למה תיווך עולה 2% אחוז

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מבינה את כאב להפרד מעשרות אלפי ש"ח אבל אני מברכת יום יום את המתווך שלנו שהביא אותנו לדירה טובה ומרווחת שעוד הספיקה לעלות מאז. בלעדיו במקרה זה לא הייתי מגיעה לדירה לבד

ysrael

משתמש פעיל
עריכה תורנית
כלומר, הקונה/המוכר, משלם על אכזבות מעסקאות שלא התבצעו
מה שאין באף מקצוע אחר (פרט לשדכנים שמבקשים להצמיד את שכרם לשכר המתווכים)
כל עסק בעולם הוא כזה,
מוצר לא מתומחר לפי כמה שווה החומר גלם שלו
מחיר מוצר או שירות נקבע לפי כמה שווה למוכר לקחת עבורו כדי שישתלם לו למכור אותו
גם כשאתה קונה בגד בשוק, אתה משלם 15% תוספת על מה שאנשים לוקחים בטעות בלי לשלם (אתה משלם על מה שההוא גנב, ועל מה שנשאר למוכר ואין לו מה לעשות איתו, ועל מה שהמוכר החליט לשכור מקום יקר כדי שיהיה לו עוד לקוחות, למרות שלך- זה מתחת לבית...)
בשביל שמתווך יסכים להסתובב עם 20/50/100 לקוחות פוטנציאלים, לענות לכל השאלות שלהם, ולבזבז זמן, צריך שהוא ידע שבסוף זה ישתלם עבורו...

זה השירות שלו, אם אתה מסתדר בלעדיו, מצוין
הבעיה שהמון דירות מצוינות נמצאות רק אצל מתווכים

נערך לאחרונה ב:

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
אני מכירה שני מתווכים מוצלחים מאוד והם ממש לא עשירים.
אם תחלקו את הסכום שהם מקבלים על עסקה אחת, למספר השעות שהם השקיעו בלתווך מאז העסקה הקודמת, תגיעו לשכר מינימום ומטה.
את בעצם אומרת שהם מתווכים דירה פחות מפעם בחודשיים?

מי שמוכר דירה (רגילה, שלוש מליון) כל חודש אמור להיות בעשירון העליון

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום

מי שמוכר דירה (רגילה, שלוש מליון) כל חודש אמור להיות בעשירון העליון
מתווכים רגילים עושים דירה אחת ל3-6 חודש.
יש תותחים... אבל בדרך כלל רמאים לא קטנים שמצליחים הרבה יותר.

נערך לאחרונה ב:

לכאורה.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
ואו ואו כמה שכל מילה פה היא פנינה.
ממש מזדהה.
יש מקומות בארץ שבשביל להגיע לבעל דירה האמיתי צריך עבודת בלשות.
מה שהכי קשה לי בעניין, שמקומות פריפריה שאנשים עזבו הכל! ובאו לשם כי זה יותר זול ושפוי, גם עליהם זה לא פסח, והמתווכים נוגסים שם בכל חלק טובה ומעלים מחירים ברמות הזויות, שכולם כבר שואלים, אז למה הרחקנו עד כדי כך? בשביל לשלם כמו במרכז?
ואני יודעת בוודאות על עיר פריפריה שכזו, שהיה לה פוטנציאל אדיר להתיישבות חרדית מדהימה בעיקר בגלל המחירים, ועכשיו יש גל עזיבות עצום משם, כי כבר לא זול בכלל. והכל בזכות מי?

חגית קרמר

בניית אתרים פופולריים
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
אז למה, לכ"ה, מתווך מקבל על ארבע שעות עבודה 60,000 ש"ח !!!
1. צורת החישוב של השכר באמת לא הגיונית
2. הוא לא עובד 4 שעות
3. זו עבודה קשה מאוד

והבעיה העיקרית היא ש80% שקרנים, ומזיקים מאוד הן למוכרים והן לקונים.

לדוג' אני קניתי דירה דרך מתווך, וראיתי במציאות שהוא הצליח להוריד את המוכר ב 120,000 ש"ח!!!
יכול להיות שהוא הפיל בפח את המוכר.
יש לרדת במחיר מתוך רצון ויש לרדת מתוך מניפולציות של מתווך.

"המאיר לארץ"

משתמש פעיל
א. יש כאלה ששוה להם הזמן והטרטור במיוחד עם גרים בעיר אחרת
ב. השקרים יותר גרוע מהכל, אבל מי שמאמין לכל מילה ולא בודק בעצמו זאת הבעיה שלו
מי שמוכן להניח 2M על סמך הבטחות בלי לבדוק, אין לו אלא על עצמו
ג. מהנסיון למדתי שלפעמים השקרן יודע לעבוד - יותר בקטע של לחץ על המוכר
נ.ב. אני באופן אישי אחרי אכזבות מכל השקרנים באזור עבדתי עם אחד שאמנם יושרה היא לא הצד החזק שלו
אבל את העבודה הוא ידע ואני למדתי לסנן את מה שהוא אומר ובסה"כ הרווחתי בזכותו הרבה יותר מששילמתי.

אבל מסכים שהנושא טעון טיפול

דיסי

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כלומר, הקונה/המוכר, משלם על אכזבות מעסקאות שלא התבצעו
מה שאין באף מקצוע אחר (פרט לשדכנים שמבקשים להצמיד את שכרם לשכר המתווכים)
אין מוצר בשוק שלא משלמים על העסקאות שלא הלכו
על עופות כשרים אתה משלם יקר יותר בגלל הטרפות שהלכו לפח
כל בעל מכולת לוקח יותר כי חלק מהמוצרים לא נמכרים
כל אדם לוקח יותר כדי לבטח את עצמו על הוצאות שלא כיסו את עצמן
בוודאי
אין לכם מושגגגגג כמה אנשים מתקשרים לטרטר/להתעצבן שהמחיר יקר/לבזבז את הזמן
מתוך 100 שיחות שמגיעות למתווך כ-10% רלוונטיות ומתוך 10 אנשים כ-2 יגיעו לכדי סיור בדירה
וגם הם לרוב לא יגיעו לכדי סגירה
שלא נדבר על כספים שמושקעים לפרסומות
על הזמינות בכל שעות היום
אין לכם מושג כמה אנשים הולכים לסיור סתם
אין לכם מושג כמה עסקאות נתקעות בגלל שטויות
אין לכם מושג כמה אנשים גוזרים קופון בדרך על הסכום של התיווך

נכון זה נשמע מלהיב מאוד כי זה סכום של כמה משכורות ביחד
אבל זה בסה"כ לחיות על הלוואות כמה חודשים ובסוף לקבל הכל בבת אחת לא להתלהב

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
פרסמתי דירה במלא פלטפורמות
הגיעו לקוחות התלוננו על המחיר
חתמתי על בלעדיות
וקיבלתי לקוחות שמשלמים יותר + דמי תיווך שאני משלם + דמי תיווך שהם משלמים
אמיתי לא מבין לקוחות
מאוד פשוט כשאתה מפרסם לבד מגיעים הרבה לקוחות לא רלוונטיים
ומתווך עושה לך את הסינון

איציק הצדיק

משתמש מקצוען
לטעמי הפתרון האמתי נעוץ בפיקוח על המתווכים, לצערנו בציבור שלנו וזה עצוב לכתוב את זה נכנסו לתחום התיווך הרבה אנשים שלא יודעים מה זה נדלן ויודעים רק לדבר גבוהה גבוהה, אם הם היו הולכים להוציא רישיון תיווך, והיה עליהם פיקוח המצב היה הרבה יותר טוב.

י.ר.ג

משתמש רשום
מזדהה עם כל מילה..
אבל בסוף זה בידיים שלנו - של קוני הדירות, אם כולם יתאמצו לקנות ללא תיווך, כפי שאני באופן אישי עשיתי, דרך 'ישא ברכה', 'דירומט', 'יד 2' וכדו', אז גם המוכרים יבינו ששוה להם לפרסם בכל המקומות הנ"ל, וממילא גם המתווכים יורידו בצורה משמעותית באחוז התיווך שלהם.
אגב בעיניי זה אינטרס שלהם, כי חלק מהסיבה שמתווכים מוכרים דירות רק אחד לחודש חודשיים וכו', זה בגלל האינפלציה של המתווכים, שנגרם מכך שאנשים מחפשים כסף קל ומהיר, לכאורה....
וכמובן שגם הקונים מנסים לא לקנות דרך תיווך כדי לחסוך....
וברגע שהמתווכים ייקחו באיזור 10,000 שח לדירה, הגלגל יתהפך לטובתם, דהיינו הרבה מתווכים מתחילים ייפלטו מהמערכת, ויישארו בעיקר הוותיקים והחזקים ואז כולם ירוויחו מזה גם המתווכים שיהיה להם יותר עסקאות וגם הקונים שיוכלו לקנות דרך תיווך ולשלם סכום סביר והוגן כי בסוף הרבה יותר לקנות דרך תיווך מכל הסיבות שהזכירו לעיל.
(כמדומני שאחד החכי"ם מש"ס, אולי ינון אזולאי, ניסה להעביר חוק שיגביל את התשלום על תיווך ל10,000 ש"ח חבל שלא עבר....)
מה שבטוח שחשוב מאוד להציף את הנושא הזה...

פלמינגו.

משתמש מקצוען
וכעת הוא מוצא אותה בבלעדיות אצל מתווך
כשאני פרסמתי דירה בישא ברכה המווון מתווכים התקשרו להעביר את הדירה שלי אליהם. התחננו ממש
וכשחיפשתי דירה במאגרים של ישא ברכה - קיבלתי הצעות של דירות ממתווכים- שהיו במאגר החינמי...

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
יוצרי ai
בעלי המקצוע הכתובים למעלה מרוויחים את הסכום על כל לקוח, את יודעת כמה שעות מבזבז כל מתווך על עסקאות שלא נסגרות והוא לא רואה מהם שקל? מה שכן המחיר באמת מוגזם וצריך לרדת ל10,000 לעסקה או משהו בסגנון.

אדם הראשון

משתמש צעיר
לטעמי הפתרון האמתי נעוץ בפיקוח על המתווכים, לצערנו בציבור שלנו וזה עצוב לכתוב את זה נכנסו לתחום התיווך הרבה אנשים שלא יודעים מה זה נדלן ויודעים רק לדבר גבוהה גבוהה, אם הם היו הולכים להוציא רישיון תיווך, והיה עליהם פיקוח המצב היה הרבה יותר טוב.
זה נחמד להוציא רישיון תיווך
אבל בסופו של דבר זה שוק לכל דבר
וצריך להתייחס למתווךבדיוק כמו מוכר בבסטה בשוק שמנסה למכור לך את מרכולתו ומי שתמים בדרך כלל נופל צריך להיות מאד עירני כמו שמוכר בבסטה מוכר לך סלסלת ענבים ואת כל היפים שם לך למעלה ואז אתה מסתכל איזה ענבים יש למטה ואתה מבין איזה רמאות וכו כך בדיוק אבל בדיוק צריך להתיחס למוצר ושמו דירה
למי שרוצה להתנסות שילך כמה פעמים לשוק הקרוב לביתו וקצת ילמד איך מתעסקים בשוק [אם יפול לא נורא מקסימום הפסד של 20-30 ש"ח]

ישא ברכה

משתמש פעיל
שעת יעוץ עם רופא עור מומחה עולה כ800 ש"ח.
שעת יעוץ עם אורטופד עולה כבר בסביבות 1200 ש"ח.
שעת יעוץ עם עורך דין מהטובים בארץ כבר תעלה 2000 ש"ח.
אז למה, לכ"ה, מתווך מקבל על ארבע שעות עבודה 60,000 ש"ח !!!
איזה ערך מוסף הוא נותן לי?
העובדה היא שאסור לסמוך על מילה של מתווך, יש כאלה ישרים אמנם, אבל ישנם גם הרבה כאלה שלא.
דוגמא לטעויות/ רמאויות:
לא מספרים שהשכן מלמטה משגע את המוכרים ומזמין להם משטרה כל יומיים, שאמנם יש למוכר היתרי הבניה אבל
אחד השכנים נלחם בכל תוקף נגד וזה יהיה 'מפטיר' להתעסק איתו, שהאזור כולו עומד בפני פינוי בינוי ואצטרך לעבור דירה שוב
בעוד זמן קצר, או להיפך ידגיש שעוד רגע פינוי בינוי בשעה שהחתימות רק התחילו לאחרונה ועוד עשור מתיש לפנינו.
כל אחד שהתעסק בקנית דירה יכול להוסיף סיפורים רבים על כך (אתם מוזמנים להוסיף למטה).
סיכומו של דבר, אינני יודע אם יש ערך בכלל למתווך אבל גם אם כן, אין שום הצדקה למחיר המופקע שמשלמים עליו.
הבעיה העיקרית היא אם האנשים שנותנים בלעדיות למתווך ובכך תוקעים את הקונים, אין שום סיבה לענ"ד לתת בלעדיות
גם אם אתם רוצים למכור עם תיוך תמיד תמצאו מתוך שיעשה זאת גם בלי בלעדיות.
הפתרון הוא פשוט:
א. התשלום על תיווך יהיה כמו בכל שאר המקצועות לפי שעה. לקוח ישלם למתווך 100-200 ש"ח לשעת תיווך,
ושלום על ישראל.
ב. מי שבכל אופן רוצה להשאר בקונספט הישן, יש לסכם על מחיר ולא לפי אחוז.
כשאדם מתחייב על עשרת אלפים ש"ח הוא הרבה יותר מרגיש את הכסף, מאשר אחוז מסוים מהדירה.
בתקוה לשינוי..
אלפי אלפי תודות על שהעליתם את הנושא !!
במיוחד נכונה ההשוואה לרופאים ועורכי דין - שלומדים שנים כדי לקבל את המקצוע ואילו מתווך יכול לקבל תעודה תוך תקופה קצרה מאוד אם בכלל!!

אולי מעניין אותך גם...