יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

אאא א

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
שאלה למבינים פה באשכול,
האם זה נכון שעכשיו זו לא תקופה טובה לסגור משכנתא?
ואני אפרט קצת: מדובר על משכנתא של 1,180,00 שנלקחה בריביות מאד טובות (לטענת כמה מבינים), רק שלמעלה מחצי ממנה הוא צמוד מדד, וכעת ישנה אפשרות למכור דירה אחרת, ולסגור 600 אלף מתוך המשכנתא, כחצי.
האם יהיה נכון לסגור את החלק הצמוד מדד? והאם זה ישנה את הריביות לחלקים האחרים?
והאם עצם הדבר לסגור עכשיו משכנתא או חלקו הוא לא כדאי?
תודה רבה מראש לעונים.

פסגות

משתמש מקצוען
שאלה למבינים פה באשכול,
ואני אפרט קצת: מדובר על משכנתא של 1,180,00 שנלקחה בריביות מאד טובות (לטענת כמה מבינים), רק שלמעלה מחצי ממנה הוא צמוד מדד, וכעת ישנה אפשרות למכור דירה אחרת, ולסגור 600 אלף מתוך המשכנתא, כחצי.
תודה רבה מראש לעונים.
תעלו דוח יתרות

אאא א

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
תודה רבה.
1674648276152.png

Rabeka

משתמש פעיל
שינוי ריביות רק במקרה של מיחזור
בגדול כשאחוז המימון קטן יותר אז יש אופציה לקבל ריביות טובות יותר
אבל במצב של היום ומול מה שהעלית לא נראה לי ששווה לפתוח את המשכנתא למיחזור
אני הייתי סוגרת חלק מהצמודות

אאא א

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
שינוי ריביות רק במקרה של מיחזור
בגדול כשאחוז המימון קטן יותר אז יש אופציה לקבל ריביות טובות יותר
אבל במצב של היום ומול מה שהעלית לא נראה לי ששווה לפתוח את המשכנתא למיחזור
סליחה על הבורות,
אבל אם אני סוגר חצי מהמשכנתא, זה אומר שאני צריך למחזר את כולה, או שאני יכול לומר להם אני סוגר את המסלול הזה, והשאר ישאר כרגיל?

E_Y

משתמש פעיל
סליחה על הבורות,
אבל אם אני סוגר חצי מהמשכנתא, זה אומר שאני צריך למחזר את כולה, או שאני יכול לומר להם אני סוגר את המסלול הזה, והשאר ישאר כרגיל?
אפשר לסגור רק מסלולים מסוימים
תודיע כמה ימים מראש תחסוך כמה מאות שקלים

Rabeka

משתמש פעיל
סליחה על הבורות,
אפשר לסגור חלק מהמשכנתא וזה בלי לגעת ביתר המסלולים(הריביות ביתר המסלולים ישארו כמו שהן וזה מה שמומלץ כרגע)
אם רוצים שינוי בריביות זה מצריך מיחזור מה שלא שווה לכם לעשות היום
אני הייתי סוגרת את הצמודות

אאא א

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
אפשר לסגור חלק מהמשכנתא וזה בלי לגעת ביתר המסלולים(הריביות ביתר המסלולים ישארו כמו שהן וזה מה שמומלץ כרגע)
אם רוצים שינוי בריביות זה מצריך מיחזור מה שלא שווה לכם לעשות היום
אני הייתי סוגרת את הצמודות
איך זה שהבנק יסכים? הרי כל מה שהוא כביכול הסכים לתת ריביות נמוכות יחסית, זה רק בגלל שחלק גדול הוא צמוד מדד, והם ידעו שזה יעלה, אם הייתי לוקח הכל קבוע, היה לי ריביות גבוהות יותר.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
איך זה שהבנק יסכים? הרי כל מה שהוא כביכול הסכים לתת ריביות נמוכות יחסית, זה רק בגלל שחלק גדול הוא צמוד מדד, והם ידעו שזה יעלה, אם הייתי לוקח הכל קבוע, היה לי ריביות גבוהות יותר.
אמת, אך הבנק מתנהל. אבל לא צריך לדאוג להם ללחם וחלב, גם מה שיישאר מספיק רווחי להם...

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
שאלה למבינים פה באשכול,
תודה רבה מראש לעונים.
כפי שכתבו אפשר לסגור את המסלולים צמודי המדד, אבל חשוב לדעת שגם אפשר לקחת את הכסף הזה ולהשקיע אותו בהשקעה שמניבה תשואה יותר גבוהה מהריבית במסלולים האלו.

Rabeka

משתמש פעיל
אחרי שהוא נתן אין לו כבר מה להסכים
כמובן שינסו להציע לכם מיחזור אבל אתם לא חייבים להסכים

אאא א

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
כפי שכתבו אפשר לסגור את המסלולים צמודי המדד, אבל חשוב לדעת שגם אפשר לקחת את הכסף הזה ולהשקיע אותו בהשקעה שמניבה תשואה יותר גבוהה מהריבית במסלולים האלו.
זה לא כסף שלי, והאדם שזה שלו לא ישקיע בשום סוג של השקעה, חוץ מנדל"ן, וגם זה בקושי.

Rabeka

משתמש פעיל
צריך לחשבן גם את ההצמדה מעבר לריבית
בשנה האחרונה זה ריבית +הצמדה באזור ה7.5%

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה