ירידות מחירים נדל"ן???!!!

מצב
הנושא נעול.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

אליה כהן

משתמש רשום
בביתר לפני שנה וחצי היה אפשר להשיג דירות במיליון שש מאות ובגלל שיש מחסור בדירות זה עלה מטורף לשתי מיליון שמונה מאות אף אחד לו ישלם כאלה סכומים סגור

רק אושר!

משתמש מקצוען
אין כזה דבר הרווחתי כי הכול עלה אם זה להשקעה אתה יכול להגיד הרווחתי אבל אם זה למגורים לכול מקום אחר שתרצה גם שם עלה זה הרווחתה בדמיון
זה לא כ"כ נכון,
כי אצלי עשיתי חישוב וגם אם אני מוכרת את הדירה נהייה לי הרבה יותר הון עצמי, אז נכון שגם המשפר דיור עלה,
אבל באחוזים אני אוכל לקנות דירה עם פחות אחוזי משכנתא.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אף אחד לא הוציא דברים מהקשרם.
כתבת במפורש שבהחלט יכולות להיות ירידות מחירים. מה שלענ"ד לא כ"כ קרה.
א. מצטערת אבל אני לא רואה שום טעות שנכתבה ע"י בשם הכלכלנים.
דובר על כך שייתכן מאד שיהיו ירידות מחירים בשנים הקרובות, אז יתכן זה לא ודאי, והשנים הקרובות [מלפני שנתיים] עדיין לא עברו.
ב. גם אז היו סיכונים לירידות מחירים, אבל עכשיו הם עלו שבעתיים בנוסף לעליית הריבית הגבוהה שעולה בחצי שנה האחרונה ותמשיך הלאה לעלות.
ג. גם למי שהבין שם כמוכם, אז השקעה שיש בה סיכון רב לאי רווחיות ואף להפסדים גדולים, אז גם אם בסוף הסיכונים לא יתממשו, זה לא עושה את ההשקעה למפרע להשקעה טובה וללא סיכונים.
וכמו שאחד שמהמר בקזינו על מיליון שקל והצליח לו, אז זה לא אומר שהוא פעל בחכמה ושזה היה השקעה טובה.

מוישי פרומן

משתמש מקצוען
מתי קנית?

כי המחיר עלה בשנה האחרונה במאה אלף ויותר
אבל בחודשים האחרונים לא עלה הרבה
עלה וממשיך לעלות
כיום גם במתחרדים כמעט ואין אפשרות למצוא בפחות מ 950 דירה 3 חדרים לא בקומה 4
וקניתי קצת לפני פסח
ואכן היום נמכרת ב 100 יותר

• תודה
Reactions: szn

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
עלה וממשיך לעלות
כיום גם במתחרדים כמעט ואין אפשרות למצוא בפחות מ 950 דירה 3 חדרים לא בקומה 4
וקניתי קצת לפני פסח
ואכן היום נמכרת ב 100 יותר
האם זה כך רק במתחרדים או גם בכל העיר הישנה עלה בחודשים האחרונים?

ישראל אשר בך אתפאר

משתמש מקצוען
בודאי שתחכו אם יש לכם זכאות
צירשמו גם למקומות פחות מבוקשים
אתה ממליץ למי שיש זכאות לחכות לזכיה ולא לקנות?

נ"ב אני כבר לא קונה כי מחכה לזכות כ3 שנים!!
לפני שנתיים כמעט קניתי ברמה ד' על הנייר ולא קניתי כי חבל אני יכול לזכות ביותר זול

היום אני חושב שאם כבר חיכיתי עד היום והמחירים הגיעו לאן שהגיעו אז שווה לי לחכות עוד קצת

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
מומחי המשכנתאות מסכימים?
@הון ובית
@משכנטוב
איפה

ואם כן, האם אפשר את הכל בקלצ
אפשר, תלוי במרווח בשאר המסלולים (בזה אני גם עונה על השאלה השניה), כמעט בכל מקום חוץ ממזרחי.
לא שאני ממליץ על 100% קל"צ גם אם היה אפשר להשיג אותו ב4%.

כמו הרוח

משתמש מקצוען
אפשר, תלוי במרווח בשאר המסלולים (בזה אני גם עונה על השאלה השניה), כמעט בכל מקום חוץ ממזרחי.
לא שאני ממליץ על 100% קל"צ גם אם היה אפשר להשיג אותו ב4%.
כמובן שלא דיברתי על 100 אחוז קלצ
מסלול
בשילוב פריים
ו10 אחוז צמוד

מוישי פרומן

משתמש מקצוען

לפני שנתיים כמעט קניתי ברמה ד' על הנייר ולא קניתי כי חבל אני יכול לזכות ביותר זול

היום אני חושב שאם כבר חיכיתי עד היום והמחירים הגיעו לאן שהגיעו אז שווה לי לחכות עוד קצת
תלוי מאוד בנתונים האישיים
כתבתי את זה למי שכתב שיש לו רק 200,000
אין לו מה לעשות עם זה בחוץ

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
על חלק אתה כן ממליץ כזה קלצ?
והאם לדעתך הפריים ירד בסוף?
אם הבנתי נכון את השאלה הראשונה, אז אין לי המלצה על מסלול בודד, אני בודק תמהיל שלם.
להערכתי (חשוב לסייג שאיני איש מקצוע בתחום) הפריים יגיע לשיאו לקראת סוף 23, ואז האינפלציה תתמתן, ולקראת סוף 24 יתחיל מגמה דפלציונית שתגרום לתחילת ירידת הריבית (אמנם בהינתן שלא יגיע משבר בסטייל של הקורונה ל0.1% ריבית בנק ישראל לא תגיע בעשור הקרוב).

פנרס

משתמש מקצוען

אני חושב שווה לחכות רק למי שנרשם תמיד למקומות בעלי אחוזי סיכוי גדול
אחרת זה חלומות לא כדאי לחכות

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה