דיון מחירי הדירות לאן?

ר' יהונתן

משתמש פעיל
אז ברור שאוטוטו
חודש חודשיים אולי גם שלושה
המשוגעים יעלו בחזרה על העץ ויעלו את המחירים עד הצמרת
והמחירים יעלו...
ויעלו אוי ויעלו ויעלו
מאיפה לאנשים יהיה כאלה סכומים
כמה אנשים אתה מכיר שיש להם כסף מיותר

זה ההוכחה שהבלון קרוב מתמיד הולך להתפוץ(יש גבול כמה אפשר לקחת חוץ בנקאי)ולגלגל גמחי''ם כל היום
הבעיה במצבים האלה שהעשירים יותר עשירים והעניים גם יותר עניים
כי הם משכירם דירה לעניים
וא"כ הבלון לא הולך להתפוצץ כזה מהר הדמיון שזה יקרה מתפוצץ יותר מהר

שושנה שרה

משתמש פעיל
המשתמש נחסם

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אני ישמח שיגיב כאן פקיד בסניף חרדי גדול ויספר לנו מה מצב העו"ש של הציבור.

הדיבורים על ה"עשירים" מזכירים לי אברך צעיר שבטוח שכל מי שמחזיק רכב הוא גביר

הדיבורים על ה"עשירים" מזכירים לי אברך צעיר שבטוח שכל מי שמחזיק רכב הוא גביר
לא דיברנו על חרדים אברכים על העולם הכללי

שושנה שרה

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
למרות שאני לא פקיד אני יכולה לומר על הסביבה שבה אני חיה,
שגם אלו שכולם בטוחים שהם שוחים בכסף וההורים מכניסים 30 אלף ש"ח בחודש- מצב העו"ש שלהם עגוםםם
פעם משפחה סטנדרטית הסתדרה מעולה עם 20 אלף ש"ח בחודש ועוד נשאר לה בצד לימים הפחות טובים....
היום כשיוקר המחיה ורמת החיים רק עולים אז רק ה' יודע איך הציבור מצליח לסגור את החודש...

למרות שאני לא פקיד אני יכולה לומר על הסביבה שבה אני חיה,
שגם אלו שכולם בטוחים שהם שוחים בכסף וההורים מכניסים 30 אלף ש"ח בחודש- מצב העו"ש שלהם עגוםםם
פעם משפחה סטנדרטית הסתדרה מעולה עם 20 אלף ש"ח בחודש ועוד נשאר לה בצד לימים הפחות טובים....
היום כשיוקר המחיה ורמת החיים רק עולים אז רק ה' יודע איך הציבור מצליח לסגור את החודש...
לכן קופת העיר מדווחת על עליה ברמה גבוהה של הבקשות

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לכן קופת העיר מדווחת על עליה ברמה גבוהה של הבקשות
ולא מדובר רק על אברכים.
תעשה חשבון, כמה מרויחים אחים שלך, גיסים שלך, חברים מהכולל, כמה כבר הם מרויחים?
בערך אתה יכול לנחש.
ועם ההכנסות האלה לוקחים משכנתא של 7000 שח לשלושים שנה.
אפילו לחתן את הילד הראשון אין להם סיכוי.

ר' יהונתן

משתמש פעיל
ולא מדובר רק על אברכים.
תעשה חשבון, כמה מרויחים אחים שלך, גיסים שלך, חברים מהכולל, כמה כבר הם מרויחים?
בערך אתה יכול לנחש.
ועם ההכנסות האלה לוקחים משכנתא של 7000 שח לשלושים שנה.
אפילו לחתן את הילד הראשון אין להם סיכוי.
מי מסוגל לחשוב על לחתן ילדים
כרגע מדברים על לשרוד את היום יום שזה צריך לשנות לכולם את המחשבה שלא לקנות דירות יקרות ולהיכנס לחובות אינסופיים

כמו הרוח

משתמש מקצוען
זה לא קשור ממטר
ירידת מחירים נגרמת ותגרם רק בגלל בריחת משקיעים
התדמית היציבה והמגמה העקבית של העליה בשוק נסדקה ללא תקנה
יש המון השקעות בטוחות שמציעות תשואה גבוהה פי 5 משוק הנדל"ן ואפשר במיידי למשוך את הכסף
שוק הנדל"ן מסורבל מאוד מאז ומעולם, במיתון הנוכחי הוא מאבד את יציבותו
לא רואה איך הוא יתאושש מזה גם אם המגמה תתשתפר או אפילו תתהפך
זה יגמר ברגע שהריבית תירד
והוכחה תבקש מבנק פיקדון ל20 שנה ב4.5 אחוז ריבית
ותעדכן מה התשובה

כמו הרוח

משתמש מקצוען
לפי התיאוריה שלך המחירים בפריפריה היו אמורים לרדת ובמרכז לעלות, או לפחות להעצר.
וזה לא מה שקרה.

אגב, לגבי "הגענו לשיא" - יש צורות שונות למדוד את זה.
מצב בו התשלום החודשי על מגורים נוגס אחוזים כל כך גדולים מההכנסה החודשית לא זכור לי שהיה אי פעם (ושמעתי את "הגענו לשיא גם לפני 15 שנה...)
וכן השכירות בשיא
וילך ויתגבר
יש לי גיסה שמשלמת ברמת שלמה על דירת 4 חדרים 8700 אל"ש שכירות
כך שלטמון תראש ...

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
כן. רק רמ"י אשמים.
שוין.
נכון מאוד!

אני מוכיח לך שהם אשמים ואתה מגיב בציניות
מדינת ישראל היא המדינה היחידה שמחירי הדיור בה גבוהים פי 2 בממוצע ומעלה מכל הOECD
אם אתה חושב שהמשקיעים בישראל
סובלים מאיזה רצון תאווני מיוחד לפגוע בכל הזוגות הצעירים

והם הבעיה ובחול כל המשקיעים כולם בעלי מידות טובות שחושבים על הזוגות הצעירים
אז באמת אפשר להגיד

שוין....

זבון וזבין

משתמש מקצוען
אני מסכם את הנושא מבחינתי - ואשמח אם יחכימו אותי בתובנות,

מבחינת התחלות בניה וכן שיווק דירות - המצב הקיים זה שאין מחסור ואין הצפה (יותר מהסטנדרט הרגיל) - יתכן שבעתיד זה ישתנה לטוב או למוטב,
מבחינה זאת - מחירי הדיור אמורים לשמור על יציבות,

אבל - מה שמשנה את התמונה זה שוק ההשקעות בדיור,
וכאן כל הפרשנים מנסים לייצר מציאות ע"י הפרשנות,
לדוגמא:
אם מחר רה"מ ושר השיכון מכריזים שהם נכשלו בדיור והמחירים ימשיכו לעלות - אוטומטית המחירים יעלו (אפילו אם הנתונים לא יהיו נכונים) - בגלל ריצת המשקיעים לקנות דירות....
וכן להיפך - אם רה"מ וכו' יודיעו שתוך שנתיים מחירי הדירות יתייצבו על 5 % נמוך מהמצב הקיים (ויצליחו לשכנע בזה - דבר שהרבה כתבות שיווקיות ינסו למנוע.....) זה לבד יגרום לירידת ערך הדירות בהרבה יותר מ-5 % גם בלי שהמדינה תעשה כלום בנידון.....

במצב הריבית הנוכחית - אין שום סיבה להשקעה בדיור - גם למי שיש את כל הסכום ביד ולא צריך לשלם ריביות - כי הרווחים מהשקעה במקומות אחרים יהיו יותר גבוהים מהשכירות שהוא יקבל....
אז מה הסיבה שעדיין כן משקיעים - כי ע"י ריבוי ההשקעות - מחירי הדירות ימשיכו לעלות....

ובקיצור:
@עו"ד נתן רוזנבלט ועוד אחרים כאן מנסים להוריד את המחיר - ע"י פרשנותם הצודקת (אם זה יתקבל),
ומהצד השני @כמו הרוח (לאחר השינוי בכיוון הרוח.... סליחה) ו @מקצועי בנדל"ן (איפה הוא נעלם ??) ועוד אחרים כאן מנסים להעלות את המחיר - ע"י פרשנותם הצודקת (אם זה יתקבל - כמובן....),

הימור שלי: הפסימיים ינצחו - יש טבע לכתבות מפחידות (שברגע שעליית הריבית תיעצר - תתחיל בולמוס של קניית דירות) לקנות שביתה בלב - וכך אכן לגרום לבולמוס המדובר,
אישית - מקווה שאטעה.

אשמח לקבל דעה שונה

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
אני מסכם את הנושא מבחינתי - ואשמח אם יחכימו אותי בתובנות,

מבחינת התחלות בניה וכן שיווק דירות - המצב הקיים זה שאין מחסור ואין הצפה (יותר מהסטנדרט הרגיל) - יתכן שבעתיד זה ישתנה לטוב או למוטב,
מבחינה זאת - מחירי הדיור אמורים לשמור על יציבות,

אבל - מה שמשנה את התמונה זה שוק ההשקעות בדיור,
וכאן כל הפרשנים מנסים לייצר מציאות ע"י הפרשנות,
לדוגמא:
אם מחר רה"מ ושר השיכון מכריזים שהם נכשלו בדיור והמחירים ימשיכו לעלות - אוטומטית המחירים יעלו (אפילו אם הנתונים לא יהיו נכונים) - בגלל ריצת המשקיעים לקנות דירות....
וכן להיפך - אם רה"מ וכו' יודיעו שתוך שנתיים מחירי הדירות יתייצבו על 5 % נמוך מהמצב הקיים (ויצליחו לשכנע בזה - דבר שהרבה כתבות שיווקיות ינסו למנוע.....) זה לבד יגרום לירידת ערך הדירות בהרבה יותר מ-5 % גם בלי שהמדינה תעשה כלום בנידון.....

במצב הריבית הנוכחית - אין שום סיבה להשקעה בדיור - גם למי שיש את כל הסכום ביד ולא צריך לשלם ריביות - כי הרווחים מהשקעה במקומות אחרים יהיו יותר גבוהים מהשכירות שהוא יקבל....
אז מה הסיבה שעדיין כן משקיעים - כי ע"י ריבוי ההשקעות - מחירי הדירות ימשיכו לעלות....

ובקיצור:
@עו"ד נתן רוזנבלט ועוד אחרים כאן מנסים להוריד את המחיר - ע"י פרשנותם הצודקת (אם זה יתקבל),
ומהצד השני @כמו הרוח (לאחר השינוי בכיוון הרוח.... סליחה) ו @מקצועי בנדל"ן (איפה הוא נעלם ??) ועוד אחרים כאן מנסים להעלות את המחיר - ע"י פרשנותם הצודקת (אם זה יתקבל - כמובן....),

הימור שלי: הפסימיים ינצחו - יש טבע לכתבות מפחידות (שברגע שעליית הריבית תיעצר - תתחיל בולמוס של קניית דירות) לקנות שביתה בלב - וכך אכן לגרום לבולמוס המדובר,
אישית - מקווה שאטעה.

אשמח לקבל דעה שונה
גם אם הריבית תרד, לכולם עכשיו נפל האסימון שריבית יכולה לעלות, והחלום של 2/3 פריים הוא חלום בלהות

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה