חרבות ברזל הנספח השבועי • 7

איזו עסקה לשחרור החטופים מעשית בעיניך?

• אסור להסכים לשום עסקה, שחרור שבויים אינו מצדיק ויתורים למרצחים

הצבעות: 159 19.4%
  • אסור להסכים לשום עסקה שלא תכלול את כל השבויים

הצבעות: 498 60.7%
  • עדיף להציל אפילו 10 שבויים בעודם בחיים, גם תמורת שחרור אסירים הפסקת אש והכנסת דלק

הצבעות: 163 19.9%

• סה"כ מצביעים
    820
  • הסקר נסגר .
מצב
הנושא נעול.

ד. פריד

משתמש מקצוען
אני לא מבין איך אנשים מרשים לעצמם להביע דעה בנושא!
תכנסו רגע לראש של משפחות החטופים ותנסו לדמיין מה הייתם חושבים אז
אם יש מישהו שיכול להכריע בנושא זה רק הרבנים ששקלו הלכתית את הנידון והכריעו
מנגד אם להיכנס לראשי אנשים, צריך להיכנס גם לראש של משפחות הנרצחים והחטופים העתידיים רח"ל ע"י משוחררי העסקה.
בנוסף לכניסה לראשיהם של המשפחות שיקיריהן לא ישוחררו, או נרצחו בידי המחבלים שישוחררו, או שהחיילים ממשפחתם שבעזה עלולים ח"ו לשלם בחייהם. או יירצחו ע"י מחבלים שבונים על כך שישוחררו בעסקה כזו או אחרת.
השאלה היא לא רגשית, אלא הלכתית ואסטרטגית.

יענקל בעל עגלה

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
ראשי מערכת הביטחון התגלו כאן כחובבנים וסליחה על המילה. במקום שהם יארזו מזוודות ויברחו למדינה שאין לישראל הסכם איתם, ברוב גאוותם הם מעיזים עוד להביע דעה מוחלטת בעד מתווה כזה או אחר, והציבור שעוד סמכו עליהם ועל הטכנולגיות שלהם, הרי ראו שהם חיים בסרט (בקונספציה).
אל תדאגו שום דבר לא השתנה אצלם מאז אירועי הטבח. הכול ממשיך כרגיל
אז אפשר להבין את האזרחים הכועסים שמביעים דעות לכאן ולכאן. זכותם.
מהם אין באמת מה לצפות, נותר לנו לקוות ולהתפלל לישועת השם והגאולה.

ד. פריד

משתמש מקצוען
אני רק לא מבין איך לא קוראים למכונאי שירכיב את הגיר על התושבת כמו שרק הוא יודע...
למה ההחלטה פה לא צריכה להיות (לשיטתם) בידי פסיכולוגים ענקיים שידעו להבין את הראש של סינוואר ולדעת מתי כדאי ללכת לעסקה
מה זה שייך לחברי קבינט, מה הם יודעים להתקין את הגיר...?
צריך פסיכולוגים שבקיאים באיסלאם ורצוי שגדלו בתרבות שבה הוא צמח, ושאלתך כמובן רלוונטית גם על העבר.

רעיון טוב

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
דעת מתי כדאי ללכת לעסקה
אני חושב שלולי ההפגנות וכל הלחץ של המשפחות (שדורבנו [ומומנו] ע''י אויבי הממשלה) העסקה הייתה אחרת לגמרי.
שוכן המנהרות צופה בהפגנות האלו ומחכך את ידיו המאובקות בהנאה לא לפני שרשם לעצמו עוד תנאי לעסקה..

אני סתם כתבתי את דעתי וכמובן לא בא לשפוט את המשפחות המסכנות.

ד. פריד

משתמש מקצוען
אני חושב שלולי ההפגנות וכל הלחץ של המשפחות (שדורבנו [ומומנו] ע''י אויבי הממשלה) העסקה הייתה אחרת לגמרי.
שוכן המנהרות צופה בהפגנות האלו ומחכך את ידיו המאובקות בהנאה לא לפני שרשם לעצמו עוד תנאי לעסקה..

אני סתם כתבתי את דעתי וכמובן לא בא לשפוט את המשפחות המסכנות.
את המשפחות לא, אבל את היח"צנים שמשתמשים בהם נגד טובת החטופים ודאי שיראה אלוקים וישפוט

ד. פריד

משתמש מקצוען

אזהרה ישראלית חריפה: אם לא תיושם באופן מלא החלטה 1701, זה עלול להסתיים במלחמה אזורית​

האזהרה הישראלית החריפה למועצת הביטחון של האו"ם.
זה סיפור דיפלומטי אבל יכולות להיות חו השלכות צבאיות. אחרי שורת דיונים בקבינט ובפורומים סגורים בישראל, שר החוץ אלי כהן משגר מכתב חריג לנשיא מועצת הביטחון של האו"ם, אפשר לקרוא לזה התרעה או אזהרה ישראלות מפורשת - כדי שמועצת הביטחון תבין את חומרת המצב בגבול הצפון.
ישראל בעצם מזהירה: אם לא תיושם באופן מלא החלטה 1701, אם תמשיך נוכחותו של כוח רדואן על הגבול, ויוניפ"יל לא יפעיל את כל יכולותיו על מנת למנוע כל נוכחות צבאית מדרום לליטאני (שאינה של צבא לבנון), זה עלול להסתיים במלחמה אזורית - לא פחות.
במכתב נכתב כך: "לטובת היציבות האסורית וכדי למנוע הסלמה נוספת - הדיון הבא של מועצת הביטחון של האו"ם חייב לאמץ גישה שונה לחלוטין כדי לסיים את ההפרות המסוכנות של חיזבאללה ושל ארגוני טרור אחרים בגבול". זו האזהרה - לצד המאמצים הצבאיים - גם הרגל המדינית.
ירון אברהם
אולי עוד מעט יגיע הזמן שתהיה סיבה אמיתית לרוקן את הסופרים

הנמצא

משתמש מקצוען
מי מזהה את זהות הכותב?

"מלכתחילה ראיתי בעסקת XXX מכה אנושה לכל מאמציה של ישראל לגבש חזית בינלאומית נגד הטרור. כיצד תוכל ישראל להטיף לארצות הברית ולמערב לאמץ מדיניות של אי-כניעה לטרור, כשהיא עצמה נכנעת בצורה מבישה כל כך? הייתי משוכנע ששחרור כאלף מחבלים שייכנסו לשטחי יש"ע יביא בהכרח להסלמה איומה של אלימות, שכן טרוריסטים אלה יתקבלו כגיבורים, כדוגמה של חיקוי לנוער הפלסטיני. ... התוצאות לא איחרו לבוא. היום כבר ברור ששחרור אלף המחבלים היה אחד מן הגורמים שסיפקו מאגר של מתסיסים ומנהיגים שהציתו את אש האינתיפאדה"

טאבו

משתמש סופר מקצוען
מתחשבים במשפחות החטופים. כמובן.
אבל תשאלו גם את משפחות 1200 הנרצחים.
ועוד כמה אלפים שנרצחו ע"י מחבלי חמאס ושות' בשלושים שנה האחרונות.
ועוד מאות אלפים בני משפחות החיילים שמסתכנים עכשיו.
שמעתי את אחד ההורים של אחת הנרצחות בשמחת תורה שאמר שעסקת שליט שחררה את רוצחי ביתו והוא אפילו לא ידע שעליו להפגין בכל הכוח נגדה.
כלומר הנרצחים שעלולים להירצח רח"ל לא יודעים כעת שעליהם להפגין בכל הכוח נגד העסקה כי לא ידוע מי הם.

ואגב עצם זה שמשחררים עכשיו חלק מהחטופים זה יכול להרע ח"ו את המצב של אלו הנותרים (מבוגרים, אנשים, נשים וחיילים), שה' יעזור לנו.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
מי מזהה את זהות הכותב?

"מלכתחילה ראיתי בעסקת XXX מכה אנושה לכל מאמציה של ישראל לגבש חזית בינלאומית נגד הטרור. כיצד תוכל ישראל להטיף לארצות הברית ולמערב לאמץ מדיניות של אי-כניעה לטרור, כשהיא עצמה נכנעת בצורה מבישה כל כך? הייתי משוכנע ששחרור כאלף מחבלים שייכנסו לשטחי יש"ע יביא בהכרח להסלמה איומה של אלימות, שכן טרוריסטים אלה יתקבלו כגיבורים, כדוגמה של חיקוי לנוער הפלסטיני. ... התוצאות לא איחרו לבוא. היום כבר ברור ששחרור אלף המחבלים היה אחד מן הגורמים שסיפקו מאגר של מתסיסים ומנהיגים שהציתו את אש האינתיפאדה"
יש לי תחושה שביבי כתב את זה כשהוא היה ימני אי פעם.

אלי @@@

משתמש מקצוען
עם כל הכבוד לכל העולם מה איתנו למה שנפסיק לחשוב על עצמנו וילדינו מה הדם שלנו פחות אדום משלהם
כבר ראינו מה קרה ששחררו פעמים אחרות מחבלים הם חזרו לרצוח אותנו
וכבר ראינו שכל משוחררי שליט חזרו לטרור
אז למה שלא נחשוב גם על עצמנו ומשפחתנו
ובכל אופן בגלל מורכבות העניין אני לא נגד לגמרי
אלא בעד עסקה אבל טובה יותר ויש רבים במערכת שסוברים ככה שכדאי להוריד רותם עוד קצת על הברכיים ואז לעשות עיסקה במחיר יותר זול אולי פחות מחבלים אולי פחות הפוגה ודלק ומי אמר שצריך בכלל הפוגה למה לא עושים חילופיי שבויים בלבד
נ.ב. אני גר בדרום

נערך לאחרונה ב:

משה 05276

משתמש מקצוען
טעיתי. זה כנראה לא עסקת גיבריל, המחבלים שם לא שוחררו ליו"ש שהיתה עדיין בשליטה ישראלית מלאה.
האסירים הביטחוניים שוחררו בשלוש קבוצות, במקביל לשחרור הדרגתי של שבויי צה"ל:[1]

זה אכן נרשם ע"י נתניהו על עסקת ג'יבריל
10 שנים לאחר מכן, בנימין נתניהו, שכיהן כשגריר ישראל באו"ם בזמן חתימת ההסכם, מתח ביקורת חריפה בספרו "מקום תחת השמש" על העסקה שהתגבשה[5]:

מלכתחילה ראיתי בעסקת ג'יבריל מכה אנושה לכל מאמציה של ישראל לגבש חזית בינלאומית נגד הטרור. כיצד תוכל ישראל להטיף לארצות הברית ולמערב לאמץ מדיניות של אי-כניעה לטרור, כשהיא עצמה נכנעת בצורה מבישה כל כך? הייתי משוכנע ששחרור כאלף מחבלים שייכנסו לשטחי יש"ע יביא בהכרח להסלמה איומה של אלימות, שכן טרוריסטים אלה יתקבלו כגיבורים, כדוגמה של חיקוי לנוער הפלסטיני. ... התוצאות לא איחרו לבוא. היום כבר ברור ששחרור אלף המחבלים היה אחד מן הגורמים שסיפקו מאגר של מתסיסים ומנהיגים שהציתו את אש האינתיפאדה[6].

מקור

שמחה קופי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
זה אכן נרשם ע"י נתניהו על עסקת ג'יבריל
10 שנים לאחר מכן, בנימין נתניהו, שכיהן כשגריר ישראל באו"ם בזמן חתימת ההסכם, מתח ביקורת חריפה בספרו "מקום תחת השמש" על העסקה שהתגבשה[5]:
"אנן מה נענה אבתריה"

משה 05276

משתמש מקצוען
וזה לכל תומכי העסקה (נכתב על עסקת גי'בריל)

יובל דיסקין, ששימש באותן השנים כרכז השב"כ של נפות שכם, ג'נין וטולכרם, כתב לימים:

שחרור האסירים בעסקת ג'יבריל הוא הגורם העיקרי לשינויים והתהליכים שהובילו לאינתיפאדה הראשונה. הייתי שם בשטח והרגשנו את זה יום-יום. המסה של האסירים ששוחררה אז בנתה מנהיגות חדשה קיצונית ואקטיביסטית. זה יחד עם התרוממות הרוח והתחושה שהצליחו לכופף את מדינת ישראל הוביל לפיצוץ[14].

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...