דיון מחירי הדירות לאן?

די

משתמש סופר מקצוען
פה איבדתי אותך.
עובדתית זה לא נכון. מהיכרות קרובה.
לא מצאתי בגוגל, אז שאלתי את צ'אט GPT והוא טוען מתוך התאגיד האמריקאי למען הצרכן ש54% גרים בדירה בבעלותם ו36% גרים בשכירות (לא יודע מה עם ה10% האחרונים אולי דיור מוגן)
אם יש לך נתונים מדויקים נשמח לשמוע. מה שזכור לי שקראתי בכתבה שרוב החרדים גרים בדירה שלהם וכך גם הצאט הנ"ל טוען שאצל האורתודוקסים שיעור בעלות על דירה יותר גבוה.
מה שבטוח שרוב תושבי ארה"ב גרים בדירה בבעלותם (אמנם בישראל 14% יותר).

קבצים מצורפים

• שכירות.png
    שכירות.png
    KB 108.4 · צפיות: 35

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
חבל על הדיון.
המחירים יגידו את שלהם עוד תקופה.

מה שמה ברור ואין חולק
א.השוק במיתון אמיתי ויש הרבה פחות עסקאות
ב.יש אנשים שלא התנהלו בחכמה לפני היום הסגריר הנוכחי
ג.אף אחד לא יודע מה יהיה בעתיד.

משום מה מתעלמים פה מהנושא המרכזי והחשוב ביותר
והוא ההיצע והביקוש שלא השתנו
במידה וזה ימשיך להישאר אותו דבר
זה שינוי מלאכותי ולא אמיתי

המחירים כמובן ימשיכו לרדת ככל והריבית תעלה
אבל זה לא בשורה לאף אחד (חוץ מלבנקים כמובן)

רוכשי הדירות ישלמו אולי פחות על הדירה
אבל ישלמו יותר על הריבית
הקבלנים אולי ישלמו פחות על הקרקע אבל ישלמו יותר על הכסף
ובקיצור: כאשר יש מיתון אז כולם מפסידים בדרך כלל(למעט מי שיש לו את כל הכסף ביד)

די

משתמש סופר מקצוען
באופן טבעי זה אמור להיות
שעשיר=קונה דירה יקרה
אדם ממוצע=קונה דירה יותר זולה
אני מבין שעשיר יקנה פנטהאוז ואדם שאינו בעל אמצעים יקנה דירה קטנה וישנה. אבל לא יודע אם באופן טבעי אדם אמור לגור בעיר ספר רק בגלל שהוא לא עשיר (כמובן לגלגל חובות זה גם לא פתרון).

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
לזוגות שמחכים לדירה וגרים בשכירות
שווה קריאה!!!

כל מילה דבש
הובא לעיל

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אני עוברת מידי פעם על האשכול
וממש מתפעלת איך את לא נילאת לחזור על הדעה שלך מאות פעמים ויותר
דוקא פעם היתה לה דעה אחרת. הנה תגובה שלה מלפני 4 חודשים בסה"כ (20/2/23)
המחירים בדרך להתרסקות
לא יאומן עוד חצי אחוז עליה בריבית

גולש בנט

משתמש מקצוען
אגב העלתם פה נושא מעניין
ממוצע המשכורות בציבור החרדי / חסידי / ליטאי/ וכו'
עד כמה שאני יודע ממוצע המשכורת פה בארץ הנקנית בייסורים היא 11K לכל בן זוג
א"כ אשמח לשמוע מה קורה באמת בתוככי מחננו למעשה
רק שזה לא קשור לשרשור הזה :)

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
\
דיי חבל על הדיבורים . אם פרשנים גדולים מתווכחים בינהם
על פניו למה לי לקרוא ניקים בפרוג ...
זה כמו לשמוע דעות בחדר קפה או מנהג מונית [לא אישית אני לא מכיר כאן אף אחד..]
הייתי יותר שמח למשהוא [אשכול] איכותי יותר
אם מישהוא היה מביא מודעות של מכירת דירות מעניינות/עדכונים/הוכחות חותכות לכאן או לכאן
ולא תחזיות ופרשניות בעלמא...
[האבסורד הגדול שכולם מדברים על מחירי הדירות אם יעלו או ירדו
אולי יש הבדל בין עיר לעיר אולי ברגע זה המחירים בפירפריה עולים טיפה ובמרכז יורדים קצת
אנשים מדברים כאן בבטחון...
אשמח לכל אחד שנותן או כותב את חוו''ד
שיכתוב לכל הפחות אני כבר 20 שנה בתחום הנדל''ן/אני מתווך/אני עובד במחלקת משכנתאות/אני יועץ משכנתאות
מאין הבטחון שיש פה
אני אישית כל יום שומע משהוא אחר מאנשים גדולים ומנוסים ממני
ואני לא יודע לאן השוק הולך על אף שיש לי נטיה מסויימת אבל אני לא יכתוב אותה כי יש דעות לכאן ולכאן
ולכן קצת לא ברור לי על סמך מה ניקים כותבים כאן
אלא אם כן זה סתם הידיינות לצורך היידינות. ואז צריך להפסיק את קבלת ההתרעות מהאשכול...
אם אתה רוצה מידע אמין ומבוסס לך למידע נדלן, האתר מכיל מידע מרשות המיסים על עסקאות שבוצעו בפועל.
אומנם חסר שם נתונים שמשפיעים על מחיר הדירה, כמו המצב שלה והאם היא משופצת אבל התמונה הכוללת שם די נכונה.

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מבלי לדון לגופו של אדם, כמו הרוח עובדת בחברה גדולה שמשווקת דירות ודעתה ייצגה את "רוח המפקד". החברה הנ"ל סברה לפני כמה חודשים שהמחירים עומדים לרדת ושינתה את דעתה.
לעומת עו"ד נתן רוזנבלט שעמד על דעתו עוד לפני שנראו בכלל סימנים מקדימים ועדיין אוחז בזה (אם כי מיתן את הצפי לירידה דרסטית).
איפה החילוק ביניהם? אתרום את הפסיכולוגיה בגרוש שלי.
כתבתי לעיל שהשוק אינו מתנהג בהיגיון. המשכנתאות שלוקחים אנשים שמרויחים יחד סה"כ 12,000 הן במקרה הטוב מופרכות.

החברה פוגשת דוחו"ת תזרימים גרפים חישובים אקטוארים אנליסטים, ומנסה לחזות את העתיד.

העתיד לא שם. נתן רוזנבלט פוגש אנשים, את השטח המדמם, הנאנק, החנוק. נגמר לו החמצן.
מפני הכבוד, כולם מנסים למשוך את ההצגה.
אבל הכיוון ברור.

זבון וזבין

משתמש מקצוען
כאחד שעוקב מאוד אחר כל הנושא בשנה וחצי האחרונות - הכוונה שקראתי כל הודעה ב-161 העמודים של האשכול הזה - פלוס מעל 100 העמודים באשכול אל תקנו כעת דירות - שהשם שלו שונה ל-איפה כדאי כעת לקנות דירות....
ועוד עשרות אשכולות שננעלו מיד עם פתיחתן....
- השאלה הזאת מפליאה אותי ביותר !!!! וברצינות !!!!

@כמו הרוח !!
לפני פחות משנה טענתם כל הזמן שמחירי הדירות הולכים לצנוח בכ-20 %,
ופתחתם כמה וכמה פעמים אשכולות חדשים בנושא זה - עם הוכחות שהצניחה כבר קיימת בשטח,
ולפתע-פתאום - הפכתם להכי פסימית באשכול ??????????

מה קרה ???
מה פשר הקיצוניות הזאת - ל-2 הצדדים - והמהפך ??????

האם בחברה שאתם עובדים איימו בפיטורין אם תמשיכו לטעון שהמחירים יצנחו (כמו שכתבתם תמיד - שהדעה שלכם מנוגדת לעבודה שלכם) ???? (בצחוק כמובן),

סליחה שאני מסיט את הנושא לדעותיו של ניק מסויים - אבל זה באמת מעניין אותי !!!

(מי שלא מבין על מה שאני מדבר - שיעביר רפרוף על האשכולות בתת-פורום הזה שנפתחו ע"י @כמו הרוח)

עריכה: ראיתי כעת את ההודעה של @יאן על זה,
אבל זה לא נראה לי נכון,
ובפרט שהיא טענה כל הזמן שדעתה נוגדת את מקום עבודתה

עוד ירושלמי

משתמש פעיל
משום מה מתעלמים פה מהנושא המרכזי והחשוב ביותר
והוא ההיצע והביקוש שלא השתנו
השתנה ההיצע, תבדוק בכמות הדירות ביד הקבלנים שלא נמכרו
ובעליה החדה בהתחלות הבניה שהיה בשנתיים האחרונות
גם הביקוש השתנה כי חלק גדול מהביקוש נבע ממשקיעים [או מהורים שקונים לילדים שנים לפני החתונה] מה שנעלם כמעט לגמרי מהשטח.

די

משתמש סופר מקצוען
לפני פחות משנה טענתם כל הזמן שמחירי הדירות הולכים לצנוח בכ-20 %,
ופתחתם כמה וכמה פעמים אשכולות חדשים בנושא זה - עם הוכחות שהצניחה כבר קיימת בשטח,
ולפתע-פתאום - הפכתם להכי פסימית באשכול ??????????

מה קרה ???
מה פשר הקיצוניות הזאת - ל-2 הצדדים - והמהפך ??????
אז היא דיברה על מחירי הדירות בפריפריה שירדו. במרכז תמיד היא אמרה שיעלו.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה