דיון מחירי הדירות לאן?

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אני מסכם את הנושא מבחינתי - ואשמח אם יחכימו אותי בתובנות,

מבחינת התחלות בניה וכן שיווק דירות - המצב הקיים זה שאין מחסור ואין הצפה (יותר מהסטנדרט הרגיל) - יתכן שבעתיד זה ישתנה לטוב או למוטב,
מבחינה זאת - מחירי הדיור אמורים לשמור על יציבות,

אבל - מה שמשנה את התמונה זה שוק ההשקעות בדיור,
וכאן כל הפרשנים מנסים לייצר מציאות ע"י הפרשנות,
לדוגמא:
אם מחר רה"מ ושר השיכון מכריזים שהם נכשלו בדיור והמחירים ימשיכו לעלות - אוטומטית המחירים יעלו (אפילו אם הנתונים לא יהיו נכונים) - בגלל ריצת המשקיעים לקנות דירות....
וכן להיפך - אם רה"מ וכו' יודיעו שתוך שנתיים מחירי הדירות יתייצבו על 5 % נמוך מהמצב הקיים (ויצליחו לשכנע בזה - דבר שהרבה כתבות שיווקיות ינסו למנוע.....) זה לבד יגרום לירידת ערך הדירות בהרבה יותר מ-5 % גם בלי שהמדינה תעשה כלום בנידון.....

במצב הריבית הנוכחית - אין שום סיבה להשקעה בדיור - גם למי שיש את כל הסכום ביד ולא צריך לשלם ריביות - כי הרווחים מהשקעה במקומות אחרים יהיו יותר גבוהים מהשכירות שהוא יקבל....
אז מה הסיבה שעדיין כן משקיעים - כי ע"י ריבוי ההשקעות - מחירי הדירות ימשיכו לעלות....

ובקיצור:
@עו"ד נתן רוזנבלט ועוד אחרים כאן מנסים להוריד את המחיר - ע"י פרשנותם הצודקת (אם זה יתקבל),
ומהצד השני @כמו הרוח (לאחר השינוי בכיוון הרוח.... סליחה) ו @מקצועי בנדל"ן (איפה הוא נעלם ??) ועוד אחרים כאן מנסים להעלות את המחיר - ע"י פרשנותם הצודקת (אם זה יתקבל - כמובן....),

הימור שלי: הפסימיים ינצחו - יש טבע לכתבות מפחידות (שברגע שעליית הריבית תיעצר - תתחיל בולמוס של קניית דירות) לקנות שביתה בלב - וכך אכן לגרום לבולמוס המדובר,
אישית - מקווה שאטעה.

אשמח לקבל דעה שונה
אתה צודק בהכל

שמי שמסתכל בתאכלס לא מגלה שום שינוי ביחס לדבר המרכזי שמנווט את המחיר האמיתי של המוצר
והוא הביקוש וההיצע

כל עוד לא יבוא לפה איזה "איש רוח מהמזרח" ויסביר כמה טוב להיות באוהל
או מאידך לא תפרוץ מלחמה שתפרק פה בניינים
או כל עוד הבנייה הסינית הזולה והמהירה לא תחדור לישראל
או כל עוד רמ"י ממשיכה במדיניות ההדוקה בשיווקים שלה
וכן הלאה

אז הכל זה עניין מלאכותי שמשפיע על באופן זמני על מחירי הדיור

כמה זמני?

עצם העובדה שהריבית בכלל לא צמודה למחירי הדיור אלא למחירי השכירות מוכיחה את זה

ולכן בהחלט יכול להיות ירידת מחירים
אבל זה ירידת מחירים לא אמיתית אלא ירידת מחירים שנובעת מייקור ערך הכסף
שגרם בעקיפין למשקיעים לצאת מהשוק הזה מחד
ומאידך גורם לאנשים לשבת על הגדר באופן זמני

ושיא השיאים זה מה שאמרת באמצע שזה בדיוק הנקודדה שאני מנסה להסביר
זה שאם המדינה רוצה להוריד מחירים
היא יכולה לעשות את זה בדיוק ב5 דקות(וזה מה שנראה לי שהחברה פה לא מבינים)

היא פשוט מבטיחה להוציא תוכניות ענק גרנדיוזיות שפשוט יפוצצו את השוק בפי 2 ממה שצריך
אני חותם לכם שלא יהיה אפילו רוכש אחד

לא רוכש להשקעה
אלא אפילו רוכש למגורים

זבון וזבין

משתמש מקצוען
אתה צודק בהכל

שמי שמסתכל בתאכלס לא מגלה שום שינוי ביחס לדבר המרכזי שמנווט את המחיר האמיתי של המוצר
והוא הביקוש וההיצע

כל עוד לא יבוא לפה איזה "איש רוח מהמזרח" ויסביר כמה טוב להיות באוהל
או מאידך לא תפרוץ מלחמה שתפרק פה בניינים
או כל עוד הבנייה הסינית הזולה והמהירה לא תחדור לישראל
או כל עוד רמ"י ממשיכה במדיניות ההדוקה בשיווקים שלה
וכן הלאה

אז הכל זה עניין מלאכותי שמשפיע על באופן זמני על מחירי הדיור

כמה זמני?

עצם העובדה שהריבית בכלל לא צמודה למחירי הדיור אלא למחירי השכירות מוכיחה את זה

ולכן בהחלט יכול להיות ירידת מחירים
אבל זה ירידת מחירים לא אמיתית אלא ירידת מחירים שנובעת מייקור ערך הכסף
שגרם בעקיפין למשקיעים לצאת מהשוק הזה מחד
ומאידך גורם לאנשים לשבת על הגדר באופן זמני

ושיא השיאים זה מה שאמרת באמצע שזה בדיוק הנקודדה שאני מנסה להסביר
זה שאם המדינה רוצה להוריד מחירים
היא יכולה לעשות את זה בדיוק ב5 דקות(וזה מה שנראה לי שהחברה פה לא מבינים)

היא פשוט מבטיחה להוציא תוכניות ענק גרנדיוזיות שפשוט יפוצצו את השוק בפי 2 ממה שצריך
אני חותם לכם שלא יהיה אפילו רוכש אחד

לא רוכש להשקעה
אלא אפילו רוכש למגורים
לא צריך לגור באוהל או בניה סינית....

גם בלי זה המחירים יכולים לרדת - אם יאמינו שזה הולך לרדת,

אני לא מאמין שבניית דירה חדשה כעת (לאחר עליית מחיר חומרי הגלם) עולה יותר ממיליון וחצי (והראיה - שבפריפריה נמכרים דירות חדשות בפחות מזה - ושם השקעות הפיתוח הם יותר יקרות) - בזמן שהמחיר במרכזים החרדיים זה בכחצי מיליון עד מיליון יותר מכך,

אם יעשו את עצת @עו"ד נתן רוזנבלט פשוט לא לקנות כעת - המחירים אוטומטית יירדו,

צריך כן שינויי עומק בתוכניות - כדי שגם בעתיד לא יבואו למצוקת דיור אמיתית.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
לא צריך לגור באוהל או בניה סינית....

גם בלי זה המחירים יכולים לרדת - אם יאמינו שזה הולך לרדת,
נכון מאוד ,ומה שיגרום להאמין זה המדינה שתשווק קרקעות יותר
אני לא מאמין שבניית דירה חדשה כעת (לאחר עליית מחיר חומרי הגלם) עולה יותר ממיליון וחצי (והראיה - שבפריפריה נמכרים דירות חדשות בפחות מזה - ושם השקעות הפיתוח הם יותר יקרות) - בזמן שהמחיר במרכזים החרדיים זה בכחצי מיליון עד מיליון יותר מכך,
מה שמשפיע על מחיר הדירה זה לא רק העלות שלה לבנייה
אלא בעיקר מה שמשפיע היום זה מחיר הקרקע
שאותו רמ"י קובעים

ואם הציבור לא יקנה דירות
זה יעזור להוריד את המחירי באחוז כלשהו
אבל בסופו של דבר אם רמ"י תתמשיך במדיניות שלה
זה לא יעזור (מקסימום יעזור לטווח הקצר)
אם יעשו את עצת @עו"ד נתן רוזנבלט פשוט לא לקנות כעת - המחירים אוטומטית יירדו,
לטווח הקצר
צריך כן שינויי עומק בתוכניות - כדי שגם בעתיד לא יבואו למצוקת דיור אמיתית.
נכון מאוד
ומי ששולט בזה
זה רמ"י

5699

משתמש פעיל
ומה שמכעיס במדינה הזאת זה שהשכירות רק עולה.אין ירידת במחיר אפילו אם יש ירידת ריבית וכו.הגענו למצב שדירת 3 חדרים ללא מעלית קומה שלישית לוקחים 6000 ש"ח. השתגעו לגמרי.למה הקונים חושבים שהשוכר צריך לספוג את עלית הריבית של המשכנתאות שלו? תכלס מי שנשאר עם הדירה זה בעל הבית ולא השוכר.למה תמיד העניים ששוכרים ( אין להם כסף לקנות דירה) צריכים לספוג את הצרות של העשירים. זה הזוי.
בסוף השוכר משלם כל המשכנתא בדירה ואין לו אפילו זכות אחד בדירה .

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
ומה שמכעיס במדינה הזאת זה שהשכירות רק עולה.אין ירידת במחיר אפילו אם יש ירידת ריבית וכו.הגענו למצב שדירת 3 חדרים ללא מעלית קומה שלישית לוקחים 6000 ש"ח. השתגעו לגמרי.למה הקונים חושבים שהשוכר צריך לספוג את עלית הריבית של המשכנתאות שלו? תכלס מי שנשאר עם הדירה זה בעל הבית ולא השוכר.למה תמיד העניים ששוכרים ( אין להם כסף לקנות דירה) צריכים לספוג את הצרות של העשירים. זה הזוי.
בסוף השוכר משלם כל המשכנתא בדירה ואין לו אפילו זכות אחד בדירה .
בא נעשה סדר קצר:
שתבין מחירי הדיור זה לא עוד דבר
זה הדבר ואולי הכי מרכזי

אני קורא לזה
שמחזיקים את כולם בגרון

דיור יקר משמועתו שליטה באוכלוסייה שלא יחשבו יותר מדאי
דיור יקר-שווה פחות ילדים=מודרניזצייה=חילון איטי
דיור יקר=להיות עבדים של הבנקים-20-30 שנה

השכירות זה נגזרת של זה

אם אתה רוצה להפנות אצבע מאשימה ---הבעיה מתחילה ומסתיימת ברמ"י (ששולטת בקצב שיווק הקרקעות)
בניגוד לכמה שחושבים שהמשקיעים הם הבעיה

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
וכן השכירות בשיא
וילך ויתגבר
יש לי גיסה שמשלמת ברמת שלמה על דירת 4 חדרים 8700 אל"ש שכירות
כך שלטמון תראש ...
במרכז ירושלים מחירי השכירות ירדו מעט
ואיך זה בכלל קשור למה שכתבתי

גונן

משתמש מקצוען
השכירות זה נגזרת של זה
זה לא מדויק, יש ערים כמו בני ברק מודיעין עילית ועוד שהמחירים של השכירות לא גבוהים בכלל ולא עלו לאחרונה למיטב ידיעתי (אז נכון שאולי יש מקומות שמחירי השכירות כן מושפעים אבל זו לא אמירה מוחצת שהא בהא תליא).

5699

משתמש פעיל
זה לא מדויק, יש ערים כמו בני ברק מודיעין עילית ועוד שהמחירים של השכירות לא גבוהים בכלל ולא עלו לאחרונה למיטב ידיעתי (אז נכון שאולי יש מקומות שמחירי השכירות כן מושפעים אבל זו לא אמירה מוחצת שהא בהא תליא).
גיסתי בבני ברק משלמת 5000 על 3 חדרים. במתחם אסם אסם אמנם .אבל עדיין לעומת 4 שנים אחורה בטח שגם שם עלה.
למשהו השכירות נשאר אותו דבר? שיצביע

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
גיסתי בבני ברק משלמת 5000 על 3 חדרים. במתחם אסם אסם אמנם .אבל עדיין לעומת 4 שנים אחורה בטח שגם שם עלה.
למשהו השכירות נשאר אותו דבר? שיצביע
השכירות של היחידות בבני ברק לא עלתה

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
איפה ירד.? לי עלה ב1000 שקל דירה 3 חדרים מהחודש הבא.
באיזור בר אילן ירד
במחשבה שניה אולי זה בגלל העבודות?
אין לי מושג, אבל ירד

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מעניין. אולי בגלל בניית הרכבת.
בכל האזור המחירים עלו. לא עלו. קפצו
מה שמשנה זה מה קורה בתל אביב

אגב, לא התייחסתי למחירי השכירות, אלא לעלות המשכנתא, למרות שלא כתבתי את זה במפורש
ואם הטענה של @כמו הרוח נכונה, אז מחירי הדירות והשכירות היו אמורים לרדת בפריפריה ולעלות במרכז
אין לי מידע מה קורה עם מחירי השכירות בפריפריה, אבל לגבי מחירי הדירות ידוע לכל שבמרכז ירד ובפריפריה לא.

כמו הרוח

משתמש מקצוען
מה שמשנה זה מה קורה בתל אביב

אגב, לא התייחסתי למחירי השכירות, אלא לעלות המשכנתא, למרות שלא כתבתי את זה במפורש
ואם הטענה של @כמו הרוח נכונה, אז מחירי הדירות והשכירות היו אמורים לרדת בפריפריה ולעלות במרכז
אין לי מידע מה קורה עם מחירי השכירות בפריפריה, אבל לגבי מחירי הדירות ידוע לכל שבמרכז ירד ובפריפריה לא.
נראלי במדד האחרון עלה בתא

ניק 109814

משתמש פעיל
עליית המחירים קרתה בגלל רמ"י
יש משום מה תפיסה מצומצת מאוד של תסמונת השין גימל
חבל מאוד שזה התפיסה

אף אחד לא מצפה מהמשקיעים להיות צדיקים
היום המשקיעים לא קונים כי לא שווה להם
פעם הם קנו כי כן היה שווה להם

למה היה שווה להם?

כי כמות הדירות שרמ"י דאגה לשווק במהלך השנים היה באופן שמייצר מחסור מובנה בשוק הכללי
אם רמ"י הייתה משווקת כמות דירות גבוהה יותר מהנצרך
אז המשקיעים היו בורחים מעצמם

מעניין שבאירופה מחירי הדיור הם בערך חלקי -2 מכאן ולא שמעתי שמאשימיםאת המשקיעים כמו בארץ בשנים האחרונות
וההסבר לזה הוא שיש מדיניות שמנווטת המחירים לפי איך שהיא רוצה
והאשמה תמיד תיפול על מי שמנווט את המחירים
כיום גור שולטים ברמ"י
ויש להם אינטרס מאוד גדול להוזיל מחירים.

כיום גור שולטים ברמ"י
ויש להם אינטרס מאוד גדול להוזיל מחירים.
קודם כל גור שולטים ברמ''י בידיוק כמו שזלנסקי שולט בחצי האי קרים
מעבר לכך הם יכולים לשלוט עד מחר......
להקריס מחירים ...זה טוב לדוכן פלאפל או לחיסול ספות בסוף עונה...
זה לרסק את הכלכלה הישראלית
בדיוק כמו שאם גפני ייגע בריבית שזה ירסק את השקל ואת הכלכלה

נערך לאחרונה ב:
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה