דרוש מידע למדת צרפתית? כמה זמן לקח לך?

שחרית

משתמש פעיל
1. האוצר מילים הוא יותר מהאוצר של העברית
2. בנוסף לזה, זה נכון שעל כל פועל אין עבר הווה עתיד אלא הרבה הרבה יותר נטיות, דבר שמסבך מאוד את הלמידה
דווקא בצרפתית יש ביטוי מקביל ל- זה ממש סינית!
כשבצרפתית אומרים - זה עברית בשבילי!!!

דו משמעי

משתמש פעיל

גרה בצרפת

בקהילה שלנו יש 5 משפחות ישראליות ( הורים ישראלים והילדים נולדו בצרפת)

1 ) בערך 20 שנים פה ומדבר מצוין (טוב, התחתן עם צרפתיה דוברת עברית..)
2 ) בערך 5 שנים פה חוזרים לארץ
3 ) בערך 20 שנים פה, מדברים מצוין
4 ) בערך 20 שנים פה , מדברים:sneaky:
5) בערך 20 שנים פה, מסתדרים טוב

מה שכן, כולם מבינים. הבעיה היא בשליפת המילים...

אבי גולן

משתמש חדש
אני למדתי...
הרבה שמיעה של דיסקים של ילדים למשל....
הרבה השקעה בצעד הראשון: למידה נכונה של כל האותיות. השקעה בהרחבת אוצר המילים, הבחנה בין ההבדלים, הדקדוק וצורות ההגייה הנכונות.
אני למדתי עם מורה אחד על אחד, אבל את האמת שאני מגיעה מבית דובר, כך שלשמוע- שמעתי הרבה...
צרפתית לא כל כך מפחידה כמו היא נראת, היא רק נשמעת מדובללת כזו באוזן, אבל באמת לכל מילה יש מקום ואופציה לזכור ולשנן (בשונה מסינית, שנשמעת בעייני כמו מקבץ הברות בלתי ברורות בעליל.)
עכשיו אני לומדת ערבית, נראה איך יזרום...

המלצה שלי, לקנות הרבה דיסקים של סיפורי ילדים, איטיים ברורים ופשוטים, ופשוט להאזין להם.
איפה אפשר להשיג דיסקים של ילדים בצרפתית?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה