הרבה סובב לי את היד 3 פעמים ומשך לי באוזן

מלי

משתמש מקצוען
מלמד שיודע שלא יוכל לעמוד מול ילד מפריע בכל מצב שלא יהיה עדיף שילך לסדר מדפים במכולת מאשר לשחק עם נשמות!!!!!
ואני כותב את זה לאור העבר הקשה שלי בעניין הזה.
אני לא יודע אולי ''תותח שיווקי'' נהנה לקבל מכות אני ממש ממש לא!!!
ועד היום ממרומי גיל 30 אני מסוייט בלילות מהסיפורים האלו.....
ואני לא מדבר על פעטשאלאך (מכות) קטנות אני מדבר על דברים סאדיסטים כמו מקלות, סיבובים בידיים, חריטות בגב עם מפתח ועוד היד נטויה.....
ישראל

רחליR

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מלי;2407661:
מלמד שיודע שלא יוכל לעמוד מול ילד מפריע בכל מצב שלא יהיה עדיף שילך לסדר מדפים במכולת מאשר לשחק עם נשמות!!!!!
ישראל
אני מסכימה עם כל מילה וזה מצער לשמוע
וזו הייתה כוונתי שזה גורם פחד ומתח לילד
הילד יכול לשגת אחורה מכל הבחינות במקום להתקדם
מבחינה שיכלית ריגשית חברתית ופיזית

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מלי;2407661:
ואני לא מדבר על פעטשאלאך (מכות) קטנות אני מדבר על דברים סאדיסטים כמו מקלות, סיבובים בידיים, חריטות בגב עם מפתח ועוד היד נטויה.....
ישראל

ברור!
מורה שמתנהג באלימות לא אמור להיות מורה.
שיעבוד כקצב.

אבל-
כאן פותחת האשכול לא הצביעה על אלימות נוראית של מורה.
היו פה מכות, נכון.
אבל הן היו חד פעמיות, ובעקבות התנהגות של ילד חוזרת ונשנית, כזו ששום דבר לא שם לה סוף.
צריך להבהיר למורה שלא לחזור על כך בשנית, אבל חשוב הרבה יותר להיטיב עם הילד ולדאוג לו. לחנך אותו ולא לתת לו לסובב את העולם רק כי בא לו להביט בחלון באמצע שיעור.

לגבי מורים או מלמדים שמכים-
אני מוכנה לכתוב עליהם כתב תביעה ולהביא אותו לכל רבני העיר.
מלמד כזה כמו שתיארת, אמור להיות בכלא. בלי רחמים.

לילי 1

משתמש מקצוען
חבל שאנשים שאין להם צל של מושג מהשטח מחווים את דעתם.
חושבת שחלק גדול מההידרדרות בחינוך בציבור הכללי קשור בכל הגישות העוטפות והמרחמות שחודרות אלינו אט אט. ומכות חילקו חופשי בחיידרים עד לפני 15 שנה. זה לא לפני דורות. זה אנחנו. ולא הפסיקו בהחלטה חינוכית אלה בגלל שמשרד החינוך נכנס לתמונה!
לימדתי בנים במשך שנים בבית ספר יסודי דתי. כמובן שהיה אסור להרים יד או דומה או מזכיר. כלום. מאחר ולעיתים יש מצבים שילד מסכן ילדים אחרים בהשתוללות שלו, יצאה בזמנו הנחיה ממשרד החינוך שהאחיזה היחידה המותרת היא: הולדינג. הולדינג הוא מעין חיבוק אחורי כזה, עוטפים את הילד כשהגב שלו לכיוון הבטן של המורה. אם תדמיינו את התנוחה, ואת הסיטואציה, ואת האנרגיה שהשתוללה שם, תבינו את הנשיכות שספגתי בזרוע היד שלי. (אי. זה באמת כאב)
ברור לי שהיה צורך במכות לפעמים. כולם! כולם! היו יוצאים נישכרים
וגם אני, כמורה, לא הייתי מגיעה לתחושה חסרת האונים שהרצון האמיתי שלי זה לזרוק את הילד מהחלון
עזבתי את מערכת החינוך, וכמוני רבים וטובים.

מקופלת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רחליR;2407671:
אני מסכימה עם כל מילה וזה מצער לשמוע
וזו הייתה כוונתי שזה גורם פחד ומתח לילד
הילד יכול לשגת אחורה מכל הבחינות במקום להתקדם
מבחינה שיכלית ריגשית חברתית ופיזית

רק שימי לב להסתייגות שלו-

יחי ההבדל...
אלימות -לא! מכה במקרה קיצון- א"א בלעדיה!
נכתב ע"י מלי;2407661:
ישראל

ניוזמן

משתמש פעיל
יש פה הבדל ברור בין ההתיחסות של האמהות לשל האבות כפי שנאמר לעיל
אמהות לא מבינות את ה"שפה" הזאת וגם פחות מישמות אותה "תאמר לבית יעקב"
אך אני מסופק אם יש פה אבא או אמא לבנים בני 6 - 13 בבית צפוף שמעולם לא החטיפו גם לא בזמני לחץ ותחשבו שהמלמד מתמודד עם 30-35 כאלו ופתאום בא אחד שהורס לו מהיסוד את כל המשמעת בחוצפה
אין ספק שמקצוע המלמדות ל אמתאים לכל אחד [ולהיות מורה בכיתת בנות זה הרבה הרבה יותר קל ]
זה מקצוע שמצריך עבודת המידות תמידית וא"א לשפוט לפי מעידה ח"פ במקרה קיצוני ואם ילד קיצוני
אני חושב שאם צריך להוציא מישהו מהכיתה זה את היל ד שעושה קושי גדול לכל הכיתה
מה שמפריע לי בכל האשכול הזה ההתיחסות של האמהות לילדיהם כאילו הוא עשוי מנייר כל ההטבטאויות האלה צלקת לחיים לא יכלתי לישון בלילה התנייה שלילית לכל הלימודים מייד למשטרה איומים וכו' וכו' קשה לדעת מי פה יותר שברירי הילד או האמא ועם כזאת אמא אני לא מאמין שבזמני לחץ היא משתלחת בילד [ לא מכה ח"ו את זה הם למדו בפסיכולוגיה שזה פוצע את נפשו של הילד ולא חינוכי וכו'] בכזאת צורה שהוא נפגע עמוקות הרבה יותר משאם היה מקבל את המנה שלו ו"מבין בשפת הידים את מה שדרוש ממנו
אך מה כשזה מגיע לרבה מישהו העיז לגעת בבן שליי ואפילו עשה לו 3 סיבובים ביד לא אחד אז כבר א"א לישון בלילה רחמנות על החינוך הזה

רחליR

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מקופלת;2407675:

יחי ההבדל...
זה מתחיל ממכות קטנות....

מלי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מקופלת;2407675:

יחי ההבדל...
ההיסתייגות היא בגלל שלא למדתי להיות מלמד וגם לא אלמד בלי''נ בעתיד (...) ולכן אני לא יודע מה מלמדים היום אבל גם במקרה כזה שצריך לתת מכה קטנה לדעתי המלמד צריך לחשוב כמה וכמה פעמים אם זה ראוי מה שהוא הולך לעשות עכשיו.
ישראל

Rocks

משתמש רשום
סליחה מראש על התגובה המוזרה שלי
-----------אבל-----------------
תחשבו גם קצת על הרבה, אמא יקרה!! לך הוא אף פעם לא מוציא מהכלים עד סטירת לחי מצלצלת!! (ואח"כ כמובן רגשי אשמה....) הרבה הוא רק בן אדם!!! אני לא מצדיקה בשום אופן כזה התנהגות! אבל אם זה היה חד פעמי לא צריך לאיים!!

מקופלת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מלי;2407713:
ההיסתייגות היא בגלל שלא למדתי להיות מלמד וגם לא אלמד בלי''נ בעתיד (...) ולכן אני לא יודע מה מלמדים היום אבל גם במקרה כזה שצריך לתת מכה קטנה לדעתי המלמד צריך לחשוב כמה וכמה פעמים אם זה ראוי מה שהוא הולך לעשות עכשיו.
ישראל

ברור
וגם להיות בטוח שזה לא כתוצאה מכעס או פורקן עצבים

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
סליחה מראש על התגובה המוזרה שלי
-----------אבל-----------------
תחשבו גם קצת על הרבה, אמא יקרה!! לך הוא אף פעם לא מוציא מהכלים עד סטירת לחי מצלצלת!! (ואח"כ כמובן רגשי אשמה....) הרבה הוא רק בן אדם!!! אני לא מצדיקה בשום אופן כזה התנהגות! אבל אם זה היה חד פעמי לא צריך לאיים!!

כשהבן של השכנים מרגיז אותך, עולה בדעתך לתת לו סטירה מצלצלת?
זה בדיוק מעמדו של המלמד בענין הזה.

קריאייטיבית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י פיטפוט;2407728:

רבה הוא גם מחנך
לא הייתי רוצה שהרבה ינהג בבני
כמו איזה שכן
הייתי רוצה אותו קצת יותר קשור לבן שלי ודואג לו.
זה בכל מקרה...

אלישבע גרין

משתמש רשום
ראשית, הגישה הזאת שאסור לתת סטירה לילד, מגיעה מהעלם החילוני, המערבי, שפירות החינוך שלהם לא מהווים כל כך דוגמה לחיקוי.

שנית, פעם אמר לי מחנך, שהיה נוהג (בזמנו בכל אופן) לתת סטירות וכדומה, שאנשים שואלים אותו, איך אתה עושה כזה דבר ?

"אני עונה להם" הוא אמר לי "גם מחנך שלא מרביץ יש לו מצבים בלתי אפשריים, שבהם הוא עומד חסר אונים מול חוצפה של תלמיד, ולפעמים של כיתה שלמה, האם אתה חושב שהוא מלאך והוא לא עושה כלום, זה שטויות!! מה שהוא עושה הוא מתחיל לעקוץ ולפגוע רגשית בילד, וזה גרוע פי כמה"

וכנראה שמי שלא הטיל אף פעם משמעת בכיתה של עשרות ילדים, פשוט לא יכול להבין את זה, וממילא לא חכמה להביע דעה.

וכן אם השאלה היא סטירה או פגיעה מילולית, עדיף לי שהבן שלי יקבל סטירה, ומי שחושב אחרת, לא מבין בנפש האדם כלום.

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
רבה הוא גם מחנך
לא הייתי רוצה שהרבה ינהג בבני
כמו איזה שכן
הייתי רוצה אותו קצת יותר קשור לבן שלי ודואג לו.
זה בכל מקרה...

צודקת!
אבל בלי ידיים.

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אלישבע גרין;2407736:
וכן אם השאלה היא סטירה או פגיעה מילולית, עדיף לי שהבן שלי יקבל סטירה, ומי שחושב אחרת, לא מבין בנפש האדם כלום.

אין פה בחירה בין סטירה לפגיעה מילולית.
לא זה ולא זה!

Rocks

משתמש רשום
נכתב ע"י פיטפוט;2407728:

השוואה לא נכונה....
כשילד מרגיז אותי - מוץ לבית--- אני נכנסת הביתה סוגרת את הדלת ביייייייייייי
ואם זה אצלי בבית אני שולחת אותו הביתה.....
רבה מתמודד עם הילדים אצלו בבית!!

תותח שיווקי

משתמש פעיל
אני הולך לפתוח כאן אשכול שכותרתו: "אמא שלי אמרה לי 3 פעמים שאי אפשר לסמוך עלי, ולמה אני עושה כל היום בעיות, ושאני 'טמבל', ושאני עושה לה שערות לבנות' (משפטים שנשמעים בהרבה בתים, לא בשלי כמובן....), ואני מצפה לתגובות מזדעזעות לא פחות!!!
כי מכה שניתנת משאירה הרבה פחות צלקות נפשיות ומכניסה פחות לטראומה וגורמת הרבה פחות לפחדים אצל הילד מאשר הערה פוגענית!
די לצדקנות ולזעזוע המעושה הזה!
אין הורים מושלמים, ותופתעו לשמוע, גם אין מלמדים מושלמים, וגם מי שמבין בחינוך ויש לו שם מצויין יכול למעוד, ותפסיקו לעשות את עצמכם כאילו מעולם לא נתתם לילד ביקורת שאינה בונה, הערה מיותרת, משפט פוגע וכו' וכו' שזה דברים הרבה יותר גרועים מסטירה פה ושם!!!

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י אלישבע גרין;2407736:
ראשית, הגישה הזאת שאסור לתת סטירה לילד, מגיעה מהעלם החילוני, המערבי, שפירות החינוך שלהם לא מהווים כל כך דוגמה לחיקוי.

שנית, פעם אמר לי מחנך, שהיה נוהג (בזמנו בכל אופן) לתת סטירות וכדומה, שאנשים שואלים אותו, איך אתה עושה כזה דבר ?

"אני עונה להם" הוא אמר לי "גם מחנך שלא מרביץ יש לו מצבים בלתי אפשריים, שבהם הוא עומד חסר אונים מול חוצפה של תלמיד, ולפעמים של כיתה שלמה, האם אתה חושב שהוא מלאך והוא לא עושה כלום, זה שטויות!! מה שהוא עושה הוא מתחיל לעקוץ ולפגוע רגשית בילד, וזה גרוע פי כמה"

וכנראה שמי שלא הטיל אף פעם משמעת בכיתה של עשרות ילדים, פשוט לא יכול להבין את זה, וממילא לא חכמה להביע דעה.

האם גם רבי נחמן מברסלב, הפלא יועץ והרב שלמה וולבא לקחו את זה מהעולם החילוני????

עולם חסד

משתמש רשום
נכתב ע"י אברהם;2407749:
האם גם רבי נחמן מברסלב, הפלא יועץ והרב שלמה וולבא לקחו את זה מהעולם החילוני????

לא, אבל הרבה שנים אחרי שרבי נחמן והפלא יועץ אמרו שלא להרביץ המשיכו להרביץ בחיידרים שלנו.

וגם לא נראה לי שהמהפכה קרתה מהוראתו של הרב וולבא, בא לא ניתמם.

זה מגיע כי בציבור החילוני נהיה מצב שלתלמידים יש זכויות יותר מלמורים, והמורים רועדים מפחד, ולכן יוצאים משם ילדים מגודלים, שלאף אחד אסור להגיד להם מה לעשות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה