יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

Rabeka

משתמש פעיל
שואל בשביל חבר כמה הפרש יהיה בהחזר חודשי על משכנתה של 800000 ל20 שנה או ל30 שנה
וכמה בערך החזרים חודשיים יהיו לכל יהיה לכל אופציה
ל20 שנה זה החזר בערך של 5000 שקל
ל30 שנה החזר בערך של 4000 שקל
הריבית יכולה להגיע לכמעט כפול (יותר נכון תוספת של 2/3 ריבית מעבר למה שמשלמים ב20 שנה
לדוגמא ריבית ל20 שנה 450,000 ול30 שנה 750,000)
הנתונים הם בערך כמובן שהכל משתנה לפי המסלולים שבונים

Rabeka

משתמש פעיל
יש הבדל גדול מאוד בין דירה מפוצלת לבין דירה שיש בה חריגות בנייה.
דירה עם חריגות בנייה גדולות בהחלט צריך לדעת לאיזה בנק ללכת כי לא כל הבנקים יאהבו את זה.
דירה שאין בה חריגות בנייה והיא רק מפוצלת עוברת בכל בנק חוץ מדיסקונט, ואין בה שום מורכבות מיוחדת.
כמובן, שבד"כ מומלץ לקחת יועץ מעוד הרבה מאוד סיבות.

אני עשיתי לאחרונה מחזור משכנתא (בלי יועץ. הלכתי לכמה יועצים עם ההצעה שקיבלתי והם אמרו לי שהם לא יכולים לשפר את זה. היה לבנק איזשהו סיבה לרדוף אחרי), והדירה שלי מפוצלת ל-2, והשמאי לא הוריד לי כלום מערך הדירה, וגם הבנק לא עשה שום בעיה על זה שהדירה מפוצלת. הם אפילו לא אמרו מילה בענין למרות שזה היה רשום בצורה הכי ברורה בשמאות.
והדירה היתה ללא היתר? אם כן נשמע תמוה מנסיוני כיועצת משכנתאות זה פוגע בשמאות

zmmb

משתמש פעיל
והדירה היתה ללא היתר? אם כן נשמע תמוה מנסיוני כיועצת משכנתאות זה פוגע בשמאות
כפי שחילקתי, לא היו בדירה חריגות בנייה משמעותיות, אבל היא בהחלט פוצלה ללא היתר.
הופיע גם בשמאות שהחלק המפוצל מושכר לאדם אחר.
אני יודע שעד לפני כשנתיים רוב הבנקים לא נתנו כמעט לדירות מפוצלות, אבל בשנתיים האחרונות המערת עברה שינוי מגמה מאוד רציני בעניין הזה, כמו בעוד הרבה ענינים.

אגב, זה לא היה בנק מזרחי, וכפי שכתבתי, אני בכלל לא הייתי צריך לדון איתם בנושא הזה, והם לא אמרו מילה על הפיצול.

Rabeka

משתמש פעיל
אני יודע שעד לפני כשנתיים רוב הבנקים לא נתנו כמעט לדירות מפוצלות, אבל בשנתיים האחרונות המערת עברה שינוי מגמה מאוד רציני בעניין הזה, כמו בעוד הרבה ענינים.

אגב, זה לא היה בנק מזרחי, וכפי שכתבתי, אני בכלל לא הייתי צריך לדון איתם בנושא הזה, והם לא אמרו מילה על הפיצול.
אולי כי זה מחזור והעסקה אושרה כבר פעם אחת במחזור הרבה יותר קל להעביר עסקאות
לקחת שמאות של הבנק או שמאות פרטית?

מנדי וינברג

משתמש צעיר

במש''ח מופיע דירה אחת (באופן כללי במפוצלת לא אצלך) או שמוזכר שמדובר בדירה מפוצלת?
והאם יש בנקים שמתייחסים להכנסה משתי הדירות במקרה שהקונה רווק שמתגורר אצל ההורים?

אוראורית

משתמש מקצוען
בשביל דירה מפוצלת?
אני לא רואה סיבה לחפש דוקא בנק מסויים.
בקו הכללי כדאי תמיד לנסות לבקש בבנק שבו מתנהל העו"ש של הלקוחות, אבל מעבר לזה, אין היום כ"כ בעיה עם דירות מפוצלות.
יועץ אמר לי שהוא דיבר עם פקיד בכיר בבנק הפועלים והוא אמר לו שמפוצל ל-3 יכול לעבור חלק.
אם זה מפוצל ל-4 אז כדאי ללכת למזרחי.
לא מצליחה להבין..
אתה רושם את זה כאילו דירה מחולקת זה דבר חוקי,
ולעניות דעתי ממה שאני יודעת זה ממש לא ככה...
מילא מחולק לשתיים , זה עוד בסדר , אבל להגיד שמחולקת ל 3 עוברת חלק בכל הבנקים ?

נשמע תמוה

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
בכל מקרה של פיצול, מרכנתיל הכי נוחים, אפי' מזרחי שמעבירים את זה, זה רק בסמכות חיתום, וידרשו אישור עירייה לפני פעימה ראשונה.
והאם יש בנקים שמתייחסים להכנסה משתי הדירות במקרה שהקונה רווק שמתגורר אצל ההורים?
כנ"ל, מרכנתיל למיטב ידיעתי היחידים

zmmb

משתמש פעיל
אולי כי זה מחזור והעסקה אושרה כבר פעם אחת במחזור הרבה יותר קל להעביר עסקאות
לקחת שמאות של הבנק או שמאות פרטית?
בחרתי שמאי מתוך הרשימה של הבנק.
לא היה פה ענין של קל או קשה. הבנק לא נכנס איתי בכלל לדיון על הענין של הפיצול.

Rabeka

משתמש פעיל
בחרתי שמאי מתוך הרשימה של הבנק.
לא היה פה ענין של קל או קשה. הבנק לא נכנס איתי בכלל לדיון על הענין של הפיצול.
כנראה שהתשובה זה כי מדובר במחזור משכנתא ולא במשכנתא חדשה
במשכנתא חדשה לא היו מתעלמים לגמרי מכזה נתון

zmmb

משתמש פעיל
לא מצליחה להבין..
אתה רושם את זה כאילו דירה מחולקת זה דבר חוקי,
ולעניות דעתי ממה שאני יודעת זה ממש לא ככה...
מילא מחולק לשתיים , זה עוד בסדר , אבל להגיד שמחולקת ל 3 עוברת חלק בכל הבנקים ?

נשמע תמוה
לא נכנסתי בכלל לענין אם זה חוקי או לא.
מחולקת ל-3 בהחלט עובר חלק ברוב הבנקים.

zmmb

משתמש פעיל
כנראה שהתשובה זה כי מדובר במחזור משכנתא ולא במשכנתא חדשה
במשכנתא חדשה לא היו מתעלמים לגמרי מכזה נתון
לא כ"כ נראה לי.
דיברתי בענין עם כמה יועצים והם אמרו לי שאין שום בעיה להעביר כזה תיק גם במשכנתא חדשה.
ולשיטתך שהשמאי היה אמור להוריד מערך הדירה, מה אכפת לו אם זה מחזור או חדש? אם זה מוריד מהערך אז זה אמור להוריד גם במחזור..

Rabeka

משתמש פעיל
זה נשמע מענין אולי במקרה הלך לך כמה שמאויות שראיתי כן הורידו מערך הנכס הם כתבו מה העלות של להחזיר את הדירה למקור ואת הסכום הזה הפחיתו מערך הנכס (מדברת על בלי היתר)

zmmb

משתמש פעיל
זה נשמע מענין אולי במקרה הלך לך כמה שמאויות שראיתי כן הורידו מערך הנכס הם כתבו מה העלות של להחזיר את הדירה למקור ואת הסכום הזה הפחיתו מערך הנכס (מדברת על בלי היתר)
גם לי כתבו את זה.
השמאי כתב שהעלות להחזיר את הדירה למקור היא 50,000 ש"ח..
שמאי נורמלי לא אמור לעשות בלגן עם זה.

Rabeka

משתמש פעיל
אז ירד ב50,000 והמחיר נקבע לפי גודל השינוי שעושים
ומה שלא בהיתר נכנס גם סעיף של הקנסות שאצלך בטח לא היה כי הרב נבנה בהיתר שזה עוד סכום מכובד

E_Y

משתמש פעיל
יועץ אמר לי שהוא דיבר עם פקיד בכיר בבנק הפועלים והוא אמר לו שמפוצל ל-3 יכול לעבור חלק
אני מכיר תיק של מפוצל ל5 שעבר בפועלים
הכל כפוף לשיקול דעת והגיון בעסקה
חבל לרוץ למזרחי לכל תיק שקצת נראה מורכב מלמעלה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה