חיים במסכה

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
רוצה עוד על הראש?

חופשי, יש עוד הרבה מקום..
[גם הזמן שלי עכשיו די פנוי.. בין כה אני לא ממשיך עם זה.]

שימוש נרחב מידי בשלוש נקודות מוזיל את הקטע ומפריע לרצף הקריאה וחושבת שלא עובר מסך…

אכן. תודה!
לכן הצגתי את השלוש בתוך סוגריים, כהעדפה מישנית בשעת הדחק.

רותי רפפורט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לכתוב פשוט אני לא יודע
ממש לא נכון.
טעויות לשוניות יש לכל הסופרים. אבל ממש לכולם.
למרות ש... בגלל ש... (וצריך לומר למרות ה... בגלל ה...)
הנסמך היחיד שנכון להוסיף לו ו' זה "הואיל ו" כל היתר ש...
בשביל זה יש עורכים לשוניים.
ניסוחים עילגים זה כן תפקיד של הסופר.
טקסט צריך להיות רציף ובהיר, שלא יצטרכו לקרוא פעמיים כדי להבין מי נגד מי ולמה.
ואם לשעה 4:20 בישיבה ההיא אין משמעות קריטית, אין צורך לפרט בדיוק באיזו שעה.
ואם לג'יקובס הזה אין סיבה משמעותית לפרץ הזעם הזה, אלא טלפון אומלל למה לא משיגים תוצאות, הוא התפרץ יותר מדי. פרופורציה היא דבר חשוב מאוד בכתיבה.
ככה גם לגבי ההתחלה. לא יודעת מה קרה לפנחס, זה צריך להיות לא פחות מרעידת אדמה אישית.

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
ממש לא נכון.
טעויות לשוניות יש לכל הסופרים. אבל ממש לכולם.
למרות ש... בגלל ש... (וצריך לומר למרות ה... בגלל ה...)
הנסמך היחיד שנכון להוסיף לו ו' זה "הואיל ו" כל היתר ש...
בשביל זה יש עורכים לשוניים.
ניסוחים עילגים זה כן תפקיד של הסופר.
טקסט צריך להיות רציף ובהיר, שלא יצטרכו לקרוא פעמיים כדי להבין מי נגד מי ולמה.
ואם לשעה 4:20 בישיבה ההיא אין משמעות קריטית, אין צורך לפרט בדיוק באיזו שעה.
ואם לג'יקובס הזה אין סיבה משמעותית לפרץ הזעם הזה, אלא טלפון אומלל למה לא משיגים תוצאות, הוא התפרץ יותר מדי. פרופורציה היא דבר חשוב מאוד בכתיבה.
ככה גם לגבי ההתחלה. לא יודעת מה קרה לפנחס, זה צריך להיות לא פחות מרעידת אדמה אישית.

פשוט קורס קצר מזורז על רגל אחת. תודה!

ואכן, לפנחס היתה רעידת אדמה אישית [אבל יותר לא מדווחים על זה בתקשורת.. המצב בדרום תפס כבר את הכותרות הראשיות].

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
אל תעזוב את זה כ"כ מהר. אם יש לך תוכנית מה הולך לקרות, זה רק עניין של שיוף ושפשוף, שיפוצים וכו' וזה יצליח! זה יצליח!
אני אישית קצת התבלבלתי. כמו שאמרה @רותי רפפורט מהדיאלוגים שבלי מרכאות, שזה לא כ"כ מתאים בכזה קצב של דיאלוגים, וגם קצת מהתאריכים והדמויות, אבל עדיין הכל פתוח, ואפשר לשפצץ! רק לא להתייאש, רק לא להתייאש...

נערך לאחרונה ב:

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
אל תעזוב את זה כ"כ מהר. אם יש לך תוכנית מה הולך לקרות, זה רק עניין של שיוף ושפשוף, שיפוצים וכו' וזה יצליח! זה יצליח!
אני אישית קצת התבלבלתי. כמו שאמרה @רותי רפפורט מהדיאלוגים שלי מרכאות, שזה לא כ"כ מתאים בכזה קצב של דיאלוגים, וגם קצת מהתאריכים והדמויות, אבל עדיין הכל פתוח, ואפשר לשפצץ! רק לא להתייאש, רק לא להתייאש...

תודה. תודה! באמת מעודד.
אל תדאגו, לא התייאשתי. פשוט אני משתדל להיות מציאותי, ומכיר את מקומי.
ואם כבר הצלחתי לבלבל פה את הגדולים והטובים, איככה אוכל לעשות זאת שוב ושוב. מצפוני נוקפיני.
וכשם שקבלתי שכר על הדרישה [מספר לייקים חד ספרתי..], ודאי לי שאקבל שכר על הפרישה [לייקים בבקשה!! ;)].

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
מספר לייקים חד ספרתי.

אם תמדוד את הערך של הכתיבה שלך במספר הלייקים, ובכן... לא כדאי.
כדאי לשמוע תגובות, לנסות אפילו לחלוב אותן,עיין ערך ה"פורים בא מאהבה" שלי :p, אבל לא לראות על פי הלייקים את התהודה. ככה לומדים. להכיר את מקומך אין פירושו לפרוש, אלא לעבוד יותר קשה:)
ואני לא מהגדולים והטובים שבילבלת, פשוט מנסה.

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
אם תמדוד את הערך של הכתיבה שלך במספר הלייקים, ובכן... לא כדאי.
כדאי לשמוע תגובות, לנסות אפילו לחלוב אותן,עיין ערך ה"פורים בא מאהבה" שלי :p, אבל לא לראות על פי הלייקים את התהודה. ככה לומדים. להכיר את מקומך אין פירושו לפרוש, אלא לעבוד יותר קשה:)
ואני לא מהגדולים והטובים שבילבלת, פשוט מנסה.

כנראה כושר הביטוי שלי לא מהוקצע דיו.. [זו עוד סיבה לפרוש ;)]
אני אסביר שוב
לייקים, זה כן מודד אצלי לרמת ההתחברות של הקוראים. אדם נהנה, נותן לייק. ככה זה הולך כאן בפורום. צאינה וראינה.
את חושבת שהזמן שלי מסור רק לחובבנות ספרותית? לא.
בשביל לכתוב פרק של סיפור ואפילו יהיה קצר, זה סוחט ממני כח וזמן. לא חבל?
הסיפורים שאני מעלה כאן, זה כתרגיל חובבני שאולי יתממש עם הזמן. ימים יגידו.
ודאי שלא אעשה מזה ספר ואצא עמו לשוק. פשוט.
זה גם לא המקצוע שלי כיום.

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לייקים, זה כן מודד אצלי לרמת ההתחברות של הקוראים. אדם נהנה, נותן לייק. ככה זה הולך כאן בפורום

לא ולא.
הקורא לא מפעיל כזה שיקול דעת עמוק לפני הלחיצה. מספיק שהוא קרא ונהנה ממשפט כל שהו זה כבר סיבה.
לפעמים הפוך, הוא שכח או שפרוג לא קלט את הלייק.
או שרוצים לעודד, או שמכירים מחוץ לפורום. אני דווקא לא מכיר פה אף אחד.

זהו. ועכשיו תתן לי לייק גדול

palm

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מלה בסלע
משתוקא בתרין
אצלי הבעיה מתחילה כאן
אני לא יודעת מאיפה לקטוף את הבלה בלה וחייבת להעביר בין כמה אנשים שיוסיפו אותם
לפעמים אפילו משלמת על זה, ['משתוקא בתרין' אמרנו?]
אולי תתנו איזה טיפ איך להוציא כל מיני הגיגי ביניים שהחיבור שלהם עם לוז הכתבה לא מחייב
איזשהו טיפ מעשי ליישום
אני תמיד חושבת- את מי יעניין המשפט השולי הזה שסתם תקוע בלי קשר?
בסוף אחרי שמחזירים לי טקסט מתוקן אני מוצאת את אותם משפטים שוליים תקועים...

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
אצלי הבעיה מתחילה כאן
אני לא יודעת מאיפה לקטוף את הבלה בלה וחייבת להעביר בין כמה אנשים שיוסיפו אותם
לפעמים אפילו משלמת על זה, ['משתוקא בתרין' אמרנו?]
אולי תתנו איזה טיפ איך להוציא כל מיני הגיגי ביניים שהחיבור שלהם עם לוז הכתבה לא מחייב
איזשהו טיפ מעשי ליישום
אני תמיד חושבת- את מי יעניין המשפט השולי הזה שסתם תקוע בלי קשר?
בסוף אחרי שמחזירים לי טקסט מתוקן אני מוצאת את אותם משפטים שוליים תקועים...

אעביר את המיקרופון למומחים שם למעלה בפנל..

אם בכל אופן הפנייה מכוונת גם אלי, אענה את חלקי:
אצלי עולה קודם הרעיון. אח"כ אני מתחיל לערוך את הפרק הראשון, מבלי לדעת מה יהיה בשאר הפרקים, ומשחרר אותו כמות שהוא. אחר כך עורך פרק שני, בהתאמה כמובן לפרק הראשון, וגם אותו משחרר כך. את הפרק השלישי עוד לא כתבתי..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קטו

א לֹא לָנוּ יי לֹא לָנוּ כִּי לְשִׁמְךָ תֵּן כָּבוֹד עַל חַסְדְּךָ עַל אֲמִתֶּךָ:ב לָמָּה יֹאמְרוּ הַגּוֹיִם אַיֵּה נָא אֱלֹהֵיהֶם:ג וֵאלֹהֵינוּ בַשָּׁמָיִם כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ עָשָׂה:ד עֲצַבֵּיהֶם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:ה פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:ו אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ אַף לָהֶם וְלֹא יְרִיחוּן:ז יְדֵיהֶם וְלֹא יְמִישׁוּן רַגְלֵיהֶם וְלֹא יְהַלֵּכוּ לֹא יֶהְגּוּ בִּגְרוֹנָם:ח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:ט יִשְׂרָאֵל בְּטַח בַּיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:י בֵּית אַהֲרֹן בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יא יִרְאֵי יי בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יב יי זְכָרָנוּ יְבָרֵךְ יְבָרֵךְ אֶת בֵּית יִשְׂרָאֵל יְבָרֵךְ אֶת בֵּית אַהֲרֹן:יג יְבָרֵךְ יִרְאֵי יי הַקְּטַנִּים עִם הַגְּדֹלִים:יד יֹסֵף יי עֲלֵיכֶם עֲלֵיכֶם וְעַל בְּנֵיכֶם:טו בְּרוּכִים אַתֶּם לַיי עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:טז הַשָּׁמַיִם שָׁמַיִם לַיי וְהָאָרֶץ נָתַן לִבְנֵי אָדָם:יז לֹא הַמֵּתִים יְהַלְלוּ יָהּ וְלֹא כָּל יֹרְדֵי דוּמָה:יח וַאֲנַחְנוּ נְבָרֵךְ יָהּ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה