דרוש מידע למדת צרפתית? כמה זמן לקח לך?

חיימקה פלונצ'ק

משתמש מקצוען
אני לומדת צרפתית דרך אתר דולינגו כחודשיים לימוד איטי (כ 20 דק' ביום, לבחירתי) , ואכן אני רואה שיפור רציני, מסוגלת להבין אנשים בשיחות בסיסיות וגם להגיב ולדבר.
המבטא באמת סיפור מסובך אבל מנסיוני כמי שלמדה גם אנגלית ברמת דוברת, כדי לדעת מבטא טוב צריך לשמוע את השפה, והמון! עוזר גם לעקוב אחרי השפתיים של אנשים שמדברים ולנסות לחקות אותם (מסרטונים למשל- כך עשיתי באנגלית והמבטא ממש השתפר)

לא מאד נכון, עברית שפה קלה יחסית ומהיכרותי עם חוצניקים שלמדו אותה- הגיעו לרמה טובה בזמן קצר מאד! (אולי המבטא קצת קשה להם)
בקיצור מי שרוצה לימוד חוויתי ונעים והעיקר - בחינם- ממליצה על אתר דולינגו, בהצלחה!
אפשר קישור לדולינגו?

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני מדבר גרמנית (היתי באוניברסיתה שמה) וקשה לי מאווווווד להאמין ש הוא לימד את עצמו.ואני מדבר 5 שפות
שפה לומדים כשנמצאים בסביבה ששמה הבן אדם שומע וחייב לדבר את השפה כל יום...(ולא ע'י קריאת מילון,כי זה לא מלמד איך לדבר)
אולי הוא אחד יחיד ומיוחד
טוב, יש כאן כמה מפקפקים וזה הגיוני
אבל מר @צ ב י שמלגלג ממש -
הבחור היום אכן דובר את 3 השפות שציינתי באופן שוטף, למרות שאתה מתקשה להאמין.
הדרכת קבוצות בצרפתית ובגרמנית, בתערוכות מקצועיות בארץ לבאים מחו"ל - מספיק לך?
זה מה שהוא עושה.
יש אנשים עם מוח גאון בעולם :)

ואגב, אני קצת מתקשה להאמין לתיאוריך שהשפה כמעט לא ניתנת ללמידה.
כל דבר ניתן ללמוד בעבודה קשה, אם אתה לא שוטה מופלג.

עדיה שיר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני מגיעה מבית ששני ההורים צרפתיים אמיתיים, מדברים ביניהם רק צרפתית, אבל מרוב סלידה שפיתחנו לשפה המבורברת הזו רוב ככל הילדים בקושי מגמגמים כמה מילים...
נשגב בעיני מי הולך ללמוד את השפה הזו...
באמת רציתי לכתוב...
אם כבר משקיעים מאמץ ואנרגיה על לימוד שפה, למה דווקא צרפתית?
היא לא עוזרת כלום כלום, כמעט לא שימושית...

צ ב י

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
טוב, יש כאן כמה מפקפקים וזה הגיוני
אבל מר @צ ב י שמלגלג ממש -
הבחור היום אכן דובר את 3 השפות שציינתי באופן שוטף, למרות שאתה מתקשה להאמין.
הדרכת קבוצות בצרפתית ובגרמנית, בתערוכות מקצועיות בארץ לבאים מחו"ל - מספיק לך?
זה מה שהוא עושה.
יש אנשים עם מוח גאון בעולם :)

ואגב, אני קצת מתקשה להאמין לתיאוריך שהשפה כמעט לא ניתנת ללמידה.
כל דבר ניתן ללמוד בעבודה קשה, אם אתה לא שוטה מופלג.
1. אם מדובר בגאון-על שלא מן השורה אפשרי, אבל זו לא מטרת האשכול להביא ספר שיאים.
2. גם אם כן, לא ניתן ללמוד עם מילון בכלל. למבינים, האוצר מילים הוא הדבר הקל בשפה.
3. ככלל פגשתי עשרות ישראלים (גם בחורים צעירים) שעברו לגור שם כבר שנים ויכולים להתבטא ומבינים אותם אבל רחוקים מההגדרה של דיבור שוטף. להפך, מוצאים כאן בארץ המון אנשים שבאו מכל העולם (לא אלו שגרים בסביבה חוצניקית) שאחרי כמה חדשים/שנים כבר יודעים לדבר עברית. תסתובבו בישיבות הם מלאות מזה.
4. להתווכח זה בריא אבל יש קווים ברורים, ושאלת בעל האשכול פנתה לבעל ניסיון.

עד מתי

משתמש מקצוען
מעניין אותי להבין,הם דיברו איתכן אך ורק בצרפתית כל הזמן? ולא למדתם? או אתם מבינים הכל רק שלדבר קשה?
מדברים בעיקר ביניהם, יש מספר מילים בצרפתית שהשתרשו בשימוש יומיומי ומשתמשים רק בהם, ואותם גם החתנים והכלות יודעים כבר בשבת הראשונה...מעבר לזה הגדולים במשפחה מדברים קצת יותר השאר מבינים נייס ומדברים עוד הרבה פחות,
יש אצלינו בדיחה במשפחה, צרפתיה אחת אמרה לחברתה אני לא מבינה למה אומרים שצרפתית זה שפה של ברווזים, ענתה לה השניה קוואה??
ניסנו אישית את הבדיחה על אמא שלי וכמה דודות , תמיד התשובה היתה קוואה?? מה שגרם לקוואה קוואה...

זה חלק מהקטע שצרפתים קשה להם להבין מהר בדיחות, אצלינו אפשר לראות שסיפרו בדיחה צחקו ועברו הלאה ואחרי כמה דקות שומעים פרצי צחוק...אז נפל האסימון אצל הצרפתים....

כמובן לא כולם ובלי להכליל

ובמשפחה שלי כל הצרפתים מדהימים

The gardeners

משתמש פעיל
חחחחח
מצחיק הקוואה.
כנראה שאצלכם במשפחה הצרפתים הם במקרה הפחות משופשפים.....
מה שא"א לומר אצלנו...
לא נכון לומר שרק מי שנולד בצרפת יכול לדעת את השפה.
אני מדברת צרפתית חלק ונולדתי בארץ!
(כבר קרה ששאלו אותי באיזה גיל עשיתי עליה.....)
ואני צברית, אוהו צברית!
הרבה כח רצון ועיקביות
לשמוע הרבה את השפה.
ספרדית היא באמת "שפת בסיס" טובה כי יש הרבה מילים דומות גם אם בהגיה שונה (יש לי חברה שבבית מדברים ספרדית, וכשאמא שלה היתה פונה אלי בטעות בספרדית, הייתי מסוגלת להבין בגדול מה שהיא אמרה)
ובעיקר - הרבה אומץ.
כן - גם לצרפתים מלידה יש שגיאות בדיבור, שתדעו.
צרפתי שצוחק עליכם - תגידו לו בוא נעבור לעברית, תראו תוך דקה וחצי יש לכם הרבה יותר מה לצחוק עליו ממה שהוא צחק עליכם...

אב"ם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תסתובבו בישיבות הם מלאות מזה.
לא חוכמה לדבר על עברית בתור שפה נרכשת אצל יהודים שומרי מצוות ומסורת,
יש להם בסיס כבר לשפה, תפילות, קריאת התורה, ברכות, יש המון מקומות שהם משתמשים בה...

The gardeners

משתמש פעיל
לא חוכמה לדבר על עברית בתור שפה נרכשת אצל יהודים שומרי מצוות ומסורת,
יש להם בסיס כבר לשפה, תפילות, קריאת התורה, ברכות, יש המון מקומות שהם משתמשים בה...
ומדברים עברית תנכית מגלגלת מצחוק
בסגנון "של נעליך מעל רגליך" ו"תרצה לשתות מן החמת?"

אב"ם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ומדברים עברית תנכית מגלגלת מצחוק
בסגנון "של נעליך מעל רגליך" ו"תרצה לשתות מן החמת?"
יכול להיות, וזה עדיין לא סותר את זה שזה יותר קל ללמוד שפה שיש לך בסיס כלשהו שלה....
ובמיוחד שאתה מגיע למקום שכל הזמן מדברים בה, ככה הרבה יותר קל לקלוט.

יהודיתו

משתמש מקצוען
אני דוברת צרפתית (שפת אם)
מממ זאת באמת שפה מסובכת מאוד אבל זה אפשרי
אישית יש לי חברה צרפתיה שהתחתנה עם ישראלי -וכיום - אחרי כמה שנים טובות : הוא מדבר צרפתית שוטף.
ללמוד את זה ייקח הרבה זמן אבל זה אפשרי.

א נ

משתמש פעיל
יש לי חבר שלמד ברמת דיבור בסיסית גם אנגלית וגם צרפתית והוא לא מבין מדוע אומרים שללמוד צרפתית יותר קשה מאנגלית ?
כל שפה בתחילתה היא קשה !

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש לי חבר שלמד ברמת דיבור בסיסית גם אנגלית וגם צרפתית והוא לא מבין מדוע אומרים שללמוד צרפתית יותר קשה מאנגלית ?
כל שפה בתחילתה היא קשה !
אם הוא אומר כזה דבר אני מסופק כמה באמת הוא למד אנגלית.כי מבחינת תסבוך אין מה להשוות בכלל
ואנגלית אני מדבר רמת שפת אם וגם מדבר צרפתית

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
בשונה מסינית, שנשמעת בעייני כמו מקבץ הברות בלתי ברורות בעליל.
נאלצת לקפוץ להגנת הסינית :LOL:
אני כבר בשיעור מס' 60 (באפליקציית דואולינגו) ואני יכולה לומר בגאווה שרכשתי את היכולת המלאה לשאול "סליחה איפה השירותים". ועוד היד נטויה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלו

א הוֹדוּ לַיהוָה כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב הוֹדוּ לֵאלֹהֵי הָאֱלֹהִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ג הוֹדוּ לַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ד לְעֹשֵׂה נִפְלָאוֹת גְּדֹלוֹת לְבַדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ה לְעֹשֵׂה הַשָּׁמַיִם בִּתְבוּנָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ו לְרֹקַע הָאָרֶץ עַל הַמָּיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ז לְעֹשֵׂה אוֹרִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ח אֶת הַשֶּׁמֶשׁ לְמֶמְשֶׁלֶת בַּיּוֹם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ט אֶת הַיָּרֵחַ וְכוֹכָבִים לְמֶמְשְׁלוֹת בַּלָּיְלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:י לְמַכֵּה מִצְרַיִם בִּבְכוֹרֵיהֶם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יא וַיּוֹצֵא יִשְׂרָאֵל מִתּוֹכָם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יב בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יג לְגֹזֵר יַם סוּף לִגְזָרִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יד וְהֶעֱבִיר יִשְׂרָאֵל בְּתוֹכוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טו וְנִעֵר פַּרְעֹה וְחֵילוֹ בְיַם סוּף כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טז לְמוֹלִיךְ עַמּוֹ בַּמִּדְבָּר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יז לְמַכֵּה מְלָכִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יח וַיַּהֲרֹג מְלָכִים אַדִּירִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יט לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כ וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כא וְנָתַן אַרְצָם לְנַחֲלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כב נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַבְדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כג שֶׁבְּשִׁפְלֵנוּ זָכַר לָנוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כד וַיִּפְרְקֵנוּ מִצָּרֵינוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כה נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כו הוֹדוּ לְאֵל הַשָּׁמָיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה