עוגות/עוגיות כושית! אמיתית! נימוחה! שוקולדית!- וללא מיקסר!

שפעל'ה - קייטרינג

קייטרינג בוטיק לאירועים ומוסדות
מנוי פרימיום
בקשר למרקם אין לערבב מדי זה עושהמרקם דחוס​
יכול להיות מאוד סוג קמח / כמויות לא נכונות של יחס יבשים ונוזלים /ערבוב מסיבי מידי וכמובן אפיה לא מספיק נכונה או תנור לא איכותי דיו
את המתכון הנ"ל ניסית ?

אני אני

משתמש פעיל
הצילו!!! הכנתי את העוגה לסיום של הבן שלי (כיתה א') שיערך מחר בחיידר, העוגה בתנור כבר שעה וחצי והיא עדיין רטובה באמצע, מה אעשה? הבן שלי יתאכזב בבוקר לראות שהעוגה לא הצליחה, פעם ראשונה בחיים שזה קורה לי.... התנור של חברת מולר מאושר עד, אבל כבר כמה שנים שב"ה העוגות מצליחות, יש למישהי פתרון בזק?

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
הצילו!!! הכנתי את העוגה לסיום של הבן שלי (כיתה א') שיערך מחר בחיידר, העוגה בתנור כבר שעה וחצי והיא עדיין רטובה באמצע, מה אעשה? הבן שלי יתאכזב בבוקר לראות שהעוגה לא הצליחה, פעם ראשונה בחיים שזה קורה לי.... התנור של חברת מולר מאושר עד, אבל כבר כמה שנים שב"ה העוגות מצליחות, יש למישהי פתרון בזק?
אולי שחכת לשים קמח?

אני אני

משתמש פעיל
הוצאתי את העוגה לאחר שעתיים + , הנמכתי את החום וכיסיתי בנייר כסף, ולבסוף יצאה עוגה יפה, גבוהה ומרשימה והעיקר כושית אמיתית לכבודה של התורה ושל לומדיה הצעירים. והבן שלי המתוק יקום לעוגה יפיפיה וכנראה גם טעימה, ללא שידע אילו חוויות מלחיצות היא עברה. כשפרוג בתמונה, הכל פחות נורא, יש רוגע שאפשר תמיד לקבל ייעוץ והכוונה. תודה לעונות.

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
הוצאתי את העוגה לאחר שעתיים + , הנמכתי את החום וכיסיתי בנייר כסף, ולבסוף יצאה עוגה יפה, גבוהה ומרשימה והעיקר כושית אמיתית לכבודה של התורה ושל לומדיה הצעירים. והבן שלי המתוק יקום לעוגה יפיפיה וכנראה גם טעימה, ללא שידע אילו חוויות מלחיצות היא עברה. כשפרוג בתמונה, הכל פחות נורא, יש רוגע שאפשר תמיד לקבל ייעוץ והכוונה. תודה לעונות.
ואוו אשרייך!
שעתיים+ לעוגה אחת כושית???
עוגה עקשנית...אה?

אני אני

משתמש פעיל
ואוו אשרייך!
שעתיים+ לעוגה אחת כושית???
עוגה עקשנית...אה?
ההשקעה היתה משתלמת ביותר!!! האושר של הבן של הרקיע שחקים, והעוגה היתה טעימה, עסיסית, גבוהה, שחורה ויפה!!! כל ביס חוויה!!! הכנתי עוד עוגה לנו וכולנו מאד נהננו!!!

אני אני

משתמש פעיל
גם העוגה השניה הייתה שעתיים + בתנור??
כן. האמת היא שממזמן לא אפיתי עוגות טורט / בחושות אלא רק שמרים ובצקים למיניהם, עכשיו אני מתחילה לחשוב שאולי אכן יש בעיה בתנור, אבל מצד שני, שאר הדברים נאפים נהדר!!! אבל ברור שאני יחזור על המתכון של הכושית כבר לשבת הקרובה, למרות הכל, היא מנצחת בגדול!!! תודה על המתכון המוצלח!!!

saralulu

משתמש מקצוען
במתכון לא זכור לי שמופיע קמח כוסמין אולי זה מה שהשפיע?
אחיות שלי הכינו כמה פעמים את העוגה בהצלחה רבה.

אני אני

משתמש פעיל
במתכון לא זכור לי שמופיע קמח כוסמין אולי זה מה שהשפיע?
אחיות שלי הכינו כמה פעמים את העוגה בהצלחה רבה.
מה הקשר? כוסמין לבן כמדומני מתנהג כמו קמח לבן רגיל. אני מאשימה את התנור!!! ובעצם לא מאשימה את אף אחד, הרי היא יצאה טעימה ומרשימה, ותמיד יש פעם ראשונה לפשלה, אני לא מתרגשת!!! ובעצם מה קרה פה? כנראה שהייתי צריכה לעבוד על מידת הסבלנות....

שפעל'ה - קייטרינג

קייטרינג בוטיק לאירועים ומוסדות
מנוי פרימיום
זה כבר למעלה משעה וחצי!!!!!!!!!!!! הגיוני?
לא ממש לא אמור להיות ככה
מצער היה לקרוא ושמחתי שהבן הצדיק היה כה מאושר
זה נשמע כמו שהפיזור חום בתנור שלך תקול או בעיה אחרת --אבל בתנור
הצלחות !

ארמון חול

משתמש מקצוען
יש לי בעיה...!!
אני אוהבת עוגות כושיות, אבל כושיות כושיות ממש, לא יודעת אפילו מה בדיוק אני אוהבת בהן...
המשפט הזה רצד לי בעין לא מזמן כאן בפורום...
אז אלייך ולעוד הרבה "בעיתיות " כמוך וכמוני, אגלה לך מה את בדיוק אוהבת בהן...
את אוהבת את המרקם, את העסיסיות, את הטעם העשיר, את השוקולדיות הנימוחה,
את --- פשוט אוהבת את הכושית האמיתית , המקורית, המשובחת !!
אז למרות החותים שפוגעים בייבוא דברים לארץ מייבאת לכם את המתכון הסודי שלי היישר מכוש לכושית אמיתית ...
אז אם את גם מאלו שאוהבים אוכל אמיתי, משובח, עסיסי ומושקע כמו שאני יוצרת באוכל שאני מכינה לאנשים, את תאהבי את המתכון הזה גם...
הנה לכם המתכון שלי , נכון רק שלישי היום אבל תכינו אותה , תצפו את הגנאש מלמעלה ותצפו בהתרגשות כבר לשבת המלכה ששוב תבוא..
תודה לך ד' על המתנה!

מראש מחממים תנור על 160 מעלות

החומרים:
7 ביצים L
4 כוסות סוכר(נכון, זה המון , לא אמרנו עוגה בריאה אלא עוגה כושית אמיתית .)
2 כוסות קקאו הולנדי מהזן המשובח והכהה
4 כוסות קמח( אפשר 80%)
1 ו-1/2 כוס יין מתוק
1 ו- 1/2 כוס שמן
מעט רום
מעט תמצית וניל
2 א. אפייה
2 כפיות סודה לשתיה
1 ריצ'- קצפת צמחית
2 כפות מלית אוכמניות- לבחירה!

לציפוי:
1 ריצ'
3 חבילות שוקולד מריר

הוראות הכנה לעוגה:
מערבבים את כל החומרים בקערה גדולה עם מטרפה עד למרקם חלק ,
את הסודה לשתיה יש לשים אחרון ומיד להכניס לתנור למניעת תסיסה של העיסה.
על ניר אפיה מעט משומן בתבנית חד"פ גדולה (גודל תנור ) שופכים את העיסה
ואופים כ-1/2 שעה עד 40 דקות ( תלוי בתנור )עד להתייצבות מלאה!- תעקבו אחר האפייה אל תתקבעו לזמן שרשמתי
יש לנעוץ קיסם לראות שלא רטוב /נוזלי אך בהחלט לח ושוקולדי .העוגה יוצאת גבוהה ויפה ונשארת לחה ונימוחה !

הוראות הכנה לציפוי:
להמיס על אדים /במיקרוגל/לחמם על להבה נמוכה עד להמסה- שלא יישרף!
לאחר מעט צינון של העוגה שופכים את השוקולד על העוגה ,
בעזרת נענועים קלים להשטיח את השוקולד כשי להשאיר מרקם חלק ונוצץ!
יש לקרר היטב ואז לחתוך ומהר להקפיא לשבת המלכה!
המלצה- לחמם את העוגה ולהגיש לצד כדור גלידת וניל משובחת !

צפה בקובץ המצורף 1546334
נראה מטורף, וקראתי את כל התגובות....
כמה שאלות,

איך מחממים בשבת, זה יהיה טוב על הפלטה מערב שבת? לקינוח (לא יתייבש? ואז אם ישאר יהיה לשבת בבוקר, לקידוש

מה אפשר לשים במקום יין?

אורחת 10

משתמש מקצוען
נראה מטורף, וקראתי את כל התגובות....
כמה שאלות,

איך מחממים בשבת, זה יהיה טוב על הפלטה מערב שבת? לקינוח (לא יתייבש? ואז אם ישאר יהיה לשבת בבוקר, לקידוש

מה אפשר לשים במקום יין?
תשימי בתחילת הסעודה ע"ג משהו אחר או ע"ג תבנית הפוכה.
עוגה זה דבר יבש ואין בעיה לחממה בשבת

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
סוף סוף,
אחרי שהאשכול הזה פתוח לי משך שבועות ארוכים,
הכנו את העוגה המשובחת הזאת,
יצאה ליגה.
טעימה אש.

אבל - אפיתי בתבנית ח"פ ענקית והעוגה גלשה לכל הכיוונים.
נס שהיא היתה בתוך תבנית של התנור, לפחות היה לה לאן לגלוש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה