דיון מחירי הדירות לאן?

SASHLI

משתמש צעיר
נכון מאוד אבל זה לא מטיפשות
כי הבעיה היום זה שההורים לוחצים את הזוגות שלא מבינים את החיים
ולוחצים אותם שיקנו דווקא במרכז
כי רק בשביל זה הם נתנו סכום גדול בשביל שיגורו לידם...
(ומאכילים אותם שהמשכורות בהייטק ולא רק קופצות לסכומים אגדיים)
אז מה אתה מציע לזוגות כאלה? שימכרו את הדירה? יש הורים מאחוריהם...קיצר לא פשוט כ"כ להיות ליטאי ;)
זה בעיה קשה לפעמים ההורים משכנעים את הילדים לגור במרכז וחלק מהשכנוע
זה שכל המשפחה פה וכו' ותגורו רחוק ועוד כל מיני טיעונים שחלקם אכן נכונים אך מה לעשות
שבשביל לפרנס משפחה לא מספיק להיות בעל דירה צריך להיות בעלים של מקרר אם מצרכי מזון
לא שמעתי על אנשים שחייהם נהרסו בגלל שגרו רחוק מההורים לעומת זאת משפחות שחוסר בכסף
לצרכים שוטפים נהרסו -לצערי לא רק שמעתי אני מכיר אישית שתי משפחות כאלו

דוּבי

משתמש מקצוען
זה נכון, אבל זה זוצים שהאשה עובדת ומרוויחה הרבה יותר מ10,
ממש לא (אני מדבר מידיעה, ושוב פעם אל תסמכו עלי, תבררו בעצמכם. זה המצב של מי שקונה בב"ב וכדו')
כמה אתה מכיר כאלה שהאישה על ההתחלה מרוויחה סכומים כאלה? (אני נתקלתי באחד שתיים מתוך עשרות.)
אני מדבר על זו"צים טריים! לא על כאלו שנשואים כמה שנים...(לפני כמה שנים המשכנתאות היו הגיוניות יותר)

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
ברוב השנים פסח וכו' יוצא באפריל, כך שההשוואה נכונה לגמרי.

תקרא את ההודעה שלי שוב ותראה שעניתי לך
ציטוט:

(באפריל שנה שעברה היה חג פסח אבל יום הזכרון ויום העצמאות היו במאי)

בשביל הספורט נלך כמה שנים אחורה:

2021 פסח יצא רובו בחודש מרץ ימי הזכרון והעצמאות בחודש אפריל
2020 יצא פסח כולו וגם ימי הזכרון והעצמאות בחודש אפריל
2019 פסח באפריל ימי הזכרון והעצמאות במאי
2018 פסח התחיל במרץ ורובו באפריל
2017 פסח באפריל ימי הזכרון והעצמאות במאי
2016 פסח באפריל ימי הזכרון והעצמאות במאי

מה שאני בא לומר שאפריל זה חודש בעייתי וקשה להשוות אותו לאפריל של כל ה-20 שנה אחורה
יש חודשים יותר מוצלחים בשביל להשוות 20 שנה אחורה, זה כל מה שאני טוען.

יוחנן 1

משתמש מקצוען
תקרא את ההודעה שלי שוב ותראה שעניתי לך
ציטוט:

בשביל הספורט נלך כמה שנים אחורה:

מה שאני בא לומר שאפריל זה חודש בעייתי וקשה להשוות אותו לאפריל של כל ה-20 שנה אחורה
יש חודשים יותר מוצלחים בשביל להשוות 20 שנה אחורה, זה כל מה שאני טוען.
יום הזיכרון זה יום עסקים רגיל.
ולהגיד שיש ירידה חדה כזאת של 50% ביחס לחודש אפריל שנה שעברה וביחס לכל השנים הקודמות רק בגלל יום אחד נוסף של יום העצמאות זה ממש בדיחה!!!

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
לא יודעת מאיפה הבאת את המיתוס הזה. יש מספיק קרנות שאפשר לעשות להן הו"ק כדי לחסוך.
אפילו הגמ"ח המרכזי (כדוגמא, לא כהמלצה) זה כך
ממה שאני שומעת מזוגות סביבי - זו בהחלט טענה משמעותית.
טוענים שהמשכנתא היא הדרך היחידה לחסוך לדירה.
(זה מה שאמרו לי כשניסיתי לשכנע לחכות למחיר למשתכן).
וכמובן מדובר פה על כמה אלפים ולא על כמה מאות של הגמח המרכזי.
אבל אולי בסביבתכם זה שונה.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
ממה שאני שומעת מזוגות סביבי - זו בהחלט טענה משמעותית.
טוענים שהמשכנתא היא הדרך היחידה לחסוך לדירה.
(זה מה שאמרו לי כשניסיתי לשכנע לחכות למחיר למשתכן).
וכמובן מדובר פה על כמה אלפים ולא על כמה מאות של הגמח המרכזי.
אבל אולי בסביבתכם זה שונה.
מעניין.
אצלינו מעדיפים מה שפחות להמנע ממשכנתא. אולי אין ברירה, אבל בהחלט מעדיפים כל גלגולי חובות שהם על פני משכנתא (לקחנו 50.000 מפה, ועוד 20.000 משם, ועוד כמה כאלו, ואנחנו מחזירים סכומים גבוהים בכל חודש. אבל משכנתא זה כסף לפח, ככה החדירו בנו. ב"ה גם בעלי עם התפיסה הזו).
ולגבי ה'כמה מאות' - זה עדיין יותר טוב מכלום.
אמא שלי תמיד אמרה לנו: תסגרו בצד. תסתדרו בסוף. אפילו 100 שקל. אבל משהו... (לא מדברת על דירה ומשכנתא, כן? על מעבר)

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
יום הזיכרון זה יום עסקים רגיל.
ולהגיד שיש ירידה חדה כזאת של 50% ביחס לחודש אפריל שנה שעברה וביחס לכל השנים הקודמות רק בגלל יום אחד נוסף של יום העצמאות זה ממש בדיחה!!!

שמחתי לשמח יהודי...

זה ממש לא רק יום העצמאות
תקרא שוב:

בכל מקרה כבר כתבתי בהודעה אתמול שאני לא חולק שהשוק קפוא ויש ירידה דרסטית בעסקאות
אני חושב שעדיף להביא נתונים מחודש אחר...

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
משכנתא זה כסף לפח,
משכנתא זה דוקא מינוף.
ככל שמשמשים פחות בכסף חי האקזיט גדול יותר.
אבל זו באמת חשיבה לאנשי עסקים ולא למי שרק רוצה לשבת ברוגע תחת גפנו.

מנגד, בציבור החרדי בכלל ובליטאי בפרט כל אברך צעיר שמתחתן כבר חושב על העתיד וחיתון הילדים אז איך שלא יהיה צריך להיות 'מיני' איש עסקים.

יוחנן 1

משתמש מקצוען
שמחתי לשמח יהודי...

זה ממש לא רק יום העצמאות
תקרא שוב:

בכל מקרה כבר כתבתי בהודעה אתמול שאני לא חולק שהשוק קפוא ויש ירידה דרסטית בעסקאות
אני חושב שעדיף להביא נתונים מחודש אחר...
על זה נאמר לא חוזרים על בדיחה פעמיים.
אז מצאת עוד שנה מסוימת שהיה יום עסקים נוסף באפריל, זה לא משנה כלום!!

יוחנן 1

משתמש מקצוען
משכנתא זה דוקא מינוף.
ככל שמשמשים פחות בכסף חי האקזיט גדול יותר.
אבל זו באמת חשיבה לאנשי עסקים ולא למי שרק רוצה לשבת ברוגע תחת גפנו.

מנגד, בציבור החרדי בכלל ובליטאי בפרט כל אברך צעיר שמתחתן כבר חושב על העתיד וחיתון הילדים אז איך שלא יהיה צריך להיות 'מיני' איש עסקים.
מינוף זה כשמרווחים יותר ממה שמשלמים ריבית, וכרגע המצב הוא שבריביות האלו אין מצב להרוויח יותר מהריבית על המשכנתא.

עוף החול

משתמש פעיל
@כמו הרוח !!
לפני פחות משנה טענתם כל הזמן שמחירי הדירות הולכים לצנוח בכ-20 %,
ופתחתם כמה וכמה פעמים אשכולות חדשים בנושא זה - עם הוכחות שהצניחה כבר קיימת בשטח,
ולפתע-פתאום - הפכתם להכי פסימית באשכול ??????????
מצטרף לתמיהה!
לא יודעת מאיפה הבאת את המיתוס הזה. יש מספיק קרנות שאפשר לעשות להן הו"ק כדי לחסוך.
אפילו הגמ"ח המרכזי (כדוגמא, לא כהמלצה) זה כך
אני כן רוצה להמליץ!
על תוכנית מדהימה בגמ"ח יד שמשון בק"ס.
שם ניתן לפתוח קופות חיסכון עם מטרה מוגדרת (לא חובה. פשוט יותר מסודר), ללא עלות וללא התחייבות כלל!

הבט

משתמש פעיל
מצטרף לתמיהה!

אני כן רוצה להמליץ!
על תוכנית מדהימה בגמ"ח יד שמשון בק"ס.
שם ניתן לפתוח קופות חיסכון עם מטרה מוגדרת (לא חובה. פשוט יותר מסודר), ללא עלות וללא התחייבות כלל!
הסכום גודל?
אם התשובה היא לא אז ברור שזה עלות כבדה מאוד

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה