דיון מחירי הדירות לאן?

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
ככל שאני מהרהר יותר בסיפור שלך, הוא נשמע לי יותר ויותר מוזר.
תסכים איתי שזה קצת מוזר שאדם רוכש דירה ומתפטר ממנה כל כך מהר...
ואם הוא נכון הסיפור הזה
מדוע שבן אדם יכתוב על עצמו בתור ניק פושט רגל וכו(זה לא הסגנון של רוב האנשים שבדרך כלל
מסתירים את הכשלונות שלהם ובמקסימום יספרו בצנעה למי שישאל אבל ממש לא בריש גלי)
יש שתי נקודות חשובות שאתה לא לוקח בחשבון:
א. להרבה הייטקיסטים יש רכב, כך שהנסיעה לתחנה אינה 35 דק' אלא רבע שעה בדיוק (גם בבוקר - כי יש 4 כבישים ראשיים לכיוון - כביש 38, כביש 10, נהר הירדן, ונהר הדן)
ב. רוב מקומות העבודה נותנים לעבוד מהבית פעמיים/שלש בשבוע.
כך שאנחנו מדברים על נסיעה של כשעה עד לת"א, ומשם הרבה פעמים מדובר במרחק הליכה קצר, כך שבסה"כ זה שעה ורבע כל צד פעמיים שלש בשבוע. זה לא קל, אבל גם לא נורא, ואני מכיר הרבה נשים (וגברים) שעושות את זה.
א.האם זה גם נכון לצעירים שקנו במחירים של 1.8 שיש להם רכב?(יש לי חבר בבית שמש שסיפר לי שהם מסיימים ממש על השקל את החודש ואשתו הייטקייסטית בהחזר משכנתא של 8 אלף אאל"ט)
ב.זה אולי נכון לאחת שכבר עובדת תקופה ארוכה
אבל בוודאי שלא בהתחלה
וגם זה נראה לי מוגזם ממש 3 פעמים בשבוע רוב מקומות העבודה??

GEEK זה באמת ככה?

אשכול להיטקיסטים ?
זה מרגיש לי כאילו כל ניק שני פה מרוויח 30.000 בחודש
ורק אני המסכן עם.....
הייטקיסטים [מקווה שכתבתי נכון] תדברו על המשכורות שלכם בחדר קפה של אינטל
זה לא יפה פה להוציא את העניים...

נערך לאחרונה ב:

לארג'

משתמש סופר מקצוען
מדוע שבן אדם יכתוב על עצמו בתור ניק פושט רגל וכו(זה לא הסגנון של רוב האנשים שבדרך כלל
אני מבין שאתה חושד ב @ניק 109814 נחכה לתגובה ממנו

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ואם הוא נכון הסיפור הזה

א.האם זה גם נכון לצעירים שקנו במחירים של 1.8 שיש להם רכב?(יש לי חבר בבית שמש שסיפר לי שהם מסיימים ממש על השקל את החודש ואשתו הייטקייסטית בהחזר משכנתא של 8 אלף אאל"ט)
מניחה שלחלק כן ולחלק לא.
זה עינין של הון עצמי ראשוני, סדר עדיפויות והתנהלות כלכלית.

אני למשל העדפתי לוותר על הרכב ולפרוס את המשכנתא לפחות שנים....

ב.זה אולי נכון לאחת שכבר עובדת תקופה ארוכה
אבל בוודאי שלא בהתחלה
וגם זה נראה לי מוגזם ממש 3 פעמים בשבוע רוב מקומות העבודה??
יש הרבה מקומות שנותנים להגיע למשרד 3 פעמים בשבוע.
זה די נפוץ.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
איזה 70
90 אחוז ומעלה לא עובדות בהייטק
לא יודעת מה האחוזים,
בכל אופן הכוונה לאחוזים מתוך הזוצים בעלי יכולת כלכלית גבוהה יחסית שמחפשים לקנות דירה.
לאלו שהיכולת הכלכלית שלהם לא גבוהה אין מה לחפש בבית שמש במחיר הנוכחי בכל מקרה.

ר. המוסד

משתמש מקצוען
מו אחיסמך אלעד וכו
אחיסמך זה שכונה קטנטנה
ובאלעד לדעתי יש בהרבה יותר חסידים וספרדים מאשר ליטאים שבקושי גרים שם,
בכל מקרה רוב הציבור החרדי שמתחתן בשנים הקרובות לא יקנה דירה בבני ברק ובאלעד
כי מה לעשות אין שם כל כך הרבה מקום
המקום הטבעי והמבוקש לקניית דירה יהיה בית שמש

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אחיסמך זה שכונה קטנטנה
ובאלעד לדעתי יש בהרבה יותר חסידים וספרדים מאשר ליטאים שבקושי גרים שם,
בכל מקרה רוב הציבור החרדי שמתחתן בשנים הקרובות לא יקנה דירה בבני ברק ובאלעד
כי מה לעשות אין שם כל כך הרבה מקום
המקום הטבעי והמבוקש לקניית דירה יהיה בית שמש
רק אם המחירים שם ירדו,
מאיפה יהיה לכולם 1.800 לדירת 3 חדרים רק??(לפי מה שאני מבינה המחיר כרגע)

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
רק אם המחירים שם ירדו,
נכון מאד. פגשתי היום מתווך שאמר לי שהשוק בבית שמש מת לגמרי. לדבריו, היחידים שקונים במחירים הנוכחיים הם תושבי חוץ בעלי יכולת. וגם הם קונים רק במקומות מסויימים שמתאימים להם יותר.

צפוני מצוי

משתמש פעיל
נכון מאד. פגשתי היום מתווך שאמר לי שהשוק בבית שמש מת לגמרי. לדבריו, היחידים שקונים במחירים הנוכחיים הם תושבי חוץ בעלי יכולת. וגם הם קונים רק במקומות מסויימים שמתאימים להם יותר.
מענין מאוד כי אחותי קונה עכשיו,אחרי בערך שנה שהיא ישבה על הגדר וחיכתה שירדו המחירים,
ולפי מה שהבנתי זה היה מציאה,
אין לי שם פרטים על העיסקה כשיהיה בלי נדר אני יעדכן,

אהה ואני חייב לציין שהיא לא חוצניקית ולא עובדת ההיטק.

hishtadlut

משתמש פעיל
מצאתי בארכיון שלי תמונה שצלמתי לפני 5 שנים
IMG_0423.JPG

ר. המוסד

משתמש מקצוען
רק אם המחירים שם ירדו,
מה זה ירד?
מי ירצה שירצה לגור בעיר החרדית הכי גדולה
וכן קרוב למרכזי התעסוקה בירושלים
וכן ל30 אחוז שכן יהיו חייבים את לב תל אביב יחסית זה קרוב למרכזי התעסוקה בגוש דן.....גם עם על דרך הוא יצטרך לנסוע ברכבת 25 דקות יותר מאלעד
זאת תהיה ברירת המחדל...

במכולל הנתונים של לגור בעיר חרדית הכי גדולה וצעירה בישראל
שמטבע הדברים חברות מסיומות יפתחו רק שם מרכזי תעסוקה ייעודים לחרדים.

וכן בתור העיר שתספק את השירותים החרדיים היעודים ברמה הגבוהה ביותר כמו תחבורה, וישיבות, ומרכזי קניות, אירועים
ושוב גם זה בגלל מהסיבה שהיא תהיה העיר עם הכי הרבה משפחות של זוגות צעירים חרדיים בישראל!
ולקניות יגיעו לא רק מתוך העיר גם מערי האזור: קריית גת, ביתר עילית, מודיעין עילית, אגב יש שם תכניות למרכזי מסחר מהגדולים ביותר שקיימים במגזר החרדי....

וגם בגלל הקריבה היחסית לגוש דן, אחרי הכל יש לה כבר היום רכבת, ובהמשך שהיא תהפוך לאחת מהערים הגדולות בישראל בעלת 500,000 תושבים, שירותי התחבורה בעיר יהיו מהירים עוד יותר ומפותחים בהרבה יותר...

החכמה זה להסתכל באופן מאוזן על מכלול על הנתונים והמעלות,
להגיד שבגלל שיהיה אולי כ25 אחוז מהציבור שיצטרך לנסוע לעבודה עוד 30 דקות
לא יהיה לעיר ביקוש גבוה מאד זה ממש לא נכון!

נערך לאחרונה ב:

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
מה זה ירד?
מי ירצה שירצה לגור בעיר החרדית הכי גדולה
וכן קרוב למרכזי התעסוקה בירושלים
וכן ל30 אחוז שכן יהיו חייבים את לב תל אביב יחסית זה קרוב למרכזי התעסוקה בגוש דן.....גם עם על דרך הוא יצטרך לנסוע ברכבת 25 דקות יותר מאלעד
זאת תהיה ברירת המחדל...

במכולל הנתונים של לגור בעיר חרדית הכי גדולה וצעירה בישראל
שמטבע הדברים חברות מסיומות יפתחו רק שם מרכזי תעסוקה ייעודים לחרדים.

וכן בתור העיר שתספק את השירותים החרדיים היעודים ברמה הגבוהה ביותר כמו תחבורה, וישיבות, ומרכזי קניות, אירועים
ושוב גם זה בגלל מהסיבה שהיא תהיה העיר עם הכי הרבה משפחות של זוגות צעירים חרדיים בישראל!
ולקניות יגיעו לא רק מתוך העיר גם מערי האזור: קריית גת, ביתר עילית, מודיעין עילית, אגב יש שם תכניות למרכזי מסחר מהגדולים ביותר שקיימים במגזר החרדי....

וגם בגלל הקריבה היחסית לגוש דן, אחרי הכל יש לה כבר היום רכבת, ובהמשך שהיא תהפוך לאחת מהערים הגדולות בישראל בעלת 500,000 תושבים, שירותי התחבורה בעיר יהיו מהירים עוד יותר ומפותחים בהרבה יותר...

החכמה זה להסתכל באופן מאוזן על מכלול על הנתונים והמעלות,
להגיד שבגלל שיהיה אולי כ25 אחוז מהציבור שיצטרך לנסוע לעבודה עוד 30 דקות
לא יהיה לעיר ביקוש גבוה מאד זה ממש לא נכון!
מסכימה עם כל מילה, אבל לא במחיר הנוכחי....
כמה זוגות יכולים לקנות דירה במחיר הזה??
במיוחד שמדובר בדירה קטנה, ויצטרכו תוך כ10 שנים לעבור ממנה???

עוד ירושלמי

משתמש פעיל
זה שאלה נכונה גם לנוה יעקב
שלושה הבדלים
א', בבית שמש יבנו בשנים הקרובות עוד אלפי דירות בניגוד לנווה יעקב.
ב', הרבה משפחות [ליטאיות] שיש להם כסף מוכנים לשלם יותר על ירושלים ולא על עיר אחרת למרות כל השכנועים פה.
ג', נשים נוסעות מנוה יעקב להר חוצבים [בבוקר ברכב בערך רבע שעה] ולכן לוקחים משכנתא גדולה בשביל נוה יעקב/ פסג"ז ולא בשביל בית שמש.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
=
שלושה הבדלים
א', בבית שמש יבנו בשנים הקרובות עוד אלפי דירות בניגוד לנווה יעקב.
ב', הרבה משפחות [ליטאיות] שיש להם כסף מוכנים לשלם יותר על ירושלים ולא על עיר אחרת למרות כל השכנועים פה.
ג', נשים נוסעות מנוה יעקב להר חוצבים [בבוקר ברכב בערך רבע שעה] ולכן לוקחים משכנתא גדולה בשביל נוה יעקב/ פסג"ז ולא בשביל בית שמש.
בשורה התחתונה השאלה של ברבור הייתה שהסכום של 1.8 הוא גבוה מדאי
ולכן אין יכולת ריאלית לרוב הציבור לעמוד בכזה סכום לדירת 3 חדרים
כאשר בוודאות בעתיד הבינוני רחוק יצטרכו לעבור לדירת 4 חדרים

ולכן לא הבנתי איך מה שאתה אומר משיב על השאלה הזו

בכל אופן גם לפי טיעוניך ---ננסה לחשב ולחשוב
בכמה זוג נורמלי יעדיף לשלם יותר כדי לגור בנוה יעקב יותר מבית שמש?

מבית שמש נסיעה להר חוצבים זה בערך 50 דקות
אז כמה באמת שווה הפער הזה ?
שמחד גיסא מקבלים אזור חדש צעיר הומונגני בעל פוטנציאל התפתחות אין סופית
אין את החסרון של לגור ליד הערבים ולגור ממש בסוף ירושלים

או העיקר לגור בירושלים אבל באזור כבר שדי מיצה את עצמו

עוד ירושלמי

משתמש פעיל
ולכן לא הבנתי איך מה שאתה אומר משיב על השאלה הזו
בנוה יעקב [כמעט] כבר לא נבנות דירות [אפי' פינוי בינוי רבני השכונה עוצרים] ומאידך רוב השכונה כבר התחרדה
ולכן היא כבר לא פתרון המוני למצוקת הדיור אלא למספר מצומצם של משפחות שיש להם אפשרות לשלם ושווה להם לקחת משכנתא בשביל לגור בירושלים.
בניגוד לבית שמש שבה יש עתודות דיור עצומות [רק בהמשך של רמת אברהם 10.000 דירות + רמה ד5 + נווה שמיר ועוד] ולכן המחיר חייב להיות באופן שחלק גדול מהציבור יכול לקנות [ציבור שהוא לא האליטה שקונה בעיקר בירושלים וב"ב ומאידך כאלה שבית שמש מתאימה לאופק התעסוקתי שלהם], מה שלא ריאלי במחיר 1.8 ל-3 חד'.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה