מה אומרים על המשכנתא הזו?

זה בדיוק

משתמש פעיל
לפותח השרשור:
אכן כפי שכתבו לך כדאי לשלם יותר על קבועה ולהיות רגוע, אבל משהו נוסף: אם אתה לא צריך יותר אחוזים ממה שציינת, כדאי שתבדוק אפשרות של משכנתא גדולה יותר כדי שחלק הפריים יהיה גדול, ומיד אחרי שאתה לוקח תחזיר את החלק הנוסף בפרעון מוקדם. בכל מקרה חלק הפריים זול יותר.
עמלת ההיוון לא אמורה להיות משמעותית, כמובן תבדוק לפני כן.

זה בדיוק

משתמש פעיל
משלמים על זה ריבית, אלא שזה נפרס לכל תרופת המשכנתא, כלומר ההחזר החודשי עולה, אם נשאר הרבה זמן לסיום המשכנתא זה לא משמעותי.
אבל אסור לטעות שזה ללא ריבית! בסופו של דבר משלמים על זה ריבית בדיוק כמו כל חודש.

משלמים על זה ריבית, אלא שזה נפרס לכל תרופת המשכנתא, כלומר ההחזר החודשי עולה, אם נשאר הרבה זמן לסיום המשכנתא זה לא משמעותי.
אבל אסור לטעות שזה ללא ריבית! בסופו של דבר משלמים על זה ריבית בדיוק כמו כל חודש.
אבל אני ממחזר מיד אחרי ההקפאה!!!
TE="א היימיש'ע יונגרמ'ן, post: 8029608, member: 70068"]
אבל אני מתכנן למחזר, וההקפאה דוחה את הריבית (ואת הקרן)לכל תקופת המשכנתא. והבנק לא גובה במחזור יתרת ריבית על השנים של כל תקופת המשכנתא.

[/QUOTE]

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כלומר ההחזר החודשי עולה, אם נשאר הרבה זמן לסיום המשכנתא זה לא משמעותי.
הפוך!!
ככל שתקופת המשכנתא ארוכה יותר, כך הריבית המצטברת בגלל הדחייה הזו גדולה יותר.
מקפיאים את המשכנתא, רק כשאין שום ברירה אחרת!!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אבל אני מתכנן למחזר, וההקפאה דוחה את הריבית (ואת הקרן)לכל תקופת המשכנתא. והבנק לא גובה במחזור יתרת ריבית על השנים של כל תקופת המשכנתא.
הריבית בכל מקרה לא גודלת, אבל זה בעצם לקחת הלוואה קטנה מהבנק, ופריסת ההחזרים ככל שהם ארוכים יותר, כך יוצא ששילמת ריבית על ההלוואה גדולה יותר.
נניח דוגמה למשפחה שמשלמים על המשכנתא 3,000 ש"ח בחודש, למשך 20 שנה, והקפיאו את המשכנתא לחצי שנה, יוצא שלהחזר הכולל של המשכנתא יתווסף עוד כ 6,000 ש"ח. כשסה"כ ההלוואה הייתה של 18,000 ש"ח. [3000*6]

korot

משתמש מקצוען
[/QUOTE]
הריבית שאתה אמור לשלם על החודשים האלו, נהפכת לקרן.
וכשתוציא דו"ח יתרות למיחזור, זה ייזקף ויופיע ביתרת הקרן.

באופן אישי לך, קח יועץ טוב.

בהצלחה!

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני מבין מה הוא מתכוון.
אם תקפיא עכשיו זה מגדיל את קרן ההלוואה נניח הקפאת 3 חודשים משכנתא של 5000 שזה ביחד 15 אלף אז המשכנתא כרגע מליון ו חמש עשרה אלף וריביות ל 30 שנה על זה זה טירוף. אבל אם הוא מיד ממחזר את המשכנתא אז המיחזור הוא רק מליון ו 15 אלף. ה 15 אלף ממילא לא שילמת אותם 3 חודשים שהיה אמור לרדת לך

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני מבין מה הוא מתכוון.
אם תקפיא עכשיו זה מגדיל את קרן ההלוואה נניח הקפאת 3 חודשים משכנתא של 5000 שזה ביחד 15 אלף אז המשכנתא כרגע מליון ו חמש עשרה אלף וריביות ל 30 שנה על זה זה טירוף. אבל אם הוא מיד ממחזר את המשכנתא אז המיחזור הוא רק מליון ו 15 אלף. ה 15 אלף ממילא לא שילמת אותם 3 חודשים שהיה אמור לרדת לך
זה לא יעזור.
לקחת את אותם 15,000 ש"ח ולפרוס ל30 שנה, זה יוצא שרק הריביות על זה יהיו בערך 8000 ש"ח
מי לוקח הלוואה של 15,000 ש"ח עם כזו ריבית של 8000 ש"ח???
נכון צודקים, לוקח את זה, רק מי שאין לו ברירה אחרת.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
זה לא יעזור.
לקחת את אותם 15,000 ש"ח ולפרוס ל30 שנה, זה יוצא שרק הריביות על זה יהיו בערך 8000 ש"ח
מי לוקח הלוואה של 15,000 ש"ח עם כזו ריבית של 8000 ש"ח???
נכון צודקים, לוקח את זה, רק מי שאין לו ברירה אחרת.
שוב. ל 30 שנה זה מטורף. הוא לוקח ל 3 חודשים.

abc321

משתמש פעיל
הפוך!!
ככל שתקופת המשכנתא ארוכה יותר, כך הריבית המצטברת בגלל הדחייה הזו גדולה יותר.
מקפיאים את המשכנתא, רק כשאין שום ברירה אחרת!!
היא דיברה על ההחזר החודשי שלא יעלה באופן משמועתי כשיתרת השנים ארוכה,
כמובן מבחינת ריביות בעקבות הדחייה ככל יש יותר שנים יעלה יותר כסף

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
שוב...
זה הופך לחלק מהקרן, שיהיה חלק מהקרן במיחזור.
דהיינו, כן בפריסה של משכנתא.
אוקי צודק. אם הוא יכניס את ה 15 לגוף המשכנתא הממוחזרת אתה בטח צודק..
לפי מה שאני הבנתי את ה 15 אלף של שלושת החודשים הקרובים שהוא ידחה זה רק כדחיה ל 3 חודשים שאחרי זה ישלם אותם בנפרד מהמשכנתא. אם זה יכנס לגוף המשכנתא אתה צודק לחלוטין..

אבא עשיר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
למה הצמוד כ"כ לא טוב האם אין מצב שהמדד יירד?
בכלכלה בריאה המדד עולה!
בד"כ זה כתוצאה מצריכה גבוהה, עלייה ברמת החיים ואשראי גבוה בשוק.
לכן תמיד המבט צריך להיות, שהמדד עולה, אם ירד - וזה קרה קורה ויקרה - מבחינת הכלכלה זה איתות שלילי, והממשל ינסה לשנות בכלים שונים העומדים לרשותו כמו להזרים כסף לשוק, מענקים לציבור, הורדת ריבית כדי להגביר צריכה.

נערך לאחרונה ב:

A052

משתמש סופר מקצוען
בכלכלה בריאה המדד עולה!
בד"כ זה כתוצאה מצריכה גבוהה, עלייה ברמת החיים ואשראי גבוה בשוק.
לכן תמיד המבט צריך להיות, שהמדד עולה, אם ירד - וזה קרה קורה ויקרה - מבחינת הכלכלה זה איתות שלילי, והממשל ינסה לשנות בכלים שונים העומדים לרשותו כמו להזרים כסף לשוק, מענקים לציבור, הורדת ריבית כדי להגביר צריכה.
אכן,
מבחינת הממשלה היא רוצה שהמדד יעלה בין 1-3% בשנה, פחות או יותר זה מאד גרוע מבחינתה.
כמו"כ גם אם המדד יורד מתחת למדד בזמן ההלוואה, קרן ההלוואה לא יורדת. לעומת זאת כשהמדד עולה זה מעלה את הקרן.

קרן ש

משתמש פעיל
נתבקשתי להעלות לקבל חוות דעת:

450 אל"ש פריים ל30 שנה 1%
450 אל"ש קל"צ 15 שנה 2.6%
450 אל"ש משתנה לא צמודת מדד 30 שנה 2.74%
ביררתי בשביל השואלים:
משכנתא 40 אחוז מערך הדירה
מבנק הפועלים

נסגר באופן הבא
פריים 0.9
קל"צ 2.41
משתנה לא צמודה 2.64

ואחראית על זה @כיוון משכנתאות שהשיגה את זה

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ביררתי בשביל השואלים:
משכנתא 40 אחוז מערך הדירה
מבנק הפועלים

נסגר באופן הבא
פריים 0.9
קל"צ 2.41
משתנה לא צמודה 2.64

ואחראית על זה @כיוון משכנתאות שהשיגה את זה
אשמח אם תוכלי להעלות את האישור העקרוני מהבנק. כמובן למחוק את השם. טוב מראה עיניים מ...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה