יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

Rabeka

משתמש פעיל
177K - פריים 5.25 - ל15 שנה
270K - קלצ 3.7 - 15 שנה
535K - פריים 5.9 - 25 שנה
שווה להתיעץ עם יועץ מומחה הוא יתן לכם את כל הנתונים מול הענים יש אופציות למחזר אבל לא בכל צורה שווה אני הייתי עושה מחזור חלקי רק למסלול של הפריים כמובן במידה והבנק שאתם מתנהלים מולן היום יתן לכם משהו שווה לזה

zmmb

משתמש פעיל
כן כי מי אמר לך שעוד שנה לא תרד ?
את באמת התכוונת לשאלה הזאת?
נראה לך שיש סיכוי שזה ירד משהו משמעותי עוד שנה?
ואם לא תרד למה שיפרע אותה עוד שנה המשכנתא כאן היא ל25 שנה
לא יודע למה.
אמרתי שאם יש מישהו שיש לו תוכנית לפרוע או למחזר בכל מקרה עוד שנה, אז לא בטוח שזה כ"כ גרוע בשבילו הכל קל"צ.
א"א לפסול את זה על הסף.

zmmb

משתמש פעיל
שווה להתיעץ עם יועץ מומחה הוא יתן לכם את כל הנתונים מול הענים יש אופציות למחזר אבל לא בכל צורה שווה אני הייתי עושה מחזור חלקי רק למסלול של הפריים כמובן במידה והבנק שאתם מתנהלים מולן היום יתן לכם משהו שווה לזה
זה בהחלט כדאי לבדוק אם יועץ טוב יוכל אולי להוזיל לכם את החלק השלישי שזה פריים +0.65%.
מעבר לזה אני לא חושב שכדאי לגעת במשכנתא.

Rabeka

משתמש פעיל
את באמת התכוונת לשאלה הזאת?
נראה לך שיש סיכוי שזה ירד משהו משמעותי עוד שנה?

לא יודע למה.
אמרתי שאם יש מישהו שיש לו תוכנית לפרוע או למחזר בכל מקרה עוד שנה, אז לא בטוח שזה כ"כ גרוע בשבילו הכל קל"צ.
א"א לפסול את זה על הסף.
זה יכול לעלות הרבה מאוד ועל הספק לא יודעת אם שווה הכל קבועה אולי במקרה כזה המסלול השלישי אבל זה לא מה שקשור לנתונים שהיא הציגה

Rabeka

משתמש פעיל
יותר נכון לומר, שאם הפער בין הק"צ לקל"צ הוא יותר מ-2-2.5%, ויש צפי למחזור בשנים הקרובות אז עדיף ק"צ.
בגדול אפילו פער גדול יותר הקצ זה לא רק ריבית זה ריבית על ההצמדה אח"כ אז זה יותר יקר כך שחוץ מההצמדה האחוז ריבית הוא גבוה יותר ביחס לקבועה אם היה לי 2.5% קצ ו5% קלצ על 100 שקל אז הקצ זה 2.5+2.5 מה שאומר 5 והקרן היא כבר לא 100 אלה עולה עם השנים זה דבר שחייבים לבדוק כל דבר לגופו

zmmb

משתמש פעיל
התכוונתי 2.5 ריבית +2.5 מדד ממוצע בהנחה שאנחנו לא במדד של 2022
אבל אם מקצרים את הקבועה צמודה ב-5 שנים פחות מהקל"צ (זה עדיין יצא החזר חודשי התחלתי נמוך בהרבה מהקל"צ), אז זה כבר יוצא יותר חסכוני מהקל"צ. אפשר גם לקצר בזה יותר שנים.

Rabeka

משתמש פעיל
אבל אם מקצרים את הקבועה צמודה ב-5 שנים פחות מהקל"צ (זה עדיין יצא החזר חודשי התחלתי נמוך בהרבה מהקל"צ), אז זה כבר יוצא יותר חסכוני מהקל"צ. אפשר גם לקצר בזה יותר שנים.
אבל השאלה מה עם הקרן שיבואו לסגור את ה100 שלקחו יצטרכו לסגור 120 לדוגמא בגלל המדד בלי קשר לריביות ולהצמדה של כל חודש זה מורכב לבדוק את זה בעיוור יש מקרים שקצ כן משתלמת רק לא הייתי ממליצה לכאלה שהולכים ללא יעוץ

zmmb

משתמש פעיל
אבל השאלה מה עם הקרן שיבואו לסגור את ה100 שלקחו יצטרכו לסגור 120 לדוגמא בגלל המדד בלי קשר לריביות ולהצמדה של כל חודש זה מורכב לבדוק את זה בעיוור יש מקרים שקצ כן משתלמת רק לא הייתי ממליצה לכאלה שהולכים ללא יעוץ
אם לוקחים ק"צ ב-2.5% ריבית, ואנו מחשבים לצורך הענין מדד של 2.5% שנתי, אז אפי' אם יפרסו את זה ל-25 שנה, הקרן לא תהיה אף פעם יותר ממה שלקחו בהתחלה,אלא היא תרד לאט לאט. וכמובן שאם יפרסו את זה לפחות שנים אז יצליחו לנגוס יותר בקרן.
אגב, אם לוקחים 100 בקל"צ ב-5% ל-30 שנה, אז אחרי 5 שנים יורידו רק 8000 ש"ח מהקרן, והתשלומים החודשיים עד אז יהיו גבוהים בהרבה.

Rabeka

משתמש פעיל
הקרן תהיה יותר גבוהה אבל הפער יחד עם ה2.5 ריבית ששילמנו לפעמים יצא קטן יותר מ5% ריבית זה חייב בדיקה לא הייתי לוקחת מסלול כזה בעיוור ו2.5 מדד נכון להיום זה קצת על הספק יכול להיות אבל יכול להיות גם 3.5
לכן צריך פער משמעותי בשביל להיכנס לזה עם סיכונים נמוכים
ולגבי לפרוס זה לא רלוונטי אם רוצים לסגור עוד שנתיים ולעשות מחזור כי אז סוגרים את יתרת הקרן עם כל מה שהוצמד אליה

zmmb

משתמש פעיל
2.5 מדד נכון להיום זה קצת על הספק יכול להיות אבל יכול להיות גם 3.5
יכול להיות גם 1%.
מה שנראה שיהיה בשנים הקרובות בממוצע זה 2-2.5%.

נקח לדוג' הלוואה של 100,000 ש"ח. ריבת קל"צ 5%, או ק"צ 2.5% עם עליית מדד ממוצעת של 2.5%.
הפריסה בקל"צ ל-30 שנה ובק"צ ל-25 שנה, ונראה מה יהיה עוד 5 שנים.
בקל"צ ההחזר החודשי יהיה 537 ש"ח, ובסה"כ ב-5 שנים כ-32,000 ש"ח, ויתרת הקרן תעמוד על 92,000 ש"ח. סה"כ יוצא ששילמו 124,000 ש"ח.
בק"צ ההחזר החודשי יתחיל ב-450 ש"ח ויגיע עד כ-510 ש"ח, ובסה"כ ב-5 שנים כ-29,000 ש"ח, ויתרת הקרן כולל ההצמדה תעמוד על 96,000 ש"ח, סה"כ יוצא ששילמו 125,000 ש"ח.
הפער בין הק"צ לקל"צ- מזערי, בזמן שיתכן מאוד שבקל"צ יהיה הרבה מאוד עמלות היוון, ובק"צ פחות.
ואם יפרסו את הק"צ לפחות שנים, אז עוד יהיה פה חסכון בק"צ.
אפשר לבדוק את זהה במחשבון.

נשמח גם לדעת כל המומחים פה על ההשוואה הנ"ל.
@הון ובית
@ari1980
@E_Y
@משכנטוב
@פסגות
וכו' וכו'.

מס אפס

משתמש צעיר
הלוואת גישור / בלון על הדירה הנרכשת - ככל הידוע לי ניתן עד 70%,
בבנק לאומי מנהלת תחום המשכנתאות אמרה לי שבבוליט זה רק עד 50% וכל השאר יצטרך לקחת במשכנתא רגילה ,
מה נכון ????

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
יכול להיות גם 1%.
מה שנראה שיהיה בשנים הקרובות בממוצע זה 2-2.5%.

נקח לדוג' הלוואה של 100,000 ש"ח. ריבת קל"צ 5%, או ק"צ 2.5% עם עליית מדד ממוצעת של 2.5%.
הפריסה בקל"צ ל-30 שנה ובק"צ ל-25 שנה, ונראה מה יהיה עוד 5 שנים.
בקל"צ ההחזר החודשי יהיה 537 ש"ח, ובסה"כ ב-5 שנים כ-32,000 ש"ח, ויתרת הקרן תעמוד על 92,000 ש"ח. סה"כ יוצא ששילמו 124,000 ש"ח.
בק"צ ההחזר החודשי יתחיל ב-450 ש"ח ויגיע עד כ-510 ש"ח, ובסה"כ ב-5 שנים כ-29,000 ש"ח, ויתרת הקרן כולל ההצמדה תעמוד על 96,000 ש"ח, סה"כ יוצא ששילמו 125,000 ש"ח.
הפער בין הק"צ לקל"צ- מזערי, בזמן שיתכן מאוד שבקל"צ יהיה הרבה מאוד עמלות היוון, ובק"צ פחות.
ואם יפרסו את הק"צ לפחות שנים, אז עוד יהיה פה חסכון בק"צ.
אפשר לבדוק את זהה במחשבון.

נשמח גם לדעת כל המומחים פה על ההשוואה הנ"ל.
@הון ובית
@ari1980
@E_Y
@משכנטוב
@פסגות
וכו' וכו'.
מתמטית, ק"צ ב2.5% זול מקל"צ ב5%, בהינתן והאינפלציה תהיה בשיעור 2.5%, בגלל שהאינפלציה היא אפקטיבית, והריבית נומינלית, אם רוצים להשוות ממש, צריך לדבר על פער של 2.5% בריבית האפקטיבית.
גם החישוב שנערך שנראה בו שההבדל מזערי אמנם, אבל לטובת הקל"צ, הוא בגלל שאין השוואה מבחינת מיצוי כוח ההחזר.
המשוואה שנערכה מתעלמת מגורם הסיכון (הן אמת, שיכול לקרות דבר מוזר מאד שהאינפלציה תרד ל1%, אבל התרחיש של3.5-4% לטווח של השנים הקרובות הרבה יותר ריאלי, בענין הזה יש נקודה שרוב הציבור לא מודע אליה, בדפלציה נלחמים הרבה יותר אגרסיבי מאינפלציה, היא גרועה בהרבה לכלכלה, רק שהיא נדירה יותר לכן פחות מודעים אליה), ומגורם יציבות ההחזר החודשי, שהוא מאד משמעותי להרבה אנשים.

E_Y

משתמש פעיל
כרגע תחזיות האנליסטים זה בין 2.9- ל2.6 אינפלציה בשנה הקרובה
זה בוודאי לא הפער בין קצ לקלצ כיום

איך שאני רואה את המפה זה כך
יש פה ערבוב קצת של פסיכולוגיה עם מתמתיקה
בהנחה נגיד שכולם ימחזרו בעוד 3 שנים ,
יהיה את אלה שיתבאסו מאוד "מה זה, אני משלם כל כך הרבה כל חודש, איך בקושי ירד לי הקרן?" זה כת הצמודים

ויש את אלה שיגידו " בסדר גמור, ירד לי איזה סכום נחמד מהקרן, היי אבל רגע מה זה השורה הזאת שכתוב עמלות הפרשי היוון - 20,000 ש"ח , זה חוקי בכלל ? אני לא מאמין" זה כת 'היציבים'
זה בקצרה מרחשי השוק עכשיו
ומה המסקנא ?
שאם ההנחה היא שאולי (ואני בכוונה מדגיש את האולי) הריבית תרד בעוד 3 שנים
צריך להיערך לכל סוגי הסיכונים
אין כזה דבר מסלול בטוח
מקובל לחשוב שהקלצ הוא מסלול בטוח
בעיני הוא גם טומן סיכונים כפי שתיארתי
ולכן, צריך לפזר נכון סיכונים , לדאוג גם ליציבות בטווח הקצר והארוך , גם למינימום הצמדה לא בריאה , וכמובן לא להיחשף לעמלות פירעון מוקדם .

וכמובן כמו בכל צעד ושעל להתפלל
" ותקננו בעצה טובה מלפניך..."

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כרגע תחזיות האנליסטים זה בין 2.9- ל2.6 אינפלציה בשנה הקרובה
זה בוודאי לא הפער בין קצ לקלצ כיום

יהיה את אלה שיתבאסו מאוד "מה זה, אני משלם כל כך הרבה כל חודש, איך בקושי ירד לי הקרן?" זה כת הצמודים

ויש את אלה שיגידו " בסדר גמור, ירד לי איזה סכום נחמד מהקרן, היי אבל רגע מה זה השורה הזאת שכתוב עמלות הפרשי היוון - 20,000 ש"ח , זה חוקי בכלל ? אני לא מאמין" זה כת 'היציבים'
ומה המסקנא ?
שאם ההנחה היא
שאולי​
(ואני בכוונה מדגיש את האולי) הריבית תרד בעוד 3 שנים
צריך להיערך לכל סוגי הסיכונים
אין כזה דבר מסלול בטוח
מקובל לחשוב שהקלצ הוא מסלול בטוח
בעיני הוא גם טומן סיכונים כפי שתיארתי
ולכן, צריך לפזר נכון סיכונים , לדאוג גם ליציבות בטווח הקצר והארוך , גם למינימום הצמדה לא בריאה , וכמובן לא להיחשף לעמלות פירעון מוקדם .

וכמובן כמו בכל צעד ושעל להתפלל
" ותקננו בעצה טובה מלפניך..."​
בתכלס.. לדעתך
שישית שישית 50-17?? פחות או יותר??​

E_Y

משתמש פעיל
בתכלס.. לדעתך
שישית שישית 50-17?? פחות או יותר??​
לא שישית
אם אפשר זכאות אז מצוין
לדעתי וזה לא נכון לכולם
בסך הכללי לא יותר מ20 אחוז הצמדה בשום צורה
בקלצ לשאוף למינימום - אפשר לקבל היום ל30 שנה 4.55 בתמהיל טוב
ובכך להקטין קנסות
פריים איזור 50 אחוז

פסגות

משתמש מקצוען

אהבתי..

• תודה
Reactions: E_Y
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה