דיון מחירי הדירות לאן?

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אין לי מושג איפה באנגליה את מתכונת ....
אני מכירה מישהו קרוב אלי שמוכר וילה 3 קומות גדולה ומרוחת עם גינה גדולה ויפה במיקום חרדי מרכזי בלונדון
ובסכום הזה זה לא מספיק לדירה מכובדת בירושלים!!!!
הם עושים עליה ומגיעים לבית שמש כדי יוכלו לקנות דירה
לונדון באמת יותר יקרה מירושלים כי שם יש בתים ופה דירות, אבל מחיר למטר הוא בגדול זהה.
אבל אם קונים במנצ'סטר עם משכנתא או בליברפול או בגייטסהד - זה כן יכול להיות הגיוני.

אמונתך

משתמש פעיל
אני מסבירה הפוך שלונדון יותר זולה מירושלים
בית בלונדון גולדס גרין ממוצע שווה מיליון פאונד בערך 6 חדרים שזה 4.5 מיליון
בירושלים דירה גדולה באזור רוממה שווה 7 מיליון...

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אני מסבירה הפוך שלונדון יותר זולה מירושלים
בית בלונדון גולדס גרין ממוצע שווה מיליון פאונד בערך 6 חדרים שזה 4.5 מיליון
בירושלים דירה גדולה באזור רוממה שווה 7 מיליון...
תשווי גולדרס גרין ממוצע לירושלים ממוצע ולא לרוממה עילית, וההפרש יהיה קצת פחות.
בכל מקרה - דיברו על הנ"ל שמכר דירה אחת בירושלים וקנה 3 - הוא בוודאות עשה את זה עם משכנתא.

אמונה1

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בלייקווד - במחיר של דירה ממוצעת קטנה בירושלים - 600-700 אלף דולר
קונים לא רק בית
אלא שטח אדמה ענק לפחות חצי קילומטר רבוע (מידיעה! ראיתי מה קרובי משפחה שלי קנו ובאיזה מחיר)
שאפשר לבנות עליו מה שרוצים (לוקח אולי חודש להוציא אישורים לכל דבר)
ומה מקבלים בתמורה בארץ באותו מחיר... אפילו לא חתיכת קרקע... רצפה תלויה באוויר מעל ומתחת אנשים אחרים, שבכלל שייכת עדיין למדינה והיא רק ב"חכירה" ל100 שנה...
וכמובן אווירא דא"י וכו'

אמונתך

משתמש פעיל
נכון אין כמו לגור בארץ
אבל המחירים מטורפים ואין עזרה כמעט מהמדינה כמו בחו''ל ואנשים עובדים קשה מאוד
אממה עדין כולם רוצים דירה בארץ

פרוגפרוגנדה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכון אין כמו לגור בארץ
אבל המחירים מטורפים ואין עזרה כמעט מהמדינה כמו בחו''ל ואנשים עובדים קשה מאוד
אממה עדין כולם רוצים דירה בארץ
מי שאני מכירה שוכר בירושלים דירה גדולה
וקנה דירות בזול באנגליה

עוד ירושלמי

משתמש פעיל
פשוט, לא קונים!

כרגע המציאות היא שקניית דירה עם משכנתא היא ככל הנראה ההשקעה הגרועה ביותר שניתן להעלות על הדעת למען עתיד הזו"צ היקר. המחירים יורדים מטה מטה והריבית מזנקת מעלה מעלה.

נחזור למשל לאותו אברך ומשפחתו מבית שמש, ונניח שהם לא רכשו את הדירה אלא שכרו אותה. דירת 3 חדרים ברמה ג'2 בבית שמש מושכרת היום מקסימום ב-3000 ש"ח , מתוכם 1000 ניתן לקבל כסיוע בשכר דירה, (מי שהצליח לשכנע את הבנק שהוא ראש כולל בגיל 21 יצליח בקלות לשכנע את משרד השיכון שהוא אברך כולל שמרוויח עם בני ביתו 4900 ש"ח) ואז משלמים 2000 ש"ח בלבד, לא במקום החלק של הקרן של המשכנתא, אלא במקום החלק שהולך לפח, כך נבזבז רק 2000 במקום 7000, לא צריך להיות גאון הייטק על מנת להבין מה יותר קל.
לוודא שהזוג הנחמד הנל שכמעט והוציא 10K בחודש ועכשיו רק 2000, יואיל בטובו לחסוך בתוכנית אגריסיבית לפחות 2000 שח נוספים בחודש.
אם יקחו את ההון עצמי שההורים התחייבו, ובציבור הליטאי זה הרבה פעמים מעל חצי מיליון, וישימו לבינתיים בקרן כספית יהיה להם את האלפים ש"ח הנותרים [בתוספת סיוע בשכר דירה של 1000 ש"ח] לשכירות דירה בבית שמש.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אם יקחו את ההון עצמי שההורים התחייבו, ובציבור הליטאי זה הרבה פעמים מעל חצי מיליון, וישימו לבינתיים בקרן כספית יהיה להם את האלפים ש"ח הנותרים [בתוספת סיוע בשכר דירה של 1000 ש"ח] לשכירות דירה בבית שמש.
כמה אחוזים מההורים מהציבור הליטאי יעשו את זה?

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
העקרון ברור שנכון.
א-
קרן כספית זה פתרון טוב לטווח הקצר ולסביבת ריבית גבוהה.
ממש לא לטווח הארוך.
ב-
וזאת הסיבה העיקרית שלא עושים את זה.
למשפחה עם ילדים קשה הרבה יותר לגור בשכירות בישראל.
ממוצע המעבר דירה הוא כל 3שנים.
ומסובך ממש לעבור דירה עם ילדים.
לעשות את זה כל 3 שנים זה סיוט ממש.
אין יציבות למחירי השכירות והם אף פעם לא יורדים,
שכירות גם לא מסיימים לשלם...

ר. המוסד

משתמש מקצוען
באמת המצב לא נסבל,

אגב בציבור החסידי המצב עדיין יחסית בשליטה
אותם זוגות חסידיים ששתי בני הזוג עובדים קשה ומכניסים באזור 40K עדיין אשר לסחוב את זה
ויש גם כרגע רכישות של זוגות חסידים בבית שמש

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
באמת המצב לא נסבל,

אותם זוגות חסידיים ששתי בני הזוג עובדים קשה ומכניסים באזור 40K עדיין אשר לסחוב את זה
עפת רחוק!
40 אלף שקל לשני בני הזוג???

זה וודאי לא הממוצע

כמו הרוח

משתמש מקצוען
מכירה כאלו שחשבו כך
והיום מגרדים את הדירות בבאר שבע
בזמן שיכלו לקנות דירה במרכז
שימו לב שהבנקים לא יתנו לכם 5 אחוז ל15 שנה
כי הם גם יודעים
בקיצור
כל אחד יעשה לפי דעתו.
אבל כמו שטענתי כל הירידה העכשווית
אני חושבת שלטווח של שנה שנתיים נחוש בעליות

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
באמת המצב לא נסבל,

בודדים,
זוג חסידי שהגבר מרויח יפה (לצורך הענין,מרויח 25, נשאר עם משהו כמו 18 )
האשה מקיימת בהידור את "אשרי יושבי ביתך", "וכל כבודה..."
ומקסימום עובדת למחצה לשליש ולרביע....
כמה אתה מכיר זוגות שכירים שמרויחים שתיהם סכום ככ גבוה?
(שזה אומר שכל אחד מרויח באזור ה30 לפחות...)
גם אצל החילוניים - זה קיים אבל לא מאד שכיח....

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אגב, אני זוכר שלמדתי בכולל (ליטאי) לפני למעלה מ20 שנה וכל האברכים שם היו ללא משכנתא כלל, או עם משכנתא מינימלית ממש של כמה מאות ש"ח (דירות בבית שמש עלו אז 500K), חוץ מאברך אחד חוצניק שההורים שלו לא קנו לו את הדירה והוא היה עם משכנתא של 2500 ש"ח. הסתכלנו עליו ברחמים ובהלם...
היום כמעט שאין כזה דבר זוג בלי משכנתא, ובדרך כלל משכנתא גבוהה, כי הדירות התייקרו פי 4, והסיבה העיקרית לכך היא שהמשכורות עלו בצורה דרמטית, ויש הרבה אנשים שיכולים לשלם את זה.
בעיתון קטיפה של יתד לפני כמה שבועות העלו נקודה מעניינת שדוקא הזוגות "המוצלחים" שמקבלים הרבה כסף מההורים סוחבים משכנתאות ענקיות על כתפיהם (כי הרי ההורים לא מוכנים לתת את הסכומים העצומים הללו בשביל הפריפריה), בעוד שהזוגות שקיבלו סכומים נמוכים יותר מההורים קונים דירה צנועה יותר לפי מידותיהם ולא סוחבים את משכנתאות העתק האלו על גביהם.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
צריך לשבור את המיתוס הפסיכולוגי הזה שנקרא - רק משכנתא גורמת לאנשים לחסוך. זה בידים שלנו ואין שום סיבה שלא יקרה.
לא יודעת מאיפה הבאת את המיתוס הזה. יש מספיק קרנות שאפשר לעשות להן הו"ק כדי לחסוך.
אפילו הגמ"ח המרכזי (כדוגמא, לא כהמלצה) זה כך

גולש בנט

משתמש מקצוען

תחזית קטסטרופלית: מאות קבלנים בדרך לפשיטת רגל​

יו"ר קבוצת מזרחי ונשיא לשכת הקבלנים רוני מזרחי מתייחס לשפל של שני עשורים בהיקף עסקאות הנדל"ן שפרסם משרד האוצר והטיל פצצה: "מעריך שבין 500 ל־1,000 קבלנים יפשטו השנה את הרגל" | ומי לדעתו אשם במצב

חרף עליות המחירים החריפות במשק, פרסמה הכלכלנית הראשית באוצר שירה גרינברג נתונים שמציגים שפל של שני עשורים בהיקף עסקאות הנדל"ן ברחבי הארץ. האם מדובר בסנונית ראשונה לפני ירידת מחירי הדירות? רוני מזרחי, יו"ר קבוצת מזרחי ונשיא לשכת הקבלנים, שוחח עם ענת דוידוב ברדיו 103fm והגיב לדברים.

"אכן יש האטה רצינית מאוד, מדובר בכ־50 אחוז ירידה בכמות העסקאות. ביקוש לדירות כמובן שעדיין קיים", טען. "אנשים רוצים לקנות דירה, אך בסביבת ריבית מטורפת ודאי שלא ניתן לעשות עסקים. האזורים שהכי נפגעו הם אותם מקומות יקרים בתל אביב. המחירים לא יכולים להמשיך לעלות, השוק נכנס לטירוף, נכנסנו למצב בו הכסף יצא מהאופנה. אנחנו יודעים היום שקבלנים שילמו על מגרשים כ־50-80 מעל מחיר השמאי הממשלתי. בכל דבר שלילי יש גם משהו חיובי: ישנם 50 אחוזי עלייה בכמות המשכנתאות. קנו פחות דירות ולקחו יותר משכנתאות"

תקשיבו להקלטה של הראיון שלו ב103 fm.

וזה מה שזועק נשיא לשכת הקבלנים שאמור לייצג את הקבלנים.
מי ששומע אותו מבין שהצניחה במחירי הנדלן רק בחיתוליה.
הוא אומר שהמחירים הפסיקו לעלות והמחיר כיום מטורף.

כמו הרוח

משתמש מקצוען

תחזית קטסטרופלית: מאות קבלנים בדרך לפשיטת רגל​

יו"ר קבוצת מזרחי ונשיא לשכת הקבלנים רוני מזרחי מתייחס לשפל של שני עשורים בהיקף עסקאות הנדל"ן שפרסם משרד האוצר והטיל פצצה: "מעריך שבין 500 ל־1,000 קבלנים יפשטו השנה את הרגל" | ומי לדעתו אשם במצב

חרף עליות המחירים החריפות במשק, פרסמה הכלכלנית הראשית באוצר שירה גרינברג נתונים שמציגים שפל של שני עשורים בהיקף עסקאות הנדל"ן ברחבי הארץ. האם מדובר בסנונית ראשונה לפני ירידת מחירי הדירות? רוני מזרחי, יו"ר קבוצת מזרחי ונשיא לשכת הקבלנים, שוחח עם ענת דוידוב ברדיו 103fm והגיב לדברים.

"אכן יש האטה רצינית מאוד, מדובר בכ־50 אחוז ירידה בכמות העסקאות. ביקוש לדירות כמובן שעדיין קיים", טען. "אנשים רוצים לקנות דירה, אך בסביבת ריבית מטורפת ודאי שלא ניתן לעשות עסקים. האזורים שהכי נפגעו הם אותם מקומות יקרים בתל אביב. המחירים לא יכולים להמשיך לעלות, השוק נכנס לטירוף, נכנסנו למצב בו הכסף יצא מהאופנה. אנחנו יודעים היום שקבלנים שילמו על מגרשים כ־50-80 מעל מחיר השמאי הממשלתי. בכל דבר שלילי יש גם משהו חיובי: ישנם 50 אחוזי עלייה בכמות המשכנתאות. קנו פחות דירות ולקחו יותר משכנתאות"

תקשיבו להקלטה של הראיון שלו ב103 fm.
זה לדעתך תומך בתזה שלך לירית מחירים?

דיי חבל על הדיבורים . אם פרשנים גדולים מתווכחים בינהם
על פניו למה לי לקרוא ניקים בפרוג ...
זה כמו לשמוע דעות בחדר קפה או מנהג מונית [לא אישית אני לא מכיר כאן אף אחד..]
הייתי יותר שמח למשהוא [אשכול] איכותי יותר
אם מישהוא היה מביא מודעות של מכירת דירות מעניינות/עדכונים/הוכחות חותכות לכאן או לכאן
ולא תחזיות ופרשניות בעלמא...
[האבסורד הגדול שכולם מדברים על מחירי הדירות אם יעלו או ירדו
אולי יש הבדל בין עיר לעיר אולי ברגע זה המחירים בפירפריה עולים טיפה ובמרכז יורדים קצת
אנשים מדברים כאן בבטחון...
אשמח לכל אחד שנותן או כותב את חוו''ד
שיכתוב לכל הפחות אני כבר 20 שנה בתחום הנדל''ן/אני מתווך/אני עובד במחלקת משכנתאות/אני יועץ משכנתאות
מאין הבטחון שיש פה
אני אישית כל יום שומע משהוא אחר מאנשים גדולים ומנוסים ממני
ואני לא יודע לאן השוק הולך על אף שיש לי נטיה מסויימת אבל אני לא יכתוב אותה כי יש דעות לכאן ולכאן
ולכן קצת לא ברור לי על סמך מה ניקים כותבים כאן
אלא אם כן זה סתם הידיינות לצורך היידינות. ואז צריך להפסיק את קבלת ההתרעות מהאשכול...

נערך לאחרונה ב:
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה