מחיר למשתכן חרדים לנווה שמיר

די

משתמש סופר מקצוען
זה לא ענין של וילון, לחלק מהדירות שם לא נכנס אור מרוב הקירבה לבנין הסמוך...
אז תשים תאורה חזקה.
בתל אביב אתה צודק - כשיש לכל משפחה 1-2 ילדים.
מה תל אביב? לידיעתך בכל הארץ בונים מגדלים גם באשקלון וקריית אתא.
אבל עם ממוצע של 7 ילדים למשפחה מדובר בכ350 ילדים בבנין! תסכים איתי שגם 3 מעליות לא יעזרו...
יש הרבה בניינים חרדיים עם 30 דירות עם מעלית אחת, אז כאן 3 מעליות ל48 דירות זה בסדר גמור.
קבלן שמשווק את עצמו כיוקרתי ומוכר במחיר מלא
יש קבלנים יוקרתיים שמכרו במחיר מלא ברמה ד' שגם עשו את זה. בבני ברק זה גם נפוץ (מחירי הקרקע בבי"ש כמעט כמו ב"ב). ושוב אני לא רואה בזה בעיה בקבלן, זכותו למקסם את ניצול השטח.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
עסקאות בשכונה שוק חופשי 3-4 חד' מ3 החודשים האחרונים (נתונים מרשות המיסים):
1689930714957.png

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
1689930848345.png

מקרא:
עסקאות 1,5,6,7,9 - נווה עמים
עסקה 2 - אופק שלי
עסקאות 3,10 - סוהו
עסקה 4 - עיר דוד
עסקה 8 - נתיב

נערך לאחרונה ב:

האברך ממיר

משתמש מקצוען
עסקאות בשכונה שוק חופשי 3-4 חד' מ3 החודשים האחרונים (נתונים מרשות המיסים):
צפה בקובץ המצורף 1428234

צפה בקובץ המצורף 1428235
מקרא:
עסקאות 1,5,6,7,9 - נווה עמים
עסקה 2 - אופק שלי
עסקאות 3,10 - סוהו
עסקה 4 - עיר דוד
עסקה 8 - נתיב
זה מדהים.
לפי הנתונים שאתה מביא, לא רואים הבדל בין הפרוייקטים.
וכמעט לא רואים הבדל בין שנת 2020 ל-2023.

האברך ממיר

משתמש מקצוען
לא הבנתי. ב2020 מכרו 3 חד' ב2 מיליון?
לא. ב-1,890,000.
אבל עדיין. העליות ההזויות שהיו ברמה ד' ב-2021, הם הרבה יותר מעליות של 140,000 ש"ח.
יחסית, כאן העליות מזעריות.
עריכה - טעיתי. התבלבלתי בין תאריכי קניה ועמודה נוספת בטבלה..

נערך לאחרונה ב:

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
לא. ב-1,890,000.
אתה טועה בענין הזה. אני התחלתי להתעניין באמצע 2021 והמחירים היו כ-1.65 ל3 חד'
עיין כאן באחד העמודים הקודמים באשכול שמדובר אפילו על 1.6

האברך ממיר

משתמש מקצוען
אתה טועה בענין הזה. אני התחלתי להתעניין באמצע 2021 והמחירים היו כ-1.65 ל3 חד'
עיין כאן באחד העמודים הקודמים באשכול שמדובר אפילו על 1.6
טוב. סליחה.
כנראה שהתבלבלתי עם העמודה של תאריך הקניה ועמודה אחרת בטבלה המציינת משהו אחר.

די

משתמש סופר מקצוען
נו באמת.... אולי הקבלנים ייבנו מתחת לאדמה 20 קומות וישימו תאורה חזקה וצינור איורור חזק?
זה לא צינור אוורור, יש חלון, רק שיש היזק ראיה. אפשר לשים וילון ומאחוריו לפתוח את החלון כדי שיהיה אויר.

אור-ממילא יש אנשים שסוגרים את התריס או שמים וילון כבד שחוסם את האור גם כשיש נוף והרבה אור (אני לא מבין אותם, אבל יש כאלו).

לא אומר שזה לא מוריד במחיר, נניח 200,000 ש"ח, אבל לקחת בפרופורציות.

avi11

משתמש פעיל
זה לא צינור אוורור, יש חלון, רק שיש היזק ראיה. אפשר לשים וילון ומאחוריו לפתוח את החלון כדי שיהיה אויר.

אור-ממילא יש אנשים שסוגרים את התריס או שמים וילון כבד שחוסם את האור גם כשיש נוף והרבה אור (אני לא מבין אותם, אבל יש כאלו).

אמרת לשים אור חזק, כלומר זה לא רק היזק ראיה [שגם זה בעיה אם כל הבית היזק ראיה] אלא חסימה אמיתית של אור ואוויר

די

משתמש סופר מקצוען
אמרת לשים אור חזק, כלומר זה לא רק היזק ראיה [שגם זה בעיה אם כל הבית היזק ראיה] אלא חסימה אמיתית של אור ואוויר
אבל יש אנשים שממילא חוסמים לעצמם את האור עם וילונות כבדים, אז ייתכן שהם יעדיפו לקבל דירה כזו ב200,000 ש"ח פחות. (נכון שמדי פעם רוצים לפתוח את הוילון, לכן המחיר הוא 200,000 ש"ח פחות).

avi11

משתמש פעיל
ושוב אני לא רואה בזה בעיה בקבלן, זכותו למקסם את ניצול השטח.
השאלה האמיתית האם הוא היה עושה כזה אם הבניין שלו היה רק שוק חופשי ולא בעיקר מחיר למשתכן בעוד את הדירות היחידות הטובות הוא לוקח לשוק החופשי ואת הזבל הוא משאיר למחיר למשתכן

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען

כשאתה משתעבד 30 שנה מחייך למשכנתא חונקת, ובא הביתה בצהריים ולא יכול לפתוח את התריס/וילון, כי אחרת אתה תהיה בעל כרחך ב"ארוחה משותפת" עם השכנים בבנין מולך שגם אוכלים עכשיו, אני חושב שזה נותן הרגשה רעה, ואפילו מאוד...

די

משתמש סופר מקצוען
כשאתה משתעבד 30 שנה מחייך למשכנתא חונקת, ובא הביתה בצהריים ולא יכול לפתוח את התריס/וילון, כי אחרת אתה תהיה בעל כרחך ב"ארוחה משותפת" עם השכנים בבנין מולך שגם אוכלים עכשיו, אני חושב שזה נותן הרגשה רעה, ואפילו מאוד.
מסכים איתך, ואני לא הייתי קונה דירה כזו גם בהנחה של 200,000 ש"ח, אבל אני מאמין שיש כאלו שיקנו. מי שזכה במחיר למשתכן יכול לחכות כמה שנים ולמכור.

תסתכל בכל הפרסומות לווילונות, הסלון נראה אטום, בגלל עובי הווילונות אין שום הבדל אם יש מאחורי הווילון קיר בטון, או נוף מדהים ואור. מי שיושב בארוחת צהריים בסלון עם וילון אטום אין לו שום הבדל מה יש מאחורי הווילון.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מסכים איתך, ואני לא הייתי קונה דירה כזו גם בהנחה של 200,000 ש"ח, אבל אני מאמין שיש כאלו שיקנו.
אגב, הקבלנים לא הורידו את המחירים של הדירות הללו. אני יודע שבסוהו למשל נשארו לפני כמה חודשים כמה דירות 3 חד' חסומות לחלוטין והמשווק ביקש עליהם 2 מיליון, שזה היה המחיר גם לדירות הפתוחות (רק שמהן כמובן לא נשאר). כנראה שפראיירים תמיד יש, אולי בגלל תיאוריית הוילונות האטומים...

האברך ממיר

משתמש מקצוען

נראה לי שבבין המצרים לקחת חזק את העניין של לראות טוב בהכל.
אבל בניה צפופה כזאת, היא מקום שממש לא נחמד לגור בו.
רק קבלנים שיודעים בוודאות שהדירות מכורות מראש, באמצעות רוכשים שנאלצים בעל כורחם לממש את הזכיה שלהם במקום כזה, מרשים לעצמם לבנות בצורה הזאת.
איך שהוא, מדובר בהתנהלות לא כל כך הוגנת.
במיוחד, כשנעשים נסיונות לשכפל את העניין הזה במתחמים נוספים, על חשבון הזוכים שממתינים כבר 4.5 שנים מהזכיה.

נערך לאחרונה ב:

די

משתמש סופר מקצוען
רק קבלנים שיודעים בוודאות שהדירות מכורות מראש, באמצעות רוכשים שנאלצים בעל כורחם לממש את הזכיה שלהם במקום כזה, מרשים לעצמם לבנות בצורה הזאת.
אני לא יכול כ"כ להביא לך ראיות מבית שמש, כי ברוב הפרויקטים בעיר זה או קבוצות רכישה או שיש מחיר למשתכן. אבל בבני ברק אפשר לראות קבלנים שבונים כך דירות שכולם לשוק חופשי, וגם בירושלים באזורים יקרים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה