לכל חובבי הקריאה- היכנסו!

אילנית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הערה לכל הקוראים: מאחר ועדיין לא גיבשתי בצורה מסודרת את כללי פורום הספרות שלנו (-אשמח לקבל הצעות בנושא), אני יוצאת מתוך נקודת הנחה שכל אחד יודע את חוקי זכויות יוצרים. ובפרט יצירה המתעתדת להתפרסם בעז"ה.

התחלתי לכתוב סיפור לשבועות. הייתי שמחה לשמוע
לאיזה המשך הייתם מצפים לאחר הקדמה זו?

המון אדם הסתער על הסיפון והצפיפות היתה איומה עד להתפקע. היא נדמתה ליוסל כמין עיסה דביקה ענקית ורוחשת, אשר עוד רגע קט תקרע את החבלים המקיפים את הסיפון ותשפך הישר אל לב המים הכחולים שהקיפו את האניה מכל צידיה בשלוה ערמומית.
הוא ניסה להידחק בין האנשים, לתפוס גם הוא עמדת תצפית. מישהו צעק קודם שרואים יבשה והוא רצה בכל מאודו לראות אותה. הוא דחף מרפקים לימין, דחק ברגל שמאל שני ילדים שובבים והגיע קרוב אל הגדר. הנה הוא רואה אותה גם. הוא רואה את היבשה. הוא צבט את עצמו, מתעלם מדחיפותיהם של האחרים. הוא מוכרח. הוא מוכרח לראות את העתיד, כאן מול עיניו. הוא מוכרח לראות במו עיניו את החלום שמתגשם. את החיים החדשים. הוא מוכרח לראות כל זאת בשתי עיניו הירוקות. הוא עמד שם, דקה שתיים, אחר כך נהדף בכח על ידי אנשים אחרים שחפצו לחזות בתקווה שלהם. והוא הלך משם, מוחה את דמעותיו. הוא ירד למטה, אל הקומה התחתית ונכנס לתא. צריך לארגן את הצרורות, עוד מעט מסע החתחתים מגיע אל קיצו.
הוא התכופף מתחת לדרגש, שולף משם מזוודה - ספק ארגז ספק גרוטאה. פתח אותה והחל לבדוק שכל רכושו נמצא. התפילין, חולצת השבת, זוג גרביים נוסף וחבילת ציציות כשרות שתחב לו אבא רגע לפני הפרידה. הוא סידר שוב את החפצים, מכניס לתוך הארגז אי אילו פריטים.
כשסגר את הארגז, סבה הדלת על צירה ולחדר נכנס איצל'ה, אחיו הבכור.
יוסל סובב את ראשו לעבר אחיו וראה את הדמעה מבצבצת בזויות עיניו. "אתה מאמין"?

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
מצד אחד את מנסה לתאר מעפילים באוניה (תקני אותי אם אני טועה...), מצד שני התיאור הזה לא כל כך מתלבש על התקופה הזאת מבחינות שונות. לדעתי הכיוון של התיאור מתאים לקחת אותנו למהגרים לאמריקה.

אילנית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ירושלמית, את צודקת, זה מסע מהגרים לאמריקה אבל שאלתי היא לאן נראה כי הסיפור מוליך?

אלף

משתמש מקצוען
איך אפשר לדעת מה יעלה בדעתה של הסופרת היצירתית?! אני מצפה שהסיפור לא יוביל להמשך שיגרתי המתאר את קשיי המהגרים במציאת פרנסה שתשתלב עם שמירת התורה והמצוות, השבת וכדומה, אלא יהיה מפתיע.
בהצלחה!

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
ואם כבר, אז גם המשך סוחט דמעות ומרגש של פגישת שני אחים וכו', ממש לא רצוי.

מה שכן, יש פה ושם מילים שלוקחות את הקורא לתקופת ההעפלה. זה אמנם בדקויות ממש, אבל רצוי לתקן את זה.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אני לא מבין גדול בכתיבת סיפורים, אך לטעמי - לפני שכותבים תיאור כ"כ יפה, קודם כל כדאי לכתוב על טיוטה על מה רוצים לכתוב. נושא, עלילה וכו', ורק אחר כך, כשיש לנו תבנית, להתחיל לפרט את כל המטאפורות וכו'.

אילנית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
דובר צדק:
כשכותבים סיפור מתחילים עם נקודה מרכזית, דמויות, תהליך ורק אז מחילים לכתוב אותו.
אני כבר המשכתי את הסיפור הלאה - אבל רציתי לדעת למה הייתם אתם מצפים כקוראים מהמשך הסיפור, וזה נותן אינדיקציה לגבי האופן בו אמשיך לכתוב את הסיפור.
בכתיבה - ונראה לי יותר מכל תחום אחר המשוב הינו חלק נכבד מאוד בתהליך ובתוצר הסופי.

טוב, לא אגלה לכם מה הסיפור, חבל שתפסידו כשתקראו אותו במלואו. אבל העירו לי הערות מצויינות וככל שחשבתי עליהם במשך היום הגעתי למסקנה שהן נכונות. ועלי לשנות פרטים בסיפור שזה לא יהיה עוד סיפור על נסיון של שמירת שבת באמריקה של תחילת המאה.

ירושלמית, אשמח אם תצייני אילו פרטים אינם מתאימים להגירה לאמריקה לפני מלחמת העולם הראשונה? לפי מה שידוע לי זה היה כפי שתיארתי. ועוד יותר אשמח אם יש לך מקור מהימן לדבר.

אלף

משתמש מקצוען
רק תגלי לנו באיזה עיתון עלינו לחפשו. לא כולנו מנויים על כל העיתונים הדתיים.

אילנית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בעז"ה כשהוא יפורסם, אעלה אותו במלואו כאן בפורום. ואם מישהו מעוניין אני יכולה להעלות סיפורים אחרים שכבר התפרסמו. דווקא אשמח לשמוע מה דעתכם.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
אשמח לקרוא סיפורים מפרי עטך. הגופן בו בחרת קצת 'מציק' לי בעיניים, כנראה לכן לא התעמקתי בקטע שפרסמת

אילנית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הנה סיפור אחד.

הסרתי את הסיפור - אם מישהו רוצה - שיפנה באישי.

אלף

משתמש מקצוען
כתיבה מרתקת!
תאור חי משולב בעלילה סוחפת. יש כמה טעויות לשוניות שנתקלתי בהם תוך כדי קריאה אך יש כאן מומחים ממני בתחום הזה.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
כתיבתך הזכירה לי את סגנונן של מירי זוננפלד ושל אביגיל שיקוביצקי. את אוהבת את כתיבתן?

mirif

משתמש מקצוען
מדהים, תעלי עוד סיפורים .
את כותבת מקסים!!!

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מקסים!
זורם, מתנגן, מרתק.
הדמות של שמיל מיוחדת.

בת חן כותרת

משתמש רשום
מקסים.
מעורר תאבון לסיפורים נוספים...
הרבה הצלחה!

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
התפרסם במוסף של יתד? לפסח תשס"ח או סוכות שעבר?

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
רפרפתי אבל הסגנון הזכיר לי את הספר "אנשים אחים" - יש קשר?

feel-הרמוני

משתמש מקצוען
כתיבה מעולה!
גם לי זכור הסיפור מאחד ממוספי הסיפורים של יתד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה