חרבות ברזל הנספח השבועי • 7

איזו עסקה לשחרור החטופים מעשית בעיניך?

• אסור להסכים לשום עסקה, שחרור שבויים אינו מצדיק ויתורים למרצחים

הצבעות: 159 19.4%
  • אסור להסכים לשום עסקה שלא תכלול את כל השבויים

הצבעות: 498 60.7%
  • עדיף להציל אפילו 10 שבויים בעודם בחיים, גם תמורת שחרור אסירים הפסקת אש והכנסת דלק

הצבעות: 163 19.9%

• סה"כ מצביעים
    820
  • הסקר נסגר .
מצב
הנושא נעול.

קושקוש

עיצוב ומיתוג אמנותי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
רק להזכיר לדגל אין שום שר שיכול להצביע בעד או נגד
נכון.
ועדיין זה מראה מהי דעת תורה.
עם כל הקושי והרצון של הציבור להמשיך להילחם וכו'
יש פסק גם של מרן הגרמ"ה הירש [לפי הפרסום] וגם של מועצת חכמי הורה [לפי הפרסום] - כן לעסקה הזו...
[ולכן לטענתי שאלות הסקר גם כאן וגם באשכול של המידע על העסקה - פשוט מיותרים, כשיש פסק הלכתי - אין שאלה!]

נערך לאחרונה ב:

איכא מאן דאמר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זו לא עסקה לשחרור חטופים
זו עסקה לשחרור מחבלים
על פי החוק הבינ"ל חייל שבוי = חייל שבוי
מחבל אינו שווה חייל, ובוודאי שלא אזרח חטוף, ובוודאי שלא שלושה.
ובנוסף ישראל צריכה גם לקחת ימי הפוגה מהלחימה
וגם להגדיל את הדלק
בקיצור, מישהו כאן השתגע לגמרי...

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני רואה שיש הרבה חברה שכועסים פה על העיסקה, ברור שיש מה לכעוס השאלה אם יש על מי לכעוס. הגענו למצב שהחמאס שולט ומחליט על המצב, אבל הפדיון שבויים גובר על הרגש, ולפחות אנחנו כחרדים ברוך ה' יש לנו גדולי ישראל שהורו לתמוך בעסקה המוצעת, אז כנראה שזה מה שצריך לעשות כעת וכל מי מהשרים שתומך בזה עושה את הדבר הנכון.. בואו נראה כמה אימוג'ים כועסים יהיה לי וכמה יסכימו

משה 05276

משתמש מקצוען
נכון.
ועדיין זה מראה מהי דעת תורה.
עם כל הקושי והרצון של הציבור להמשיך להילחם וכו'
יש פסק גם של מרן הגרמ"ה הירש [לפי הפרסום] וגם של מועצת חכמי הורה [לפי הפרסום] - כן לעסקה הזו...
[ולכן לטענתי שאלות הסקר גם כאן וגןם באשכול של המידע על העסקה - פשוט מיותרים, כשיש פסק הלכתי - אין שאלה!]
ועדיין מאיר פורוש אמר שיצביע נגד
ואני מאמין שהוא שאל את השולחים שלו

קושקוש

עיצוב ומיתוג אמנותי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
ועדיין מאיר פורוש אמר שיצביע נגד
ואני מאמין שהוא שאל את השולחים שלו
נכון לגמרי.
אני רק באתי לציין שבשאלות הרות גורל כאלו ב"ה שיש לנו את מי לשאול, וזה לא ענין של תפיסת עולם ימנית או שמאלנית... זה שאלה הלכתית נטו.

משה 05276

משתמש מקצוען
אני רואה שיש הרבה חברה שכועסים פה על העיסקה, ברור שיש מה לכעוס השאלה אם יש על מי לכעוס. הגענו למצב שהחמאס שולט ומחליט על המצב, אבל הפדיון שבויים גובר על הרגש, ולפחות אנחנו כחרדים ברוך ה' יש לנו גדולי ישראל שהורו לתמוך בעסקה המוצעת, אז כנראה שזה מה שצריך לעשות כעת וכל מי מהשרים שתומך בזה עושה את הדבר הנכון.. בואו נראה כמה אימוג'ים כועסים יהיה לי וכמה יסכימו
על עסקת שליט בזמנו גם הייתה הסכמת רבנים?
כי אם כן איך כל ילדון בציבור שלנו מדבר נגד
נכון לגמרי.
אני רק באתי לציין שבשאלות הרות גורל כאלו ב"ה שיש לנו את מי לשאול, וזה לא ענין של תפיסת עולם ימנית או שמאלנית... זה שאלה הלכתית נטו.
ברור שזו שאלה הלכתית בלבד
הסקרים זה סתם בשביל לדעת את תחושת האנשים

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עכשיו בואו נדון האם יש קשר בין עסקת שליט לעסקה עכשיו, בעסקת שליט שוחררו מחבלים עם דם על הידים רוצחים שרצחו כמויות של אנשים, והם חזרו לטרור לכן היום מתברר שזה לא היה שווה.
אבל עכשיו מדובר על שיחרור ילדים ונשים ללא דם על הידים, אז מה הבעיה בעסקה שלא שחררו את כולם? שחלק ישתחררו זה לא שווה, ליבינו עם אלו שנשארו ובעז"ה יחזרו בהקדם. או שעושים עצירת לחימה לכמה ימים? נקוה שבאמת אחרי זה יחזור ללחימה.
אני לא חבר קבינט אבל מהידוע לציבור מה הסיבה להתנגדות חוץ מהתקפלות לחמאס לתנאים שלו.

קושקוש

עיצוב ומיתוג אמנותי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
עכשיו בואו נדון האם יש קשר בין עסקת שליט לעסקה עכשיו, בעסקת שליט שוחררו מחבלים עם דם על הידים רוצחים שרצחו כמויות של אנשים, והם חזרו לטרור לכן היום מתברר שזה לא היה שווה.
אבל עכשיו מדובר על שיחרור ילדים ונשים ללא דם על הידים, אז מה הבעיה בעסקה שלא שחררו את כולם? שחלק ישתחררו זה לא שווה, ליבינו עם אלו שנשארו ובעז"ה יחזרו בהקדם. או שעושים עצירת לחימה לכמה ימים? נקוה שבאמת אחרי זה יחזור ללחימה.
אני לא חבר קבינט אבל מהידוע לציבור מה הסיבה להתנגדות חוץ מהתקפלות לחמאס לתנאים שלו.
החמאס ימ"ש לא מסכים לשחרר את כולם בעד מחבלים כאלו...
הוא רוצה לרוקן את כל בתי הכלא מאסירים בטחוניים..

משה 05276

משתמש מקצוען
עכשיו בואו נדון האם יש קשר בין עסקת שליט לעסקה עכשיו, בעסקת שליט שוחררו מחבלים עם דם על הידיים רוצחים שרצחו כמויות של אנשים, והם חזרו לטרור לכן היום מתברר שזה לא היה שווה.
אבל עכשיו מדובר על שחרור ילדים ונשים ללא דם על הידיים, אז מה הבעיה בעסקה שלא שחררו את כולם? שחלק ישתחררו זה לא שווה, ליבינו עם אלו שנשארו ובעז"ה יחזרו בהקדם. או שעושים עצירת לחימה לכמה ימים? נקוה שבאמת אחרי זה יחזור ללחימה.
א. מה הפרוש ללא דם על הידיים הנשים האלו עודדו את הגברים לרצוח אותנו הילדים האלה לא סתם נעצרו אז הם עוד לא הצליחו לרצוח אבל הם כנראה לא יפסיקו לנסות
ב. התקפלות לשטן זה תמיד רע

אברהם חסיד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אפי' שזה מאד פופולרי לטעון נגד עסקת שליט אנסה להביא צד שני.
כל משוחררי עסקת שליט קיבלו חוות דעת של השב"כ שהם לא יהיו מזיקים ולכן גם היום היו חוזרים על המהלך.
בנוסף לחמאס יש כ20,000 מחבלים כך שא"א לדעת מאיפה יצוץ רב המחבלים שיעשה מהלך גדול וזה לא מגיע דווקא מהמשוחררים.

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
א. מה הפרוש ללא דם על הידיים הנשים האלו עודדו את הגברים לרצוח אותנו הילדים האלה לא סתם נעצרו אז הם עוד לא הצליחו לרצוח אבל הם כנראה לא יפסיקו לנסות
ב. התקפלות לשטן זה תמיד רע
א. אתם צודקים שהיה סיבה שעצרו אותם, אבל עדיין זה שווה בשביל לקבל פה חזרה את הילדים המסכנים והנשים שלנו.
ב. זה רע, אבל זה מה יש שחרור שבוים יותר חשוב, ואל תשכח שחכמינו ז"ל אמרו "שבי קשה מכולם"

משה 05276

משתמש מקצוען
כל משוחררי עסקת שליט קיבלו חוות דעת של השב"כ שהם לא יהיו מזיקים ולכן גם היום היו חוזרים על המהלך.
בנוסף לחמאס יש כ20,000 מחבלים כך שא"א לדעת מאיפה יצוץ רב המחבלים שיעשה מהלך גדול וזה לא מגיע דווקא מהמשוחררים.
בזמן שחרור יחיא סינוואר ימ"ש ידעו בדיוק מיהו
למה ארה"ב יכולים להסתדר ללא עסקאות כאלה
א. אתם צודקים שהיה סיבה שעצרו אותם, אבל עדיין זה שווה בשביל לקבל פה חזרה את הילדים המסכנים והנשים שלנו.
ב. זה רע, אבל זה מה יש שחרור שבוים יותר חשוב, ואל תשכח שחכמינו ז"ל אמרו "שבי קשה מכולם"
אני לא מדבר כעת הלכתית אלא שכלית ורגשית
אתה יודע להגיד למה שווה יותר הילד שכעת בעזה מאשר חברו שעלול ל"ע להירצח בגלל העסקה הזו
ולגביי שחרור שבויים מה הלחץ היום אדוני ראה"מ חיכתה 47 יום תמשיך עוד קצת לחכות אולי תקבל עסקה זולה של 1 מול 1 ללא דלק

איכא מאן דאמר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הם לא עם דם על הידים
רק עם דם על הכפפות...

על מה הם יושבים בכלא בדיוק?
מדובר במחבלים (ליתר דיוק מחבלות...) שרק ניסו לרצוח אנשים, אבל ב"ה זממם לא עלה בידם

אל תדאג, אף אחד שם לא חף מפשע, והם גם לא יושבים על עבירות תנועה...

הכי חמור זה:
א. שהם יחזרו לטרור
ב. זה מוריד את ההרתעה מלבצע\להיות שותפים בפיגועים. במילא יש סיכויים רבים לשחרור...
ג. זה מעלה את המוטיבציה לחטוף עוד. וכמאמרם ז"ל "אין פודין את השבויים יתר על כדי דמיהן"...

איכא מאן דאמר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זוהי בדיוק הבעיה, ששב"כ הסביר לנו "מודיעינית" שיחיא סינוואר לא יהיה מזיק, ושחמאס מורתע, ושאר הבלים.
ועדיין הטיעון המרכזי כרגע הוא ש"שב"כ תומך בעסקה", ועל כן צריך להיאלם דום...

גימפל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני לא מבין איך אנשים מרשים לעצמם להביע דעה בנושא!
תכנסו רגע לראש של משפחות החטופים ותנסו לדמיין מה הייתם חושבים אז
אם יש מישהו שיכול להכריע בנושא זה רק הרבנים ששקלו הלכתית את הנידון והכריעו

איכא מאן דאמר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני לא מבין איך אנשים מרשים לעצמם להביע דעה בנושא!
תכנסו רגע לראש של משפחות החטופים ותנסו לדמיין מה הייתם חושבים אז
אם יש מישהו שיכול להכריע בנושא זה רק הרבנים ששקלו הלכתית את הנידון והכריעו
הייתי אומר לך שתנסה להכנס לראש של כל משפחות הנרצחים, שכעת הרוצחים (או עוזריהם) משוחררים לחפשי.

אבל האמת היא, שאסור להכנס לראש שלהם בכלל, עם כל הכאב העצום, וברור שיש כאב עצום, דווקא הם נוגעים בדבר, ומעדיפים את טובת יקיריהם על פני טובת אחרים (רגש נורמלי ומובן). אך לנו אסור להעדיף את טובת יקיריהם על פני טובת יקירים אחרים.
לא על פני החיילים שמסתכנים בהארכת המבצע, ולא על אחרים שיכולים למות רח"ל בעקבות עסקה הרסנית.

משה_וייס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לכל הגיבורים הגדולים שמתנגדים לעסקה,
אחד המסקנות לדעתי משמחת תורה
זה שאנחנו עדיין בגלות ונדרשת קצת צניעות מכולם,
אנחנו מתמודדים עם אויב אכזר
שא"א לדעת מה הוא רוצה מה הוא יכול ומה הוא מתכנן,
ולכן לא שייך הטענה שאסור להיכנע
ושאם נדבר איתם זה יוביל לעוד חטיפות
ושצריך לשחרר אותם רק במלחמה וכו' וכו' וכו',
אם אפשר לשחרר עשרות ילדים ונשים בחיים
איך אפשר להתנגד לדבר הזה.

משה 05276

משתמש מקצוען
לכל הגיבורים הגדולים שמתנגדים לעסקה,
אחד המסקנות לדעתי משמחת תורה
זה שאנחנו עדיין בגלות ונדרשת קצת צניעות מכולם,
גם מאלה שבעד העסקה מותר לשמוע גם צד שני
אנחנו מתמודדים עם אויב אכזר
שא"א לדעת מה הוא רוצה מה הוא יכול ומה הוא מתכנן,
ולכן לא שייך הטענה שאסור להיכנע
ושאם נדבר איתם זה יוביל לעוד חטיפות
ושצריך לשחרר אותם רק במלחמה וכו' וכו' וכו',
אם אפשר לשחרר עשרות ילדים ונשים בחיים
איך אפשר להתנגד לדבר הזה.
כי מה לעשות אנחנו יודעים בדיוק מה הוא רוצה להרוג אותי ואתך ח"ו
והיסטוריה מלמדת שזה עסקאות מסוכנות

שימי הכבאי

משתמש מקצוען
אני רק לא מבין איך לא קוראים למכונאי שירכיב את הגיר על התושבת כמו שרק הוא יודע...
למה ההחלטה פה לא צריכה להיות (לשיטתם) בידי פסיכולוגים ענקיים שידעו להבין את הראש של סינוואר ולדעת מתי כדאי ללכת לעסקה
מה זה שייך לחברי קבינט, מה הם יודעים להתקין את הגיר...?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...