דרוש מידע ישיבת גדולה שמשלבת לימודי חול

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

HZ

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
בחור מוכשר שלא נהנה מלימודים רק בגלל שזה לימודי "קודש", זה חריג, ומן הסתם ניתן לעזור לו. לפחות בשביל הזמן שהוא כן לומד.
זה יכול להיות בהחלט כי יש יצר הרע חזק מאוד על בחור שלא ילמד תורה

זמר

משתמש מקצוען
רבותי בואו לא נפגע פה אחד בשני נשמור על שיח מכבד מותר שיהיו חילוקי דעות
וכמובן כל אחד יכתוב את דבריו בצורה ראויה ולא נזלוג פה למחוזות אחרים בחשיבות לימוד התורה אין חולק ולא על זה אנחנו דנים פה
מה הבעיה יש כאלה רשעים בימינו זה גם לגיטימי...

הנדימן

משתמש פעיל
רבותי בואו לא נפגע פה אחד בשני נשמור על שיח מכבד מותר שיהיו חילוקי דעות
וכמובן כל אחד יכתוב את דבריו בצורה ראויה ולא נזלוג פה למחוזות אחרים בחשיבות לימוד התורה אין חולק ולא על זה אנחנו דנים פה
מצטרף בהחלט!!!
(כפי שניתן יהיה לראות בהודעותי הקודמות)
אך בהודעה הנ"ל השתרבבה שורה לא מתאימה כלל ועל כך הייתה תגובתי!

• תודה
Reactions: HZ

נמבר וואן

משתמש פעיל
זה יכול להיות בהחלט כי יש יצר הרע חזק מאוד על בחור שלא ילמד תורה
בהחלט, בגלל היצר הרע הוא לא לומד כ-ל היום
אבל לא ללמוד בכלל? ההנאה של הלימוד אמורה להחזיק אותו מול יצר הרע מהסוג הזה.
הוא חייב את החיבור הזה להמשך חייו, ויש רבנים מומחים שיוכלו לחבר אותו לזה.

זמר

משתמש מקצוען
ממה שכתבו פה מקודם לא ראיתי אדם רשע וזה ממש לא יפה לומר דבר כזה ואם הגענו לכזה מצב אז צריך שהפיקוח יחסום מיידית את האשכול!!
אני שכחתי לכתוב שאני לא מתכוין אליו ואני באמת מתנצל
באתי להגיד שכחלק משחיטת כל פרה קדושה
גם להגיד שאי רשע וטוב לי עם זה זה כבר לא נוראי

נמבר וואן

משתמש פעיל
מצטרף בהחלט!!!
(כפי שניתן יהיה לראות בהודעותי הקודמות)
אך בהודעה הנ"ל השתרבבה שורה לא מתאימה כלל ועל כך הייתה תגובתי!
יפה לראות את שוחרי השלום וגם יפה את אלה שכואב להם באמת מה שנראה בעינהם כמו פגיעה באידישקייט

המליונרית

משתמש מקצוען
למה בחור מוכשר שאין לו חשק ללמוד ומבחינתו זה בזבוז זמן ללמוד ,בכלל רוצה להיות בישיבה שהיא חצי חצי?
שילך למכללה/אוניברסיטה
לא מסתדר לי פה משהו

HZ

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
בהחלט, בגלל היצר הרע הוא לא לומד כ-ל היום
אבל לא ללמוד בכלל? ההנאה של הלימוד אמורה להחזיק אותו מול יצר הרע מהסוג הזה.
הוא חייב את החיבור הזה להמשך חייו, ויש רבנים מומחים שיוכלו לחבר אותו לזה.
אכן לצערנו יש כאלה שהיצר הרע כבר לא נותן להם ללמוד בכלל והם ממש מרגישים לא טוב מלימוד תורה וזה באמת בעיה חמורה מאוד וחייבים דרך כיצד לחבר אותם ללימוד תורה ולפעמים זה על ידי שנותנים להם גיוון ביום יום וגישה קצת אחרת שיכולה לסייע

נמבר וואן

משתמש פעיל
אכן לצערנו יש כאלה שהיצר הרע כבר לא נותן להם ללמוד בכלל והם ממש מרגישים לא טוב מלימוד תורה וזה באמת בעיה חמורה מאוד וחייבים דרך כיצד לחבר אותם ללימוד תורה ולפעמים זה על ידי שנותנים להם גיוון ביום יום וגישה קצת אחרת שיכולה לסייע
זה שאלה לאנשי מקצוע - האם הגיוון יעזור כאן.

HZ

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יפה לראות את שוחרי השלום וגם יפה את אלה שכואב להם באמת מה שנראה בעינהם כמו פגיעה באידישקייט
המשתמש לא התכוון חס ושלום לפגוע באידישקייט אמנם התגובה הייתה לא במקום אבל לא מאמין שהתכוון לפגוע

נמבר וואן

משתמש פעיל
למה בחור מוכשר שאין לו חשק ללמוד ומבחינתו זה בזבוז זמן ללמוד ,בכלל רוצה להיות בישיבה שהיא חצי חצי?
שילך למכללה/אוניברסיטה
לא מסתדר לי פה משהו
כנראה כי הוא גדל על זה, ויודע, שזה הדבר הכי חשוב בעולם.
כנראה נמצא בסתירה מהותית בין הרצוי למצוי.

MP3+

משתמש פעיל
ככל הנראה הגיוון לא יעזור. לפי המתואר זה נשמע יותר כמו מישהו שחסר לו סיפוק מהחיים בעצמם.
נדיר שבחור מוכשר לא לומד בכלל.
ולפעמים היצה"ר זה רק התירוץ.

נמבר וואן

משתמש פעיל
הגיוון יכול לעזור לפתוח קצת את הראש של הבחור לתת לו קצת משמעות נוספת וככה לתת לו רצינות וזה יכול מאוד גם לעזור לו להשקיע יותר בלימודים של הקודש
באווירה של ישיבה רגילה לפעמים זה מכביד על הבחור ולא ילמד שם אבל בגישה כזו זה יכול לעזור לבחור לנסות וללמוד באווירה טובה
הלוואי, אבל אא לדעת בבטחון, אדער יא אדער נישט..

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
שילך למכללה/אוניברסיטה
לא מסתדר לי פה משהו
יש כל מיני סוגי ישיבות
יש יותר פתוחות, יותר סגורות, יותר דורשות ופחות דורשות, מיועדות לבחורים מתקשים וסתם לבחורים שונים
לפעמים בחור יכול לשבת וללמוד אם רק יהיה במסגרת מתאימה ולא ידחף בכוח למסגרת "נחשבת" ו"נחשקת".
ולא- אם הוא באמת לא יכול לשבת וללמוד- שלא יילך לאוניברסיטה וכו', אבל הישיבות שמשלבות את העבודה- גדולי ישראל כבר אמרו שישיבה זה לא. שיילך לשם, אבל זה לא ישיבה.

שירה 34

משתמש מקצוען
איזה שרשור כואב

יש לי ילד חכם ונבון
רק מה? לא הולך לו עם הגמרא
כל בוקר בעלי אומר לו; תנסה להבין לפחות שורה אחת שאתם לומדים..

ואני בלב חושבת, מה יחזיק אותו עוד שנה ועוד שנה
כל יום ללמוד משהו שבקושי שורה הוא מצליח להבין.
ועוד לימודים של שעות ארוכות.

יש בחורים שקשה להם הגמרא
קו חשיבתם יותר פשטני - כנראה

שמחתי מאוד לראות שהרב נח פלאי פותח ישיבה קטנה עם לימודי חול שונים.
מקווה מאוד שזה יהיה תקדים לעוד מוסדות כאלו.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה