוק.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
זה כבר תלוי בריביות שיהיו באותו זמן
נכון.
אבל הבעיה שהריבית היא לא הדיור באופן ספיצפי
אלא על כלל המשק(ואם באמת הבנק היה מעלה את הריביות רק של הדיור
ולא מוריד אותם עד שהמחירים ירדו,אז באמת המחירים היו יורדים

(אבל באמת זה הכל אשלייה כי העלאת ריבית פירושו העלאת ערך הכסף
וממילא גם אם מחירי הדירות יורדים
השאלה היא האם הם יורדים יותר מערך הכסף שנוצר בגלל העלאת הריבית
(ובפרט שנניח שמחירי הדיור ירדו ב10 אחוז
אבל הריבית שהזוג ישלם עד תום המשכנתא זה יצא אותו דבר
אז בעצם לא עשינו כלום בהורדת מחירי הדיור)
ועל זה יהיה קשה לומר שהריבית תצליח לפעול עד כדי כך
כי השאלה המרכזית היא שאלה פסיכולוגית ולא שאלה של ריביות

השאלה היא: האם הציבור חושב שהמחירים ירדו או לא?

נערך לאחרונה ב:
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה