דיון מחירי הדירות לאן?

כמו הרוח

משתמש מקצוען
"מבדיקה שערכנו עולה כי מדד מחירי הדירות החדשות בניכוי עסקאות בתמיכה ממשלתית ירד ב-%0.5."
לפי זה מדובר בירידה ריאלית חודשית של 1.3% שבשנתי זה יוצא כבר ירידה של מעל 15%…
מי אמר פה שלא יהיו ירידות?
אשמח שתביא לי דירה בב"ב שירדה ב15%
תקבל תיווך הגון.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
בודקת,
אשמח שתביא לי דירה בב"ב בפחות מ1.6/1.5
לפני חצי שנה היה במחירים האלו בפרדס כץ
תביא לי כאלו
1684258345633.png

סיננתי לפי 3 חדרים עד 2 מיליון
ואלה התוצאות

1684258456839.png

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אני חושב כמוך שמחירי השכירות אמורים לעלות ולו רק בשל הריבית הגבוהה יותר על המשכנתא של המשכיר ובשל כך שהרבה יותר אנשים שוכרים דירות ולא קונים דירות. אך בפועל אני רואה שמחירי השכירות יורדים טיפה.
נראה שהם מושפעים מהמיתון בשוק ועליית המחירים שגורמת לצימצום ההכנסה.
מחירי השכירות עלו!
בכמה מקומות
וזה גם משתקף במדד האחרון

כמו הרוח

משתמש מקצוען
זה לא היה המחיר בפרדס כץ לפני חצי שנה, זה היה המחיר לפני שנה וחצי...
בגדול אתה צודק אבל....
לפני חצי שנה/שנה היה דירות בודדות שנמכרו במחירים האלו היום גם אותן אין
אני יכולה להראות לכם נתונים מרשות המיסים על דירות שאני הייתי במו"מ עלייהם
היום אין על מה לדבר
ירידה של 15% הלוואי

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בגדול אתה צודק אבל....
לפני חצי שנה/שנה היה דירות בודדות שנמכרו במחירים האלו היום גם אותן אין
אני יכולה להראות לכם נתונים מרשות המיסים על דירות שאני הייתי במו"מ עלייהם
היום אין על מה לדבר
ירידה של 15% הלוואי
אני לא עוסקת בנדלן אז פחות מונחת, אבל הקפיצה הגדולה היתה לפני שנה בערך

כמו הרוח

משתמש מקצוען
אני לא עוסקת בנדלן אז פחות מונחת, אבל הקפיצה הגדולה היתה לפני שנה בערך
בב"ב זה בא קצת באיחור
אבל ירידות???? הלוואי
בבי"ש כמו שאמרתי כל הזמן באמת יש ירידות

**אגב שמעתי מאחותי שבאחיסמך יש המון דירות שמחיר למשתכן מתחילים למכור
והמחירים ממש טובים
לענ"ד שווה לבדוק

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
1684259130000.png

מחירי דירות שנמכרו בפועל(במחיר המוצהר...) ברחבי בני ברק לא סיננתי לפי שום פרמטר מלבד 4 חדרים

זה מהתקופה האחרונה

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
**אגב שמעתי מאחותי שבאחיסמך יש המון דירות שמחיר למשתכן מתחילים למכור
והמחירים ממש טובים
לענ"ד שווה לבדוק
אכן, לפני כחודש עברו 7 שנים מההגרלה של 376 דירות מחיר למשתכן באחיסמך שהתקיימה ב6/4/2016, כך שניתן כעת למכור אותן חוקית. מעניין באמת מה המחירים?

כמו הרוח

משתמש מקצוען
אכן, לפני כחודש עברו 7 שנים מההגרלה של 376 דירות מחיר למשתכן באחיסמך שהתקיימה ב6/4/2016, כך שניתן כעת למכור אותן חוקית. מעניין באמת מה המחירים?
לא יודעת מחירים ספציפית
אבל היא זרקה לי שהיא שמעה שמישהו סגר דירה 140 מ"ר 5 חד' ב2.19
זה נראה לי מאוד זול לדירה במיקום הנ"ל

שפריצרית

משתמש מקצוען
אני חושב כמוך שמחירי השכירות אמורים לעלות ולו רק בשל הריבית הגבוהה יותר על המשכנתא של המשכיר ובשל כך שהרבה יותר אנשים שוכרים דירות ולא קונים דירות. אך בפועל אני רואה שמחירי השכירות יורדים טיפה.
נראה שהם מושפעים מהמיתון בשוק ועליית המחירים שגורמת לצימצום ההכנסה.
אכן מחירי השכירות אמורים לעלות,
אך אמור זה שם של דג.
בעוד מחירי הדירות יכולים לעלות ולעלות בלי גבול (נגיד)
מחירי השכירות חייבים להישאר איפשהו סביב השכר הממוצע במשק.
אחרת לא יהיו שוכרים, או שהשוכרים פשוט מאד לא ישלמו.
וזה מה שמשקיעים רבים מגלים בתקופה האחרונה - אין אפשרות לגלגל את כל העלויות על השוכר עד אין סוף, בשלב מסוים התשואה מתחילה להישחק משמעותית ומחירי השכירות יישארו במקומם.

אכן מחירי השכירות אמורים לעלות,
אך אמור זה שם של דג.
בעוד מחירי הדירות יכולים לעלות ולעלות בלי גבול (נגיד)
מחירי השכירות חייבים להישאר איפשהו סביב השכר הממוצע במשק.
אחרת לא יהיו שוכרים, או שהשוכרים פשוט מאד לא ישלמו.
וזה מה שמשקיעים רבים מגלים בתקופה האחרונה - אין אפשרות לגלגל את כל העלויות על השוכר עד אין סוף, בשלב מסוים התשואה מתחילה להישחק משמעותית ומחירי השכירות יישארו במקומם.
גם מחירי השכירות
יכולים לעלות מ-א-ד
אנשים לא יגורו ברחובות
קצב הבניה הישראל לעומת הגידול הוא איטי מאד

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה