יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

רק אושר!

משתמש מקצוען
לא מובן סעיף 3..
שתי דירות נפרדות??? תת חלקה?
אפשר רק 70-75 אחוז מכל דירה בנפרד..
יש בנקים קרובים ממש לדיור . יש קרובים לכל מטרה.
דבר ראשון תודה לכל העונים,
דבר שני אלו 2 דירות של אותו אדם צמודות שהשווי של כל אחת כ 650 אלף והוא רוצה לשפץ את שתיהן יחד,
ולגבי בנקים, אילו בנקים יותר קרוב לכוון דיור?

מס אפס

משתמש צעיר
דבר ראשון תודה לכל העונים,
דבר שני אלו 2 דירות של אותו אדם צמודות שהשווי של כל אחת כ 650 אלף והוא רוצה לשפץ את שתיהן יחד,
ולגבי בנקים, אילו בנקים יותר קרוב לכוון דיור?
פועלים הכי קרוב,
אבל אין להם דרגה שניה

חי בן ראם

משתמש רשום
שאלה בענין שמאות

אם לקחתי שמאות ע"י הפניה מבנק
אני יכול לדרוש מהבנק שישלחו לי עותק?
כמו"כ אם אני הולך לבנק אחר - הבנק מעביר את השמאות לבנק השני
או שהם יכולים לסרב?

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
שאלה בענין שמאות

אם לקחתי שמאות ע"י הפניה מבנק
אני יכול לדרוש מהבנק שישלחו לי עותק?
כמו"כ אם אני הולך לבנק אחר - הבנק מעביר את השמאות לבנק השני
או שהם יכולים לסרב?
תפנה לשמאי.
למה לעבוד מול הבנק?

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
השמאי אמר לי שהם נותנים את זה לבנק
אני בעצם יכול לדרוש את זה מהשמאי?
(כי הם נותנים מחיר מיוחד לבנק)
לא יודע אם יש חוק כזה, אבל בסטנדרט אני מקבל את כל דוחות השמאות של לקוחותיי.

A052

משתמש סופר מקצוען
השמאי עובד אצלך, אתה משלם לו והוא חייב להביא לך את הדוח.
הוא יכול וזה גם ייקל מעליך אם הוא ישלח את הדוח גם לבנק.

לגבי הבנק השני, לא בטוח שהשמאי הזה ברשימה שלהם, וייתכן שהם ידרשו שמאי אחר שהם מכירים.

שלום שאלה קניתי דירה ממי שקנה מהקבלן לפני האיכלוס וטופס 4 בבנק שפניתי איליו (לאומי) סירבו לאשר כזה משכנתא יכול להיות שבנקים אחרים אין להם בעיה ?

ח ז

משתמש רשום
אני עומד כרגע לפני משכנתא של מיליון ש"ח הבעיה היא שהדירה נקנתה מיד 2 אבל חדשה מהקבלן ללא יכולת לקחת משכנתא וגלגלתי כספים למשך חצי שנה עד היכולת לקבל משכנתא כעת הבנק אינו רוצה לאשר לי משכנתא לדירה ראשונה אלא לכל מטרה האם יש בנקים שיסכימו לתנאים שי דירה ראשונה אשמח לכל מידע בנושא?????
תודה

A052

משתמש סופר מקצוען
אם אתם לא משלמים לקבלן או מוכר מכספי המשכנתא, היא לא מוגדרת לדיור אלא לכל מטרה.
גם בזה אפשר להתמקח כדי להוריד ריביות, ואולי יועצים יוכלו כמעט להשוות למשכנתא לדיור.

ייתכן גם שכדאי לשקול חוץ בנקאי שיאשרו שזה לדיור ואז תוכלו אולי למחזר בבנק בתנאים של דיור.

ח ז

משתמש רשום
תודהעל העזרה
תוכל אולי לעזור לי בתמהיל המשכנתא למיליון מה כדאי לי ואיזה בנק הכי כדאי??

E_Y

משתמש פעיל
אני עומד כרגע לפני משכנתא של מיליון ש"ח הבעיה היא שהדירה נקנתה מיד 2 אבל חדשה מהקבלן ללא יכולת לקחת משכנתא וגלגלתי כספים למשך חצי שנה עד היכולת לקבל משכנתא כעת הבנק אינו רוצה לאשר לי משכנתא לדירה ראשונה אלא לכל מטרה האם יש בנקים שיסכימו לתנאים שי דירה ראשונה אשמח לכל מידע בנושא?????
תודה
יש אפשרות לעשות החזר הון עצמי

E_Y

משתמש פעיל
שלום שאלה קניתי דירה ממי שקנה מהקבלן לפני האיכלוס וטופס 4 בבנק שפניתי איליו (לאומי) סירבו לאשר כזה משכנתא יכול להיות שבנקים אחרים אין להם בעיה ?
לא כל כך ברור מהשאלה המצב של הדירה ,
כרגע יש טופס 4 ? הזכויות בדירה רשומות כבר על שם המוכר?

חי בן ראם

משתמש רשום
תפנה לשמאי.
למה לעבוד מול הבנק?
השמאי עובד אצלך, אתה משלם לו והוא חייב להביא לך את הדוח.
הוא יכול וזה גם ייקל מעליך אם הוא ישלח את הדוח גם לבנק.
השמאי לא רצה לתת לי העתק
הבנק שלח לי את המסמך

בסיכום מופיע לי כך:
רכיבשווי ב-₪
שווי הנכס 1,750,000
שווי למימוש מהיר1,487,000
מה הכוונה?

יהודה משכנתאות

משתמש רשום
אם אתה רוצה תשלח לי את זה בפרטי.
ואסביר לך הכל.
השמאי בעיקרון ממש לא חייב לשלוח לך את זה .
אם הגעתה עם הפניה מי הבנק.
הוא צריך לשלוח את זה לבנק.
ואסור לו לשלוח את זה עליך.
אם הגעתה עם יועץ אז אם ליועץ יש קשרים עם השמאי הוא מביא לו את זה לפני זה.

פסגות

משתמש מקצוען
תודה רבה!!!!!
ומה זה שווי למימוש מהיר?

מימוש מהיר​

''מדובר על סיטואציה שבה אתם או הבנק נאלצים למכור את הנכס במהירות ולא בנחת. במצב כזה אין לכם את כל הזמן שבעולם ולכן תצטרכו להתגמש משמעותית לגבי המחיר ולמכור את הנכס הרבה פחות ממה שהוא שווה בפועל.
סיטואציה שכזו עלולה לקרות כאשר אתם לא עומדים בתשלומי המשכנתא במשך תקופה, והבנק נכשל בניסיון להסדיר מולכם את החוב. לכן הוא יאלץ לממש את הנכס.
שלא תטעו, הבנקים ממש לא רוצים להיות בסיטואציה הזו, הם יעשו הכל כדי להימנע ממצב כזה, שלא רק פוגע בהם תדמיתית אלא גם מכניס אותם להליך משפטי ארוך ויקר מולכם. לכן הבנק ירצה למכור את הנכס, להחזיר לעצמו את החוב , את היתרה ככל שתישאר הוא יעביר לכם. מכיוון שהבנק רוצה את כספו בהקדם הנכס יימכר בהליך מהיר וזו הסיבה שהשמאי מתייחס לכך בשמאות''

אבל אתה לא אמור להתייחס לזה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה