למה תיווך עולה 2% אחוז

בטח בהשם

משתמש פעיל
למסקנא
לנסות להסתדר בלי מתווך (ברוב הערים אפשר)
אם לוקחים מתווך לבדוק שהוא אמין ושיהיה לו לבריאות עם הכסף
וזכותו של כל בעל עשק/עסק לתמחר את העבודה שלו איך שבא לו
מי שיש לו בעיה איתם (ואני בניהם אפ' שנפגשתי אם מתווכים כנים) שיסתדר לבד לא כ"כ קשה ואם אפשר להוריד את בעל הדירה במחיר לא חייב מתווך אפשר חבר אח אבא וכד' מניסיון

בטח בהשם

משתמש פעיל
בתור אחד שכבר היה צריך למכור דירה
אין תחליף למתווך (כמובן מוצלח) וזאת מכמה סיבות:
1.הפרסום בישא ברכה ויד 2 הפך אותי לרכז טלמרטינג אינסוף טלפונים רובם קשקשנים ולא רציניים
2. הבית נהפך לטיילת של השכונה לאנשים שרק אחרי זה נזכרו שבעצם הם מחפשים 3 חד'' ולא 4
3.אני הייתי אמור לעשות את המשא ומתן מול כל מיני סחטנים
מה שאין כן המתווך ברר לי את הקונים הטובים ,עשה בשבילי את כל הטלפונים,סיכם איתי על שעה מסוימת
שאפשר להגיע לראות,וניהל את המשא ומתן במקומי
אז תסבירו לי למה זה לא שווה לי אם זה לא עלה לי כלום
תכלס למוכר זה וודאי משתלם
שווה ?!
אם הדירה שלך שווה 2M ולקחת מתווך לפי המחירים למעלה
זה אומר ששלימת 40K +מע"מ
אני מוכן להפוך לטלמרטינג לדירה שלי בשביל לא להוציא את הסכום הנ"ל
וכמו שהמתווך יכול להביא מתענינים בשעות מסוימות גם אתה יכול
ולקונה אתה קורה סחטן שאתה קנית לא התמקחת??
(אולי כי אתה משקיע חרוץ הסכום הזה לא מדגדג לך)

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
יוצרי ai
המוכרים לא משלמים תיווך אבל הקונים מתמחרים את זה בתוך המחיר של הדירה אז זה כן משפיע על המחיר שהם מקבלים.

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
יוצרי ai
מעניין דווקא קיבלתי מחיר ממש טוב ולפי טענתכם מי שסוגר עם מתווך מקבל פחות(בניקוי התיווך של הקונה)
אני לא מדברת על עסקה ספציפית,
אני בתור קונה- על דירה ללא תווך מוכנה לשלם יותר- כי חסכתי את הכסף של התיווך
לכאורה רק הקונה משלם- אבל הוא לעצמו מחשיב את זה בתור חלק מהמחיר של הדירה- וזה הפסד של המוכר.

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
יוצרי ai
המציאות מוכיחה שהדירות שנמכרות ע"י מתווכים נמכרות באותו מחיר של השוק כך שהטענה כנראה לא נכונה
השוק כולו מתווכים, כמה מוכרים ללא תווך? אם יש דירות בודדות שנמכרות ללא תיווך בדקתם שהם לא מתומחרות קצת יותר גבוה?

שמואל המלך

משתמש פעיל
כשאני חיפשתי דירה בבית שמש פניתי למשרד התיוך מהגדולים בבי"ש
ודיברתי עם אחת מהמתוכות שלהם אני לא אקרא לה נוכלת אבל היא בהחלט היתה ערמומית
אהי התחילה לשכנע אותי לקנות דירה ברמה ד'
בגללש יש שם שכירותת גבוהה
שאלתי אותה כמה זה נקרא שכירות גבוהה
היא ענתה יותר מירושלים
אמרתי לה באמת? את בטוחה?
היא ענתה לי בבטחון כן וודאי
אמרתי לה כמה היא אמרה לי דירת שלשה חדרים 4200
אמרתי לה אם את מוצא דירה בירושלים במחיר הנל אני שוכר מיידית ואת מקבלת תיוך אמרתי לה אני תושב ירושלים (ולא במרכז העיר) ואני משלם 4100 על יחידה חמודה בקומה גבוהה בלי מעלית
אז היא שאלה איפהבירושליןם
עניתי לה....
ואז היא אמרה אההה זה שכונה יקרה (שטויותתתתת)
אז אמרתי לה על איזה ירושלים את מדברת
היא אמרה לי נוה יעקב
עניתי לה שנוה יעקב זה שכונה ליד ירושלים וד"ל
היא היתה אמרוה לחזור אלי עם תשובה לגבי דירה מסוימת אבל משום מה היא יותר לא דיברה איתי ולא עדכנה אותי!!!!!!!

שמואל המלך

משתמש פעיל
תקחו תמיד את מה שהמתוך מקשקש לכם ותצמידו אותו לקיר עם עובדות
פעם הייתי באחת מערי הפריפריה בחיפוש דירה והסתובבתי עם מתוך של הקהילה שיש לצין היה מאוד ישר והוגן
אבל היה פעם אחת שהוא שיקר עלי וזה ממש חרה לי היינו בסיור בדירה שנמצאת בסמיכות לישיבה גדולה באזור והוא אמר לי שזה אזור טוב בגלל שיש זוצים מהישיבה ששוכרים שם
אז אמרתי לו אתה מכיר זוצ אחד שפרח מהקן של השויגער ועזב את ב"ב ים מו"ע בי"ש כדי לשכור דירה בפריפריה
מי שבא לשם הוא כבר קונה דירה בשמונה מאות אלף ולא שוכר
המתוך אמר לי אתה צודק!!!!!!!!!!!!!!!

לארג'

משתמש סופר מקצוען
בתור מוכר שלא משלם תיווך ברור שעדיף תיווך,בתור קונה אין כמעט דירות שלא עוברים דרך תיווך
המוכרים אפילו לא רוצים לשלם 40 שקל על קוביה בעיתון לפירסום ולכן הם מעדיפים תיווך בחינם
וגם מסנן להם את הלקוחות שלא רציניים..

אני חושב ש2 % זה סכום הזוי היום כשמחירי הדירות ברקיע,אבל %1 זה בהחלט מספיק .

מאיר הסקרן

משתמש חדש
נקודה למחשבה בהקשר לפלטפורמות הפרסום החינמיים (בלי להיכנס לשמות)
הייתי פעם עד לשיחה בין מנהל פלטפורמה, לבין משקיע (או אולי מתווך)
משקיע: מה חדש? יש לך איזה נכס חם בשבילי?
מנהל: היום לא הגיע משהו רציני, אל תדאג, ברגע שיש משהו שווה אני מרים אליך טלפון, אף אחד לא יראה את זה לפניך...

כורכום

משתמש פעיל
הבעיה הגדולה של התיווך זה שרק הקונה משלם
מישהו יכול להסביר את ההיגיון בזה?
תחשבו אם בשידוכים היה צריך לשלם רק צד אחד את כל הסכום...

אם המוכר היה צריך לשלם אפילו רבע מדמי התיווך הוא כבר היה קצת מתאמץ לפרסם בלי תיווך,
ובגלל שבשביל המוכר התיוך זה חינם אז למה שיתאמץ, וככה קשה מאוד להשיג דירות בלי תיווך

אבו מאיר

משתמש מקצוען
מבחינת המוכר למה לא לקחת תיווך ?
אני מכרתי דרך תיווך אמרתי לו את המחיר שאני רוצה וזה מה שקיבלתי...
אותי הכי משגע אותם אנשים שלא רוצים לקנות דרך תיווך .. אתה קונה דירה ב2500000 הכמה עשרות אלפים האלה זה מה שמפריע לך ? הרי זה קשה למצוא דירה טובה בדיוק לצרכים שלך אתה מצמצם לך את האפשרוית ב90%!
דרך אגב זה שמכר לי את הדירה ניסה כמה שנים למכור את הדירה לבד והוא לא הצליח כי המחיר שלו היה לא ראלי עד שהוא לקח מתווך ובתקופה קצרה הדירה נמכרה!

טיל בליסטי

משתמש פעיל
מבחינת המוכר למה לא לקחת תיווך ?
אני מכרתי דרך תיווך אמרתי לו את המחיר שאני רוצה וזה מה שקיבלתי...
אותי הכי משגע אותם אנשים שלא רוצים לקנות דרך תיווך .. אתה קונה דירה ב2500000 הכמה עשרות אלפים האלה זה מה שמפריע לך ? הרי זה קשה למצוא דירה טובה בדיוק לצרכים שלך אתה מצמצם לך את האפשרוית ב90%!
דרך אגב זה שמכר לי את הדירה ניסה כמה שנים למכור את הדירה לבד והוא לא הצליח כי המחיר שלו היה לא ראלי עד שהוא לקח מתווך ובתקופה קצרה הדירה
טוב היה ברור שבסוף מתווכים יעלו פה וישווקו שחייבים אותם
וזה ס"ה עוד כמה עשרות אלפים לעומת המחיר של הדירה
אני מכרתי דירה (בסוף)בלי תיווך
וזה בגלל שקונה שאל אותי אם אני מוכן לעשות לו הנחה של 50,000 ש"ח כשסירבתי ענה לי אז למה אתה מוכר דרך מתווך זה הסכום שאני צריך לשלם לו
בסוף קיבלתי 50,000 יותר כשמכרתי לבד.

קפטן

משתמש חדש
אתה קונה דירה ב2500000 הכמה עשרות אלפים האלה זה מה שמפריע לך ?
כן ה"כמה עשרות אלפים" זה הריהוט לדירה + +
ועם זה לא מפריע לך אני אתן לך פרטי חשבון תעשה לי העברה
אפשר להסתדר לבד אנשים תתעוררו

אביגיל עו"ד יועצת מס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תפעלו בהגיון,
ברגע שאתם מוכרים דירה תגידו למתווך אני רוצה מחיר x נקי לכיס מה שישדל אותו להוציא מהקונה את התיווך,
ברגע שאתם קונים דירה תבקשו מהמתווך שיוריד לכם את המחיר בגובה התיווך
מתווך מביא לגמר העסקה ועושה בשבילכם מו"מ

אולי מעניין אותך גם...