יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
שאלה,
יש לי דירה אחרי טופס 4, ממש לפני מס ימים,
האם אני יכולה למחזר כעת משכנתא?
או לא למחזר להוציא משכנתא על שפוצים,
@משכנטוב @תהילה יועצת משכנתאות
וכל שאר המומחים
אפשר למחזר, אבל להוסיף לשיפוצים זה תלוי בעוד כמה דברים (לרוב מס' ימים אחרי טופס 4 עדיין א"א, אא"כ המחלקה המשפטית של הקבלן שלכם עובדת כמו טורבו).

זעירא דחברייא

משתמש פעיל
רציתי לשאול במחיר למשתכן יש כלל שמעל 1800000 אין 90 אחוז משכנתא אלא רק 75,
האם זה גם בדירה שאני משלם עליה 1.5 מליון אבל השמאי שם אותה ב2 מיליון או שגם בה אנ ישלם 100 שח הון עצמי וזהו.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
רציתי לשאול במחיר למשתכן יש כלל שמעל 1800000 אין 90 אחוז משכנתא אלא רק 75,
האם זה גם בדירה שאני משלם עליה 1.5 מליון אבל השמאי שם אותה ב2 מיליון או שגם בה אנ ישלם 100 שח הון עצמי וזהו.
מעל 1.8 הבנק לא יתייחס למחיר שוק אלא או למלירמחוזה וממנו תקבל 75 אחוז כמו כל דירה .
רק בדירה שהחוזה שלה 1.5 והמחיר שוק 1.8 תוכל לתת 75 אחוז מ1.8.
המשפט הזה 90 אחוז זה טעות נפוצה. יכול לצאת לך אופציה של 90 אחוז כביכול במקרה ששווי שוק 1.8. חוזה של 1.350 במקרה הזה יסתפקו ב100 אלף שקל הון עצמי והשאר במשכנתא. לא בגלל ה90 אחוז אלא בגלל שזה 75 אחוז מ1.8 שווי שוק

E_Y

משתמש פעיל
מעל 1.8 הבנק לא יתייחס למחיר שוק אלא או למלירמחוזה וממנו תקבל 75 אחוז כמו כל דירה .
המשפט הזה 90 אחוז זה טעות נפוצה. יכול לצאת לך אופציה של 90 אחוז כביכול במקרה ששווי שוק 1.8. חוזה של 1.350 במקרה הזה יסתפקו ב100 אלף שקל הון עצמי והשאר במשכנתא. לא בגלל ה90 אחוז אלא בגלל שזה 75 אחוז מ1.8 שווי שוק
דרך אגב , הטעות הזאת השתרשה לא תאמין בגלל מי...
זה כתוב באתר של משרד השיכון ... חובבנים

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום

BRIGHT

משתמש רשום
שאלה
יש לי משכנתא(לכל מטרה) . יש לי אפשרות לפרוע 40,000 ש"ח ממה עדיף לפרוע ממסלול פריים (פריים + 2) או ממסלול משתנה צמוד מדד 3.35%

זעירא דחברייא

משתמש פעיל
לא לגמרי הבנתי לצערי,
אם בחוזה הוא 1.7 ובשוק 2 מיליון האם יש 90 אחוז משכנתא או לא.
תודה רבה.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ה
זו שאלה היפותטית?
נשמע לי נדיר מאוד מחיר חוזה כזה ושווי שוק כל כך נמוך
ואז רק מנסה להבין דרך זה על אחוז מימון מעבר ל1.8. לא??

A052

משתמש סופר מקצוען
שאלה
יש לי משכנתא(לכל מטרה) . יש לי אפשרות לפרוע 40,000 ש"ח ממה עדיף לפרוע ממסלול פריים (פריים + 2) או ממסלול משתנה צמוד מדד 3.35%
ההבדל הוא שבפריים כשהוא עולה זה מעלה רק את גובה ההחזר החודשי ללא שינוי בקרן ההלוואה. כך שמתי שתרצו להחזיר תוכלו ללא הפסד בקרן.
אבל כשהמדד עולה, זה מעלה את קרן ההלוואה ואת אחוז הריבית ולכן גם את ההחזר. ומתי שתרצו להחזיר תגלו שלקחתם הלוואה של 100, ואתם צריכים להחזיר 105 למרות שעברו כמה חודשים.

אתם צריכים להחליט מה יותר מפריע לכם (גובה ההחזר או קרן ההלוואה), ושימו לב שבצמוד מדד ייתכנו עמלות החזר מוקדם גבוהות.

זעירא דחברייא

משתמש פעיל

BRIGHT

משתמש רשום
ההבדל הוא שבפריים כשהוא עולה זה מעלה רק את גובה ההחזר החודשי ללא שינוי בקרן ההלוואה. כך שמתי שתרצו להחזיר תוכלו ללא הפסד בקרן.
אבל כשהמדד עולה, זה מעלה את קרן ההלוואה ואת אחוז הריבית ולכן גם את ההחזר. ומתי שתרצו להחזיר תגלו שלקחתם הלוואה של 100, ואתם צריכים להחזיר 105 למרות שעברו כמה חודשים.

אתם צריכים להחליט מה יותר מפריע לכם (גובה ההחזר או קרן ההלוואה), ושימו לב שבצמוד מדד ייתכנו עמלות החזר מוקדם גבוהות.
תודה! פחות מפריע לי ההחזר החודשי. השאלה היא מה צפי המדד

שאלה לגבי הלוואת גישור:
1.האם למי שיש לו שתי דירות ורוצה לקנות דירה שלישית זכאי להלוואת גישור?
2. האם צריך הוכחה וא''כ איזה, על קניית הדירה החדשה?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה