דיון מחירי הדירות לאן?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
וכמה זה מהבית לשם (נניח מרמה ד 3 שדרות האמוראים )?
1687459249956.png

ר. המוסד

משתמש מקצוען
כיום,
מדובר רק בשנתיים- שלוש האחרונות
והמחזורים האלה עוד לא ממש יצאו לעבודה ובטח לא מסודרות ב 100 אחוז
כך שאחוזי העובדות בהייטק- ולא הלומדות הוא ודאי לא 50 אחוז ולא מתקרב לזה...
גם אם הרוב ימצא עבודה בהייטק
מכלל הציבור החרדי זה יוצא כמעט 70 אחוז שלא עובדות בהייטק

ר. המוסד

משתמש מקצוען
כיום,
בכלל השייח פה על בני ברק שכולם עוברים מחר לבני ברק משונה
מלפני שנים רבות עברנו כבר לבית שמש, ביתר מודיעין עילית אשדוד ואלעד
מכלל הערים הנ"ל ברור שבית שמש לוקחת ב-ע-נ-ק

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אני כותב על בסיס הנתונים שאני מכיר. בית שמש אכן מצטיירת כעיר העתיד, אבל הזוצי"ם תושבי ירושלים פשוט לא באים לגור כאן. אולי הם עוד יבואו, אבל כרגע עדיין לא.
מעניין.
בתור בני ברקית שנישאה בשנים האחרונות,
העיר בה יש ריכוז הכי גבוה של בנות מהכיתה, יותר מבני ברק, היא בית שמש.
מה שכן רובם לכאורה הספיקו לקנות לפני העליה הגדולה

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מלפני שנים רבות עברנו כבר לבית שמש, ביתר מודיעין עילית אשדוד ואלעד
מכלל הערים הנ"ל ברור שבית שמש לוקחת ב-ע-נ-ק
בית שמש לוקחת גם את בני ברק וגם את ירושלים (אם מישהו מציע לי את הדירה שלי קופי -פייסט באחת הערים האלו אני לא הולך על זה). הבעיה היא שרק מי שגר בה יודע להעריך אותה, ומי שלא, בטוח שזה מקום מסכן/ עלוב/ רחוק.

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
בית שמש לוקחת גם את בני ברק וגם את ירושלים (אם מישהו מציע לי את הדירה שלי קופי -פייסט באחת הערים האלו אני לא הולך על זה). הבעיה היא שרק מי שגר בה יודע להעריך אותה, ומי שלא, בטוח שזה מקום מסכן/ עלוב/ רחוק.
דוקא אני לא גרה בה וחושבת שהיא עיר מקסימה :)

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מעניין.
הן קנו בשוק החופשי או במשתכן? כי אם הן זכו בהגרלות פה זה משהו אחר לגמרי...

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
לא עברתי בת בת וספרתי, אבל חלקן אני יודעת בוודאות שזה לא מחיר למשתכן.
(מתחרדים/קבוצות רכישה)
זה קצת מוזר לי. אני יודע שלבני ברקיות במיוחד קשה לעבור לכאן. לוותר על כל ה'מצב' של רבי עקיבא. האוירה כאן הרבה יותר רגועה ומנומנמת.
דוקא ירושלמיות הרבה יותר מתחברות, אבל גם להן קשה לעשות את הצעד הזה ולעזוב את הסינר של אמא...

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
זה קצת מוזר לי. אני יודע שלבני ברקיות במיוחד קשה לעבור לכאן. לוותר על כל ה'מצב' של רבי עקיבא. האוירה כאן הרבה יותר רגועה ומנומנמת.
דוקא ירושלמיות הרבה יותר מתחברות, אבל גם להן קשה לעשות את הצעד הזה ולעזוב את הסינר של אמא...
הגיוני מאד, בירושלים רגילים למרחקים גדולים שזה הפלוס הגדול שיש לבני ברק על הערים האחרות.
אבל זו המציאות בשטח.
(יכול להיות שחלק גרות בשכירות)

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
בית שמש לוקחת גם את בני ברק וגם את ירושלים (אם מישהו מציע לי את הדירה שלי קופי -פייסט באחת הערים האלו אני לא הולך על זה).
הבעיה היא שרק מי שגר בה יודע להעריך אותה, ומי שלא, בטוח שזה מקום מסכן/ עלוב/ רחוק.
איך 2 המשפטים רשומים באותה ההודעה :)

עכשיו בוא ננסה:

בני ברק לוקחת גם את בית שמש וגם את ירושלים (אם מישהו מציע לי את הדירה שלי קופי -פייסט באחת הערים האלו אני לא הולך על זה). הבעיה היא שרק מי שגר בה יודע להעריך אותה, ומי שלא, בטוח שזה מקום מסכן/ עלוב/ צפוף/רועש.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כיום,
זה רוב אלו שקונים היום...
אלו שקונים היום זה הצעירים יחסית, ומאלו שסיימו לפני שנה+ הרוב עובדות.
השיח הוא על המרכז.
על ערים כמו אחיסמך אלעד וכו... גם על בני ברק..

מעניין.
מענין ממש! אני סיימתי לפני 4 שנים, רובן התחתנו לפני 3-2 שנים... אחרי ההגרלות בבית שמש..
ואף אחת מהכיתה שלי לא קנתה בבית שמש..
אחת זכתה במחיר למשתכן ברמות ואחת זכתה בלוד.
לפני הקפיצה של המחירים הרוב קנו בבני ברק חלקן בטאבו משותף וגם בחריש / אלעד / פתח תקוה / אחיסמך.
חלק קנו בפריפריה סוג באר שבע / צפת.
רוב אלו שחיכו / התחתנו אחרי העליה הגדולה יושבים על הגדר:(
ובוודאי שבית שמש במחיר הנוכחי שלה לא אופציה עבורן.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען

קבצים מצורפים

• 1687461276747.png
    1687461276747.png
    KB 73.4 · צפיות: 35

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
(יכול להיות שחלק גרות בשכירות)
הנה התשובה!
מחירי השכירות הזולים בבית שמש מושכים לכאן זוצי"ם מירושלים ומבני ברק (פער שיכול להגיע לאלפי שקלים), אבל זה בפירוש לא האוכלוסיה שקונה את הדירות או שמחפשת לקנות אותן. מכיון שבקניה הפערים קטנים בין הערים (על כל פנים בין השכונות הזולות של ירושלים ובני ברק).
חוזר ואומר, זוצי"ם מירושלים ומבני ברק לא קונים פה דירות ב-1.9 - 1.8 מיליון. הירושלמים שיש להם את היכולת הזו מעדיפים (שלא בצדק) את נוה יעקב ופסגת זאב, והבני ברקים בעלי היכולת הזו מעדיפים (שלא בצדק) את פרדס כץ או לפעמים שכונה מרכזית יותר.
מי שקונה את הדירות האלו בשוק החופשי (לא בהגרלות) זה מי שמתחשק לו מאד לגור בבית שמש עד כדי כך שהוא מוכן לשלם על כך משכנתא ענקית. ועל פי רוב זה מישהו שההורים שלו או של אשתו גרים כאן.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
בכל אופן ניתן לסכם שאין שום צד כמעט שנסיעה מבית שמש למרכז לא תיקח שעה וחצי שעתיים לפחות(על פי החישוב של בית שמשניק 45 דקות ברכבת ועוד 35 דקות כדי להגיע לרכבת
וצריך לחשב גם את זמני ההמתנה לרכבת וכן גם מהרכבת בסוף לעבודה....)
ובהחלט צודקת GEEKית מחשבים בעניין הזה

3-4 שעות נסיעה בסך הכל
+8 שעות עבודה =11-12 שעות לא להיות בבית

קצת פחות הגיוני לרוב האנשים

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
בכל אופן ניתן לסכם שאין שום צד כמעט שנסיעה מבית שמש למרכז תיקח שעה וחצי שעתיים לפחות(על פי החישוב של בית שמשניק 45 דקות ברכבת ועוד 35 דקות כדי להגיע לרכבת
וצריך לחשב גם את זמני ההמתנה לרכבת וכן גם מהרכבת בסוף לעבודה....)
ובהחלט צודקת GEEKית מחשבים בעניין הזה

3-4 שעות נסיעה בסך הכל
+8 שעות עבודה =11-12 שעות לא להיות בבית

קצת פחות הגיוני לרוב האנשים
יש שתי נקודות חשובות שאתה לא לוקח בחשבון:
א. להרבה הייטקיסטים יש רכב, כך שהנסיעה לתחנה אינה 35 דק' אלא רבע שעה בדיוק (גם בבוקר - כי יש 4 כבישים ראשיים לכיוון - כביש 38, כביש 10, נהר הירדן, ונהר הדן)
ב. רוב מקומות העבודה נותנים לעבוד מהבית פעמיים/שלש בשבוע.
כך שאנחנו מדברים על נסיעה של כשעה עד לת"א, ומשם הרבה פעמים מדובר במרחק הליכה קצר, כך שבסה"כ זה שעה ורבע כל צד פעמיים שלש בשבוע. זה לא קל, אבל גם לא נורא, ואני מכיר הרבה נשים (וגברים) שעושות את זה.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אני נאלצתי למכור בהרבה פחות מ-2% מהמחיר שרכשתי.
ככל שאני מהרהר יותר בסיפור שלך, הוא נשמע לי יותר ויותר מוזר.
הנתונים הם שעד חודש נובמבר 22 מחירי הדירות ברמה ד היו בעלייה מתמדת (בדומה למגמה הארצית).
הבלימה החלה אז, ומאותו חודש החלה ירידה הדרגתית שמגיעה כיום לכ7%- ממחירי השיא.
אתה אומר שנאלצת למכור בהרבה פחות מ2% ממחיר הרכישה, כך שהדרך היחידה היא שרכשת דירה לפני כחצי שנה ומכרת אותה לאחרונה (כי בכל קונסטלציה אחרת, אתה לא אמור להיות מופסד ברמה כזו).
תסכים איתי שזה קצת מוזר שאדם רוכש דירה ומתפטר ממנה כל כך מהר...

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יש שתי נקודות חשובות שאתה לא לוקח בחשבון:
א. להרבה הייטקיסטים יש רכב, כך שהנסיעה לתחנה אינה 35 דק' אלא רבע שעה בדיוק (גם בבוקר - כי יש 4 כבישים ראשיים לכיוון - כביש 38, כביש 10, נהר הירדן, ונהר הדן)
גם ברכב יש פקקים, ולוקח זמן למצוא חניה אם יש בכלל באזור הרכבת..

ב. רוב מקומות העבודה נותנים לעבוד מהבית פעמיים/שלש בשבוע.
זה באמת רווח, אבל לאמא לילדים זה לא רלוונטי 3 פעמים בשבוע לא להיות עם הילדים.

כך שאנחנו מדברים על נסיעה של כשעה עד לת"א, ומשם הרבה פעמים מדובר במרחק הליכה קצר, כך שבסה"כ זה שעה ורבע כל צד פעמיים שלש בשבוע. זה לא קל, אבל גם לא נורא, ואני מכיר הרבה נשים (וגברים) שעושות את זה.
לקוח זמן לצאת מהחניה של הבנין,
לחפש חניה ליד הרכבת, לחנות,
לחכות לרכבת,
בד"כ גם לא עובדים בתחנה ממש אלא צריכים עוד אוטבוס..
ככה שזה לפחות שעה וחצי...

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה