דרוש מידע למדת צרפתית? כמה זמן לקח לך?

חיימקה פלונצ'ק

משתמש מקצוען
יש לי קרוב משפחה דובר צרפתית שוטף לאחר לימוד עצמי.

אבל אולי אי אפשר לקחת ממנו ראיה, כי הבחור גאון -
לימד את עצמו אנגלית, צרפתית וגרמנית תוך זמן קצר, באופן עצמאי לחלוטין
וכיום הוא דובר שוטף את 3 השפות ברמת שפת אם.
איך הוא למד?

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש לי קרוב משפחה דובר צרפתית שוטף לאחר לימוד עצמי.

אבל אולי אי אפשר לקחת ממנו ראיה, כי הבחור גאון -
לימד את עצמו אנגלית, צרפתית וגרמנית תוך זמן קצר, באופן עצמאי לחלוטין
וכיום הוא דובר שוטף את 3 השפות ברמת שפת אם.
אני מדבר גרמנית (היתי באוניברסיתה שמה) וקשה לי מאווווווד להאמין ש הוא לימד את עצמו.ואני מדבר 5 שפות
שפה לומדים כשנמצאים בסביבה ששמה הבן אדם שומע וחייב לדבר את השפה כל יום...(ולא ע'י קריאת מילון,כי זה לא מלמד איך לדבר)
אולי הוא אחד יחיד ומיוחד

צ ב י

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הוא לא רוצה לעשות תואר בצרפתית ספרותית אלא לדעת לדבר... אני בטוח שיש לא מעט אנשים שעושים את זה...
יש קורס של ערן כץ שמלמד איך ללמוד שפות (לא שפה ספציפית) יש לו גם כמה ספרים שעוסקים בזה. אני מאמין שכל אחד יכול ללמוד כל שפה אם הוא משחרר את מחסום הפחד..
מאה אחוז
כל דבר אפשרי בחיים
אבל אם ללמוד אנגלית יקח לך 5 שנים ללמוד צרפתית יקח לך 15 שנה
לא נכון בכללל
משכנע ממש

עדיה שיר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני למדתי...
הרבה שמיעה של דיסקים של ילדים למשל....
הרבה השקעה בצעד הראשון: למידה נכונה של כל האותיות. השקעה בהרחבת אוצר המילים, הבחנה בין ההבדלים, הדקדוק וצורות ההגייה הנכונות.
אני למדתי עם מורה אחד על אחד, אבל את האמת שאני מגיעה מבית דובר, כך שלשמוע- שמעתי הרבה...
צרפתית לא כל כך מפחידה כמו היא נראת, היא רק נשמעת מדובללת כזו באוזן, אבל באמת לכל מילה יש מקום ואופציה לזכור ולשנן (בשונה מסינית, שנשמעת בעייני כמו מקבץ הברות בלתי ברורות בעליל.)
עכשיו אני לומדת ערבית, נראה איך יזרום...

המלצה שלי, לקנות הרבה דיסקים של סיפורי ילדים, איטיים ברורים ופשוטים, ופשוט להאזין להם.

עד מתי

משתמש מקצוען
אני מגיעה מבית ששני ההורים צרפתיים אמיתיים, מדברים ביניהם רק צרפתית, אבל מרוב סלידה שפיתחנו לשפה המבורברת הזו רוב ככל הילדים בקושי מגמגמים כמה מילים...
נשגב בעיני מי הולך ללמוד את השפה הזו...

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני מגיעה מבית ששני ההורים צרפתיים אמיתיים, מדברים ביניהם רק צרפתית, אבל מרוב סלידה שפיתחנו לשפה המבורברת הזו רוב ככל הילדים בקושי מגמגמים כמה מילים...
מעניין אותי להבין,הם דיברו איתכן אך ורק בצרפתית כל הזמן? ולא למדתם? או אתם מבינים הכל רק שלדבר קשה?

שחרית

משתמש פעיל
אני מוחה.
מי שיש לו כשרון לשפות ילמד כל שפה.
מכירה מישהו שלא ידע מילה צרפתית, אנגלית ידע די טוב, ולמד מעולה צרפתית, גם דיבור וגם כתיבה, ואח"כ גם פורטוגזית.

בהצלחה רבה, אל ייאוש! השד אינו נורא כל כך
מבנה השפה די דומה לכל שפה לטינית אחרת.

מרחבים

משתמש מקצוען
הגזמת!
שפה מדהימה!!!
לא מעיזה ללמוד, אבל אני מתעלפת לשמוע!

הפקות כתיבה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
אני מוחה.
מי שיש לו כשרון לשפות ילמד כל שפה.
אני מוחה...
כישרון לשפות הוא בהחלט יתרון בלימוד כל שפה חדשה.
אבל צרפתית ידועה כשפה קשה מאד (אחרי עברית... שבעולם נחשבת לבין הקשות)
לאדם עם כישרון לשפות, אחרי אנגלית מומלץ ללמוד עוד שפות לטיניות כמו ספרדית, רוסית, או לחילופין ערבית
אבל הספרות המזרחיות וכן צרפתית נחשבות לשפות קשות יותר. מבחינת השונות בין גופים, זמנים, פעלים וכללי הגיה.

חיימקה פלונצ'ק

משתמש מקצוען
אני מוחה...
לאדם עם כישרון לשפות, אחרי אנגלית מומלץ ללמוד עוד שפות לטיניות כמו ספרדית, רוסית, או לחילופין ערבית
אבל הספרות המזרחיות וכן צרפתית נחשבות לשפות קשות יותר. מבחינת השונות בין גופים, זמנים, פעלים וכללי הגיה.
כן, אבל פותח האשכול שבמקרה הוא אני ביקש לדעת איך אנשים למדו צרפתית ובכמה זמן, ולא האם מומלץ ללמוד שפה זו או אחרת.

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני מוחה...
רוסית הוא בכלל לא שפה לטינית
וצרפתית היא שפה קלה לכל מי שיודע שפה לטינית אחת (ספרדית איטלקית פוראוגזית)
אנגלית באה מגרמנית רק שיש לה המון השפעות מהשפות הרומנציות
מקווה שהכל מסודר

הפקות כתיבה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
כן, אבל פותח האשכול שבמקרה הוא אני ביקש לדעת איך אנשים למדו צרפתית ובכמה זמן, ולא האם מומלץ ללמוד שפה זו או אחרת.
הגבתי להודעה שציטטתי...
רוסית הוא בכלל לא שפה לטינית
וצרפתית היא שפה קלה לכל מי שיודע שפה לטינית אחת (ספרדית איטלקית פוראוגזית)
אנגלית באה מגרמנית רק שיש לה המון השפעות מהשפות הרומנציות
רוסית אמנם נקראת קרילית אך במקור היא לטינית. גם צרפתית היא לטינית ויתכן שיש הרבה מילים דומות, ועדיין ספרדית הרבה יותר קלה, מניסיון.

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הגבתי להודעה שציטטתי...

רוסית אמנם נקראת קרילית אך במקור היא לטינית. גם צרפתית היא לטינית ויתכן שיש הרבה מילים דומות, ועדיין ספרדית הרבה יותר קלה, מניסיון.
no tengo idea de donde sacas que el ruso viene de origenes latinos.El ruso es un idioma eslavo

רינה נ.

משתמש רשום
אני לומדת צרפתית דרך אתר דולינגו כחודשיים לימוד איטי (כ 20 דק' ביום, לבחירתי) , ואכן אני רואה שיפור רציני, מסוגלת להבין אנשים בשיחות בסיסיות וגם להגיב ולדבר.
המבטא באמת סיפור מסובך אבל מנסיוני כמי שלמדה גם אנגלית ברמת דוברת, כדי לדעת מבטא טוב צריך לשמוע את השפה, והמון! עוזר גם לעקוב אחרי השפתיים של אנשים שמדברים ולנסות לחקות אותם (מסרטונים למשל- כך עשיתי באנגלית והמבטא ממש השתפר)
אחרי עברית... שבעולם נחשבת לבין הקשות)
לא מאד נכון, עברית שפה קלה יחסית ומהיכרותי עם חוצניקים שלמדו אותה- הגיעו לרמה טובה בזמן קצר מאד! (אולי המבטא קצת קשה להם)
בקיצור מי שרוצה לימוד חוויתי ונעים והעיקר - בחינם- ממליצה על אתר דולינגו, בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה