יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
שלום וברכה
יש לי דירה מקבלן חדשה שעולה 1,950,000 אני מביא 10% והשאר במסירה ב31/12/24 כלומר שנה+
עכשיו הקבלן צריך עוד 30% בשביל עלויות בניה אז הוא אמר לי אני מביא לך יועץ משכנתאות והוא מוציא על שמך בהלוואת קבלן{דהיינו הלוואה עומדת} את 30% שזה יוצא בערך 585000 שח
היועץ הציע לי להצטרף למשכנתא הזאת ולהוציא אישור על כל המשכנתא ואני ייקח את הכסף בעוד שנה וחצי אבל כבר יהיה לי אישור למשכנתא
ובעוד שנה וחצי אני יעשה מיחזור ל30% הלוואת קבלן ויצרף את זה למשכנא הרגילה
השאלה שלי:
1. האם עדיף להוציא אישור למשכנתא עכשיו או עדיף להמתין ל9/24 שנה הבאה?
2. האם במיחזור על 30% הלוואת קבלן אני יתקשה בתימחור מול הבנק כי הוא יודע שבבנק אחר אוטומטי אני יקרא משכנתא דרגה שניה וזה הרבה יותר יקר?
תודה רבה
1. קשה לדעת מה יהיו התנאים אז, אבל על פניו לא אמור להיות טוב יותר..
2. יש בזה מן האמת, לחלוטין.

באיזה בנק הוא רוצה כעת להוציא משכנתא?

מיטל בר

משתמש חדש
שאלה קטנה
בחברה בה אני עובדת יש תוכנית חיסכון espp - בערך הרעיון הוא שמפרישים כל חודש אחוז מסוים ובסוף כל רבעון קונים לי בכסף מניות של החברה בהנחה מסוימת
השאלה היא האם זה שבפועל נכנס פחות בנטו החודשי יזיק לי לאפשרות לקבל משכנתא גבוהה?

ראובן 23

משתמש מקצוען
שאלה קטנה
בחברה בה אני עובדת יש תוכנית חיסכון espp - בערך הרעיון הוא שמפרישים כל חודש אחוז מסוים ובסוף כל רבעון קונים לי בכסף מניות של החברה בהנחה מסוימת
השאלה היא האם זה שבפועל נכנס פחות בנטו החודשי יזיק לי לאפשרות לקבל משכנתא
לא מפריע.
יבקשו לראות טופס 106

ראובן 23

משתמש מקצוען
שימו לב בדירה יד שניה זה 75% מהשמאות או חוזה הנמוך מביניהם.
כדאי לדעת טוב טוב איזה שמאי לקחת ואפילו ללכת על שמאות מוקדמת במקרה שהמימון גבוה.

קיץ

משתמש פעיל
שאלה למומחים:
האם הגיוני שלשסכום של 825,000 שילמתי לאחר כמעט שנתיים רק 4000 מהקרן??
זה נשמע לי הזוי לחלוטין..

ראובן 23

משתמש מקצוען
שאלה למומחים:
האם הגיוני שלשסכום של 825,000 שילמתי לאחר כמעט שנתיים רק 4000 מהקרן??
זה נשמע לי הזוי לחלוטין..
תעלה דו"ח יתרות.
לצערי זה הגיוני וקורה להרבה אבל יש אפשרות לשנות

שלום רב
אשמח לקבל מענה
קנינו דירה במחיר למשתכן ועכשיו אנו לפני לקיחת משכנתא אנו רוצים לעבור את התהליך לבד.
לקבל הצעות מהבנקים (פאג"י יהב דיסקונט)
כך שלאחר שאקבל את ההצעות אוכל לגשת ליועץ או לשלוח לך את ההצעה ולראות אם יש הצעה יותר טובה מזו מהבנקים שלרוב היועצים עובדים איתם (פועלים ולאומי).

ההכנסה החודשי היא 14.000 ש"ח

אשמח לקבל תושבה מפורטת ממי שעשה את התהליך הנ"ל מיועצים

תודה רבה

הפיני

משתמש רשום
אני לא יועץ אבל כל הכבוד!
אני עשיתי תהליך לבד לא קיבלתי הצעה הכי טובה (מבנק לאומי) כי לא הבאתי הצעה נגדית כך שקשה לומר אם היו מורידים לי יותר (העלימו לי עין ע"ז שלא שילמתי את כל ההון האישי לפני המשכנתא ונשאר סכום שאני יצטרך לשלם אחרי שאשתמש בכל כספי המשכנתא וגם לא ביקשו ערבים)
תבקש אישור עקרוני ע"פ הנתונים שאתה מספק להם (במחיר למשתכן אתה צריך להחתים את הקבלן על הרבה מסמכים שהם לפי הבנק שממנו אתה לוקח)
ותעלה קצת את ההכנסות להיות לקוח יותר משתלם
בהצלחה!

שלום רב
אשמח לקבל מענה
קנינו דירה במחיר למשתכן ועכשיו אנו לפני לקיחת משכנתא אנו רוצים לעבור את התהליך לבד.
לקבל הצעות מהבנקים (פאג"י טפחות דיסקונט)
כך שלאחר שאקבל את ההצעות אוכל לגשת ליועץ או לשלוח לך את ההצעה ולראות אם יש הצעה יותר טובה מזו מהבנקים שלרוב היועצים עובדים איתם (פועלים ולאומי).

תודה רבה

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הוא יועץ מתחיל, אני לא בטוחה שיש בסיס למה שהוא מציע,,,
לגבי המשכנתא הקיימת, רציתי לשמוע את דעתך, האם שווה למחזר כעת כשהריביות כ"כ גבוהות?​
ברור. חיסכון זה תמיד חסכון. ויש מה לחסוך​

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
שלום רב
אשמח לקבל מענה
לקבל הצעות מהבנקים (פאג"י טפחות דיסקונט)

תודה רבה
יקירי, שאלת את השאלה הזו כבר הרבה פעמים!
אז בוא נסכם -
1. אתה יכול לנסות בהחלט
2. ביהב אין משכנתאות
3. אתה עלול לתמחר את עצמך בצורה ובאופן שאח"כ יהיה בעייתי לתמחר אותך נמוך יותר, מכל מיני סיבות.
ומה שחמור יותר, אתה גם עלול לזרוף את עצמך, עם סיפורים שתספר בהגשה בבנק, שאח"כ תהיה ליועץ בעיה לספר שונה כדי לסדר לך תיק מצויין לתנאים מעולים.
4. יועצים עובדים עם כך הבנקים. שוב, חוץ מיהב (במשכנתאות).
5. כתבת הכנסה, לא כתבת משכנתא מבוקשת
6. גם אם תקבל הצעה × מהבנק, והיועץ יביא לך הצעה שעל פניו נמוכה יותר, האם אתה מספיק מבין כדי להשוות??
מדד, תקופות, מסלולים, מרווחים, עוגנים, חשיפה להיוון, ועוד..
איך תשווה??
7. ומעל הכל - החיסכון הגדול אינו בריביות, אלא בבניית התמהיל, ואם את זה אינך יודע לעשות - מוטב שתשאל עצה מן הזקנים..

תעשה כהבנתך.
אבל ישנם דברים - שהחיסכון הקטן, עלול לעלות בהפסד גדול..

נתי בא -און

משתמש רשום
שלום וברכה
אנחנו מרחיבים נכס עם אישורים ומשפצים אותו (הרחבה ושיפוץ)
לוקחים 1,200,000 ש"ח
יש לנו שתי הצעות מה נשמע לך יותר נכון( בהתחשב שבעוד כמה שנים כולנו נמחזר)
1. 35% קל"צ - 4.85 50% מל"צ ( 5 שנים) - 5.08 פריים -- 0.5-
2. 35% ק"צ - 2.6 50% מל"צ (5 שנים )-4.87 ופריים - 0.5 -
תודה רבה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  17  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה